Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
Mňam Ambiente:-) Ta koordinátorka není špatná, to není o tom, že to bude zařizovat ona. Ona ti dá varianty tvých nápadů a bude zařizovat a koordinovat průběh. Bude od toho, aby tvůj den proběhl přesně podle tvých představ a ty se nemusela zabívat věcma jako kdo s kým pojede v autě atd...Ty si řekneš, jak to chceš a ona to zařídí. Za to bych taky klidně zaplatila mít na to:-)
Odpovědět
JJ,o šest let. Jj,mám na to dvě kamarádky,které se vyvažují. jedna šetřivá a druhá taková luxuska :-D , ale pro představu jsem zabrousila sem a dost jste mě šokly. Některé s tím jak krásně to umí zorganizovat,že je to nezruinuje a některé s tím jak mě napadly =-) .
Odpovědět
Ono mi stejně nic jiného nezbyde...sama to nestihnu. Ale ještě uvidím. Díky moc a zatím dobrou holky.
Odpovědět
No nevpadla jsi sem úplně takticky co si budeme povídat :-))
Odpovědět
No já taky pádím do poslete přítel ten už chrní zítra jede brzo za rodičema na chalupu toho se mi moc účastnit nechce tak raději budu stesknit doma :-))) dobrou
Odpovědět
To bylo z překvapení ;-)
Odpovědět
Vážně to chce si na dva tři dny sednout k netu a projít si wedding weby - hlavně zahraniční, na českých můžeš hledat levnější alternativy ale (dle mého názoru) ne originální nápady. Trošku si ujasnit představu, co vlastně chci a ono se to plánování pak rozjede. Taky doufám, že nás budeš informovat o tom, jak tvé plánováni probíhá a založíš si album příprav, páč to mě fakt zajímá:-) Já už to dneska taky balím, v pondělí mě čekají státnice a nemám z toho dobrý pocit, tak jsem si musela odskočit na chvilku za mýma oblíbenýma nevěstama:-) Aspoň něco příjemného mě po státnicích čeká:-)Dobrou noc
Odpovědět
napadly? =-) teď jsi zase vyšokovala ty mě... dobrou, holky kamilo, tak hodně štěstí na pondělí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, zdravím Vás všechny a přeji příjemné přípravy a plánování. Nedá mi to se přidat se svou troškou do mlýna. :-) Loli88: Byla jsem v kontaktu s jednou nejmenovanou pražskou svatební agenturou a tam mi tvrdili, že svatba nad 50 hostů bude stát minimálně 200,000,-Kč. :-o Tedy Loli, jestli máte těch hostů 150.... :-D Já třeba byla v kontaktu s nevěstami, které měly svatbu ve stejném místě, kde ji uvažujeme mít my. Musím říci, že to opravdu pomohlo se pobavit o jejich rozpočtu, jak co zařídili a kde, na co přišli později, co by změnili když by svatbu dělali podruhé, apod. Na spoustě věcí se dá rozumně ušetřit bez toho aniž by člověk snižoval kvalitu. Ale to hledání, zjišťování.. :-) Proto spolupráce s agenturou v tomto ohledu hodně zjednoduší práci, mají své předem vyzkoušené dodavatele a pokud jsou profesionální, tak to není ze známosti, ale na základě schopnosti dodavatele a předešlé úspěšné spolupráce. Myslím si, že když se podíváš okolo pro inspiraci a zjistíš co by se ti líbilo (nejdůležitější po výběru datumu, místa hostiny a obřadu a fotografa! je vybrat si šaty, protože od nich se odvíjí vše ostatní - od květinové a ozdobné dekorace po barevný a stylový nádech, obleku ženicha, šatů družiček, oznámení, atd. Takže šaty bych řešila co nejdříve zpočátku. Jestli to chcete mít krásně sladěné alespoň. Ale stejně neovlivníte to jak Vám přijdou oblečení hosté. Vy můžete být krásně sladění v hezkém společenském oblečení stejně tak jako většina hostů, ale může se stát, že Vám tam někdo přijde v riflích, kraťounké minisukni, topu s výstřihem až do nebe, ;-) no těch supráckých příkladů by bylo hodně. A to si myslím člověk neovlivní. I když jsem byla na svatbě, kde byli hosté požádaní na pozvánkách, aby se oblékli společensky v určitých barvách. Je fakt, že většina hostů toto přání snoubenců respektovala a ty fotky jsou opravdu krásně harmonické a nádherně barevné. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ránko :-D musim říct, že to co jste tu napsaly včera večer mě teda tak šokovalo, že mi spadla brada... uplně jsem si vzpomněla, jak jsme tu kdysi řešily, že barrcaa bude mít svatbu na Mauriciu za 200 tisíc ;-) no ale půl milionu??? podle mě, vyhozený prachy... znam holku, která se vdávala za 150 tisíc, spoustu let šetřili aby si to mohli dovolit a za půl roku se rozváděli... možná že naše svatbičky za částky do sto tisíc (což jsou pro nás beztak obrovský částky) budou krásnější, pohodovější než načančaná a předražená svatba za půl mega... bella, mam doma nádherný plnokvětý růže, nevim jestli jsi je mívala v albu ty nebo gepe, ale každopádně je během dne vyfotim a hodim sem :-)
