Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Jo a taky je tu řada dalších zvyků. Někde třeba na obřad nosí všichni nevěstě květiny...někde ne. U nás při příchodu do restaurace jsou zvyky jako - krájení starého chleba tupým nožem, manžele si vybírají ze dvou hrníčků, ze kterého budou pít (v jenom je víno, v jednom voda:-D:-D), potom se zametá rozbitý talíř, nebo si nevěsta vybírá ze dvou zakrytých talířků - když vybere jídlo tak si ho prý bere pro peníze, když tam není nic tak z lásky...ale to se obměňuje:-D
Odpovědět
jo a taky se o půlnoci čepí nevěsta - sundává se závoj dá se šátek a ženich dostane kloubouk a hůl a zvedají se do výšky...těch zvyků a tradic je hodně:-)
Odpovědět
Týjo, toho je a ani jsem neměla ponětí...tak hlavně na Moravě...
Odpovědět
@bella22 U nás se dělá hned po rozbití talíře " voda vodka" tj. dva stejný panáky...v jednom voda a v druhém vodka...kdo si z novomanželů náhodně vybere vodku,bude vládnout domácnosti. A pak taky ženich myje nohy svoji tchýni ( obuje si holiny ze kterých jí čouhá sláma a tancuje v tom,pak se to sundá a ona je má špinavý (řepa,uhlí) a on jí je umyje vodkou a nasadí střevíce,které jí jsou velké,tak jí je musí vycpat penězma), a pak taky o půlnoci sundává tchýně nevěstě závoj a nandá šátek. Ten prostřední jsme vypustili..moje maminka je taková sofistikovaná dáma,to by nešlo...ale ty další dva budeme mít. Jinak u nás se taky háže kytí,rozbíjí talíř,přenáší přes práh.....To jsou všechno pohanské zvyky....to je snad po celé evropě.
Odpovědět
@bella22 @fridolinek Říkám,všechno to jsou pohanské zvyky,je to dost podobné,jen se to někde víc dodržuje viz. Morava, Ukrajina a většina pobožných zemí,kde se hodně dbá na úctu k tradicím...
Odpovědět
@loli88 tak ty nohy se mi nelíbí. Vím, že se ještě novomanželům dává do rukou miminko - panenka. To aby se jim zajistili zdravé děti. Vodka se tam taky může dát. Oni to asi obměňují:-)
Odpovědět
@loli88 jj já jsem z Moravy:-)) Takže víno, zpěv a tanec:-D A ty tradice tam taky budou ikdyž část jsme jich už rozbořily:-D Ale podle mě k tomu tohle patří...a je to (většinou) jednou za život, tak proč ne?:-)
Odpovědět
@fridolinek JJ,v podstatě zvyky jsou podobný,jen s malými obměnami....
Odpovědět
jj:-) My jsme včera vymysleli text na oznámení tak hledám ten ozdobný papír, abych to mohla objednat:-))
Odpovědět
@fridolinek TY nohy se mi taky nelíbí,ale když se vdavala setřenka a dělalo se to tetě,tak jsem umírala smíchy. :-D :-D :-D Tak všechny tradice do svatby nenacpeš i kdybys chtěla....jakože asi nechceš. To by byl cirkus a ne svatba.....
Odpovědět
@fridolinek gratulace
Odpovědět
@loli88 no ještě není moc k čemu až to bude hotové tak to bude super:-)) Ale čím víc se to blíží tím víc začínám být nervozní a nějak to chci oddálit:-)) Občas se mi o tom i zdá, ale zatím žádný horor:-)
Odpovědět
Článek se načítá
@fridolinek Já bych to raději přiblížila... :-D
Odpovědět
@loli88 aha tak to já jsem zmatkář, i u zkoušek, jak se to blíží tak bych to oddalovala:-D Pořád jsem měla času dost a teď jsou to tři a půl měsíce a blíží se to rychleji a rychleji...
Odpovědět
@fridolinek Já se na to těším...moc těším :-)
Odpovědět
Holky, da se to vsechno nacpat do jedny svatby, kdyz se budou delat dohromady :-D
Odpovědět
@loli88 tak já se taky těším ale na druhou stranu čím víc je to reálnější tím víc mám obavy, aby to klaplo a mám motýly v břiše:-))
Odpovědět
@fridolinek zkus grand papir cezet na ten papir...
