Svatba v říjnu 2011. Plánuješ ji také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je nas vic?
Odpovědět
@lukinll No napřed řekla že myslela že konečně čekáme rodinu - v únoru jsem potratila. Ptotom šla hledat v kalendáři jestli už něco nemá a jestli jí do toho něco nevleze. pak už se o svatbě nebavila. Ta atmosféra byla nesdělitelná. Upekla jsem mufinky a nazdobila je, nechala je ležet na stole bez komentáře, jeden snědl můj syn, jinak tam tak zůstaly v krabičce... To s jejím synem žiju 6 let, mám teda chlapečka z prvního manželství, ale před lidma vždycky dělá jak je její. I přítel byl mimo sebe, protože čekal jinou reakci, i když jak si to tak přemítám i když se jí jede přát k narozeninám, tak na dárek řekne hm a někam ho odnese a potom celou dobu se tváří ublíženě. No nic prostě je taková, jenom mě to mírně rozhodilo a už ani přítel nemá chuť pro ni v ten den jet, ale třeba se to nějak ještě vyvrbí.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre Ty jo, no to ti nezávidím. Já si nemůžu na tchýňku budoucí stěžovat....má taky nos strčený v kdečem,ale je celkem fajn...
Odpovědět
Profilova fotka
@klaudina22 taky nevím :-) my se zasnoubili o Vánocích, tak do dubna, května nic moc neřešili, jen si tak v hlavě říkali, co a a jak a měli zajištěnou jen hudbu a fotografa a tak v červnu jsme si říkali, že už se to jaksi kvapem blíží :-D Ale tak spoustu už máme, prstýnky jdem dnes zkusit před závěrečnou úpravou, šaty mám, oblek jsme po hóódně zkoušeních taky zajistili a ušijou a dovezou ho v pátek, restaurace zajištěná, jen se dolaďuje jídlo a pití, koláčky a cukroví zadané, jen na dort se mi paní zatím neozvala :-( oznámení už máme vymyšlené, jen doladit a odeslat zakázku, ať ho můžeme tak za 2 týdny rozdávat. Jmenovky avývazky jsme tvořili doma a už je to nachystané v krabici i s věcmi na výzdobu restaurace.... ale je toho celkem dost :-)
Odpovědět
@evly Ahoj, tak my taky celkem dost věcí měli zajišzěných a nějak se mi to všechno rozpadá nebo co. Věci co jsem měla objednané přes poštu - asi 4, zatím ani jedna nedorazila v pořádku - poškozené, ne tak jako na fotce, nebo jiná velikost. Včera mi holička co k ní chodím 6 let řekla že v pátek a v sobotu nepracuje. V restauraci kterou máme zamluvenou a byli jsme tam včera ne moc dobrá obsluha a nějaké vyšší ceny. No nevím nevím, aspoň že na matrice to sedí a mají naši složku založenou a termín potvrzený - byli jsme tam platit za to že to máme na zámku. tam teda teprve půjdeme, tak snad nebudou potíže. Do toho mám šílené představy jak nám večer před tím onemocní syn, no na to že je to tak daleko docela slušná panika :-p .
Odpovědět
Jo a ještě teda na matrice mi bylo sděleno že příjmení jak jsem si to napsala tak udělat nejde - chtěla jsem to co se píše první bez -ová a to -ová až za tím druhým, ale prý to tak nejde, i když jiná paní co tam byla před měsícem k tomu neměla námitky ]-( .
Odpovědět
Profilova fotka
@bengel07 máme stejný termín ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky máte pocit, že se to kvapem blíží a pořád je spousta věcí nedoladěná?
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre určitě to jde. Původně jsem to měla vymyšlené taky tak, že bez ová a druhé s, nakonec váhám mezi oběma s ová a nebo jen přítelovým příjmením.
Odpovědět
A od¨kud prosím tě seš? Ptala ses na to u vás na matrice? Já to teda zatím jinak nezjišťovala, ale taky si myslím že to jde, jenom nevím jak je o tom přesvědčit 8-( Přijde mi že si to rozhoduje každá ta ženská co tam je sama.
