Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já když se nenamaluju, tak místo na 26 vypadám na 18. No i když poslední dobou mám pocit, že spíš na mě kouká unavená a strhaná ženská :-S :-D
Odpovědět
beruska: to si dokážu představit... přítel je teda o čtyři roky starší, ale chodila jsem s mladším klukem a naši se s tím jaksi nedokázali smířit - jako by na věku záleželo ]-( a tu žádost o ruku vám všem závidím - my jsme se prostě dohodli, že se vezmeme a kdyby to bylo na příteli, tak se snad žádosti nedočkám nikdy, on to považuje za zbytečné... nakonec svolil, že mě teda požádá, když je to pro mě tak důležitý, ale prý to nespěchá, když domlouvat místo můžeme i bez toho :-( 8-) dokonce i prstýnek si budu vybírat sama :-D mimochodem, požadovali vaši rodiče, aby přišel přítel oficiálně požádat i je? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No moji rodiče takové ty šaškárny s kytkama nějak nevyznávají; maminka by to spíš brala jako dobrou recesi. Miláčkovi na to, že se chceme vzít, řekla "tady ji máš, bez záruky, nevracet" :-D :-D Zato přítelovi rodiče nám to dali pěkně sežrat, že jsme jim to řekli "jen tak mezi řečí".. Ale těžko jim něco říkat slavnostně, když jsme se dočkali přesně té reakci, jakou jsme čekali (tedy řevu a hysterie). Ale teď už si to nějak přebrali a snad se smířili. A jsou to právě oni, co furt hučí, ať počkáme, až i přítel dostuduje. Jinak ten moment, kdy jsem byla požádána, nebyla žádná romantika - mluvili jsme zcela seriózně o svatbě už předtím; v tu chvíli jsem pak byla v totálním srabu před zkouškou, takže ho podezřívám, že mi ten prstýnek dal proto, abych myslela na něco jiného :-) jaja: já jsem se vzhledově zasekla taky tak na 18ti, ale přítel ještě níž. Oba jsme navíc drobci, takže když spolu jdeme, tak středoškoláci 1. ročník hadra :-D
Odpovědět
No já jsem si taky myslela, že naši na tyhle šaškárny nebudou, ale maminka mi naprosto vážně oznámila, že očekává, že ji přítel přijde požádat - ten je z toho samozřejmě děsně nadšený už teď a pořád vymýšlí, jak se z toho vyvlíknout :-p Pořád mu říkám, že to musí brát s humorem, že to bude ok, ale sama jsem z toho trošku rozpačitá :-N Jo a přítelova maminka je přesně ten typ co vaši - prý už se těší, až si ho odvedu a "reklamace nepřijímá" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
betka20- ani ve 25 nejsem na svatbu (respektive na rodinu) dost zralá :-D O věku to není... Terinko- žádost o ruku mi závidět nemusíš, my se dohodli( respektive jsem ho přesvědčila, že mi nejde jen o tu slávu kolem) a za asi 2 měsíce jsem dostala v kindervajíčku snubák (po tom co odjel záhadně sám nakupovat) Rodičům to oznámíme při našich narozeninách - já 16.6, on 18.8 a potkají se o vánocích :-) Navíc se mi do toho dost nepříjemně motá sestra - ne že by mi to nepřála, ale závidí.. jsou s přítelem 12 let, mají miminko a on si ji nechce vzít, kvuli finanční stránky věci..Ale nějak bylo, nějak bude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás teda proběhla i žádost u rodičů. Když mě přítel o ruku požádal, byla jsem z toho fakt v šoku, protože jsem to za tak krátkou dobu nečekala. Když jsem se z toho vzpamatovala, jen jsem mu řekla: musíš se ještě zeptat našich. On na to kývnul a asi za 3 hodiny jsme tam jeli :-D Naši to vzali super. Mamka byla sice trochu v šoku a drahému řekla, že si to ještě musí rozmyslet, ale super ;-) U přítele jsme to řekli pár dní na to. Taky to bylo v pohodě, jen se nám do toho jeho máma hned začala montovat. A to byla ta poslední kapka, aby mezi námi začala tak trochu válka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
