Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
loli to bylo na me? amad, no ja mam prave svoje delsi diky ova, ale to mi nevadi :-)
Odpovědět
JJ,bylo :)
Odpovědět
loli, sestimistne a puvodem nemecke :-)
Odpovědět
Gepe: Hm,tak u těch německých je to v pohodě. Taky se mi líbí,že Průšová je Konvalinka Průšová. U mě toto nepřipadá v úvahu.
Odpovědět
Moje jmeno je hezky a da se vyslovit a zapsat, pritelovo je na tri pismena a kdyz to clovek rekne tak nevedi jestli clvoek rekl H, J, K, jeslti je U nebo ů...k posr....ale obě bych nechtěla..když semalej jmenuje po tátovi a to druhé taky bude...tak abyhc já tam haprovala s dvěma příjmeníma...moje je dlouhý....a kdybych mela oboje ova tak je to 16 pismen..no nechtela bych se vsude takhel podepisovat, to pusobi jeste snad vic schizofrenne nez mit jen to tchynino-) kamaradka to vyresila dobre, manzel je Krejci, tak ma taky Krejci a tchyne je ale s ova, takze je Krejcova, to je mylsim idealni-)) mit svoje a ne se jmenovat jako tchyne. Ta moje je teda zlata, ale stejne mi to vadi-))
Odpovědět
loli, zni to prave lip i nez to prechylene a hlavne u obou prijmeni prechylene mi to prijde uz divny.. no nic, mizim, hezky zbytek vecera
Odpovědět
Hezký večer i tobě,Gepe. Já budu mít přechýlená obě,ale svého se úplně vzdát nechci. Jsem jediné dítě přece :-D !!! Ale do jejich rodiny stejně trochu nezapadám,všichni do jednoho jsou modrooký. Babička,děda,strejda,jeho syn,jeho přítelkyně,tchán,tchýně,švagrová,její dcera,můj muž..prostě celá rodina,jen já jsem černoočka .
Odpovědět
Tak Konvalinka Průšová je sice roztomilý, ale třeba v akademický sféře nepoužitelný, komický. Já budu klasicky po manželovi, přechýlená, ale chápu, když si chce někdo nechat i svoje jméno - např.kvůli povolání, nebo kvůli zachování rodinného jména. Já jsem například taky poslední z rodiny, kdo se takhle jmenuje.
Odpovědět
loli: tady bys taky mohla najít nějakou inspiraci, když zadáš různé odstíny fialové - podle preference: http://www.stylemepretty.com/gallery/...
Odpovědět
To je super stránka !!!
Odpovědět
http://www.svatba.cz/magazin/pripravy... Takže podle tradice vyzvedává ženich nevěstu....Hmmmm,tahle se mi moc nelíbí.
Odpovědět
loli: ale proč to nepřizpůsobit sobě? Však tady nikdo nedodržuje všechno. On i zasedací pořádek podle tradice a etikety je něco úplně jinýho, než se běžně dělá, pořadí jízdy v autech, vcházení na obřad, atd. Když ti něco nevyhovuje, udělejte si to podle sebe. Já taky nebudu a ani nemůžu dodržet všechno.
Odpovědět
Článek se načítá
Já jsem koukala i jinde a někde je napsáno,že je to mporavská tradice. Takže se na to vážně vykašlu. By se z Prahy musel táhnout na Kladno,pak všichni zpět a navíc bych přišla o ten kouzelný moment,když mě poprvé uvidí až kráčející k oltáři. Já jsem chtěla skloubit naše tradice a české. Ale když jsem nad tím tak přemýšlela,tak bych to měla jak nějaký představení komediantů,takže to uděláme neutrální,jen tradice,které se dodržují všude.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nevím teda, když spolu žijeme, tak jestli pojedu k našim, abych pak jela od nich, aby mě drahý viděl až na místě. Na druhou stranu o parníku nikomu neřekneme, aby to bylo překvapení, tak možná budeme muset navigovat:-D No a taky je asi divný, aby mi miláček zapínal šaty...? Téda, to ještě budu muset pořádně promyslet :-|
Odpovědět
Amade: TAk poslední noc má strávit každý zvlášť,takže já asi u svých a on u svých rodičů. A sejdem se až tam a on mě uvidí již krásnou jdoucí pod ruku s tatínkem (tam tam tadám,tam tam tadám :-D ) .
Odpovědět
Profilova fotka
Jenže u našich bych spala buď na gauči nebo na palandě:-( To budu nevěsta s kruhy pod očima... :-D
Odpovědět
Aha...no tak to je opravdu problém. Máš ještě 3/4 roku čas,promysli to.Co babi,děda nebo tak? Já mám štěstí, k nám se vejde armáda.
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ránko :-D :-D tak já počítám, že budem spát spolu doma, ráno si dáme snídani do postele, možná i to svatební ráno, protože noc určitě nebude :-D :-D no a pak začnem fungovat... jupí, výhoda obřadu až odpoledne :-D :-D amade, právě u našich jsem si taky nechala jen takovej nepohodlnej gauč, takže bych na tom byla podobně... nejlepší je vlastní postel :-D
Odpovědět
Avano: Je super,že jsi realistka. Já se taky obávám toho,že svatební noc nebude...... Jak budete vlastně odjíždět? Všichni pohromadě?
