Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@monako3 sluší ti všechny! Asi se mi nejvíc líbí ty 6.
Odpovědět
Mně se nejvíc líbí foto číslo 4 a foto 18 (tam, jak se šklebíš, že se ti nelíběj :-D). Ale podle toho, jaké jsou tvé favoritky, máme naprosto odlišný vkus, takže myslím, že ti neporadím :-) @monako3
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin to je fakt těžko, ty se šklebící, se mi teda vůbec nelíbili :-D....ale je to věc vkusu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila Díky, každá rada dobrá :-)
Odpovědět
@monako3 no a právě já z nich byla nejvíc okouzlená :-D Ale ty čtyřky se mi také moc líbily :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím při sobotce.... včera jsem koukala na tolik věcí i svatbě, že se mi o tom zdálo hihhhhhh hoky jak jste sdělily rodičům, že se berete.. nemáte nějaký originální nápad???
Odpovědět
@monako3 Pak ještě ty extravagantní jsou určité hezké. V kterých ses cítila nejlíp? @sylvestra2 Někde jsem viděla opravdu originální nápad - rodiče dostali pozvánku na divadelní představení Svatební košile, v hlavní rolích ženich a nevěsta (jejich jména). To mi přišlo opravdu vtipný!
Odpovědět
@xpila to zní suprově.....škoda, že už jsme to oznámili našim. Ale přítelovým rodičům by bylo hodně vtipné to takto oznámit....asi to sprostě ukradnu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila hmmmm zajímavé..... velmi...:)))
Odpovědět
@aimirin No jasně, já to taky četla někde tady :-) Ale teda nepraktikovali jsme to, ani jsme to nikomu neoznamovali, protože vlastně ani nevíme, jestli ta svatba bude nebo ne...
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila no kupodivu jsem se cítila v těch extravagantních a to se mě třeba na panně vůbec nelíbily :-p :-D
Odpovědět
@xpila oni navíc choděj do divadla hodně... Nj, chlapi :-(( Kdyby byl sumbmisivnější, tak je nejlepší se ani neptat a oznamovat, ale to nevím jak by ti prošlo, pokud není
Odpovědět
Článek se načítá
@monako3 Vypadala jsi v nich "spokojeně" :-D @aimirin S ním je to těžký, on se hrozně bojí stárnout a vyvíjet - zasekl někde ve 20, takže to podle toho vypadá... Má pocit, že jakmile by se oženil, tak by hned musel mít děti a ztratil by tím veškerý svůj život. Sám řekl, že nedokáže mít radost z někoho jiného, např. z dětí. To jsem na něj doslova čuměla, když to řekl... Bohužel je tohle všechno v jeho výchově, s prominutím z něj jeho matka vychovala rozmazleného sobce...
Odpovědět
@xpila Koukala jsem, že je mu 26 let, tak třeba se to postupně zlepší...Fakt svatbou se nic nemění, to potom děti už jsou obrovská změna. Třeba by to bral líp, kdybys mu řekla, že to je jen prostě super párty, ať to tolik neprožívá...nebo tak. U nás teda docela zapracovali jeho kolegové z práce, kteří jsou z většiny starší jak on a furt mu kecaj blbosti jako že si nedovedou pedstavit, že bude ženatej, jak je na to mladej, že oni sami nechtějí (je jim 30) apod. Jednou z toho byl fakt špatnej, jestli neděláme kravinu. Naštěstí všichni jeho kámoši mají dlouhodobý vztahy, se kterýma bydlí, staví, zasnubjí se.....takže t pomáhá
Odpovědět
@aimirin Jj, v červenci mu bude 27. On je v tomhle prostě hrozně zvláštní. Všichni jeho kamarádi mají taky dlouhodobé vztahy, ale nikdo z nich není ženatý ani zasnoubený, což bohužel dělá hodně. Vím, že kdyby to viděl u jiných, tak taky změní přístup... A to spolu v listopadu budeme 5 let... Bohužel mám pocit, že je to jenom horší. Už jsem mu i řekla, že by si měl o tom promluvit s nějakým odborníkem, protože co on má občas za teorie je vážně hrůza. On se prostě bojí jakýchkoliv vážných rozhodnutí, navíc takových, u kterých má dojem, že něco ztratí a neuvědomuje si, že naopak... On s tím hlavně souhlasil, ale prý mu to musím domluvit já, že by na to neměl odvahu! Ale že by tam šel...
Odpovědět
@xpila No to by taky mohlo pomoct, já bych ti případně mohla dát nějaké kontakty, sama se dlouhá léta znám s výbornou psychoterapeutkou (dělala jsem u ní x let praxi), má asi miliony výcviků a je fakt uznávaným odborníkem. Nejhorší je, aby šel k někomu blbému, to ho potom už nadobro odradí k někomu chodit. Můžeš mu taky vysvětlit s pomocí nějakých článků, že o vztah se prostě musí pečovat, nebo vyšumí. Musí se posouvat dál, mít společné projekty - svatbu, barák, jednou i děti. Jinak ho přechodíte a přijdete o sebe a o by byla škoda a určitě to nechce. Nakonec o nic zase tak nejde (to byhc mu řekla) - jen řekne přede všema, že top s tebou myslí fakt vážně, a pak se suprově najíte a zapaříte
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, je dobře, že si uvědomuje, že je někde problém a má zájem ten problém řešit. jste na dobré cestě :-)
Odpovědět
@aimirin To jsem se mu snažila vysvětlit, on s tím vždycky souhlasí, ale nakonec to vždycky s něčím zkazí (třeba včera - měl uvařit večeři a tak - jenže šel cvičit a přišel domů v půl desáté...). Někdy mi připadá, že mu tyhle věci nedochází, jenže už nevím, jak ho mám přimět k tomu, aby o tom začal přemýšlet - když mu řeknu, že se teda rozejdeme, protože už na to nemám sílu, tak samozřejmě o mě nechce přijít... On má taky problém trochu v tom, že já jsem dost dominantní a on se prostě neumí prosadit, argumentovat... To bys byla moc hodná, kdybys mi dala kontakt - obávám se, že je to asi už poslední možnost, aby se vzpamatovat. Dřív takový nebyl...
