Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
ježiši, "mi" s měkkými i:-D, já jsem dneska přejetá...
Odpovědět
je tak my vyslužku tu klasickou neděláme.budou mít víno a rámeček na foto,já jsem ten typ že na lidi kašlou,co řeknou.A poplatky máme jenom za hudbu 480kč jinak obřad neplatíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
anka, taky bych si něco dala, ale dneska to vidim jen na suchý rohlíky :-( :-D
Odpovědět
anka: já taky věšinou kašlu na to, co řeknou ostatní, ale v tomhle případě si myslím, že je lepší, když ty výslužky objednám já, protože tchýně chtěla dělat klasicky čtvrtky dortů a nebudu riskovat, že to budou nějaký hnusný máslový, to u nás v rodině nikdo nežere...
Odpovědět
holky, já jdu dneska na oběd do KFC a pak si dám bílej Magnum:-D.
Odpovědět
Profilova fotka
přidávám se k těm, co klasickou výslužku mít nebudou. Rodiče rovněž uctíme svatebním vínkem a hosté dostanou kus dortu + mini výslužky. Prostě mi to přijde zbytečné, navíc se nebojím, že by nás někdo pomluvil :-)
Odpovědět
no ono to dokáže potrápit :-( :-D já jsem dlouho zákusek neměla ale každý vikend peču takže taky mám sladké,ale naučila jsem se jíst častějí a mín porce a je fakt že to zabírá,ryfle už mi padají :-D :-D :-D
Odpovědět
Já vínka do výslužek dávat nebudu, jelikož naše rodina je pěkně zmlsaná a to bych musela zajet do Francie nebo tady utratit majlant...No a druhá půlka alkohol nepije vůbec.
Odpovědět
Profilova fotka
já zas přemýšlím, že výslužky dělat vůbec nebudem, ať se nadlábnou na rautu... a výslužky pro takovej počet lidí, jako budem mít my, by nás asi zruinovaly...
Odpovědět
beruska:je jiná doba,ta starší generace to vidí jinak,já to znám jak moje babička pořád říká za našich časů to bylo jiné kolikrát se sní nasměju jak mluví že ženské jsou mrchy,že se po chlapech jenom plazí,a nedají jim pokoj,že u nich to tak nebylo, :-D :-D :-D mojí babičce je 86 let ale pořád mluví semnou o sexu asi chytla druhý dech,ale je už 15 let sama.takže nevím :-D :-D :-D
Odpovědět
avano: ve vašem případě bych výslužky taky nedělala, když budete mít raut. Ale my budeme mít jen občerstvení po obřadu a pak oběd (i když velkej a drahej), tak mám strach, aby hosté neměli pocit, že jsme je málo pohostili...Navíc se mi to cukroví od e-dortů hrozně líbí:-).
Odpovědět
Já budu dávat každé rodině to vínko,takže jsem to počitala kolem 20 vín,no naše rodina rozežraná není :-D :-D a vínko si dá každý.A rámečky mrknu někde u tamanců tam taky mají pěkné =-) nají se na svatbě co by ještě chtěly :-D :-D :-D,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
bella, když to objednáš takhle najednou, tak to máš v pohodě a při menším počtu hostů bych taky udělala výslužky, aspoň malý. U nás at si pak klidně odnesou to co zbyde z rautu, ale balit se jim s tim nebudu :-) ale třeba až se vrátí přítel z dovolený tak na to bude mít jinej názor... chudák netuší, co si já za ty tři týdny, co je pryč, navymýšlim :-D
Odpovědět
avano: víš co ti řekna víš ty vůbec co chceš, :-D udělej si to jak chceš :-D :-D to jsou prostě chlapy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
anka, naštěstí se snad dokážem domluvit, a když ne, tak poslendí slovo budu mít stejně já :-D :-D
Odpovědět
No jako v každé domácnosti,my vždycky máme pravdu a vždycky to bude podle nás ale musíme ty naše drahé polovičky prvně informovat aby byli v obraze o co vůbec jde :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
avano: právě, objednávala bych rovnou s dortem a ty jejich kolekce stojej 300/kg, takže bych vzala 3kg a pěkně by mi to vyšlo na hosty a nemohli by říct nic :-).
