Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jo jinak jo jo muj muž je tak dlouho v práci.. dělá na směny a má odpolední... zrovna přišel hihhh aspon mi udělá mňamkooozní kafíčko :))))))))))))
Odpovědět
@adelka206 já taky ještě nezkouším a ani se ještě tak min. čtvrt roku nechystám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs teda to jsou fotky od tama ve tvém albu?? to je jako fakt krááásaaaa... jdu kouknout na další fotaaa holky budete někdo kupovat šaty přes internet?
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs vy chcete prstýnky z ocele?? jaký je v tom cenový rozdíl... velký nebo minimální....
Odpovědět
@punk no ta Vrtba je takovej mainstream. Já jsem původně nechtěla nic, kde svatby běžej po hodině za sebou a nevěsty se potkávají ve dveřích. Což mi teda na Vrtbě vadí dost (i když třeba vyjde ta církevní svatba, ta je asi víc v klidu). Takhle to myslel? Tak to mu rozumím. Ale když jsme tam naposledy byli, tak přítel z toho byl fakt unešenej a já tu zahradu taky miluju, moc se mi líbí. Takže tohle určitě překonám :-D Dřív jsem to chtěla na takové skále nad údolím, bylo to senzační, ale dominantou údolí je jakásí světelná cedule jak od bordelu, takže na to jsem se koukat při obřadu nechtěla :-( Ta Vrtba zajistí v ceně pár židlí s potahy, kytku na stůl. Hudbu doporučují rubin quartet, jenže to je quartet s kytarou, to já radši klasickej. Moc by se mi líbily velký kytky po stranách oltáře, ale nevím, zda na to budu mít. Co to je DOD?:-)) Jo já ti rozumím, já taky nejsme na ty princeznovské svatby. Když vidím ty americké svatby, jak tam je 200 lidí /tolik ani neznáme/, a ta opulentní výzdoba s peřím a ty zámečky...tohle PŘESNĚ nejsem já :-D Mám štěstí, že na takové svatby nejsem, páč je to taky dost mastný. Hmmm tak teda ten salátek, na ten jsem hned dostala chuť. Mňam...škoda že tu mám jen vajíčka a chleba :-D A už jsem měla oboje. To je super, že se vám tam líbilo, mě to taky hned potěší, když nemám pocit, že obsluhu obtěžuju a že to jídlo bych si uvařila líp :-)) Já teď pokukuju po tom, jaký menu naservírovat hostům, už jsem dostala, z čeho mohu vybírat. Ale nevím, jak velké porce to jsou. No tak to já nad tchýňkou vyhraju, ale začínám mít pocit, že to s ní fakt nebudu mít lehký. Podle mě jí vadí, že oproti nim mám holou řiť. Ale tak co mám dělat...mám se s ním rozejít jen proto, že nemám pozemky a miliony? ]-( Už něco takovýho naznačila. Prostě koukaj na prachy
Odpovědět
@sylvestra2 já si původně chtěla vyrábět vše a nakonec asi budu vyrábět jen notičky z kartónu :-D Já jsem prostě hrozně líná a nešikovná :-))) Ale moc tomu fandím! Ty jo, tak pracovat na směny musí být těžké!
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin to já zase jsem hračička... se vším s hraju... vyrábím ruzné věci... dělám i nehty... baví mne si hračičkovat s kde čím hihhh.... no nevím jestli těžk.. myslím že teď si to Ráďa pochvaluje víc, než když dělala jen ranní směny... musel každé ráno vstávat a vracel se v zimě za tmy... ted je s náma více doma.. je to fajn... holky pora´dte mi... pokud budu mít šaty do fialova... mám dělat celou svatbu do fialova?
