Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@aimirin to ne:) ty látky jsou děs....to vím.:)
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe jo, to si myslím taky :) ale pořád to nejsou ony..
Odpovědět
Profilova fotka
@lizaa Ahojka vítám tě mezi námi :-)
Odpovědět
Tak a koupila jsem i ty držáčky ve tvaru houslového klíče. Snad už je to vše, co budu ze zahraničí kupovat, protože to poštovný kor z USA je strašný :-p A to ještě nevím, zda mi něco nenapaří na celnici :-p :-p Ale když u nás se nedá nic sehnat :-(( Teď už zbývaj jen plátky růží a nějaký svíčky, takže se nebojím, že bych to tu nesehnala. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Včera mě pěkně nakrkla budoucí tchýně, umínila si, že na svatbu máme pozvat i tetu z Prahy, já jsem ji viděla 1x v životě, je sice sympatická a tak, ale skoro ji neznám, myslela jsem si, že tam budeme mít jen nejbližší...Řekla mé drahé polovičce, že jestli ji nepozve, tak na naši svatbu nepůjde a prej babička taky ne. To je síla, co ]-( ]-( ]-( ]-( ???Nehledě k tomu, že zatím ani neoznámili jakým dílem se chtějí finančně podílet (jestli tedy vůbec), jelikož jinak celý rozpočet táhnu sama. Ne, že bych proti tetě něco měla, to ne, ale skoro ji neznám :-| :-| :-| A je to divné mít na svatbě cizí lidi(jejího manžela a syna, jsem neviděla nikdy)A vzhledem k našemu omezenému rozpočtu jsou to další 3000 navrh...Fakt mě to docela točí.... ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Téda ty se činíš :-) :-) :-) Ty houslové klíče jsou ale jednoznačně top...Bych už možná také měla začít pomalinku něco kupovat. Ale vyčkávám, až jestli padnou šaty...od toho se bude odvíjet zbytek...A do 28, už to není tak daleko....to vydržím :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak Tak to je drsné. V klidu a neústupně jí vysvětlit, že na svatbu s babičkou půjdou snad kvůli vám a ne proto, aby se viděli s tetou, tu můžou jet navštívit jindy. To by za chvíli mohly chtít i strýčka z pátého kolene, atd..
Odpovědět
@olinkak No ale teď jsem si přečetla, že se snížil ten limit na clo!!! Ufff to se teda prohnu! Ještě jsem jim psala, ať mi na balíček napíšou nižší hodnotu zboží, třeba to vyjde. Já budu ty šaty řešit tak čtyři měsíce před svatbou :-D Horší je, že ani nemám jistotu toho termínu. Ale snad to vyjde!
Odpovědět
@olinkak Ježiši.......... tak jim řekni neústupně, že žádná teta nebude, leda ať si ji teda zaplatěj. Protože ty na to nemáš, tak co by ti měli diktovat, koho máš pozvat?
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Na tohle už jsem slyšela i úžasný argument - stejně ti dají svatební dar, takže si to vpodstatě zaplatí (a co když dá teta sošku jelena??? :-D :-D )
Odpovědět
@jipe :-D Nj, to jsem zvědavá, jak by si to asi zaplatila :-N . Dneska je všechno tak drahý, ale dary zůstávají furt stejný. .Ale tak bejt to já, tak jim řeknu s úsměvem "tak nechodte". Věřím, že by si to rozmyslely :-D Mně chtěla babička nutit přítele sestřenky, přičemž tam nechci ani ji, natož její pár měsíční známost. S tím, že by jí to zaplatila :-D To jsem odmítla, protože mi nejde o ty peníze, ale o to, abych tam měla jen někoho, koho mám ráda. Navíc u nás jedna osoba na jídle a pití stojí tak 3 tis, což pochybuju, že by starouši zaplatili - a hlavně bych si to od nich nevzala!
