Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
fridolinek: hlavně nedělej nic pro to aby byli šťastný oni, máš být šťastná jenom ty s přítelem !!!!
Odpovědět
odjeďte pryč, strávíte pár dní v ráji a budete se věnovat jenom sobě. Uvidíš, že to je o ničem jiném než tohle. Já se mu nedivím...Je to fakt děs běs.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, uff,zase úplný zpravodaj.Vítám nově příchozí. Fridu,tak se na ně vykašli.Třeba se to uklidní,ale radši než svataba ve 4,to radši svatba u moře...i když každej člověk jiný názor. Bibi,to mě mrzí,že budeš jen nakukovat. :-( U nás nic nového.
Odpovědět
porodnibabka: je to fakt blbý, viď, co se děje u fridolinka. Mrzí mě to za ní, ale bude asi nejlepší, když si to udělá po svém.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak plánujeme svatbu na červen 2011. Není tu náhodou někdo z Olomouce? Není blbé už teď si zařizovat hostinu?
Odpovědět
Profilova fotka
rawena: ahoj, já jsem z přarova, to je kousek....taky plánujem na přelomu května a června..... některé holky tady už mají zamluvenou restauraci dávno....já třeba hostinu ani dělat nebudu.....budem jenom večer něco málo grilovat...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
vendaaasek: Ahoj, no, my bychom taky chtěli spíše jenom nějakou grilovačku a tak, ale je mi líto dědečků a babiček a všech, co se na to těší... Už víš, kolik budete mít lidí a jaký máš rozpočet? Já pořád nevím, kolik že to vlastně máme našetřit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rawenna: tak nejlevnější svatbu jsem slyšela kolem těch 30 - 40 ti tisíc a to bez hostiny....s hostinou a hodně lidma počítej tak 60tisic.... my to plánujem tak nějak malé.... fotografa nám bude dělat můj nevlastní strýc, grilovačka bude u babičky na chatě....šaty si budu kupovat přibližně za 5000..... rozpočet nějak jako že bych si řekla kolik přesně chci za svatbu utratit to nemám....spíš to beru tak, že každej měsíc něco ušetřím a koupím, zas ušetřím a koupím..... a pak spočítám, kolik mě to dohromady vyšlo..... oznámení si taky dělám sama, takže to jsou další ušetřené penízky.....
Odpovědět
Profilova fotka
Fridolínku, jak já Ti rozumím.. já mám doma svatbu zakázanou... naši odmítli, aby můj milý dojel k nám a požádal je o mou ruku... že prý se o svatbě odmítají bavit.. hádáme se o tom už několik týdnů.. vlastně od té doby, co jsem jim to řekla... Na svatbu nepřijedou a to je jejich poslední slovo.. Já vím, že ne.. ale až oni se rozhodnou, že začnou spolupracovat, bude už pozdě.. všechno zařídíme s rodiči od mojeho a naši budou zase jen naštvaní, že to řeším s "cizími" lidmi... A proč to všechno? Peníze.. Nemají na to.. Ale my po nich přece nic nechceme, je mi jasné, že když mamka nemá práci a snaží se mi i ségře už čtvrtým rokem alespoň trochu platit školu a tak všechno, že na to prostě z taťkova mizerného platu nenašetří... Ale co by na to prý řekla rodina a bla bla bla... Chjo.. :-( *v*
Odpovědět
Profilova fotka
vendaasek: nejlevnější??? Omg... tak já jsem tak s těmi 60.000,- počítala, ale myslela jsem, že nám dost zbyde :-D Tak koukám, že budeme muset asi poprosit rodiče o pomoc, i když nevím nevím... Chcete mít svatbu v Přerově?
Odpovědět
rawenna: ahoj:-), slunecinecko je z Olomouce ;-). Jinak holky, my jsme to dneska oznámili rodičům přítele a byli rádi. Bodejť by ne, už teď po těch 4 letech jsem v podstatě dávno přijatá do rodiny. Moje mamka to ví samozřejmě taky, jen můj otec ještě ne, ale to je detail.
Odpovědět
Profilova fotka
Rawenna: No u nás se to počítalo cca 500,- na osobu, ale pak jsou výdaje, kterým se nevyhneš... Jako šaty, výzdoba (velkou pálku tvoří květiny), nějaký nájem, fotograf, možná i ubytování hostů, pokud jste s Tvým drahým každý odjinud, jako třeba my.. =) A tak podobně.. Však asi víš.. Já počítám, že bychom se mohli vejít tak do 80000, chceme asi tak 60 lidí na hostinu a pak tak možná 30 kamarádů na večer... No když jsme počítali kamarády na svícu, vyšlo nám jich 104.. I svíca je třeba započítat do výdajů, pokud se to u Vás dělá (u nás se tomu říká zapíjení svobody..) *v*
Odpovědět
Článek se načítá
Fridolinek: to je to u vás tak vážné? Takže teď uvažujete nad svatbou ve 4? A tady v ČR, nebo v cizině? To mě mrzí, že ti vám do toho kecaj...