Odpovědět
@aimirin Tohle kastování nesnášim!!! Copak člověk může za to, do jaké třídy se narodí? Krom toho kdybys byla zlatokopka, asi by se to už poznalo, když jste spolu tak dlouho, ne? No a kdyby se jim něco stalo a on to zdědil, stejně bys při případném rozvodu nedostala ani korunu, protože dědictví nespadá do společného jmění manželů... Ta má teda starosti... Ostatně ale pozoruju, že těmito záležitostmi se naše generace vůbec nezabývá; zřejmě proto, že už nežijeme v dobách komunismu, kdy bylo předem jasné, kolik bude kdo mít až do důchodu, ale v kapitalismu, kdy může mít každý tolik, na kolik si vydělá, má-li tedy snahu... Jj, tak to myslel. Ačkoli nemám ráda ty zámečky, chtěla jsem mít svatbu v Průhonickém zámku - dělají je na terase, odkud je nádherný pohled na celý ten úžasný park. Loni jsem tam ale byla kamarádce na svatbě a bylo to ... děsný?! Ta svatba byla krásná, i ta řeč té oddávající, ale přišli jsme, šup, šup - ano, ano a honem ven, kde čekala další svatba. Prostě jsme tam strávili patnáct minut a hnali nás :-( Ani fotky se tam nedaly udělat, i když na té terase s výhledem by byly určitě dokonalé! V té Vrtbě ale máš na svatbu dvě hodiny - počítají čtvrt hodiny obřad (církevní ale bude nejspíš delší) a zbytek času do těch dvou hodin na gratulace, přípitek a fotografování. I tak je ale Štěpula proti :-(, prostě chce něco neoficiálního, něco, kde vše nebude předem připraveno. :-( Což mě opět nutí zamyslet se nad hudbou při obřadu, poněvadž ve Vrtbě je možnost jak živé hudby tak reprodukované, kdežto v té "naší" zahradě není nic :-| Takže asi fakt nějak zneužiju tu svou kamarádku zpěvačku, že bych si zapůjčila někoho od ní z kapely - moc by se nám líbil saxík nebo trubka. Tak uvidíme... :-) DOD = den otevřených dveří :-) A co máte na výběr? Já už mám vymyšlený ZASE nový svatební dar :-N No, nejsou ty sklenice úžasné?? Chtěla bych tu karafu a ty na bílé víno (no, vlastně i ty likérky, ty na vodu, ty na červené víno... :-D :-D )
Odpovědět
@punk Jééé ty jsou!!!! Já jsem na ně taky koukala, už nevím ale kde a proč. Jsou nádherný! Nejlepší je ta na šampus vlevo, druhá (je to na šampus?:-D) No my asi rozhlásíme, že chceme penízky, tak nějak šeptandou. Já bych moc ráda vybírala dary, jenže když ani nevím, jakej barák přesně si postavíme a jak ho zařídíme, tak to nemá cenu...:-( Ty jsi právnička, že jo? No totiž mám dojem, že i když něco dostane jako dar, tak kdžy to investuje do společnýho projektu (ten barák), kterej budu platit i já, i když méně, tak se to stává SJM. Nebo ne? Nevím, jak to je, nezajímalo mě to z praktického hlediska :-D Já teda doufám, že mě na dlažbu s dětma nevyhodí a i kdyby, tak zase nejsem úplně bezprizorní. Tohle jsem nikdy neměla potřebu řešit, tak teď nedokážu pochopit, jak může být kvůli tomu tak zatrpklá... No ta Vrtba ale přímo nezajistí tu hudbu....podle mě ti jen řekne, na koho se obrátit. To si zrovna tak můžeš objednat nějaký hudebníky nebo si tam donést CD s hudbou. A zpěvačka se saxíkem by byla bomba!:-) Zase asi by byla lepší živá hudba, protože na cd bys možná musela mít nějaké ozvučení? Nemám tušení Jo v té Vrtbě je to aspoň na dýl, to je taková jediná útěcha....navíc jestli to budu mít od toho reverenda, tak to nebude tak krátké a doufám, že to bude nějak vtipné. Že udělá nějaké hezké poznámky do života a tak. Určitě to chci odlehčit, neumím se stejně takhle ve společnosti moc dojímat :-D My asi po obřadu uděláme fotky se svatebčany a nějak je vyhodíme na koktejl do hotelu, ať se vyfotíme ještě spolu jen v klidu. Nějaké jídlo jsem si dala do fotoalba :-) Mají strašně pěkný dortík z bílé čokolády a malin a ten dortík má na sobě notičky!!! Jinak teda ta gramáž bude spíš menší a já nechci moc platit nic na večer kromě dortu, tak asi vyberu něco výživnýho :-D Tataráček z tuňáka s avokádem na předkrm, potom buď vepřovou panenku nebo hezky česky kachnu s knedlíčky a zelím (mají výbornou!) a nakonec asi vanilkovou pannacottu a nebo ty maliny....nevím. Toho tuňáka si poručila sestra :-D
Odpovědět
@sylvestra2 no já bych asi udělala do fialkova, kdžy už je budeš mít na šatech...a udělala bych třeba pěknou kombinace s fialkovou. Třeba se žlutou nebo modrounebo oranžovou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin to asi jo a ta bledounce modrá by ybla hezká... já sice oranžovou miluju moccc ale netuším jak by to vypadalo... zkusím najít ještě mi prosím jestli můžeš poraď... dá se tady nějak hledat že zadám třeba jen tabule a vyskočí mi jen tabule? nebo musím procházet alba jiných nevěst... než na něco kápnu...