Odpovědět
Trochu jsem hledala na netu a nejspíš to teda opravdu jden jenon s dvakrát -ová, pokud seš občan čr ;-( Moc to teda nechápu, budu to mít celkem dlouhé, ale zase kvůli malému, je z rpvního manželství a chce abych se taky jmenovala jako on, aby nebyl sám.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre No jednak mi to řekla p. na matrice, že to lze a pak si vem různé "serebrity" jako Konvalinka Průšová, Štekl Faltýnová.... zkusímt o pohledat, kde je to upravené
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre tak to vypadá, že bys musela prohlásit, že jsi jiné národnosti....ono je to fakticky jedno, protože věechno je váznáno na občanství a ne na národnost, ta může být klidně třeba romská
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@gabrra Taky vítám do klubu stejných termínů. A neboj, jsem na tom stejně. Nemáme ještě potvrzenou skladbu jídla na hostině a následném rautu a ani jsme ještě nedělali rezervaci v penzionech pro naše blízké...docela jsme riskéři a vláční ;-) Co se týká účesu a líčení, tak zkoušku mám týden před svatbou, tj. 1/10 a holt to bude muset klapnout :-D Jak jsi na tom ty? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, můžu se přidat? My se bereme 29.10.
Odpovědět
1.10. 2011 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
7.října 2011
Odpovědět
Profilova fotka
@betyy také doufám že bude ještě teplo, sice máme svatbu 7.10 ale modlím se aby nepršelo
Odpovědět
@minina No právě jsem si říkala že to tak má kdekdo. No tak ještě abych si musela změnit národnost =-) Romku mi asi neuvěří :-N Nevím o co komu jde, šlo mi jenom o to aby to nebylo tak dlouhé a líp to znělo a ne tak divně. Někomu se to prostě povolí a kdo nemá takovou vyřídilku nebo není známý tak má smůlu. Tak já to snad přežiju.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirka181 tak zkoušku účesu a líčení ještě nemám dohodnutou, řešíme zasedací pořádek, počty jídel stále měníme, protože se nám mění počet lidí, nemáme dohodnutá auta ani výzdobu na ně a hlavně já pořád nemám boty a ostatní drobnosti (punčochy, podvazek, bižu), hudbu na obřad a svědkyně zatím taky nemá v čem jít... Určitě ještě něco chybí, ale teď si nevzpomenu. Jo už vím, ještě není objednané víno. Kolik litrů berete vína? No, není toho co nemáme zrovna málo. Zatím se nestresuju, ale jestli to takhle půjde dál, začnu panikařit ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@gabrra To jsou jen drobnosti a když se do nich dáš, tak uvidíš, že se dají docela dost rychle pořešit (narážím na to bižu, punčochy, podvazek aji na ozdobu aut). Oblečení pro svědkyni může být malinko problém, ale jde jen o to, jak moc je náročná a jakou má představu. Taky se nám počet hostů pořád mění, ale víceméně představa o množství by byla. Co se týká pití, tam je to problém i u nás a přítel to chce řešit tak, že prostě nealko, pivo, víno a kafe platíme bez omezení my 8-( upřímně, se mi to nelíbí, měli jsme kvůli tomu i docela nepříjemnou diskuzi, protože si myslím, že se nezbytně sedřít z kůže nemusíme. JENŽE: Jeho sourozenci, co se před ním brali, to tak dělali, platili všechno a všem a tak prý my taky budeme. Jen ten letošní rok pod vánočním stromkem nebude nic, možná ani ten stromek :-S
Odpovědět
@mirka181 Ahoj a jak jsi prosím měla vymyšlené ty to s tím pitím a tak? Nějak v tomhle ještě tápu, protože bych nejraději dala taky nějaký strop nebo něco a potom každý za své, navím máme na odpoledne pozvaných ještě jednou tolik lidí, sice to bude původně malá svatba,ale pak se to s těmi kamarády nasbírá. Já teda sháněla holičku, ta moje nepracuje o víkednu :-( a ta co jsem to s ní domlouvala říká že zkouška není potřeba, že se to stejně tak nepovede. Ale prý přijít můžu, jestli chi, tak jsem z toho nějaká divná...
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre Původně jsem chtěla nějaký strop mezi 5 - 10 tisíci, moje nejlepší kamarádka se totiž vdávala před rokem a tak mi docela pomohla se v tom nějak orientovat. Říkala, že u nich se platilo veškerý pití, s tím, že panáky jen do 20,-/kus. Takže hostina, tedy jídlo (bez dortu a zákusků) je vyšlo na cca 28 tis. a pití pak de facto TO SAMÉ!!! Jinak měli 55 hostů...My to budeme mít podobně jako vy, tj. že cca 50 hostů (rodina a nej přátele) na hostině a na večer pak dorazí dalších 15-20 lidí. No, o malé svatbě tak řeč být nemůže..
