Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
smudlinka: to vás fakt obdivuju. Já jen za těch 35tis budu mít prstýnky a natož celou svatbu. Kdyby jsme se brali tady, tak je to dost...proč na svatbě šetřit když je jen jednou ;-)
Odpovědět
smudli bre ;-) nam to nebude delat firma, ale my sami, tedy kdyz vynecham pronajem ted dvou prostor, mozna i hudbu si udelame sami repro a pred obradem jen jednu sikovnou houslistku.. ale je mozny ze se to vysplha na rautu, kdo vi =-) ja nezavidim, naopak je super, ze Ti to takhle vse vychazi x-)
Odpovědět
barrcaa to rika i pritel s tim setrenim :-) kdyz smudli ma moznost, tak by byla hloupa je nevyuzit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bar: my nešetříme cíleně, jen nám to prostě vychází, jen mě štve, že nikomu neberu svatbu za x desítek tisíc tak proč se ostatní diví mému rozpočtu... ale neřeším to
Odpovědět
smudli, neres a oni at si prepinaji a vztekaji ;-) :-D to neni tvuj problem, ze to nekdo nezkousne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
smudlinka10: a jak vám to vlastně vychází finančně? My počítáme tak s 20 - 30 tisici maximálně, víc za to utratit nechcem....:-( ani nemáme....
Odpovědět
Profilova fotka
vendi: my to máme všechno levně díky rodině, šaty budu mít nové z netu od jedné paní, prstýnky máme stříbrné, výzdoba moc složitá nebude, cena jídla ještě není spočítaná, pokud chceš DJ tak ti klidně pak můžu doporučit jednoho až uvidím jak zvládl svatbu, květiny nás budou stát do tisícovky gepe: já to nechávám být :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
koukam, že jste se přesunuly zpátky sem :-) smudli, bude to znít možná blbě, ale ani svatba za 200 tisíc ti nezaručí ,že manželství vydrží a když to jde udělat levně, tak proč to nevyužít :-) loni jsem byla na svatbě známých, svatba je stála 180 tisíc a do půl roka byli od sebe... taky se chci vejít do nižší částky, i když je jednou tak vyšší jak tvoje :-D ale my budem mít 100 lidí, takže ti vidim jako menší částku :-D prstýnky tak za 1000,--, šikovní kamarádi srazí rozpočet od dost tisíc dolů... je pravda, že kdybysme nevypustili rodinnej oběd, tak se vyšvihnem přes 100 tisíc ani nemrknem...
Odpovědět
Profilova fotka
alespoň, že vás pár mě chápe :-N :-D taky se snažím vyhnout se přídavku - svatební... bižu mám za 196kč i s poštovným, protože jsem si ji koupila u výrobce a jako společenskou, ta stejná je ve svatebních e-shopech cca 300kč
Odpovědět
ŠMudli já tě taky chápu.My chtěli svatbu napřed jen ve 4 právě kvůli těm penězům-zdály se nám jakoby vyhozené za jeden den. pa k jsme začali zjištovat co kolik stojí, já nechtěla aby mamča zase pekla a chystala a zjistili jsme že i když slevím ze šatů a třeba prstýnků přijde nás svatba cca na 35-40 tis. Hlavně jsme si chtěli užít svatební cestu.Přítel je celé dny v práci tak jsme si chtěli užít volna a klidu. Takže když jsme k tomu připočetli pořádnou svatebku přítel který je dost šetřivý sám navrhnul svatbu a svatebku na Mauriciu. jeho rodina k naší moc nepřilnula a byla by na svatbě asi dusná atmosféra. Sice mi budou chybět ve svatební den děti ale fakt to bude víc v klidu ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, smudlinko, naprosto chapu, my se taky budeme snazit udelatt to co nejlevneji, ale napr na fotogafovi a prstynkach setrit nechceme, to cloveku zustane dlouho, fotky a prstynky. I kdyz myslim, ze prstynky budeme chtit tak kolem 10tis za oba, no uvidime jak moc to realne bude. Saty bych mela mit snad za 5, pokud teda mi je za tuhle cenu usijou i prisit rok, spodnicka jsem se divala je tak 1000, pak boty, to je taky tak 1500, uces, oblek, pak jestli mi vyjde to místo co bych chtěla místo té Červené Lhoty(tam chtějí za obřad 6500) tak by se platil jen správní poplatek za obřad mimo trvalé bydliště..no a největší pálka bude hostina, počítám přibližně 60 hostů včetně rodiny, nicméně jelikož většina přátel by byla mých, je možný, že mi to drahá polovička zatrhne-) když si to budeme všechno platit sami, vychází mi to tak přibližně na 60 tisíc,
Odpovědět
Profilova fotka
holky fakt děkuji za pochopení, občas se mi zdá, že kdo tady na beremku nemá svatbu 100tisíc a víc tak svatbu má ošizenou, hnusnou apod... :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Jejda to tak neber šmudli. Já zas nejsem zastánce drahých svateb, přijde mi že holky někdy kupují i zbytečnosti ale zase je chápu že si to chtějí užít. Já to možná tak neberu, na svatbu se moc těším, ale máme spolu dvě děti a tak to vidím jinak. My si zase sobecky užijem jen ve dvou-což každý třeba taky neschvaluje. Já se taky pustila do plánování, obřad v zahradě, oběd a večerní raut a profi fotograf a tak se ot šplhalo až mi lezly oči z důlků.