Odpovědět
@sylvestra2 myslím že vyhledávání v albech tu nefunguje, jen v příspěvcích...taky mě o štvalo Jo a tabule spíš googli a v angličtině, to získáš spoooustu materiálu. http://www.google.cz/imgres?imgurl=ht...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@aimirin děkujiii
Odpovědět
@aimirin No právě! A tahat tam noťas s repráčkama mi přijde dost ujetý 8-( Tak to nedávaje šeptandou, ale na oznámko dej takovéto: Nevíte-li, jaký svatební dar nám pořídit, přispějte nád do kasičky (a ke svatební tabuli dej kasičku - dělá se to tak, lidé ti tam pak hodí penízky). Ne, ne, právnička nejsem :-) Ale mám právní minimum :-) (a skoromanžela, sestru, švagra a celou jeho rodinu plnou právníků :-D ). Hele, ale tohle nevím... :-( I kdyby tě vyhodil, musel by platit alimenty, případně výživné na manželku. A při rozvodu by tě musel vyplatit z domu. Jakou částkou, to by buď záleželo na domluvě, případně dle výše tvé investice. A samozřejmě se přihlíží i na další věci - jsi matka samoživitelka, máš minimální plat... Záleželo by na tom, jaký byste měli rozvod a jaké taktiky právníci použijí :-) Ale ruku do ohně ti za to nedám!!! :-) Jj, ten dortík jsem viděla - vypadal fakt vtipně :-) K tomu tataráčku mi jde spíš ta panenka. Krom toho v našich domácnostech je zaběhlá, takže to bude působit česky... :-) A já třeba kachnu nejím - bere mě po ní akorát tak žlučník! :-D Taky nechci platit nic moc na večer, ale něco malého bude - domácí plněné bagetky, domácí nakládaný hermelín... Uvidíme! :)
Odpovědět
@punk Mně se moc líbí ta živá hudba, blbé je, že je drahá, ale pokud máte známé, tak je to ideál :-) Je fakt že takhle do přírody mi ta technika taky nesedne :-) My budeme mít asi Klárovo kvarteto. Teď jsme byli na premiéře baletu v Národním a já jsem furt ukazovala příteli, který nám to budou hrát :-D A viděla jsem v jeho očích tu zřetelnou myšlenku "jsou z národního-boha-kolik stojí?" :-D Naštěstí méně než jiní, kteří z národního nejsou :-D Já to moc nechci dávat na oznámko, což mi taky přijde trapný, že jsem taková pokrytecká. Radši bych peníze, ale na plnou pusu se mi to zase říkat nechce. Prý to není slušné. Na druhou stranu, když zdůrazním, že dary nejsou povinnost a že je nezveme kvůli nim? Zrovna tak je trapný tvářit se, že nevím, že se na svatbě čekají dary. Nevím no. Já jsem teď zjistila, že parcela by byla jen přítele a dům by byl na polovic. Takže kdybych ho třeba zaškrtila, tak by děti zdědily půlku jeho baráku a celou parcelu (spolu se mnou, ale vrah asi nedědí) :-D No já chvíli makala v AK, kde se dělaly i tyhle případy a řeknu ti, že to výživné je někdy dost k pláči. Jako když přijde frajírek tatínek s mercedesem a 100 tis platem a na syna dává jen 4 tis....to je fakt gól. Jo, taky se mi líbí víc ta panenka. No, já to mám vymyšlené tak, že od pěti by svatebčani měli to občerstvení, mezitím se budeme fotit. Nějaké kanapky, na každýho cca 5-6. Od šesti by byla večeře tak do půl osmé. Pak tanec, v deset by se nakrájel dortíček a o půlnoci by se začalo končit. Furt nevím, zda to není málo, přeci jen v těch luxusních restauracích ty porce nejsou takové, že by chlap byl z toho nějak hodně sytý :-D A já nechci, aby měl někdo hlad. Ale byla bych ráda, aby jim to stačilo, protože víc už se mi za jídlo dávat nechce....Co myslíš? Teda nakládanej hermelín miluju, mňam! A zrovna ten tam myslím taky dělají :-)
Odpovědět
@punk Ta večeře by měla tři chody - předkrm, hlavní jídlo a dezert
Odpovědět
@punk Jo ještě jsem zapomněla, že teď sepisuji text naší písničky, kterou chceme přiložit k oznámení. Ale jestli já se na to nevykašlu...sepsala jsem jen jednu a půl sloky a je to trapný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo,vy tady tomu baby davate,jsem mimo tak o deset stran a zjistuju,ze mame i nove prichozi...takze vsechny vitam a zdravim...a co tady noveho?