Odpovědět
Profilova fotka
loli, a ty jsi odkud, že jsi psala naše a české tradice? :-) určitě si to přizpůsobte jak se vám to bude hodit, dneska se na tradice už tolik nehledí, my snad nebudeme mít skoro žádné, chceme všechno na jednom místě, ale ještě nevím jak to budeme mít zorganizované, myslela jsem, že bych já jela už ráno na místo to ještě trochu nazdobit, přítel by se u nás doma sešel se svými příbuznými z moravy, zašli by na oběd a pak přijeli na místo na obřad, nebo bychom všichni jeli na místo, tam se naobědvali a pak by byl obřad, no ještě uvidím, taky podle místa které nakonec vybereme
Odpovědět
Profilova fotka
no já předpokládám, že pak pojedem spolu na místo svatby (taky to máme všechno na jednom místě jako hailli), ještě poladíme detaily a pak mam dvě varianty: a) pojedu k našim se oblíct a přítel zůstane na místě a bude vítat hosty (stejně jsou ze 70ti proscent jeho rodina) a já pak přijedu otřískaným busem až na obřad b) budem tam spolu, půjdeme se spolu oblíct a pak ruku v ruce dojdem k oltáři... musíme si pak o tom ještě promluvit, co by se líbilo příteli, ale jak ho znám tak bude pro variantu a)
Odpovědět
Já jsem z bývalého SSSR :-D . U nás je třeba taková supr tradice : po hostině si matka nevěsty navleče takový ošklivý holiny,čouhá jí z nich sláma,nohy má špinavý od řepy nebo uhlí a ženich,vlastně už novomanžel :-D jí je má umýt vodkou. Nožičky jí krásně vydrhne a obouvá botičku,ale zjistí,že její velká,tak to musí vycpat penězma. Ono to takhle nezní,ale když se tohle dělalo na svatbě mojí sestřenky,tak jsem umírala smíchy.... Nepočítej s tím,že ráno budeš ještě něco zdobit,zbytečný nervy a stejně to už nestihneš.
Odpovědět
lolo to je krásná tradice-)))))
Odpovědět
Profilova fotka
téda holky, včerejšek vyhlašuju dnem redukce hostů. Miláček se rozhodl, že požádá sestru aby mu šla za svědka (mě jde dcera), takže na oběd po obřadu nás bude všeho všudy 8 :-) Zato potom na novomanželskou žranici zveme asi 70 lidí
Odpovědět
Holky, já to trošku nechápu. Máte obřad,pak obídek a pak nějaká akce, na kterou dorazí další lidi,kteří ale nebyli na obřadu? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
loli: docela často je to zorganizované tak, že na oběd jde méně lidí, především rodina a pak se večer pro přátele dělá něco míň formálního. My to máme naplánované trošku víc rozdělené. Po obřadu oběd opravdu jen s rodinou, hned ten den večer odlet na svatební cestu a párty pro haldu lidí (včetně rodiny) doma na zahradě až za víc jak měsíc. Už jsem to tu myslím někde popisovala. Úmyslně jsme nakonec vybrali obřad na radnici v centru Prahy, aby se mohli přijít podívat všichni kdo budou chtít a aby si mohli jen odskočit z práce (když už jim chudákům nedáme ani najíst)
Odpovědět
Profilova fotka
loli, my třeba hostinu s rodinou odbourali úplně, prostě po obřadu si dáme se všema kafe a dort a pak bude jen raut s prasetem. Jinak jsme to udělali takhle proto, že nás bude kolem stovky, tak abysme nemuseli nikoho vyhánět, prostě kdo bude chtít přijít na svatbu i posvatební veselí je vítán...
Odpovědět
Profilova fotka
loli, my bychom chtěli obřad odpoledne a pak hned raut, abysme nemuseli lidi vyhánět, protože všechny bysme na oběd asi neuživili :-) (máme 70-90 lidí), jestli bude předtím nějaký neformální oběd pro rodinu ještě nevím, přítelova část příbuzenstva dorazí z moravy, tak ať můžou vyrazit ráno a nemusí se honit
Odpovědět
Profilova fotka
avano: původně jsme to chtěli taky takhle a udělat obřad doma na zahradě. ale pak jsme se rozhodli pro datum 13.5. v pátek, protože o ruku jsem byla požádaná taky 13. v pátek, takže svatba bude přesně za rok a půl :-) a v květnu přeci jen nemusí vyjít počasí na grilování a taky jsem chtěla mít jinou svatební noc než doma v ložnici a s haldou opilců v baráku ;-)
Odpovědět
Zajímavé, my to plánujeme tak: Obřad,hostina se plynule zmní v raut a svatební veselí. Pak asi párhodinová svatební noc. Druhý den ráno ještě oběd na to zámku /hotelu a pak odjezd k nám do bytu,ale už ne všichni,jen rodiny. Tam nějaké pohoštění a vyprovodit je. Svatební cesta den potom. A cca dva tři dny po příjezdu ,takže cca 3 týdny po svatbě nějaká párty i pro kamarády. Takže třítýdenní zábava.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?