Svatba v létě 2011. Už plánujete nebo je to brzy?

Zobraz úvodní příspěvek
Je to moc brzo??Na plánování :-)
Odpovědět
Profilova fotka
efe, před pár lety vysílali na ČT pořad o památných stromech s Luďkem Munzarem. To by mohlo sloužit jako dobrá inspirace ;-) Co jsem se narychlo dívala, tak v internetovém archivu ČT to není, ale zkus se podívat důkladněji a třeba to najdeš. Ale vyšla i kniha a DVD. A tady by měl být seznam všech stromů, o kterých se točilo http://bedrich.ludviku.cz/stromy/sezn... Kapličky mají dokonce vlastní databázi, jsou tam i fotky. www.kaplicky.com
Odpovědět
Profilova fotka
fabienne: dekuju :) na ten sezman pamatnych stromu sem koukala, ale zkusim vazne nekde splasit ten dokument, to by mohla byt vazne dobra inspirace. dekuju dekuju. Jdu mrknout na ty kaplicky .)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem našla tohle ;-) Kdyby tam byly fotky, tak by to bylo úplně dokonalý http://www.click2map.com/maps/arnikao...
Odpovědět
tak co, Efe, jak pokračujete?:-)
Odpovědět
Ahojky přidávám se k vám ;-) . My máme termín 11.6. 2011 už zarezervovaný, jak na matrice, tak hostinu - protože nám záleželo na tom, aby to vyšlo tam kde chceme, taky už mám vybrané šaty, ale jinak to ještě taky moc neřešíme - jen se těšíme ;-)
Odpovědět
kamculka: to je super, že už to máte zarezervovaný...já taky chtěla, ale na matrice nás málem vyhodili, že nejdříve v listopadu, že ještě nemají ani kalendáře..:-(((( my na tom datumu zas tolik nelpíme, ale líbí se nám, hlavně kvůli tomu, že máme okolo oba narozeniny, a navíc nezky vyjdou ty jedenáctky:-) tak by mě trochu mrzelo, když by už bylo plno.....i když je fakt že je ještě hodně brzo...
Odpovědět
Ahoj holky, tak se zas po dlouhé době hlásím, konečně jako zasnoubená :-D Sice žádná romantika, ale tak asi od ajťáka nemůžu čekat víc :-| Jinak pořád nevím, jestli to ještě nestihnout letos, ale nemůžu najít žádné pěkné místo. Byli jsme se podívat v Ŕíčanech (Kaci tu měla krasné fotky z restaurace Cajovna) a ve Veltrusich, ale neni to ono.. Tak ted se chystame do Chval a uvidime.. Zas pristi rok bych jeste chytla Zuzku Scharf, letosek uz ma plny, tak nevim.. Jak se mate? ,-)
Odpovědět
ovecky: Ahooj:-) my taky váhali jestli to nestihnout jeste ted, ale necháme to až na příští rok, vzhledem k tomu že studujem a bydlíme už spolu, zase se toho tolik nezmění, takže není potřeba spěchat... Jinak já už jsem se konečně odhodlala a rozhodla se pro šatičky - rozhodla jsem se vykašlat se na trendy a na to, že všichni nosí něco jiného a nechám si ušít přesně takové jako jsem vždycky chtěla, krátké, asi nebudou ani bílé, prostě trochu retro :-) místo máme už vybraný, ale termín můžeme rezervovat až tak v listopadu, takže teď se neděje nic:-)
Odpovědět
To je pravda, není důvod spěchat, ale stejně mě to trochu štve, už jsme spolu 5,5 roku no.. Ty šaty z bazaru jsi nakonec nekoupila? Nechci vnucovat, ale bývalá spolužačka docela pěkně šije (kousek od Míráku, moje kamarádka si u ní právě nechává šít svatební šaty).. Nevzpomínám si, už jsi psala, kde to bude?