U nás sice žádost u rodičů proběhla (než jsem byla požádaná já), ale nic, žádné emoce. Prostě z toho byl chudák hotovej. Žádost o ruku byla úžasná, bylo to den před mýma narozkama 23.prosince, takže i den před Štědrým dnem. Nic jsem netušila, on to zamaskoval tím, že mi chce popřát k narozkám dřív než na Štědrý den. Prý ať se jdu hezky namalovat a vzít si šaty do koupelny (dolů). On zatim nahrál do kláves hudbu. Příšla jsem, normálně mi podal ruku a dal dárek. Byla to ozdobná visačka na dveře s naším společným příjmením (zatím jsem pořád netušila). Pak pustil hudbu z kláves - kterou sám složil, kleknul si (to už jsem bulela :-D ) a začal zpívat, jestli se stanu jeho paní....Vytáhl prstýnek a zeptal se...Pak pustil ještě na PC připravenou naši píseň a zatancovali jsme si při svitu svíček. Měl to krásně promyšlené, abych nic netušila, tak se se mnou během 14 dní dost hádal, pomalu mluvil i o rozchodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No u na to byla taky docela rychlovka :) taky po pul roce :) ale prstynek mel koupeny uz kdyz jsme spolu byli tri mesice :) akorat me chtel pozadat o ruku na dovolene tak si musel jeste pockat :) U nás jsme vsadili na klasiku a prisel s kytkou pozadat o ruku moje rodice :) mamka nic nerekla a rozbrecela se a tatka nevahal ani vterinu a rekl no jasne ze ti ji dame :-D takze husty :) a pa taky rekl ze reklamace do dvou let nebere :-D na ten den jsme meli listky na ples, takze se to tam rovnou oslavilo s rodinou a kamaradama :) takze uplne super! nevestapetulka: tak to byla vazne romantika :) na to kazdej chlap neni... muselo to byt uzasny...
Odpovědět
petulka: romantika to teda byla, ale to období předtím muselo být hrozný :-N Já teda po nějaké velké romantice ani moc netoužím (i když, kdo by to v závěru odmítnul, že? :-p ) a ze žádání na veřejnosti mám přímo osypky, cítila bych se strašně trapně :-N Takže jsme se dohodli, že jediný, co chci, je překvapení - takže pomalu trnu hrůzou, co si ten můj vtipálek vymyslí... 8-) Já se ho právě snažím přesvědčit, že stačí vzít kytku a prostě se mamky zeptat, že to není žádná věda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No to je krásný,holky... No,my jsme se s přítelem taky domluvili tak nějak,že se vezmeme a že začneme šetřit.To bylo loni v červenci.Tak jsem si říkala,že je to prima.Pak jsme postupně došli k tomu,že aby bylo dost financí,je potřeba to odložit na rok 2011 a přítel chtěl,aby bylo hezky teplo,ale ne zas moc dusno,aby se nepařil v obleku.Původně chtěl podzim,ale já navrhla jaro a souhlasil.Datum taky vybral...No ale furt mi chyběl ten prstýnek.Tak jsem se ho jednou zeptala,jestli se tyk někdy dočkáma.Řekl,že jo.Pak už jsem to přestala řešit.Holt jsem byla smířená s tím,že žádný romantický zásnuby nebudou. No a v den mých narozenin přišel můj drahý domů,s kyticí a dortíkama z cukrárny,kde bych chtěla objednat svatební dort.Vždy jsem si přála od nich něco ochutnat,abych věděla,co a jak...Nic jsem netušila.No a popřál mi k narozkám a objímal mě,dlouho.Už jsem se chtěla dost z jeho náruče,bylo mi líto kytičky,chtěla jsem jí dát do vázy,ale on mě nchtěl pustit.Pak zašeptal,já mám pro tebe ještě jeden malinkej dárek,ale nevím,jestli ti ho mám dát.Chtěla jsem vědět co a už jsem začínala tušit.