Odpovědět
@fridolinek To víš,že všechno klapne ;-)
Odpovědět
Holky, tak jsem tu zas s perličkou :-D :-D :-D ráno jedu tramvají do práce, a v půlce cesty zjistím, že nemám peněženku - s veškerými doklady, kartičkou na mhd, kartou na bankomat,no prostě komplet se vším :-D tak stažený půlky, aby nepřišel revizor... jasně,že přišel!! Ale měla jsem štěstí, byl to takovej mladej kluk, když jsem mu vysvtlila situaci a že u sebe nemám ani 1 doklad totožnosti, jen se smál, nechal mě jít a pak ještě říkal, že v těhle případech kolegové volají i policisty, kteří můžou člověka bez dokladů až na 24 hodin zadržet! :-D ;-( no dorazila jsem do práce, cigáro, kafe a ještě teď nad tím kroutím hlavou :D btw -poradíte mi nějaký naprosto obyčejný jednoduchý český photoshop? Na oznamka...
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady tý brdo,tak to jsi měla celkem štěstí.Tohle je hroznej pocit,když máš strach,blbý svědomí a ještě do toho tě takhle vyleká revizor.Fakt je jeden z mála,co to přešel.Většinou dělaj bububu a proděj a pak jsou ty vyloženě rejpaví,který na tebe ty policajty fakt zavolaj.
Odpovědět
@porodnibabka To bych nebyla já :-D psala jsem Honzovi, že mě málem sbalili, ten mi volal, co jsem prej kde zase provedla.. a nakonec to komentoval, že se mnou se v tom manželství teda fakt nudit nebude :-D teď přemejšlím pořád nad těma oznamkama, šok už přešel :)
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady No,já si takhle vtipně o víkendu zabouchla klíče...To jsou ty běžné automatismy,nad kterýma člověk nepřemýšlí a pak udělá něco malinko jinak,než je zvyklej a je hned problém.samozřejmě,aby toho nebylo málo,tak jsem sebou měla psy,kteří chtěli už jít ven,ale dole ve vchodě jsem zjistila,že je zamčeno.doma samozřejmě nikdo.Přítel mimo Prahu,máma v cizině.Bylo to v sobotu večer,takže asi nikdo ze sousedů zrovna nešel,že by odemkl,tak jsem musela zazvonit na sousedy a paní mě pustila.Ještě,že na stejném sídlišti bydlí i moje babička,která má od našeho bytu klíče,takže jsem k ní letěla a klíče si půjčila.Byla jsem zachráněná,ale psy zmrzlý,já taky,pač jsem se málo oblíkla.Nepočítala jsem s delším výletem...No a přítel mi řekl to samé,že se s mnou aspon v životě nebude nudit. :-N
Odpovědět
@porodnibabka ááááá .-D je to ode mě škodolibý, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama : -)))
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady přesně tak. :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady taky se mi stalo před vánoci, domluvily jsme s mamčou že budem spolu péct, tak já šupla do tašky krabici s lineckým neslepeným cukrovím (a už nic jiného) a vesele si jedu, na hradčanské v metru mě odchytla baba revizorka, ale s tou se teda domluvit nedalo, prý moc dobře ví, že tu peněženku mám a že jde volat policajty, co čekají nahoře ve vestibulu, tak říkám ok, no čekaly jsme tam asi 10minut, ptám se kde teda jsou, že docela pospíchám, tak úplně nasraná na mě zařvala, ať si teda jdu, že stejně moc dobře ví, že tu peněženku mám a příště že mi to neprojde 8-(
Odpovědět
@porodnibabka pekny! :D Me se zadarilo v zime to, ze jsem davala pytel s odpadkama za dvere, zacal padat tak ze ho postavim a za zadnici se mi zabouchli dvere a klice zevnitr v zamku.. bez tlf, v zamcenym baraku.. radsi nerikam jak ne/odena :D a dole jsem poprosila sousedku jestli by me nepustila ven, nabizela mi mobil, ale ja si nepamatuju cislo pritele... tak jsem takhle valila venku v zime ke kamaradce domu :D nastesti byla doma, v zaloze jsem mela jeste pritele rodice :D Vyzvedl me u kamaradky, kde jsem dostala dobre vinko:)) @haillijeade oni jsou kolikrat fakt na ***
Odpovědět
@hailliejade Já měla štěstí na toho mladýho kluka, kterýmu jsem vyklepaná přišla děsně směšná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@porodnibabka koukám samé dobré příhody dneska tady čtu, to se mi taky stalo, naštěstí v létě, zato neměl nikdo náhradní klíče, takže jsem musela volat zámečníka (samozřejmě sobota, takže příplatek jak prase) a bála jsem se o 1měsíc nové dveře, no když jsem viděla, jak bleskově je otevřel ... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady třeba čekal, že z toho něco bude ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?