Odpovědět
jesesek: jinak díky, už konečně vím, co je to "svíca" :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
jsenek: No, tak tahle cena se mi líbí už víc :-) 500,- na osobu bych brala taky. Asi dnes napíšu orientační emaily, abych věděla, kolik mám zhruba za tu hostinu s pronájmem počítat. Chtěli bychom to mít venku, tak snad vyjde počasí :-) Šaty bych si chtěla nechat také ušít, ale bojím se je nechat šít na dálku...
Odpovědět
Rawenna: pokud budete dělat raut, tak by ta 500 na osobu mohla stačit, ale v restauraci určitě ne...My zatím počítáme s 1.000 na osobu, ale příští týden, až půjdeme domlouvat, se na to zeptáme. Obvykle je na těch večerních akcích nejdražší alkohol.
Odpovědět
jesesek: to budete zvát tolik lidí? A na té svíce budete platit za 100 lidí?? To je šílený, ještě že u nás se to zapije maximálně s pár kamarádkama :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Já těch 500,- brala podle toho, jak si to počítal jeden hostinský u nás... Takže to snad nebude úplně kec.. my to nakonec máme jinde.. za pronájem platíme asi 1200,- což je cena akorát k pousmání, jen tak symbolická a pak si můžeme veškeré pití přivézt svoje, stejně tak cukroví atp, což je docela samozřejmé.. takže jim zaplatíme jen oběd a večerní raut.. večeři nechceme... Bude to super, jsem moc ráda, že nám to vyšlo... *v*
Odpovědět
jesesek: oběd a večerní raut za 500 na osobu? To jsi z levného kraje, to já bych se na to nedostala... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jo asi jo, jsem z levného kraje, u nás je fakt levno.. proto to tam taky neděláme.. :-D Nakonec to bude u mojeho, ale tam to snad bude ještě levnější... ;-) *v*
Odpovědět
Profilova fotka
rawenna: asi na zámku v přerově noo...nebo v michalově...ještě nevím, termíny na příští rok bude mít matrika až začátkem října, takže pak se uvidí, jak se s nima dohodnem a vyplníme ten dotazníka a tak..... jinak s tou 500 na osobu to je fakt málo, počítej minimálně 1000....
Odpovědět
Profilova fotka
Tady odkaz, kdybyste nevěřili ;-) http://www.u-horaku.cz/spolecenske-akce/ *v*
Odpovědět
jesesek: tak my budeme mít zase málo lidí (do 25), takže to pak jde víc, ale kdybych měla zvát tolik lidí jako vy, taky bych to udělala někde jinde a zrovna forma toho rautu je docela dobrá, že se to dá zvládnout :-) . A jak to budete dělat s alkoholem? U nás se asi moc pít nebude, ale i tak jsem si říkala, že bych třeba číšníkům zakázala rozlejvat ty vína za 13.000, co tam mají :-D, to bych platit nechtěla 8-( .
Odpovědět
jesesek: Já ti věřím :-D . My máme celkem luxusní restauraci, kde jídla začínají na 300,-, tak proto. Je drahá, ale trvám na ní, protože vevnitř je to nádherný...
Odpovědět
Profilova fotka
No my budeme mít alkohol vlastní.. Můj drahý má docela slušnou rodinu, jsou to vinaři, ale víno budeme mít velmi dobré od švagrova otce (ten švagr je od mojeho :-D, ach ty rodinné vztahy..) a taky velmi levné, cca 30,- za litr... No ale s naší rodinou je to horší, jsou na tvrdé, takže slivovice půjde ve velkém, tu ještě nevím, kde seženu... Ale zase lidí v naší rodině je tak max 20 i s dětmi... :-) Takže ta větší část bude vinařská... *v*
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak bych chtěla svatbu tak bílo-fialovou, ale přítel o fialové nemůže ani slyšet, tak snad červená? :-S
Odpovědět
jesesek: no tak to je v pohodě ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně.. my to budeme mít spíš v takovém společenském sále než v restauraci, ale zase všechno bude záviset na nás, rodina od mojeho už tam poiřádala hodně akcí, takže je to osvědčené.. a taky romantika, neboť tak jsme se seznámili na svatbě našich kamarádů a začali spolu chodit... :-) *v*
Odpovědět
Profilova fotka
rawena: já jdu asi do bílo-žluta....to kvůli těm růžičkám na oznámení, jsou bíložluté, takže to tak asi nechám......
Odpovědět
Profilova fotka
Rae: já chtěla též fialovou, ale mamka od přítele řekla, že je to pohřební barva a to zcela nezávisle, takže jsem rezignovala k tyrkysové - voda v bazéně.. To už jsem tu někde asi psala... ;-) Červená je pěkná, ale spíš nějaká vínová, bordó nebo tak... Moje ségra chce světlě zelenou, to je taky moc pěkné, ale nepolezu jí do zelí... ]-( *v*
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?