Řekl,...no takovej a vIděla jsem záblesk kroužku a už sem řvala jak malá.Zeptal se,jestli si ho vezmu...Krása. Rodiče nežádal.Už tak nějak tušili.No a tchýně to věděla,že mi přítel koupil prstýnek.Měl ho asi měsíc. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jájina žádost o ruku :-D Já ho furt otravovala se svatbou.... Ne, kecám, ale občas jsem se zmínila. A když jsem na Vánoce (taková vhodná příležitost) nedostala prstýnek, tak jsem to pustila z hlavy. Pak den před naším druhým výročím v únoru jsem mu dala dárky (abychom je s sebou netahali do Kutné Hory, kde výročí slavíme) a on, že mi ho dá teda taky. Vůbec jsem nečekala prstýnek. Dostala jsem krabičku belgických pralinek a říkám si... super, ty miluju. Ani jsem je nechtěla rozbalit, ale přítel, že mám a ve vnitř byla stříbrná krabička, v ní prstýnek a otázka, jestli si ho vezmu. Tak já, že jo. No byli jsme zrovna na posteli, tak jsem ho radostí poskákala :-D :-D :-D Jeho rodiče (tedy mamka a nevlastní táta) to vzali až na můj vkus laxně. Moje mamka čekala, že přijde požádat. Tak jsem uspořádala malou oslavu s balonkama, kde jsme malinko zásnuby a zároveň narozeniny mého táty oslavili. Na oslavě nás bylo jen šest. Mamce jsme koupili kytku v květináči a bylo to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je fajn ze to kazdy pojima svym stylem :) v drivejsich dobach by bylo nepredstavitelne vubec nad necim takovym premyslet :) nasi byli hrozne stastni a hlavne me prekvapilo ze pritel nemel nic proti klasické žádosti o ruku.... :) proste bylo hrozne krásný, oblek kytka pláč a radost :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mě mrzí ty reakce rodičů, ale ty jsme si holt nevybrali. betka20:tvý rodiče, to muselo být krásný, takový, jak si to člověk představuje. Jak jsme tady ještě mluvili o tom, že rodiče chtějí, abysme z nějakýho důvodu počkali, tak mi přijde, že jenom chtějí prodloužit ten čas, kdy se s náma přítel může ještě rozejít. Ti moji zřejmě mýho přítele od začátku nemusej.
Odpovědět
Profilova fotka
Rodiče si nevybereš... :-|
Odpovědět
To nevybereš... Já třeba nebudu mít otce na svatbě vůbec, dostane jen oznámení, že jsme se vzali - a stejně tak i jeho část rodiny ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Můj otec je alkoholik.. takže hostinu bych nejraději bez chlastu, nakonec to uděláme tak, že se tam bude podávat jenom 10 stupnove pivo z jejich pivovaru a možná nějaké víno..uvidíme.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jejej, holky, tak to vám teda nezávidím :-( Koukám, že bych asi za svou mírně hysterickou tchýni měla být spíš ráda... U nás je všechno tak trochu naopak; já jsem ta, koho partnerovi rodiče hůř přijali... ono to jde celkem i pochopit, jsem starší, on jedináček a já první ženská, kterou kdy ukázal doma (dřív ho všichni včetně rodičů a nejbližších přátel měli za ťunťu, který si najde přítelkyni možná tak ve 30ti). Jsou to hodní lidi, ale celkově bych hodnotila jejich vzájemné vztahy jako mírně řečeno nezdravé... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nevestapetulka: ahojky,kouknu na společné téma 2011 a jen se rozplývám.....Taková krásná žádost o ruku,to je jako z červené knihovny :-) Tohle se opravdu ještě děje???Mě přítel teda nepožádal (prý se to už nedělá),ale společně plánujeme svatbu na červen příštího roku.