Odpovědět
smudlinka: já to tak nemyslela. Spíš se před váma klaním, že to zvládnete za tak malý peníze :-o ;-) Jste šikulky
Odpovědět
Profilova fotka
My svatbu budeme mít podle snů, jen s těma co máme rádi, v klidečku a bez spěchu... já taky chtěla mandličky apod... pak jsem zjistila, že stovka sem stovka tam a ono to dělá o 10tisíc víc :-N a pak to bylo o dalších deset atd atd... každej má jinej sen, už teď můžu říct, že svatby jako chceme my litovat nebudu, protože si beru po kvalitním a pevném pětiletém vztahu chlapa, kterého miluji a který miluje mě x-)
Odpovědět
Profilova fotka
bar neboj já to taky na tebe špatně nemyslela :-D to psaní je kurňa zrádný :-N :-p :-p :-D
Odpovědět
avano: to, co jsi napsala je pro mě hloupost. Nejde vůbec o to, jestli ti svatba za 200tis má něco zaručit. Tu nic nezaručí. Jde jen o to, že si jí užiješ a na nechceš na sobě šetřit. O nic víc přeci nejde. I když se vdáš za 20tis, ta spolu nemusíte být. Takže jsem to moc nepochopila. Mít děti, zařizovat úplně nové bydlení atd, tak do toho taky nejdeme, ale nic z toho neřešíme.
Odpovědět
:-D na me zacinaji asi uz konecne jit predsvatebni mdloby 8-( je jedno kdo ji za kolik ma, hlavne aby si ji oba novomanzele uzili a byli i nadale stastni a spokojeni! ]-( tecka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gepe jo tečka, nebudeme to řešit :-p
Odpovědět
jo a na me jdou mdloby, nejvic z matriky co vsechno budou chtit :-D
Odpovědět
smudlinka: vůbec to není o tom, že kdo nedá za svatbu 100tis, tak je nula. Vůůůbec ne. O tom to není. Je nás tu ale hodně a nechci být drsná a neber to tak prosím tě, ale někdo na to má, někdo ne. Podle toho se pak ty dva zařídí. I svatba za 40tis může být nádherná, tak nepropadej nějakým penězům... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo někdo má někdo ne, já se za to nestadím :-N :-D Já si bohužel vše přepočítávám na cihly a okna na nás barák :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gepe já už máti zarazila aby se mi do všeho přestala motat, pokud budu potřebovat tak si příjdu pro radu a šlus
Odpovědět
Profilova fotka
ty kráso, ani psát mi zase dneska nejde :-p
Odpovědět
Holky, jen jsemnepochopila, proč se tohle řeší. Srovnávat kdo za kolik co má atd. Jak říkám, někdo peníze má na svatbu někdo je dá raději jinam. jde o to, jak to chtějí ty dva a hlavně, aby si to užili podle svých představ. Nám hold ta představa vychází na cca 200.000,- =-)
Odpovědět
Jo holky psaní je zrádný. My máme téměř 4 roky jendo forum-napřed těhulkovské ted už o dětech, no kolikrát jsme se tam zhádaly až hrůza :-o To víte psousta povah, každý jiný názor-ale ještě že taková fora jsou a člověk si má sk ým pokecat ;-)
Odpovědět
ja chci taky barak!!! ]-( smudli dohod par cihel at mame aspon zakladni kamen, jo a prosim jeste kousek nejakyho zahonku jako pozemek :-D barrcaa: ja nevim, nebrala bych to z pohledu nekdo ma a nekdo ne. My treba budeme muset na svatbu usetrit. A znam plno lidi co penez maji fakt hodne a meli to ciste tak jak chteli oni, jednoduchy skromny, ale byli spokojeni, vse se vydarilo, hoste se bavili! :-) Proste kazdy ma svatbu takovou, jakou si preje, nezavisle na tom, kolik to stoji. Me taky mama bude pict svatebni kolacky, sestrenka ta chce taky.. a pritom muzu zajit nekam a rict - chci koupit napr. 25kg svatebnich kolacku. Neni to o tom. Proste kdyz nekdo chce pomoct at pomuze.. Sdilena radost je vetsi radost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme barák od mých rodičů ale i s rodičema, budeme si opravovat vrchní patro a cihly ještě nemám :-D až po svatbě, někdo má po svatbě první sex někdo zase první cihlu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
barrcaa, já to myslela spíš tak, že peníze ti štěstí nezaručí a přesně jak říkáš, je jedno, jestli stojí tak nebo tak. Ty peníze jsou vlastně jen o tom, za kolik si chci užít ten den. kdyby přece šlo jen o ten papír, tak se vezmem ve dvou na radnici a náklady jsou nula ;-) měnim téma, peníze jsou nuda :-D
Odpovědět
smudli: tak to moje mama taky, takze uz jsme nastesti jen ve fazi, ze ji pouze informuju :-D co se tyka cihel a sexu, tipuju ze u nas bude tak leda velky h**** na zacatku :-D barrcaa: resilo se to proto, ze se do smudli tady ruzne obuly jine nastavajici ohl. jejiho rozpoctu.. pritel muj to vycislil - svatbu, cca na 150 i s rezervnou a ja bych byla nejradsi, kdyby to byla cca polovina, a stejne budeme muset nasetrit... - ja neumim moc udrzet korunu :-| lucil07 a avano: presne :-) co ta matrika? a mate nekdo nejaky info jak je to s cirkevnimi obrady brr
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?