Odpovědět
@evly no my taky všechno postupně dolaďujeme, zítra mám schůzku s paní z dekor agentury, tak uvidíme :)
Odpovědět
@mirka181 No to jsou pálky co? Tak my budeme na oběd jenom v 15-ti, ale potom přijdou známí a tak a zdvojnásobí se to a navíc móóóc dětí, protože jsme taková parta s lidma ze školky - co teda chodí náš malej. No tak je to komplikovanější tím, že někdo bude už na oběd a zbytek kolem čtvrté, tak vůbec nevím jak bych to s tím stropem nebo jak udělala. Naštěstí můch chlap s tím souhlasí, ale nevíme jak to udělat. No o víkendu jsem zase probírali výslužky, tak jsem navrhla že by nebyly vůbec, přítel jako že jo, ale potom to přišlo, jako že kamarádovi co fotí by se měla dát, kámošce co bude pomáhat a je moc na sladký :-N taky, no a potom jeho maminka, jak by to vypadalo že, no a nakonec když dáme jednomu, tak bude druhý brblat... Mám hlavu jak makovici =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my budeme víno kupovat zvlášť, sice je v hospodě 60 kč / litr špuntovné, ale i tak to vyjde levněji. Tvrdý alkohol máme vybraný, různé druhy, celkem 4 flašky na stole, ať si dá kdo chce co chce. Pivo, káva, nealko poteče jak bude třeba, ale domluvíme se na nějaké sumě a až se k ní dostaneme, tak bude STOPka a každý za svý :-) Svědkyně si koupila šaty, úplně jiné než jsem se jí snažila navrhnout já, květované, pestrobarevné, kde převládá řůžová s fialovou (což se mi do žlutobílé kombinace vůbec nehodí), k tomu si chce vzít černé krajkové lodičky a černé bolerko. Můj svědek bude mít černý oblek se žlutou košilí a kravatou, tak jsem chtěla, aby si vzala černou sukni s černým bolerkem a žlutou halenou (to by bylo absolutně dokonalé), ale zvolila šaty, což by nebyl takový problém, ale ta pestrost je prostě hrozná :-( ach jo, to se vážně nepovedlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre zkoušku účesu bych rozhodně chtěla, protože tak budeš mít prostor a čas na různé změny ;-)
Odpovědět
@gabrra No právě, tak teď nevím jestli teda asi týden před tím se na tu zkoušku vnutit, nebo hledat někoho jiného, což je u nás asi celkem problém. No asi tam vlezu a donutím ji zkusit toho víc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@martinabre: Mě vizážistka napsala, že zkoušku líčení je nejlépe udělat měsíc před svatbou, což je u mě už ve čtvrtek, tak mám co dělat, abych zařídila hlídání a tak ;-) Jinak stále sháním podprsenku, zkjoušela jsem si různé tři druhy a žádná mi nesedla :-| Punčochy jsem koupila dnes samodržky v salonu, ale ještě bych hctěla podvazkový pás s punčochama, hezký a levný. No a nemluvím o botech, ty prostě nemám. Sehnat v Brně hezké, levné botičky na ne moc vysokém podpatku je asi nadlidský výkon :-| No, ještě toho dost nemáme a to jsem všechno ani nevypsala, musím na tom zapracovat ;-)
Odpovědět
@gabrra No naštěstí paní na líčení připadá zkouška úplně normální, ale asi až tak týden před svatbou... Tak nějak se asi vnutím i té holičce, jestli náhodou nenajdu jinou. Já totiž ani nevím ještě jaký účes, nemám žádnou bižu a nic do vlasů. Boty mám naštěstí zamluvené na půjčení k šatům, protože bych je stejně asi nevynosila a připadaly mi super jak jsou už ochozené a nikde nic netlačí, blbý co :-p I prstýnky teprve okukujeme, ale chceme ocel, tak na to nejsou takové čekací doby. No zatím my teda nic moc a co už máme tak to ještě projde stokrát úpravama a změnama... Na podprsenku jsem rezignovala a momentálně plánuju jít bez - mám korzet...
Odpovědět
Profilova fotka
holky jsem na nervy - 25dní do svatby a mám pocit, že nic není zajištěno. Gabra: doporučuju jakýkoliv zahraniční obchod. sháněla jsem jak blbec po českých krámech a nic, pak jsme sedla za počítač a přes eBay jsem koupila úplně nové botičky...v Česku bych tak hezké nesehnala.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?