Odpovědět
Zadost pekna.. docela jsem dostala chut prinutit pritulu, aby dodatecne pozadal rodice.. treba az budeme mit termin :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zaplať Pán Bůh, že mě ten můj nic nezazpíval :-D
Odpovědět
ivcas: taky řeším alkohol, budeme tam mít jednoho nepřiznaného alkoholika a já fakt nechci, aby způsobil nějaký trapas... no, ale věřím, že to bude v pohodě ;-) Stejně nemáš šanci uhlídat všechno a příbuzní jsou bohužel příbuzní :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý je, když je třeba tvrdý alkohol placený. Víno, pivo zdarma. To se pak lidi taky tolik neopijí. My oba skoro nepijem, přítel občas pivčo k jídlo, já šamapaňský s jahodama, ale jinak nic. Takže jsme uvažovali o nealko-svatbě, jen chvíli, protože to opravdu nejde realizovat. Moje máma řekla, že když dojde v 10 alkohol (chceme to aspoň omezit), tak že půjde domů. :-N Ano jeden ještě existuje, nedáááám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčata, napadl mě nápad (ano, trpím nespavostí- a to mám dnes už volno) Co si myslíte o nápadu vybírat barvu svatby podle přítelovy kravaty? Chceme červenou, jenže těch je moc.. takže koupíme kravatu v tonu který se nám líbí a tomu to přizpůsobíme.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nevestapetulka: jo bylo to krásny... me nikdo z mé rodiny nerika at pockam ze jsem mlada.... spis známý a hlavne většinou lidi kterí uz jsou rozvedení... u nas v rodine se vetsinou vsochni brali brzy :segra ve 20, bracha v 25, mamka v 19 takze tohle nidko neresi... spis by to resili kdyby se jim muj pritel nelibil... a rodice neres... kdyby se nasim pritel nelibil tak bych si ho stejne vzala :) je fakt ze by me to dost mrzelo al prote s rodicema zit nebudes :) ivcas: no hlavne aby jste stehnali takový ton svatby :) jinak my mame taky tvrdý alkohol placeny, prtoze jak rikate, kdyz se to da zadarmo vsichni pijou a pak to dopadne blbe :) a halvne nas ta svatba vyjde o dost vic :( takze timhle jsme zabili dve mouchy jednou ranou :)
Odpovědět
Profilova fotka
betka20 - jj, ale jak tak koukám tak ubrousky a doplňky seženeš v jakékoliv barvě :-) a já chci mít určený přesný tón abych věděla co začít shánět :-) jinak zítra máme rande s madame ze zámečku, jsem nervózní, co nám tam řekne.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no to je pravda, ale jsou tam ty různé tony.. ale kdyz budes vedet podle kravaty tak v tom uricte problem nebude :) je to takovy netradicni zpusob :) vetsinou se kupuje kravata podle barvy svatby ne svatba podle kravaty :) ale budis :) a červená bude urcite super!
Odpovědět
Profilova fotka
betka20 - jenže vždycky koupíš něco jako první, co určí barvu svatby..tak proč by to nemohla být věc, která se shání relativně těžce v různých odstínech? a chci aby se alespoň na tomhle podílel AKTIVNĚ drahý :-) Jinak se přiznám, že svatbu plánuju poprvé, takže asi udělám ještě spouuuuustu chyb :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučuju pak nakupovat vše červené najednou a v jednom e-shopu. Jinak se do barvy nestrefíš...Já mám lososovou, vše jsem kupovala v jednom a je to taková barva, kterou jsem chtěla. Narodila se štěňátka!!! Teď už jen netrpělivě čekáme na fotky...
Odpovědět
petulka: štěňátko strašlivě závidím!!! my jsme chtěli bordo, oba milujeme tmavší červenou a bordo vypadá fakt dobře... ale teď koukám, že to má skoro každý, včetně mého bratra, tak mě to docela rozladilo :-( takže uvažujeme o té červené, která mi sice přijde dost řvavá, ale co už :-N v červené jsem poslední dobou tolik svateb neviděla...
Odpovědět
Profilova fotka
No s barvami je to někdy fakt problém. Vyrábím teď na zakázku bordo jmenovky na stůl a slítla jsem x papírnictví, protože prostě odstín jaký chci neměli. Nakonec jsem ten papír tedy sehnala, ale dalo to práci!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?