Odpovědět
avano: dobré ráno!:-) To bys byla strašně hodná, kdybys mi je vyfotila ;-), děkuju. Jinak jak ses ptala na ty náušnice, tak jsem je vyfotila a dala do alba:-). No já nevím, jestli se k tomu mám vyjadřovat, ale jestli si slečna myslí, že jsem jí "napadla", tak asi ani radši ne:-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko děvčta:-) To koukám, co jste tu ještě vše stihly probrat, když už jsem spala:-) No nová slečna mě malinko šokovala, ale je pravda, že jestli na to mají, tak ať si to udělají klidně za půl milionu. Asi má opravdu dobré místo a přítel určitě taky nebude nezaopatřený...nu přejme jim to, tak by mi nevadilo mít víc peněz:-) Jen jsem chtěla říct, že práva nejsou až tak moc těžká škola a je to navíc jedna z mála škol u kterých se dá v pohodě pracovat, protože se tam člověk v podstatě musí vyskytovat jen na zkoušky:-D Ale zase to není Plzeň no :-D :-D :-D Ale to, že studuje zrovna tuhle školu mě nepřekvapuje...nevím, jestli je to tou školou jako takovou nebo těmi lidmi, které přitahuje, ale povětšinou jim jde nosík mírně nahoru:-) Ale nechci generalizovat! Rozhodně takoví nejsou všichni ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Mně spíš přišlo, že to bylo celé vymyšlené =-). Ale jestli ve 22 letech přehrabuje miliony vidlema, tak má můj obdiv, i přes ten nos nahoru.
Odpovědět
Profilova fotka
bella...já si nemyslím, že by si vydělala miliony, ale jestli fakt chytla dobrý místo a prachatýho přítele, tak asi opravdu nemají problém:-) My jsme s přítelem celý studia měli kulový, po studiích jsme najednou měli na to spolu bydlet a víc nepotřebujem a nestěžujeme si...ale vyhrát ve sportce bychom mohli:-D To bych se zase nebránila:-)
Odpovědět
No jo, ale ten přístup...Já slečně nic nezávidím, my na tom taky nejsme špatně, ale víc jak sto tisíc bych za svatbu nedala z principu. Ale jak už jsem psala, pokud mají 150 hostů s ubytováním a luxusní místo, pak mi přijde reálný dostat se na půl milionu a u opravdu bohatých lidí mi to nepřijde moc. Ale ten milion a půl, to už je přeháňka:-D.
Odpovědět
Tak abych to zlehka osvětlila. Nos nahoru nemám ani trochu, jinak bych tu asi nebyla,nemyslíte? Nenapsala jsem ani slovíčko proti levnějším svatbám. Naopak byl to spíše obdiv a údiv nad tím,že to jde. Nevidím na tom nic nelogického,že máme odhad půl milionu, když jsme byli na svatbě,která se nám nelíbila a stála 300. Na ten milion a půl se přítel dostal tak,že máme rodinu po celém světě a oni se k nám na svatbu budou speciálně sjíždět. Samozřejmě tu pobudou víc než jeden dva dny. A on myslel,že je logické jim zaplatit hotel na celou tu dobu co tu budou. Což mně se teda nelíbí a příjde úplně z cesty. Bella22: Vymyšlené? Co? Že máme peníze? :-D
Odpovědět
Ahoj holky, no já to čtu a dobře se u toho bavím:-D Rouy: tak s těmi staršími kamarády jsme na tom stejně, já si se svýma vrstevníkama taky nemám často co říct, protože už od mala se pohybuju v kruhu dospělejších lidí. A přítel to má podobně, jeho kamarádi jsou všichni tak o 5-6 let starší. Ale nemyslím, že by to bylo špatně, vyblbnout se taky umíme dost dobře:-) No....já jsem přešla z jedné diskuze tady na netu jsem a jsem ráda, tam se to neslo v podobném duchu - svatby co nejdražší, já jsem divná, že ji chci levnější atd....mě je prostě jen líto tolika peněz. A někteří naši přátelé, kteří podnikají (neříkám, že jsou milionáři, ale mají krásné domy, jezdí na dovolené atd.), tak mi řekli, že by do svatby moc peněz nedávali, protože si je pak ti dva mohou užít lépe.