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila já osobně bych ho vubec do svatby netlačila.../ tím nechci tvrdit že to děláš to vubec ne.../ pokud ten chlap sám od sebe nechce a má to dělat třeba jen kvuli tebe, nebo že by už měl.. tak to nedělá dobrotu.. neužije si to a jednou uslyšíš...JÁ JSEM SE ŽENIT NECHTĚL....a to tě bude mrzet.... hold chlapi jsou zvláštní stvoření... a chlap ve 26 letech je na úrovni cca 21 letého.. to je málo.. ono se to jednou zlomí... jen on musí sám chtít... a ty asi hold budeš muset počkat... kdo miluje.. počká... i když je to asi těžké... vidíš se jistě už u oltáře..
Odpovědět
Profilova fotka
@sylvestra2 no tak je pravda, že znám třicetiletý a výš, co nedospěli a podle mě nedospějí snad nikdy a pak je to zbytečný, udržovat takový vztah naživu. a nucení ke svatbě taky nefunguje. jenže její přítel si jaksi uvědomuje, že vše není ok a má snahu něco s tím udělat..
Odpovědět
@xpila No jo, to vypadá, že máte problémy tak nějak i všeobecně, asi je opravdu docela nevyzrálý, podle toho, co popisuješ. Je fakt, že ti chlapi jsou opravdu torhcu pozadu oproti ženským. Teda můj přítel je dokonce o maličko mladší než já, tak si beru úplný mimino! Naštěstí teda on je ten odpovědný, takže neexistuje, že by nepřišel, kdy slíbil. Ale zase se to projevuje v tom, že po mně chtěl svolení jeho matky, aby se mohl brát církevně (páč oni jsou strašní ateisti). Přitom tohle je věc, do který jeho matce ale fakt nic není...No dovedeš si představit, že by tohle řekla teoreticky ženská? Já moc ne :-D Prostě jinej druh
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika no to bude asi jediná cesta k úspěchu... něco s tím udělat... tak snad někdo pomůže.... každopádně držím těm dvěma pěsti....
Odpovědět
@aimirin Tak on se podle mě bojí osamostatnit od rodičů, což v jeho věku nechápu! On je taky o 2 měsíce mladší ;-) To není o tom, že bychom měli problémy, spíš jde o to, že on si spoustu věcí neuvědomuje nebo bere na lehkou váhu... Což je pro mě nepochopitelný, já jsem totiž pravý opak, pořád přemýšlím v souvislostech a tak, což on prostě nedělá, on vše vidí hrozně jednostranně. No prostě potřeboval svolení :-D
Odpovědět
@sylvestra2 @cibetka_veronika Holky, díky, snad se to vyřeší. Přece jenom spolu chceme být, jen jde o to to překonat. Holt chlapské ego je velká překážka :-)
Odpovědět
@xpila a vy žijete -myslím bydlíte - spolu? Fajn je, že aspoň projevuje snahu :-) S tím mým je to někdy jak na houpačce - tak se ho na vše ptám, když má dobrou náladu, třeba se mu zadařil nějaký projekt v práci...a dobrý :-D Jinak s ním nic neřeším
Odpovědět
@aimirin No právě, že tak částečně, resp. teď cca rok tu byl tak 3-4 dny v týdnu a poslední dobou tak 5-6, takže více méně jo, jen třeba když má práci blíž k rodičům, tak spí tam. Co je ale problém, tak on si není schopný přivést skoro žádné věci - prostě tu má pár základních a vždycky si radši pro ně dojede domů... Sice pořád slibuje, že už si je konečně přiveze, ale skutek utek...
Odpovědět
@xpila aha :-( to bych spíš zapracovala na tomhle...když budete komplet jen spolu, a bude to klapat, tak možná sám od sebe se uklidní
Odpovědět
@aimirin Já se snažím, už je tady aspoň skoro pořád, u rodičů spí už jen výjimečně. Takže další stupeň jsou ty věci, které pořád slibuje. Jenže už nevím, jak na něm - vyzkoušela jsem to po dobrém i po zlém, ale vždycky si něco najde. Občas mi už dochází trpělivost a chci s tím skončit, ale na to se máme moc rádi a když tohle neřešíme, tak je všechno v pohodě... Pro mě už je to občas bezvýchodná situace :-(
Odpovědět
@xpila třeba vám pomůže ta poradna, uvidíš....takových přechozených vztahů už bylo :-) Někam se určitě posunute...
Odpovědět
@aimirin Uvidím, každopádně děkuju! On tomu hlavně nevěří, že se může vztah přechodit a bere to dost na lehkou váhu... Hlavně že tvrdí, že o mě nechce přijít, protože by už žádnou takovou nenašel ]-( Tím mě občas jedině tak naštve...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?