Svatba v létě 2011. Už plánujete nebo je to brzy?

Zobraz úvodní příspěvek
Je to moc brzo??Na plánování :-)
Odpovědět
Já na to myslím jak se všichni kolem berou a rodí, až zírám :)) Žádat oficiálně u rodičů mě teda vůbec nenapadlo, jen žádný oficiality, brrr. S přítelem jsme o tom vůbec ještě nemluvili, ale já už mám průběh i podrobnosti docela v hlavě, tak uvidíme, jak to dopadně (smozřejmě kompromis, ale já jsem spíš u nás ta zařizovací osoba).. :-D CHtěla bych všechno na jednom místě, ale s rodinama je taky problém, drahý je z Jižní Moravy, my z Prahy. Spíš si myslím, že večer odjedou, než že se budou ubytovávat. A chtěli bysme srpen, to už není takový vedro..
Odpovědět
já myslím, že není brzo na plánování. V seznamu členů jsem našel, že jeden člen plánuje svatbu na konec roku 2013 a na rok 2012 je těch lidí taky dost To ovecky: u nás asi neklapne aby někdo odjížděl večer, pochybuju, že bude někdo způsobilej k řízení :) Sice se u nás moc nepije, ale když se slaví, tak se slaví a všichni se dokážou slušně zbourat :) Doufám, že aspoň ty termíny v létě všem vyjdou a bude hezký počasí :)
Odpovědět
svrcek> je to krasne datum :o) tak ja ti ho pucim chces? :-) koukala jem ze si z okresu Mlada Boleslav to je kousek od nas :-) . My take neplanujeme jen si tak davame dohromady co a jak se musi udelat. je to hlavne kvuli penizkum jinak bychom se brali treba zitra :-D , ale budeme tam mit moc moc lidi :-| ale snad to bude fajn. A kdepak to asi chcete mit??
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky tak jsem se k vam rozhodla pridat. :-) Jak tak koukam spousta lidi ma stejny termin jako ja 11.6.2011 ;-) .A protoze sem magor ktery vsechno planuje predem tak sem se chtela zeptat jestli uz nekdo ma neco uz hotoveho. A holky jestli porad nevite jestli saty pujcit nebo usit ,tak ja si je budu nechavat sit a vyjdou me i s pritelovo vestickou a kravatou na 6000 coz si myslim ze je sluzna cena. ;-)
Odpovědět
Ahoj, taky se přidávám... :-) My teda spíš plánujeme na jaro 2011 - na květen, ale snad to nevadí. Klíďo bychom se vzali hned, ale z rozumnějších důvodů počkáme až se nám dostaví bydleníčko a pak hurá na svatbu. :-D Kdepak plánujete svatbičku? To už určitě víte dopředu... ;-)
Odpovědět
měla bych dotaz...to že někdo plánuje svatbu na r.2011 nějak přemýšlí co a jak to chápu..ale vy už máte pevný termíny? vždyť to ještě ani není možný rezervovat tak moc dopředu nebo jo?
Odpovědět
kata267: Termíny opravdu ještě nemáme a taky myslím, že to nejde zarezervovat. Víme, jaký termín by se nám líbil a děláme si trošku představu co se nám líbí a co ne a jak bychom chtěli aby všechno probíhalo. To je zatím tak vše... Teda aspoň u nás... :-)
Odpovědět
Jojo, my taky termín rezervovaný nemáme, jen tak spíš koukáme jaké datumy jsou v sobotu a který by se nám líbil, ale myslím, že datum je úplně jedno jaké bude...i když pokud někdo trvá třeba na tom 11.6. tak o to bude asi dračka, takže určitě to bude chtít třeba kolem listopadu bloknout.... my místo ještě vybrané nemáme, mámě několik favoritů, ale nikde jsme se ještě nebyli podívat.... šaty bych si taky chtěla nechat ušít, vyjde to na stejný peníze a je lepší mít vlastní... jinak vítám nové nevěsty do diskuze:-) hotové nemáme ještě nic, a myslím že na to je opravdu ještě hooodně brzo..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
My uz mame zarezervovany termin :-) ale hlavne proto ze pritel ma volno a muze si ho vzit jen v cervnu a jelikoz se chceme brat na bykove u plzne a oddavajici chodi jen o vikendech tak proto jsme to rozhodli uz ted aby nam vysel termin ;-) .A rezervovat se to da i vic jak rok dopredu, ale nevim jak kde
Odpovědět
Já jsem třeba zjišťovala a zjistila jsem, že v Průhonickým zámečku (jedna z možností) vypisují termíny v listopadu jen na další rok. Takže my bychom to tam mohli rezervovat až v listopadu.
