Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
avano: Viď? Taky koukám. Všichni chrápou, mršky...Koukala jsem, že si holky psaly skoro do jedný do rána. Blázni. To já měla už sny :-D
Odpovědět
tak já ho udělám už v listopadu,segra ho dostane jako první a ti ostatní tak měsíc před svatbou nebo dřív,segra žije ve španělsku a dovolenou musí mít nahlašenou už koncem listopadu.jinak v albu je oznamko které už mám ale prazdné,pak ho necháme natisknout.Včera tu byla mamka,tím myslím tchýni,takže jsme všechno probraly,řekla jsem jí co budu mít od mojí mamky a že babička mi přispívá na prstýnky,že zlato mám od mamky.Tak říkala že nám taky pomůže,takže večerní raut nám zaplatí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to já už taky spala, takovým lehce opileckým spánkem :-D včera jsme totiž měli výročí, ale žádná romantika, šli jsme s kamarádkou a jejím manželem do hospody a tam jsme to oslavili s pivkem :-) a to se mi už týden chladí bohemka v lednici... anka, je příjemný, když ti rodina přispěje, hlavně když to dělá nezištně a nečeká protislužbu... to já od budoucí tchýně nechci nic, protože vim, že by si pak diktovala co chce ona a my dvě jsme diametrálně odlišný, takže by to asi neprošlo :-D když nám bude chtít dát po svatbě jako dar peníze, abysme něco poplatili, v pohodě, ale jinak ne
Odpovědět
Holky, tak to mí rodiče přispívají na svatbu. platí nevěstě šaty a pak hostinu. Jenže když nebude svatba tady, tak dostaneme asi peníze. Je fajn, když rodina přispěje. Jeho nevím no, ale přítel říká, že určitě nám něco mamča dá. Já to nějak neřeším. Chceme si to platit sami, ale peníze se hodí na jiné věci do budoucnosti...
Odpovědět
tak já mám tchýni skvělou,ona se nám do ničeho neplete,my už máme nějaký ty roky,takže nejsme takový ti mladí co se berou ve dvaceti a rodiče jim do toho mluví :-D a z mojí mamčou řešíme cukroví a tak,no užívám si to jako pubertačka :-D
Odpovědět
já mám taky dobrou tchýni. Vycházíme spolu a taky se do ničeho neplete. Nic nerozmlouvá, prostě pohoda. Za to jsem ráda. Většinu tchýně stojí za prd.
Odpovědět
Profilova fotka
my to zaplatíme sami ale kecala bych, kdybych tvrdila, že nečekám, že něco zamázneme ze svatebních darů :-) máme všechno, takže si prostě řeknem o peníze.. teď čekam na prosinec, kdy se rozhodnem, jestli do toho "praštíme" v tom roce 2011 nebo tady na beremku budu strašit ještě dýl :-D :-p
Odpovědět
tak my taky nechcem žádné dary taky budem vybírat peníze,k pozvankám ke svatebnímu stolu bude připsáno:Dary nekupujte a finanční částkou nám na svatební cestu přispějte :-)
Odpovědět
Ahoj holky! :-D Tak jsem to přelouskala...Jojo, včera se tu klábosilo:-). Já mám tchýni milionovou a říkala nám, ať nekoukáme na peníze, že nám všechno zaplatí, ale to my se chceme dělit. Já na to mám od mamky taky velký příspěvek a něco - jako třeba prstýnky, oznámka, atd. - snad zaplatíme sami. My jsme ještě příští rok studenti, ale já přes rok pracuju, takže si vždycky celkem slušně vydělám, studium v Praze je v tomhle dobrý...