Odpovědět
Nakonec ne, pořád jsem nebyla rozhodnutá, stejně bych je celý přešila a paní mi pak volala, že je někdo chce protože už si je zkoušel v salonu a svatbu má brzy...tak se mi ulevilo:-) Ono je to tady na těch stránkách dost nebezpečný, člověk potom kouká na všechny ty věci a přijde mu, že všechno to taky potřebuje, mašličky, kytičky, holubičky, krabičky, výslužky atd.....a přitom když jsem si chvíli udělala čas a popřemýšlela o tom, jak bych si svatbu představovala já, vyšlo mi, že už sem vůbec nemusím chodit:-) Rozhodli jsme se pro mini svatbu bez zbytečných blbostí, příbuzenstva, házení talířem atd. :-) jinak místo by mělo být ve Valdštejnské lodžii u Jičína - může to být venku,ale přitom je to pod střechou, a kolem je hezký park na focení...i když je to takové dost rozpadlé, ale nám se ta atmosféra líbí.....to je jediné, na čem jsme nechtěli šetřit a ochuzovat se o to - ne na radnici. Jinak díky za tip na švadlenu, já jsem ale domluvená s jednou paní tady v Jičíně co má salon a i šije, takže je to pro mě blíž...
Odpovědět
Vypadá to moc pěkně. Takový místečko by se mi taky líbilo - venku a přitom vevnitř. Zatím holt hledáme.. Aspoň máme o víkendech jasný program. Když se ženil přítelův brácha, tak to měli taky tak, že žádný zvyky apod. (i když lidí bylo dost) a přišla mi tam trochu nuda. Je pravda, že jsme tam s přítelem krom nejbližší rodiny nikoho moc neznali.. Tak naopak já chystám nějakou zábavu, ale uvidíme, jak to přes naše sucharský rodinky projde.. :-N Včera jsem zkoušela s drahým diskutovat o konkrétním datu (hrozně chci Zuzku Scharf a bojím se, že mi ji někdo vyfoukne), ale neoblomně trvá na to, že nejdřív musí být místo.. ach jo. Já bych to přizpůsobila, hlavně kdybych jí měla jistou. :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Zdravím a obnovuju tohle téma, snad to tu ožije. Mám od včerejška stanovené datum svatby, 8.7. 2011, tak mám radost a začínám pomalu plánovat. Nakupování ale nechám až po novým roce, ať se mi všechno neokouká :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, my jsme vybrali 4.6.2011...tak nevím jestli to ještě spadá do diskuse léto ;). Já teda pomalinku nakupuji drobnosti, aby se mi to zase rozložilo..
Odpovědět
ahojky zdravím Vás..:-)...my máme termín 6.8. 2011 je to ještě daleko, ale nikdy není pozdě na to pomalinku radši plánovat a vše si pořádně rozmyslet, ať se pak nehoníme. Nakonec je to přece jen asi vše na nás vybrat, obstarat, zařídit..:-)...jinak termín máme krásný 6.8. 2005 jsme se seznámili tento rok slávíme 5 let a požádání o ruku přišlo na dovolené 26.6. 2010 a příští rok slavíme 6 let a zrovna nám naše výročí vyšlo na sobotu..:-) tak jsem za to moc ráda. Přípravy na svatbu tak už se nějak rozmýšlím co a jak, ale fotografa už máme zamluvenéhom, protože je naprosto úžasný a hodně dopředu zamluvené termíny...jinak se moc těším a doufám, že i vy všechny..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
My už taky máme zamluveného fotografa..sice říkal, že si ho ještě nikdy nikdo takhle moc dopředu nezamlouval, ale jistota je jistota... ;-) . Jinak už máme i restauraci, pač ji vede náš kamarád :)...kostel prý stačí zamluvit až po novém roce...taky se těším, ale ještě mi to ani nějak nedochází...;)
Odpovědět
jj přesně jak říkáš jistota je jistota..:-) já si ho právě taky zamluvila radši tak dopředu, protože mi hodně lidí říkalo, že bývá hodně dopředu zamluvený a nerada bych o něho přišla...přitel říkal, že je moc drahý, ale já se ho vzdát nechtěla, nakonec jsem zkusila hledat jinačího, ale nikdo tak krásné fotky neměl jako on, tak prý to nějak uděláme..:-)..tak jsem mu hned napsala, zamluvila termín a on souhlasil tak jsem nadšená..:-) restauraci už taky máme v Buchlovicích, ale zámek v Buchlovicích se zamlouvá až koncem roku..:-( a nemaji v pronájmu všechny datumy v měsíci jen třeba 2 - 3 soboty v měsíci snad ten náš datum vyjde jinak budu muset naplánovat obřad někde jinde...jj taky mi to nedochází snad vše vyjde a počki tak v zimě jak už budem nervózní a kde plánujete svatbu vy? a kolik lidí?