Odpovědět
Ahoj. tak my budeme mít svatbu zřejmě v srpnu 2011 v TOP HOTELu Praha. Pan majitel nám už zaslal cenovou nabídku a jsme nad míru spokojený :-)
Odpovědět
Ahoj holky, my si ptali uz v jedne restouraci a tam jsme si to predbezne zarezervovali protoze uz na tohle leto a pristi zimu maji rezervacky ( byla jsem docela prekvapena protoze je to az za rok a pul 11.6.2011), jinak na matrice nam rekli ( psali jsme tam kvuli tomu ze to chcem mit v zamecke zahrade v Zakupech) ze az v lednu 2011 si muzem termin zarezervovat. Myslim ze neni spatne planovat takhle brzo, alespon ma clovek predstavu kolik co staji a jak by mela vypadat hostina a raut a take muze usetrit nejakou tu korunku.
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu. já jen, jestli vám můžu poradit, přijde mi to hrozně brzo plánovat svatbu rok a půl dopředu. vidím to podle sebe. zasnoubili jsme se 4.6.09 a svatba bude letos 5.6. ze začátku jsem vše moc řešila, furt prolézala webovky se svateb. tématikou a jela o 106. postupně mě to přestalo bavit a teď už mi ani nejde o dokonalost a spíš mě to i nebaví. je fajn tak rok dopředu zajistit místo - obřad, hostina, fotograf a kapela, zvlášť pokud jde o někoho či něco oblíbeného či frekventované datum. jinak pak máte pauzu, pokud neřešíte moc velké detaily, máte půl roku klid. my začali víc řešit až po novém roce. já ze svého hlediska radím na přípravu tak půl roku a max. rok zajistit ty věci, na kterých vám záleží. jinak mám pocit, že za tři měsíce bych to stihla úplně v pohodě, jsem vyloženě organizační tip! ;-) teď už bych byla nejradši, aby to bylo tady, takže fakt radím trochu zbrzdit a nehrotit to. jinak si to samozřejmě užijte, je to na vás, chlapy moc nepomůžou. ale občas je dobré je zaúkolovat! ;-)
Odpovědět
lennus: tvrdíš že chlapi moc nepomůžou?.. No nevím.. třeba já mám na starosti většinu příprav a co vím o svatbách kámošů, tak oni toho měli víc na starosti než jejich drahý polovičky. Zajistit termín, hospodu, oznámení, zorganizovat zábavu atd. Jejich drahý polovičky zajistily většinou jen cukroví a šaty a nějaký drobnosti.. spíš to, co se týkalo účesu a oblečení.. A stejně když pak šlo o šaty, tak kámoši dělali taxislužby po salonech. Celkem 3 kámoši se takhle museli smekat a u čtvrtýho to zas většinu zařizovali jeho i nevěstiny rodiče. Jo.. a jeden svatbu odpískal, protože když začali s přítelkyní plánovat svatbu a ona začla zařizovat, tak mu nakonec nasadila takový parohy, že málem neprošel dveřma a vlastně.. u nás je to taky že většina iniciativy co se příprav týká, je na mně.. Jinak co se termínů týká, tak třeba zámek v Benátkách nad Jizerou má termíny daný na každej pátek, takže stačí vybrat datum a zamluvit. Kdo chce sobotu, tak si to musí dohodnout jestli se jim to hodí a je to za 1000. Jen nevím, jak moc předem se to musí zamlouvat na tu sobotu. To jsem nezjišťoval, chceme to v pátek.. Stejně máme na den volna na svatbu nárok ze zákona.. Nebo se snad mýlím? Hosti si můžou vzít dovolenou, termín budou znát několik měsíců předem, tak budou čas nahlásit si dovolenou
Odpovědět
Milan83: Ahoj Milo muj pritel se take zapojil aktivne do priprav svatby. Tak si myslim ze doopravdy zalezi na kazde zene jak si to doma udela. Jestli si chce o vsem rozhodnout sama tak potom se ani nedivim ze proste nekteri ustoupi a nechaji sve polovicky at si to proste nejak udelaj :-D
Odpovědět