Odpovědět
Profilova fotka
to moje budoucí tchýně občas fajn, ale většinou teda ne. naštěstí si asi taky uvědomuje, že nejsem dvacetiletý štěně, takže už jí přešly ty pokusy mě poučovat... No prostě taková ta tchýně ze vtipů ;-)
Odpovědět
jejda, vy jste kecalky:-D Nestíhám dočítat, tak jen k posledním příspěvkům:-) Nám budou přispívat jak přítelovi rodiče, tak moji. Něco bysme si chtěli zaplatit sami. Naši se starají o cukroví, dorty a mamka mi slíbil i viněty na víno. Taťka mi zase slíbil fotky a video. Přítelovi rodiče, chtějí pomoci s kapelou a koláčkama. Taky s náma objezdili místa pro hostinu a budou přispívat na hostinu. Zpočátku jsem s tchýní nevycházela, každá jsme jiná a dost to skřípalo, ale co jsme se odstěhovali do svého tak je to v pohodě, snažíme se obě:-) Neříkám, že jsme kamarádky, jako s bývalou tchýní, ale snaží se nám pomáhat.
Odpovědět
taťka mi slíbil, že mi domluví i limuzínu od jednoho známého. Opravdu se nám snaží všichni pomoci a jsem jim za to moc vděčná. Avano: říká se, že svatební dary - finanční i ty nefinanční ti navrátí často víc jak půlku financí, které jste do svatby vynaložili. My si budeme kupovat prstýnky ze svého. Stejně tak spoustu jiných věcí (oznámení, kytice, kapelu, fotografa..). Nezdá se to, ael jsou to pálky. My už spolu bydlíme skoro rok a takovým párům se prý těžko kupují dárky. Anka: my bychom si přáli asi taky víc peníze, ty se hodí vždy. Vím ale, že pro někoho to není dar, takže budeme mít v záloze seznam věcí, které by nás potěšili a hodili by se. To až se mě někdo zeptá, co nám má koupit a peníze se mu nebudou líbit:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Avano: určitě budeš taky 11 ctka:-D
Odpovědět
Jo a k těm darům: líbí se mi, že v dnešní době už to jde udělat jinak - že si buď uděláte svatební listinu s tím, co chcete, anebo si rovnou řeknete (nějakým slušným nebo vtipným způsobem) o peníze. Přece když už máte zařízenou domácnost, tak nechcete sklenice, hrnce, atd..., ale třeba spíš na tu svatební cestu nebo příspěvek na něco jiného...Nevím, jak to uděláme my, ale asi tu listinu - s tím, že tam připíšeme, že kdyby si nevěděli s dary rady, tak že finančí příspěvek nám udělá radost. Ono totiž co jsmese tak bavili, tak se někteří lidé dost divili, že by nám měli dávat peníze, atd. atd. To zase bude...
Odpovědět
Profilova fotka
já bych třeba nevěděla o co si říct, kdyby nám někdo chtěl dát klasickej dar. Vyzní to blbě ale máme všechno. Dokonce i takový blbosti jako je gril na raclette, vaflovač, pekárnu na chleba a podobně. Snad jen výrobník na párky v rohlíku a zmrzlinovač nám chybí :-D
Odpovědět
avano: my taky, bydlíme spolu 4 roky a jsme celkem zařízení...peníze bych brala určitě víc, ale to se neslučuje se zastaralým přemýšlením některých lidí...
Odpovědět
Profilova fotka
bella myslíš hodiny s jelenem??? :-D :-D :-D
Odpovědět
avano: přesně tak...což o to, za broušené sklenice bych se vůbec nezlobila, ale aby se mi líbily, že...
Odpovědět
A ještě mi někdo popřeje "kudrnáče" a nechám ho vykázat z hostiny :-D :-D :-D . Máma mi zrovna nedávno říkala (ukazujíc na svatební tanga se závojem přes zadek): "tohle potřebuješ a bude kudrnáč!" :-D .
Odpovědět
je to fakt,že každý si to udělá podle svého,a ten seznam je dobrý,aspon se nestane že tam budou tři žehličky a pět varných konvic a tak :-D já už mám domáctnost zařizenou takže nic nepotřebujem,a chceme někam na svtebku aspon na 8 dní takže peníze se budou hodit :-)
Odpovědět
anka: no jistě, ty peníze jsou stejně nejlepší, já bych je taky dala...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mám zas co číst.... :-)) rituska.e: ke koním chodím k tatovi, chová je už odjakživa, dříve byl dostihový žokej a ted je trénuje...má i parkurové koně a provozáky....celkem jich má myslím 11 nebo 12 ted nevím....dvě z toho jsou chovné kobylky....jedna má tedka nové hříbátko od dubna :-) mrkni na : www.jkosrl.wbs.cz a www.vendaaasek.rajce.idnes.cz, tam mám celkem dost fotecek od koní....