Odpovědět
A loli nezlob se, ale ty jsi sem opravdu nepřišla jako diplomat. Možná proto teď vznikl ten dojem, že sem nepatříš, protože máš nároky jiné než holky tady. Možná, že kdyby ses podivila nad cenou a řekla jen, že si myslíš, že to bude podstatně dražší a nekomentovala hned ceny, tak by to vypadalo jinak. Myslím, že holky tady ti to nezávidí, jen jsou tu lidé, pro které těch 80 000 představuje to stejné co pro tebe těch půl milionu. Možná by to v té diskuzi chtělo víc diplomacie než prskat kolem sebe a vytvořit tak dojem, že jsem někdo výš než ostatní. Já mám rodinu taky v zahraničí a můžu říct, že i tak mě ta svatba bude stát pořád do těch 80 000...chce to hledat a zjišŤovat.
Odpovědět
Tak pochopila jsem,že s tou co nejdražší svatbou jsi narážela na mě. Jak už jsem ne jednou napsala, mě nejde o to mít co nejdražší svatbu. A z čeho ta cena vznikl jsem už taky vysvětlila...........
Odpovědět
Profilova fotka
loli: Nos nahoru nemám ani trochu, jinak bych tu asi nebyla,nemyslíte? Čistě hypoteticky? Mohla bys tu být, abys nám ukázala, že na to máš a že "nechápeš", jak my můžeme mít svatbu za míň:-D Ale to byla čistě hypotetická úvaha! 8-) Frido: Tohle já říkám taky od začátku- můžem jet někam na tři týdny a užít si to a nechat se oddat tam...nebo stejný peníze dát tady za jeden den. Bohužel je tu jistá povinnost vůči rodinám, tradice...já bych se obešla i bez toho ;-)
Odpovědět
loli nemyslela jsem tím tebe tak nebuď vztahovačná. Tam si holky psali o tom, kolik budou utrácet a za co a byly to částky přesahující i půl milionu. A to nebyly z Prahy...a tam to opravdu bylo o tom, že in je ta, která je s cenou nejvýš. Takže jsem odtamtud vycouvala a mrzelo mě, když se do mě pak někdo obuje za to, že nám budou přispívat rodiče. Bohužel, já jsem jenom učitelka a ikdyž mě to povolání baví, tak prostě s hypotékou a vidinou dvou dětí v budoucnu si nebudu vyskakovat. Takže jsem byla třeba ráda, že nám rodiče pomůžou, ikdyž co nejvíc věcí to půjde si chceme platit sami. Ale naštve mě, když mi někdo naznačí, že pokud nemám na to, abych si zaplatila sama svatbu za dvěstětisíc, tak ať ji ani nedělám....
Odpovědět
Ahoj holky, já se zatím jen tak zlehka poohlížím. Co jsem tady četla...plánujete některé rozpočet a příjde vám reálné vejít se do 100K pro 30-70 lidí? Jsem překvapená...pro 40-50 lidí plánuju rozpočet 500K minimálně (u mě je to teda Praha). To mám tak luxusní představu? Nebo jsem prostě blázen ? Tohle byl můj první příspěvek..... Uznávám,že ta moje představa je trochu mimo mísu .... Nic takového,co tady popisujete jsem nenapsala!!!
Odpovědět
fridolinek: Šmarjá...co je to za hloupý názor??? Tak to se nedivím,žes vycouvala.
Odpovědět
Jejde, tady se to teda pěkně mele... Jinak ahoj holky, my s přítelem plánujeme svatbu na 10.9.2011. Jestli teda můžu přidat pár poznatků do pranice :-) My plánujeme svatbu pro 100 lidí max. v krásném novém hotelu (obřad v klášteře Porta Coeli). Hotel bude pro nás kompletně uzavřen a když to hodě nadhodnotím tak i tak nás hostina vyjde max. na 100 000-120 000 (dle zaslaného předběžného rozpočtu). Novomanželské apartmá je samozřejmě zdarma a na pokoje pro hosty máme 390 Kč automaticky slevu, takže ta částka 500 000 Kč na polovičí počet hostů je opravdu hodně nadsazená. Myslím si, že je každého věc, kolik je schopen a ochoten do svatby dát a není nc špatného zeptat se na názor ostatních, ale na druhou stranu by se mi asi taky nelíbilo, kdyby mi někdo říkal (ikdyž nepřímo), že je moje svatba příliš levná. Můj otec chce svatbu zafinancovat kompletně (je to podnikatel a já jsem jeho jediná dcera, tak mu v tom ani nehodlám bránit), ale i tak se samozřejmě hodně dívám co kolik bude stát. Jsou věci, na kterých se šetřit nemá (např.fotograf, měli jsme vybraného hodně levného, ale jeho přístup byl takový, že za tu cenu mu nestojí, aby se snažil, tak jsme to nakonec změnili. Fotky jsou na celý život), ale myslím si, že je spousta věcí, které se dají dobře srazit z ceny (např.nepotřebuji drahou kytici od značkového floristy, prtz mám fantazii a stejně bych ráda, aby kytice byla přesně podle mých představ a ne podle jeho představ, tak se domluvím s obyčejnou květinářkou, která sežene naprosto stejné kytkyza poloviční cenu, atd.). Toto považuji za rozumné a rozhodně ne za něco podprůměrného...