my se na všem domlouváme společně jak by to asi mělo vypadat, pak já se toho ujmu a zkouším zjistit co všechno je potřeba zařídit, popř. to zařídím rovnou. Samozřejmně jsou páry, kde zas zařizuje šechno ženská a chlap se veze. Opravdu záleží nejvíc na tom, jak se ty dva dohodnou. U nás je to tak, že slečna je student, co školu bere moc vážně, takže nemá na nic čas a pořád se učí, já jsem studující pracant a školu beru sportovnějc, tak když mně nebaví učení, hledám po netu co by se nám na svatbě mohlo líbit. Pak to prokonzultujeme když se už slečna neučí a je to v poho
Odpovědět
:o)) to je moc pekne. Tak by to melo byt vzdy se na vsem domluvit :-D
Odpovědět
Tak já si myslela, že na všechno budu sama a když jsme to začali brát opravdu vážně, že pomalu začneme koukat co a jak, tak je aktivnější přítel. :-) Já jen čumánkuju na netu a on mi přinese tady letáček s fotkama svatebních dortů, tady vizitku hezkýho hotýlku a tak dál... Docela mě překvapuje a to moc mile. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak o bud rada :-) ten muj mi jen rekne,ze vyberu nejlip sama a kdyz uz si myslim ze by neco mohlo byt tak ,tak on zase rekne jinak :-| ,ale jinak se snazi :-) .Jen stesti ,ze je vse zatim teoreticky reseno a je jeste cas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, brzo určitě není, letos je dobré mít v plánu objet vhodná místa k obřadu a vybrat, což bude třeba pro nás oříšek a zajistit hudbu,místo pro hostinu, fotografa a podobně, což je třeba řešit dlouho dopředu. K tomu je ale potřeba to mít trošku promyšlené, abychom nezjistili že zamluvená skupina se nám do svatby nezapadá :-) Jo asi je i vhodná doba na veletrhy, pro toho kdo se chce brát na jaře příští rok. Třeba prstýnky a i šaty a podobně je třeba mít vyřešeno několik měsíců předem, je to tak? Jinak je bezva když je aktivní i chlap :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kristyn.g:Moje rec nikdy neni na nic brzo pokud vylozene nemas uz vic jak rok dopredu udelano a pak se nerozmyslis ze bys to chtela jinak :-| .Ve vecech ve kterych mam jasno si delam uz ted jako treba vyrabeni jmenovek a usila sem si sama i polstarek na prstynky ;-) a to sem prekvapila i sama sebe :-D mnohem lepsi nez pak 4mesice pred svatbou cucet,ze nic nemam.Jo a musim prasknout......dneska jsme tu meli jeden svatebni veletrh tak jsem sla nacerpat nejakou inspiraci a doprovazel me pritel a byl velice aktivni ;-) takze jsem byla mile prekvapena a i si vymyslel svuj dort :-D
Odpovědět
tak co se týče příprav, u nás jsme aktivní taky oba, rozhodně to nechci dirigovat sama a na všem se domlouváme společně. Nechtěla bych nic zařizovat sama...včetně šatů atd., chci aby se mnou šel do salonu na zkoušení šatů přítel, ne kamarádka. Chci se přeci líbit jemu, stejně tak i kytici a výzdobu chci potom řešit dohromady a naštěstí mu to nevadí a sám se zapojuje.... Co se týče místa, určitě je dobrý teď v létě začít objíždět. Aspoň je na to čas. Šaty si chci nejdřív vyzkoušet v salonu, jaký typ mi půjde a potom objednat na netu nebo někde v bazaru. O prstýnkách se domlouváme už teď a celkem máme jasno. Jinak zatím řešíme spíš celkový "koncept" svatby. Co a jak a kde, zatím se uchylujeme k systému vše na jednom místě. Už proto to je složitější, všechno zorganizovat dohromady na jedno místo......Opravdu řešit začnem asi v létě..
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, proto detaily bych řešila až tak 4 měsíce dopředu. Ale abych se přiznala, ještě nemáme datum a už máme typově vybrané prstýnky :-) S tím zkoušením šatů, si myslím totéž. Akorát přítel mě v nich chce vidět až o svatbě, takže zkoušení nee. Zas na druhou stranu ho trápí, že abych se mu líbila, aby nebyl ve svatební den zklamaný. Tak je to bude chtít taky vyřešit..