Odpovědět
Profilova fotka
No fotograf je taky můj známý, takže jsem ho pozvala i na party a to říkal, že si bude účtovat jen za fotky na obřadu a pak to bude jen pro radost ;)...My budeme mít v Litomyšli...oba dva teda bydlíme v Pze, ale přítel odtamtud pochází... Tak snad vám to s tím termínem sedne abys nemusela vymýšlet něco nového. :-)
Odpovědět
Tak to máš dobrý po známosti jde všechno hned líp..:-)....jinak děkuju a tobě, ať taky vše vyjde podle tvých představ ani se totiž nenadějem a máme to tady..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
No právě proto se to snažím dát pomalu do kupy...ale mám ještě pořád spoustu nevyřešených otázek... Na svatbě jsem byla jen mé tetě a to mi bylo tak 15 takže jsem z toho moc neměla. Tak se nemám ani kde v reálu inspirovat. Jde mi hlavně o zábavu aby se lidi nenudili. Našla jsem tu pár tipů tak uvidím co zrealizuji.
Odpovědět
Profilova fotka
betuskaa20-náhodou jsem narazila na vaši diskusi,oni sice říkají,že se to zamlouvá až koncem roku na zámku v Buchlovicích,ale když si zavoláš třeba koncem srpna začátek září,tak ti to rezervují.My jsme měli svatbu tento rok v dubnu a rezervovali jsme si to 1.září 2009 a to už v ten náš datum tam byli rezervované 3 svatby 8-) Takže doporučuji zavolat.
Odpovědět
Já jsem právě taky nebyla na svatbě, jen kdysi když mi bylo tak 7 tak to si fatk nic nepamatuju..:-) a najednou letos jdeme na 2 svatby a příští rok v dubnu na jednu..:-) tak to mi vyšlo, že se můžu nechat inspirovat byli jsme zatím jen na té jedné a to měla má kamarádka, které jsem šla za svědka. No, abych pravdu řekla, tak jsem od toho čekala víc. Plánovala to rok a půl dopředu a když přišel ten den D tak prostě takové nuda, chabé a zábava taky. Prostě normální obřad, restaurace a jídlo, ale zábava prostě nic vymyšleného nic. Ani je nikdo nevyzvedával na židlích na přípitek jak se to dělá, ani se ženichovi nezavazovali oči, aby podle noh si našel nevěstu. Ani třeba tombola prostě zabavit ty lidi tam. Tak jsme tak prostě seděli a taková nuda, pak jsme se trošku hodili do nálady a tak jsme tančili. Měli nádherný dort a ani ho nekrájeli..:-(...a v srpnu ted jsme na tu druhou tak uvidíme..:-)...no rozhodně tak bych to nechtěla..lidí se nudí svatba je krásná má se pořádně užít a ne prosedět..A jaké máš ty tipy jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
No koukala jsem že se dělá kreslení portrétů. Jako že mezi hosty rozhodíš čísla do páru, každý si musí najít protějšek a ten nakreslit. Tak se lidi seznámí a je sranda. No a chtěla bych aby byli motivovaní jako ohodnotit 3 nejhezčí, tak že se obrázky vystaví a lidi budou dělat čárku u toho co je nejhezčí. No a první 3 dostanou dárek :). Pak bych chtěla zase přes známé barmanskou show, pak by míchal barman drinky. Přemýšlela jsem i nad travesti show. Ale ještě bych chtěla něco interaktivního :). třeba karaoke - ale budeme to mít asi venku, tak to nepůjde (nebylo by na čem pouštět tex). Rozhodně chceme mít kroket (ten naštěstí máme). A taky existuje myslím velké mikádo...No nějaké takové hry :) To nekrájeli dort? Ježiš tak na co ho měli?? Zvyky bych chtěla asi jen nějaké, tak uvidíme...ale kamárádi od přítele určo něco vymyslí. na jedné svatbě ženich musel nakládat hnůj na nějaký náklaďáček či co :D