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe :-| :-| Jenže, to není tak jednoduché, ta teta je totiž jediná příbuzná ze strany zesnulého otce(se kterým se můj ani po rozchodu rodičů nestýkal-no líp řečeno ho nesnášel), ale jeho máti s tetkou mají výborný vztah a možná to bere jako, že by se mohli urazit, kdyby je nepozvala na první svatbu u nich v rodině...nebo já nevím co si mám o tom myslet...Prostě asi tentokrát jí vyhovím, jen kvůli tomu, aby nebylo zbytečné peklo.... :-| :-|Ale je to první a poslední ústupek a pěkně ho zaplatí.... ]-( ]-( ]-(na tom budu trvat, nebudu platit za někoho, koho ani neznám! A ještě by si to mohli odpracovat, syn je fotograf a manžel kameraman, docela i známý :-) :-), bych z nechtěného mohla udělat užitečné a vytěžit maximum :-) :-) :-) ;-) ;-) ;-)Budu mrcha :-) :-) @aimirin
Odpovědět
Článek se načítá
@olinkak hehe to ale není vůbec špatný, nakonec by se ti to zaplatilo, když by ti dali nějakou dobrou slevičku! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak odpracovat 100% - i když budeš mít i jiného fotografa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prtika s matrikou to máme podobně a vůbec se mi to nelíbí, člověk si nemůže nic zorganizovat, když neví, jestli v termínu vůbec oddávají, jestli budou ochotni přijet na můj čas. jenom mi paní řekla, že by s obsazením termínu problém být neměl (mám přijít v lednu) a že na našem místě oddávají. radši počítám s unitáři, abych mohla plánovat další program. i když, možná si to krásně plánuju, ale zbytečně. včera jsem telefonicky mluvila s mámou a naznačila jsem jí, že bychom koncem dubna přijeli oficiálně požádat o mou ruku, oznámit zasnoubení apod. a žádala jsem ji, ať to dál než k tátovi nepouští. sestra totiž žije s bývalým manželem, kterého na své svatbě určitě nechci a kdyby věděl podrobnosti, je schopný se vecpat i bez pozvánky. a máma mi odpověděla něco neurčitého, jako že neví, jestli se to podaří udělat bez něj, utajit to a tak. od včerejšího večera čekám, že mi zavolá (myslím, že by volala hned, kdyby pro mě měla lepší zprávy.) tak zas uvažuju, že to uděláme tajně v Brně :-S
Odpovědět
@cibetka_veronika Tak u té sestry je to fakt prekérní :-( Ona sama pochopení nemá? Já jsem asi fakt mrcha, ale prostě zvu čistě jen ty, který chci...takže strejdy bez dětí, tetu, co moc neznám, vůbec apod....
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin a v Madoře nedokáží ušít šaty z hedvábí? já teda uvažuju o šatech z Brna nebo Linie Praha, ale budu je chtít ušít podle svého návrhu a z kvalitního materiálu, tak snad to půjde.
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak budeš mít černobílé šaty a fialovou kytku? jen se ptám, nic proti té kombinaci, jen mě napadlo, jestli to nebude dost tmavé na svatbě..
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak teta z Prahy... jak já tě chápu, snad se to nějak vyřeší. lepší je držet to zatím v klidu, třeba s její účastí ustoupí. a když ne, bude dost času to hrotit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika To ja fakt síla :-| :-| :-| člověk na svoji vlastní svatbě, bude muset trpět lidi, které tam ani nechce :-| :-| vidím, že máme podobné problémy, ale to chce vyřešit nějak s elegancí. Já bych to vysvětlila ségře, že ho tam nechci a ať mu to podá ona tak., aby tam opravdu nebyl...A hodíš nepříjemné na někoho jiného... :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika ;-) ;-) ;-) :-) :-) :-) No tmavé to bude, ale právě ta lila, to tak nějak zjemní...Pro mě je černá symbolem elegance a drahý bude mít černý oblek, takže to tak nějak sladím...napřed jsem se té kombinace bála...ale teď se mi líbí čím dál víc...vím, je to výstřední, ale zase dost originální :-D :-D :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika Bohužel ne - teda takhle. Když jsem s paní volala, říkala, že z hedvábí ještě nešila, že by to sehnala v pohodě, ale....No prostě byla taková nejistá, je vidět, že s tím neumí pracovat. A přeci jen hedvábí vyžaduje opravdu specifickou práci, protože je náchylnější na poškození někdy a tak. Takže se nemůže špendlit jako běžná látka apod. Linie dělá s hedvábím často, ale převážně se šantungem. Já chtěla pevný krásný taft. No a viděla jsem právě u Sartoru hodně šatů z toho taftu, je vidět, že šít umí. A v Čr jsou asi největší odborníci přes hedvábí. Zatím mám dojem, že jsou i o něco levnější než Linie, ale asi jen nepatrně.