Odpovědět
@aimirin No a co to udělat tak, že než vy se nafotíte, oni by dostali předkrm, a až byste přišli, byla by polévka. Sice jí na menu nemáte, ale to zase není tak nákladná záležitost (vždyť porce se prodává tak kolem Kč 40,-- - jak kde a jak která). Lidi by to zasytilo :-) Na to netlač - až přijde inspirace, tak přijde... Když to budeš chtít mít hned teď, tak to nikdy nebude ideální. Hlavně do toho dej to, co k sobě cítíte. A nezapomeň tam přihrát nějaký ten vtip! :-) (Viděla jsi Slova napsal, hudbu složil?, tak se inspiruj... :-) ) Já tady pořád čtu "kanapky", tak jsem si to musela vygooglit, abych zjistila, že je to finger food :-D Ty bych ale nechala až po večeři - když by je "honila chuť" :-) Já bych to na oznámko dala! (Ostatně - mám tam odkaz na seznam svatebních darů :-) ) Je jasný, že ti každý něco přinese, a pokud se Vám budou peníze hodit, je hloupý si o ně neříct a pak dostat pět žehliček, tři varný konvice, osmero povlečení s ovečkama... Jednak se ti to třeba do domu nebude hodit, a pak každá koruna se hodí. Šeptanda se třeba k někomu nedonese, když to bude na oznámku, bude to tutovka. A stím, zda se to hodí nebo ne, bych si nelámala hlavu - před dvaceti lety, kdy se brali naši rodiče, se taky nehodilo mít na svatbě přátele. A dneska... :-)
Odpovědět
@punk on to v podstatě bude takový předkrm pro ně (ty kanapky:-D). Já bych ráda měla přípitky a tak a zasedla ke stolu společně...no ale ještě uvidím. O té polévce taky uvažuji, myslím že by to vyšlo nastejno jak ty kanapky :-) A nebo, když máme tu hudební svatbu, tak mě napadlo, že by si všichni mezitím, než se pofotíme, prohlédli muzeum hudby...to je hned u Vrtby. Ale nevím, jak by je to bavilo....Mohla bych jim domluvit nějakou prohlídku či tak, to by záleželo, jak by to bylo drahé. A kanapky dávat až pak večer.... Ten film jsem viděla :-) Je moc hezký. No já právě básně psala hodně, jenže vždycky se to téma objevilo samo a ta slova jakoby mi někdo našeptával. Takhle na povel na zadané téma mi psát absolutně nejde. První sloka, zcela podle pravdivých událostí, už jsem ji sem dávala, aby holky hodnotily :-D Jo a melodie je na something stupid od Sinatry Poznali se na střední a nepadli si zrovna dvakrát do oka, on byl trochu výstřední a ona zase mrzutá a divoká. Však napsali si pár psaní a zjistili, že nemohou bez sebe být, tak chodili do kaváren a našli si pak v Praze malý temný byt. Jenže to "divoká" je blbý a je tam skoro jak jen kvůli rýmu... Tak dám asi na tvoji radu a fakt to na oznámko dám - na takovou tu pozvánku, co budeme psát k tomu. Ať je teda jasno :-D Už ti došly ty polštářky?:-) A to je fakt, že dřív se na svatbu kámoši nezvali?