Odpovědět
polasmartina: Děkuju mooooc..:-) tak to jsem ani netušila no já tam myslím zajedu osobně hned zítra..:-)..a jaká tam byla svatba? organizace a tak dobrá? nanyska: tyy jo tak to je dobrý ty portrety.:-) máš opravdu dobré nápady..:-)...ten dort opravdu nevím byl tak krasny proste a meli ho celou dobu v lednicce a pak se vecer vytahl aby si ho vyfotili a krajeli ho az v nedeli doma takze nechápačka..:-)...no fůůůj hnůj...zvyky se me libi ale unos nevesty ne, pry se tim pokazí celá svatba hosti čekají a nudí se a pak je nálada nulová
Odpovědět
Profilova fotka
beutskaa20-mě se svatby na zámku v Buchlovicích líbí takže...... ;-) Měli tam krásnou květinovou výzdobu:-)Já jsem byla na zámku v Buchlovicích už asi na xxxx svatbách,takže už to celkem všechno ovládám,tak jsem věděla do čeho jdu....No ale nevím,jestli to ještě na to rezervovování svatby není opravdu brzy,no ale za zkoušku nic nedáš....
Odpovědět
Tak to právě já jsem tam nikdy nebyla na svatbě v zámku, takže já o tom nevím nic ani jak to tam vypadá..:-) ;-) ...A jak jste tam přijeli řekli Vám, kde máte jít, kdo si kam sednout a prostě tak. Já jsem teď byla na svatbě na Městském úřadu v UH a tam byla paní právě moc ochotná ( až jsem hleděla) řekla kdo si kam sedne ženich nevěsta a svědkové ty si zavolala k sobě řekla kdo jak půjde a tak..:-)...Jinak máš pravdu je to brzo, ale já mám strach, aby mě to tam někdo nevyfoukl..:-) nechám to na to září zajedem tam a uvidíme snad aspoň tužkou nás tam napíše a pak se ozve..a jinak hostinu se měli kde? a ze svatby si nadšená celkově vyšlo vše jak mělo? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
betuskaa-já jsem byla spokojená,když tam přijdete,tak jdete se svědkama vyřídit formality (občanky apd.) a pak se vás ujme paní,zeptá se,jak chcete jít,co budete dělat,udělají ti co chceš,např.tatínek od ženicha byl zrovna v nemocnici (bohužel,to byla jediná věc,která snad nevyšla,když nepočítám nějaké maličkosti),tak nám přidělali dopředu ještě jednu židličku,aby tam mohla sedět maminka spolu s babičkou a dědou... Jinak my jsme měli hostinu v Hotelu u Velehradu a velká spokojenost....Jen jsem byla v šoku,když jsem četla,co všechno za hry máte naplánované,protože my jsme neměli vůbec nic,teda kromě jedné hry,kterou si pro nás připravili naši muzikanti (mimochodem byla super).Ale absolutně jsme se všichni bavili na 100000% a strašně rychle to všechno uteklo,takže ani nevím,kdybychom ty hry hráli apd.