Odpovědět
@cibetka_veronika Pokud bys ráda hevábí, tak je podle mě důležité ohlídat si, aby s ním ten člověk měl zkušenosti, a to u nás moc lidí nemá, já zatím vím jen o Sartoru, kde budu šít já, a o Linii. Budu mít šaty zhruba podle obrázku, co se týče látky, ještě teda nevím, zda chci puntíky :-D A buď budu mít doupion nebo ten taft, to jsou takové pevné látky které výborně drží tvar, když chce někdo ne moc splývavou sukni, spíš takovou, aby trochu dostávala od těla.
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika A sestře bych i poradila, jak mu to podat. Víš se ségrou se stejně moc nemusíte, tak proč bys tam chodil??? Ožrat se a zadarmo najest, tak nebuď trapný... :-D :-D :-D :-D To můžeš zajít s kámošema do hospody, budeš mít volnou sobotu, prostě se stím smiř, ségra tě tam nechce :-D :-D :-D :-D Drsné, ale účinné :-D :-D :-D Jenže tohle já bohužel s tetou nemůžu...Bo ji skoro neznám... :-S :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak To musí budoucí manžel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak bojím se, že sestra bude spíš na jeho straně. mně nic tak strašného neprovedl, jen se na mě jednou v noci rozkřikl na ulici a začal strkat do mého tehdejšího přítele (šli jsme ve čtyřech z jednoho brněnského klubu). to není normální chování, ale oproti tomu, co prováděl sestře, je to nic. to já jen pro příklad, nechci tu moc pitvat její soukromí. rozvedli se, ale ona se k němu vrátila. mají spolu dva syny a žijí v domě naší babičky. je to dost složité, tahle babička kvůli němu nebyla o vánocích na rodinné oslavě a jemu to ani nedocvaklo. jak by mohlo, když se ke stromečku pozval sám. já se s ním nebavím, nezdravím, nepřipíjím, i když pro něj jsem teď verunka. jejich syna máme moc rádi a sestru tam taky chci. na jejich svatbě jsem svědčila. ale určitě budu za semetriku. samozřejmě jsem uvažovala, že nechci být ta, kdo bude zhoršovat situaci, všichni až na babičku se s ním baví, aby nepřišli o mou sestru. ale asi to nedokážu, prostě ho na svatbě nechci :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak děvče, to on by přesně chtěl, najíst a opít, i kdyby si ostatní mysleli, že je tam za trapného. a byl by asi jediný, kdo by tam mohl vyvádět, já ani nemám v úmyslu omezovat tvrdý alkohol.
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin k tomu hedvábí.. jasně, já si myslela, že nebude problém najít někoho, kdo s tím má zkušenosti. do té Linie bych i zajela, ale zas nemusím zbytečně 200 km, tak nejdřív oběhnu Brno, s některou návrhářkou bych se snad domluvila.)
Odpovědět
@cibetka_veronika Nj tak ono je to těžký, když nechceš udělat peklo v rodině nebo tak. Záleží, s čím by byly větší problémy, zase abys netrvala na tom, že nepřijde a pak jste na sebe v ten den nekoukali jak bubáci :-( Tohle jsou hrozná řešení, jak přijde na svatbu no :-( A jestli rád pije tak je fakt nejlepší ten tvrdej omezit, my nakonec taky nebudeme podávat, neje, že by to vyšlo na šílené peníze, ale ani nemám potřebu nalejvat do hostů co nejsilnější alkohol, aby byli někteří speciálně za chvíli v náladě či lihu
Odpovědět
@cibetka_veronika Jj uvidíš, já jsem z Prahy, takže Brno jsem neobvolávala, myslím si, že tam by mohli mít takyzkušenost, třeba v tom Ano nebo jak se to jmenuje :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?