Odpovědět
akfs: ahoj:-) No já se včera dozvěděla, jaké trable měla kamarádka v květinářství a byla ohledně svatební kytice hodně vzteklá. Dala jim fotku, řekla, jakou má představu (barvu, typy květin, velikost - prostě návod jak pro blbce) a když si pro ni pak přišla, tak měla pocit, že ji museli zaměnit s jinou nevěstou. Líčila mi to teda asi trošku nadsazeně, ale pokud dodám fotku a řeknu jim, že tam chci růže a bílé a kytice má být kulatá a vejít by se měli do 1500,- domluvíme se tak a oni mi předhodí naprosto jiný tvar kytice, místo bílých růží jsou tam červeno bílé gerbery (nic proti nim, maminka je měla ve svatební kytici) a cena je o 600,- vyšší, tak by mě to naštvalo taky...nikdy mě nenapadlo, že i kytka se dá takhle zmršit. Asi si člověk musí hlídat všechno a jediné štěstí bylo, že si pro tu kytku došla s přítelem sama den před svatbou a donutila je to předělat. Kdyby to vyzvednul sám a pak s ní pro ni dojel tak ji asi chudinu trefí šlak:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Teeda, to se člověk musí takhle strachovat i o kytku jo? Já bych jí snad vzala a šla, abych neměla nervy:-D Holky já udělala výborný rizoto k obědu a nějak mě to zmohlo:-) Jdu si dát šlofíka a pak vyrazíme na "jachtu", tak jsem zvědavá:-)
Odpovědět
Já si kytku budu zařizovat taky sama a tím, že bydlíme u hranic, tak si ji nechám vázat v Rakousku páč tam mají o moc lepší výběr kytek, jsou čerstvé a cenově to vyjde stejně...Obávám se, že kdybych to nechala na příteli,tak to dopadne jako na moji promoci, kdy se sešel můj tatínek s přítelem před školou a tatínek říká - kde máš kytku? Cože, jakou kytku? Kytku jste měl dovést vy! Takže jsem byla jediná, kdo žádnou kytku nedostal:-)
Odpovědět
kamila: tak to by mě naštvalo, můj tatínek se s přítelem zase na promoci trknul, protože každý mi chtěl koupit jinou kytku až to nakonec musela rozhodnout mamka:-D Amadeuska tak držím pěsti aŤ se ti to tam líbí:-) Doufám, že vám to vyjde a budeš nadšená. Já jdu dělat plněné knedlíky. Rizoto ale není špatný nápad, to bych mohla udělat další týden:-D
Odpovědět
:-D :-D Já budu mít hodně princeznovské čistě bílé šatky, takže kytku chci úplně jednoduchou. Mám vybrané kaly (fuchsiová barva, na tom se snad nedá nic zkazit :-D :-D ) a do této barvy budem ladit i kravatu a mašle na bílé potahy na židle a jen samotné kaly budeme mít na stole ve skleněných hranatých vázičkách. Zbytek (ubrus, ubrousky, atd.) chceme jen čistě bílé. V jednoduchosti je krása :-)
Odpovědět
S tím obědem bych měla taky začít :-) Přítel je dnes vyjímečně v práci, tak vařím později, aby to měl čerstvé. Jinak s těma kytkama ještě...Můj taťka to dělal vždycky na poslední chvíli, ale za ta léta vymyslel flignu :-D Má v Brně floristy, kterému zavolá: chci kytku pro manželku, tolik a tolik let k takové a takové příležitosti, má ráda tohle roční období, tyto barvy a pak si ji jen vyzvedne. Ještě nikdy se nestalo, že by se netrefili do vkusu. A ty ceny nejsou tak šílené, naopak ve srovnání s obyčejnou kytkou, která tolik parády nenadělá to je za pusu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?