Odpovědět
Tak doufám, že mi ten termín na zámku vyjde byla bych moc ráda..:-)..JJ o hotelu u velehradu jsem četla pěkné reference, že byli všichni moc spokojení. A kdo pak vám hrál na svatbě?...jinak jsem se chtěla zeptat kolik si měla lidí a pokud to není tajemství kolik taková svatba vyjde ať to pak se mnou nesekne...:-) počítám tak 50 - 70tis. doufám, že víc to nebude. Počet lidí to si jeste rozmyšlíme bude 50 nebo 25.
Odpovědět
Profilova fotka
Na svatbě nám hrála skupina Duha,manželé Zetíkovi a jsou opravdu moc milí a byli jsme s nimi moc spokojení ;-) My jsme měli 50 lidí vč. dětí a když jsem si pak udělala rozpočet vč. velké svíce (kterou jsme dělali),tak nás to vyšlo na cca 100 tis ]-( Ale všechno se odvíjí od toho,v jaké cenové relaci si vybereš šaty,prstýnky apd.I když já jsem neměla nic nějakého drahého,ale hold se to naskládá......Většinou ušetříš na jedné věci,ale v zápětí to přidáš na druhou,takže nula od nuly pojde,jak se říká :-D A vy máte svatbu kde?A kde plánuješ jít na šaty?
Odpovědět
Ten název skupiny mě něco říká:-)...ono je svatba daleko někdy si říkám, jak su šílená, že tak dopředu plánuju, ale co jsem tady viděla, že i na září 2011 už tu holky mají a některé už plno věcí zařízených tak si říkám nikdy není pozdě..:-)...no tak nás svíca taky nemine, přitel je fotbalista a to by mu nedarovali takže i se svícou tak 100tis? nebo je to cena bez svíce. Tak já si říkám, že koupíme basy piva opečeme prasátko a bude. A svícu jste měli kde?...já bych chtěla obřad na zámku v Buchlovicích a hostinu u Páva ( kamáradka tam měla teď svatbu) a moc se nám tam líbilo to prostředí. Kdyby tyhle dvě věci vyšli byla bych nejšťastnější na světě..pak už to vše jde samo když máš jisté termíny a vše, ale takhle jsem navážkách a mám strach, že něco prošvihnu. Fotografa už máme..:-) je hodně žádáný, tak radši s předstihem..:-)...na šaty jsem přemýšlela buď u Moravy a nebo ve Starém Měste u Pavlíny tak mají prý hodně velký výběr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu ti říct,že všechny věci co si co nejdřív zařídíš je nejlepší...My jsme původně chtěli taky mít hostinu u Páva,ale v tom září,už to bylo na ten duben zamluvené a to už od dubna,takže rok dopředu....Já jsem na všechno jen hleděla,protože jsme to vlastně začali definitivně zařizovat v tom září tj.8 měsíců dopředu a všechno co jsme chtěla bylo zamluvené i moje skupina,restaurace a i čas obřadu (měli jsme v 11,ale já chtěla o půl 11).My jsme měli svícu u nás v kulturáku cca do 100 lidí a vyšla nás na 15 tis. a těch 100 tis.je už vč.svíce.Nám by to taky neodpustili,kdyby jsme svícu nedělali :-D Takže opravdu doporučuji ty nejdůležitější věci jako obřad,hostinu,skupinu,fotograf,kameraman (pokud chcete) zamluvit co nejdřív.Ostatní věci už se vždycky nějak seženou..... Já jsem měla šaty z Princessu u MOravního mostu a byli moc hezké a dá se říct že za "hubičku".Pavlínu taky všichni moc chválí,ale já tam nebyla.....Byla jsem jen v tom Princessu a šaty co jsem měla,jsem měla jako první na sobě :-) Pak jsem vyzkoušela ještě asi dalších 10,ale žádné mě tak neseděly.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?