Odpovědět
Profilova fotka
anka6: to je babička teda pěkné číslo :-D Já to beru jako fakt, že je to naše rozhodnutí a každý se musí spokojit s tím co bude. Naštěstí nikdo není tolik zmlsaný nebo náročný, navíc nás bude celkem 17. Tak to snad takový problém nebude. Místo tradičního poděkování rodičům dorty volíme raději vínko, obě naši rodiny ho maji raději než sladké, tudíž by to měl být vděčný dar. Sladkého bude myslím dostatek ;-)
Odpovědět
beruska:tak ,tak.jelikož jsem z moravy tak u nás se hodně peče,takže taky bude to vínko a přidáme jim ktomu rámeček na naši svatební fotku,na vínko si nechám udělat naše etikety s datumem a jménama,takže to budou mít pamateční :-)
Odpovědět
Profilova fotka
anka6: u nás je to s pečením na šťíru, nikoho extra aktivního nemáme. Ale vzhledem k množstvím se s tím nějak popereme, maximálně si to nechám upéct. Vínko budeme taky dělat s etiketama - ať je to pro vzpomínku. Přijde mi to jako hezký nápad, tak proč ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja teda nevim jak je to u vas, ale u nas na vesnici se vysluzka dava, hlavne teda sousedum, kteri nejosu zvani na svatbu a myslim, ze to neni zase vetsi polozka nez 2000 Kc (doufam)
Odpovědět
beruska:je to pěkné taky se mi to líbí,necháme si jednu pamateční doma,no a možná ji za 10 let otevřem a nebo necháme tak,no ještě uvidíme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás to možná ještě zažité bude ze starých časů, ale tohle fakt neřeším. Počítám opravdu jen s rodinou + kamarády. Navíc nemám tak dobré vztahy v okolí, čímž mi povinnost odpadá.
Odpovědět
picasso: na vesnici určitě, ale to jsou zase úplně jiné svatby, než se dělají u nás...ale já jí asi mít budu. anka: pokud chcete to vínko otevírat za 10 let, tak musíte koupit archivní, s obyčejným vínem to takhle nejde.
Odpovědět
Profilova fotka
anka6: vidíš, to mě ani nenapadlo....my fakt počítali jen pro rodiče - tohle je super nápad. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
picasso, asi hodně záleží na zvyklostech toho kraje, já jsem ze západních čech a tady se nedávají žádný zvací koláče, děkovací dorty, vína, nic. A že by se obcházeli sousedi, to jsem u nás v životě nezažila. Jen většinou se dává výslužka hostům, ale já nebudu dělat ani to. V 21. století je asi jedno, jak si to kdo udělá, záleží přece na snoubencích, pro co se rozhodnou :-D taky jsem si kdysi přála, že dáme hostům něco na památku, ale při počtu sto hostů... nejsem blázen! :-S to jim zařídim krásnou svatbu abysme si to užili jak my, tak hosti, ale pak už od nás nedostanou nic.
Odpovědět
Profilova fotka
bella22: obyčejné víno by se nechalo jen jako dekorace, protože za 10 let by to působilo leda jako projímadlo :-D :-D . Když už k užitku, vyplatí se investovat, ať to za to stojí. ;-)
Odpovědět
Tak to já jsem se rozhodla že výslužku dávát nebudu. Bude raut a hlavně pro 70 lidí to by byli minimálně další 4 000 a za co? Vlasně za nic :-)
Odpovědět
No sousedům rozhodně nic dávat nebudeme, to se u nás vážně nedává. beruska: no právě, takže jedině archivní, ať si to opravdu můžete otevřít za 10 let, až budete mít výročí:-).
Odpovědět
Profilova fotka
avano: a přesně o tom to je, dneska je jiná doba a důležité je, jak si to udělají novomanželé. ;-) Jestli chce někdo ctít staré a krajové zvyklosti je to jeho věc. V tom je celé kouzlo, je možnost volby :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?