Odpovědět
Profilova fotka
to my jsme od tchýně loni dostali do bytu pár věcí, z nichž jsem 90 % vyhodila: sklenice na víno se zlatem z 90. let, co kupovala před 18 leti příteli "do výbavy", hrneček s cukřenkou z růžovýho porcelánu, kterej já nesnášim, litinovej hrnec, kterej, kdybych upustila, tak udělá díru v podlaze, jak je těžkej...no strašný... hlavně tchýně má obchod sklo porcelán a domácí potřeby, takže bysme taky mohli dostat cibulákovej servis (blee) nebo chodskou keramiku...
Odpovědět
Profilova fotka
Přidám se ještě k tomu přispívání.... my si svajbu platíme sami, možná moje mamka něco přispěje, ale jinak v to nedoufám...nemáme zrovna dobré rodinné vztahy se všema z rodiny a navíc, otec od přítele je řádný škrt :-D
Odpovědět
ještě mám ktomu než se budou vybírat peníze takovou básničku,co bude číst moje sestra,jedna holka to tu psala ale ve slovenštině tak já si to předělala :-) Nevěsta stále otravuje at ženich něco objetuje,at potěší svojí ženu a vezme jí na vytouženou dovolenu.Ženich jenom smutně kývá nejsi ženo trochu divná.Kde ti já mám na ní vzít a dovolenou nám zaplatit.Atak prosíme vás naší milí aby jste penizkami nešetřili.Tím přispějete na svtební cestu a potěšíte ženicha a nevěstu :-)
Odpovědět
avano: to je docela síla :-D . Nebo byste mohli dostat bulharskej servis:-D. No moje tchýně taky nemá zrovna vkus, když se podívám na její zdobící techniku, ale zase když mi dá dárek, tak je to vždycky hezký. Ale proboha, ty peníze jsou nejlepší.
Odpovědět
Profilova fotka
bella moc se nesměj, já bych tomu servisu i věřila :-D no kdybyste viděly tu "výbavu" co mu od malička střádala, tak byste nevěděly jestli se smát nebo brečet... třeba krepový povlečení, který pořídila a začátku 90. let... no to bych nepovlíkla ani návštěvě... hlavně ona je ten typ, že nezapomene připomenout, kolik peněz to stálo... k Vánocům dostal přítel povlečení (pro změnu :-D ) je saténový, ale béžový s kytičkama... takže jsme pak měsíc poslouchali, jak jsme nevděčný že za to krásný povlečení, který nám se nelíbí, dala 2000 kč... no hrůza, závidim vám pohodový tchýně!
Odpovědět
Avano tak párkovač máme my:-D Avano: nebo byste mohli dostat toho jelena:-D anka: dovolená v Bulharsku, první auto, první dítě:-D Né je to vtipné, já četla pár básniček a snad si taky něco vybereme:-) Jen bych takhle měla pocit, že jsme mrcha a přítel chudák, kterého cucám kvůli dovolené:-D My bychom na ni rádi oba:-D
Odpovědět
fridolinek: prosím tě, ty jsi už byla zařizovat hostinu - na čem všem jste se tam s nima domlouvali, resp. na co všechno se mám poptat a co mám chtít...?? Děkuju moc, příští tejden to budeme taky domlouvat a nechci na nic zapomenout...
Odpovědět
avano: tak v tomhle mám skvělou tchýni, ví, co se mi líbí a vkus máme v něčem podobný. Na vánoce jsem dostala, co jsem chtěla:-) A ví, jak máme zařízený byt, takže růžový porcelán mi nehrozí a myslím, že ani ten jelen ne:-D Leda jako recese:-D A povlečení jsme dostali taky, jenže takové jaké jsem chtěla. Byli jsme v obchodě a já řekla, že se mi líbí. Pak jsem na to zapomněla, ale ona ne a dostali jsme ho na Vánoce a teď v něm rádi spíme:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?