Odpovědět
@punk Další sloka té písničky by se měla nějak vtipně zabývat tím, jak jsme dospěli k převratnému a zničujícímu poznání, že podlaha se sama nestírá a nádobí samo nemyje a tak :-)) A tak se bude pokračovat až nějak dospěju k něčemu ve stylu "tak se nakonec bereme a přijďte to oslavit "
Odpovědět
@aimirin já ho budu dávat do svatebních novin, ty budu určitě rozdávat před obědem, tak tam to snad bude stačit. No a pak to bude na internetových stránkách :-) @sylvestra2 já svatební čokoládky neplánuju (ale nikdy neříkej nikdy :-D ), tak uvidím, jak zbyde čas / finance atd... :-) @sylvestra2 jj, ty fotky jsou z Berchtoldu :-) akorát ten interiér je jen vizualizace, ještě to nemají hotové :-) ale podle koordinátorky to bude ještě hezčí, tak sem na to zvědavá :-) @sylvestra2 no a prstýnky chceme z ocele no. Přítel stříbro nemůže (hned na něm černá), zlato klasické se nám nelíbí a bílé je drahé. No rozdíl je v tom velký :-D ty naše, jak si koukala, jsou za 5 tis., ale to jen kvůli tomu, že nemají zirkon, ale diamant. Kdyby to byl zirkon, tak si myslím, že se budeme blížit tak k těm 2 tis., možná i míň ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Já ani nevím co tam je za kamínek, drahý mi to nebyl schopný říct :-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor taky tady nestíhám :-D
Odpovědět
@verunka_ No v podstatě mám i jasno. S přítelem sme se domluvili na barevné kombinaci světle zelené a bílé popř. champagne podle toho jakou barvu šatů budu mít. Místo obřadu i hostiny máme vybrané tak jen čekáme až už bude čas vše začít organizovat. Na matrice mi totiž sdělili, že stačí datum obřadu zarezervovat začátkem nového roku, což mně osobně přijde celkem pozdě. Chceme totiž obřad v konkrétní hodinu (11:00), takže se na to vrhnu nejspíš dřív než až začátkem roku. A co ty? Už máš jasnou představu nebo se jen tak rozhlížíš?
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin moje kamarádka měla takovou velkou ceduli na stojanu, kde byl nakreslen zasedací pořádek (i když každý měl na stole ještě jmenovku, ale aby se lidi nemotali kolem stolu a nehledali lísteček, tak to udělala takto) a měla tam napsané i menu. Ta cedule byla na velkém bílém papíře s ohořelými kraji, vypadalo to moc hezky ;-) No a ten stojan postavila ke kraji u vchodu, kudy vcházeli lidi, takže to nikomu nepřekáželo a zároveň to nikdo nepřehlédl
Odpovědět
@janina_sun No to je super nápad, díky! Oni navíc tu ceduli mají :-)) @hannnahs jo to bude určitě stačit. Já ty noviny neplánuji, to bych totiž je nejdrřív musela napsat a to s emi zatím nechce :-D Ale nikdy neříkej nikdy :-) Pak mě třeba přepadne depka, že už mám vše nakoupeno, a začnu samovýrobu :-))
Odpovědět
@monako3 ted jsem četla, že padaj všechny....no to je síla.....to aby se člověk fakt furt bál.Asi záleží na štěstí nebo typu zasazení, někomu prý nepadaj vůbec a někomu furt :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Tak to jsem ráda, že Tě to inspirovalo. Určitě to bude lepší, než nechávat kolovat papírek, který se někde zasekne...nebo naopak tisknout každému jedno meníčko...to zase každej jednou přečte, zahodí a zbytečný starosti s tiskem atd :) Ta cedule byla fakt hezká a můžeš si jí i ozdobit notičkama :-D
Odpovědět
@aimirin no já si jima taky nejsem úplně jistá :-D páč přesně ještě nevím, co tam dát, a jestli toho vymyslim málo, tak je radši zrušim, než mít noviny o dvou stránkách :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?