Odpovědět
Zas bych se nebála, že ti řekne před oltářem nelíbíš se mi, nevezmu si tě. :-D :-D
Odpovědět
No, mě by se taky na jednu stranu líbilo, aby mě viděl až u oltáře poprvé a byl z toho paf....ale to asi nepůjde vymyslet. Zatím se nám líbí trochu netradiční schéma - oběd s rodiči, potom obřad cca V 15:00 a potom rautík, ale už na ten oběd bych chtěla jít v šatech, ať si to užijem....ale to nevadí. Myslím, že spousta svatebních tradic a pověr je přežitek z minulosti, a dneska se to někdy ani nehodí....ty šaty neberu významově jako "svatební" v tom pravém slova smyslu...spíš prostě společenské hezké šaty na slavnostní den...stejně, když už spolu bydlíme, tak přece nepojedu se oblíkat někam jinam, nebo jak se to pak řeší??
Odpovědět
U nás se to dělá tak, že ženich si pro nevěstu dojede, tudíž ji vidí ještě před obřadem v šatech. Pak se jede na obřad, a šup na oběd. Ono je asi dost těžký skloubit to tak, aby nevěstu viděl až těsně před obřadem, obzvlášť když spolu bydlej.. Přeci neřekne nevěsta ženichovi aby se honem oblíknul a šel se na hodinu projít, protože se jde oblíkat ona a nechce aby ji viděl a že se sejdou u obřadu.. To by se asi ženich načekal.. A možná že by se tak naštval, že by k tomu obřadu nešell :) Myslím si, že dneska se nehraje na to kdy ženich nevěstu v šatech uvidí poprvý.. Spousta kamarádů co se ženili, viděli nevěstu v šatech už když si je zkoušela v salónu.. Ono se celkem nehraje na některý zvyky co měli dřív lidi.. Dřív se nebrali v květnu, protože věřili na pověry, a dneska se lidi v květnu berou ostošest.. jen tady na beremese.cz je 307 členů co chtěj svatbu v květnu.. Takže holky neřešte kdy vás poprvý uvidí v šatech, ale řešte, aby se vám i jemu šaty co nejvíc líbily a abyste si užili svatební den
Odpovědět
Profilova fotka
milan: tak každý to má trochu jinak. My spolu taky bydlíme a budu spát u rodičů aby si pro mě ženich mohl přijet, šaty jsem mu chtěla ukázat jen na obrázku a vidět je nechtěl..na květen věřím a nevdávala bych se. Takže to není o tom co na to lidi, ale jak to cítí ti dva, pokud někdo na pověry věří (třeba v některé) tak ať se vidí až u obřadu, zase tak těžké to není. Spát může nevěsta jinde a sejdou se až v místě obřadu
Odpovědět
tak tak, ať si to každý zařídí, jak chce:-) Mě by se zase nelíbilo spát někde jinde a probudit se ve svatební den bez něho...:-) Když spolu už ti dva bydlí, tak je to spíš taková "formalita", prostě je to okamžik pro ty dva lidi, a jeslti jsou nějaký pověry nebo tradic,e mi je jedno - všechny vychází z dob dávno minulých a když se člověk doví o tom důvodu, proč vznikli, pochopí, že se to dnes už ani nehodí-.... Ale kdo na to věřit chce,tak ať si to udělá tak, aby se mu to líbilo, o to přece jde!
Odpovědět
třeba u nás je jasný, že když bydlíme u nevěsty, tak těžko pojedu den předem k našim když je to 100 km :) Z toho jednoduše plyne, že ve svatební den se probudíme vedle sebe a od rána si budeme svatební den užívat spolu :)
Odpovědět
Ahoj vespolek, tak se k Vám taky přidávám . Červenec 2011. Stále si říkám, že je ještě dost brzo,abych něco plánovala,ale pro mě je to hlavně zábava. Hledám co , kde, za kolik..... Mám už na 100% seznam hostů a předběžně menu+ cena. Rámcovou představu kolik bude stát oblečení, cukroví, obřad, místo, prsteny, květiny. Je to taky hlavně z praktických důvodů, protože si většinu svatby budeme platit sami a musíme si na to našetřit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?