Svatba v květnu až srpnu 2013

Zobraz úvodní příspěvek
Tak kolik nás tu bude? Podělte se o své zkušenosti nebo nápady. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás to vypadá, že bychom se mohli na obědě vejít do 20 lidí a večerní raut do 40 lidí... ale bojím se té ceny :-(
Odpovědět
My chceme max.20 lidi, tak uvidime, jak to dopadne...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@venena toho bych se nebála. Teda podle toho, jaký máš rozpočet. Ale s tímhle počtem si myslím, že by to mohlo být za rozumnou cenu.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n snad ano
Odpovědět
Profilova fotka
holky, přidávám se, chystáme to na příští rok v srpnu, termín ještě nepotvrzen, to až v říjnu, dřív prý vypsaný nebudou,dnes jsme ale byli omrknout možné místo hostiny, přítel měl narozeniny, tak jsme to s tím spojili...nechal tam skoro rekordní tuzér, jídlo bylo vynikající, donesli ho skoro hned (pravda, byli jsme tam skoro jediní, ale jinak kolem nás samá rezervačka), takže na 90% si myslím, že místo hostiny budem mít tam...akorát ceny jsou trošku mastnější (hlavně nealko...budu se asi snažit domluvit džbány s vodou, pokud to bude možné, v *** hotelu by s tím snad problém mít neměli, tím by se mohlo něco ušetřit), i když v rámci Brna spíš normál, ...velmi předběžný počet hostí je tak 40-45 (i s pár kamarády na večer), tak se asi prohneme:-( No ale uchvátilo mě to okolí, perfektní výhled na Brno, super servis, skvělé jídlo a zatím i dobrá obsluha...tak snad nebudu litovat :-) Jinak hotel Velká Klajdovka v Brně.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, my plánujem svatbu na příští rok, ale nic přesnějšího zatím nevíme - byla jsem požádána o ruku teprve ve středu :D ale zatím to vypadá na 11. května.. :D tak snad to nějak stihnem zařídit... :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, holky, můžu se přidat do vaší diskuze? Plánujeme v roce 13 taky svatbu. Termín ještě nemáme. Celý život jsem si přála vdávat se v květnu, ale bojím se počasí. Chtěla bych obřad venku a když nám bude pršet, tak by to byla katastrofa......Budu ráda, když si tady sdělíme různý vychytávky a kde co sehnat......Šlo by to? :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aleks Pršet ti může i v srpnu ;-) Třeba letos koncem dubna bylo 30 stupňů a koncem března, kdy jsou jindy zbytky sněhu, jsme už na dovolené chodily v krátkém tričku :-) Pokud máš sen svatby venku, jdi do toho! Jen asi třeba myslet na plán B ;-) Já třeba kvůli nestálosti počasí jsem nakonec zavrhla září, které ještě přicházelo v úvahu (první půlrok nehrozil v žádném případě kvůli povaze mé práce, to je největší frmol a jsem ráda, že žiju!) - před 4 lety měl bratranec svatbu 20.září a byla kosa, tak max. 10 stupňů...a naopak to může vyjít a může být příjemných 25.
Odpovědět
Profilova fotka
přidávám se k vám holky...my máme svatbu 31,8 2013 v ostravě...zatím ještě nic koupeného nemám ale jiank hostinu obřad hudbu fotografa kameramana už máme zajištěno...jinak šatiky si pojedu omrknout tak říjen listopad..jsem dost vybíravá tak at mám čas si je vybrat jelikož budu je pujčovat s polska máme to za kopcem tak uvidíme..jinak počítáme 43lidí na oběd a večer na raut do 55lidí(jj svatba na prajzké je velka mno:-(..)ale finančně nám pomužou mí rodiče tak snad se to zvládne...jinak svatbu budeme mít v zlato-šampaň barvičce tak už pokukuji po doplňcích ale zatím jen očkem peněženka se teprvé musí naplnit:-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@aleks My asi květen mít budeme, zatím to vypadá na 25.5. :-) Po dovolené jedeme za farářem,abychom se poradili, co a jak a dohodli pevný termín. My teda budeme mít obřad vevnitř. Chtěli bychom konec května, doufáme, že už bude třeba tepleji a narazíme na hezké počasí :-) Jak píše ninive, počasí je poslední dobou tak nevyzpytatelné, že si člověk nemůže jásat ani v letních měsících. Na druhou stranu, jsme také přemýšleli o zimní svatbě, jenže se sněhem je to taky takové, no dosti nejisté :-D. Máš už nějakou představu? Jak byste to s mužem chtěli mít? :-)
Odpovědět
Taky se pridavam, my budeme mit svatbu 25.5. a doufame, ze ji zvladneme venku i vcetne hosiny pod party stany. Na obrad cca 100 lidi a na hostinu asi 60.
Odpovědět
Profilova fotka
@venena ahojky tak mi počítáme taky takový počet lidí a počítáme tak do 50tis víc ne, radeji míň :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@aleks Já bych až tak na počasí nekoukala, vždyť je neustále tak proměnlivé, že si už podle mého nemůžeme říkat, že květnu je chladněji, když ve finále může být teplejší než červenec ;-). Taky jsem chtěla svatbu v květnu, ale nakonec jsme se rozhodli pro červen, počasí v tom roli nehrálo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, @p_apple - jj, konec května by se líbil i mně a pravda, pršet může i 20. 8., že jo....Jen, že v máji jsou ty deštíky pravděpodobnější... ;-) Zatím žádnou představu nemám, teprve juknu, co nabízí trh. Základem jsou šaty, který se chystám omrknout a chtěla bych jít zkoušet taky dost dopředu, abych měla čas a nehonila to na poslední chvíli.....A můj muž to tradičně všechno nechává na mně, ať si vyberu, co se mně líbí, takže v tomhle problém nemám..... Jinak, taky uvažujeme nad rozpočtem, ale chtěla bych menší komornější svatbu, ale máme spoustu známých tak uvidím, aby se někdo neurazil, že není na hostině.....On je to tenhle k tomuhle a najednou je to 50 lidí jak vyšitých, že.....Ale to je na mě fakt dost, chci opravdu jen úzkej kruh.....
Odpovědět
Profilova fotka
@kocicka1983 no stejně je to hodně :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@aleks proto jsme přistoupili k odpolednímu obřadu a pouze rautu, protože bychom měli fakt hodně lidí. Zároveň bychom dosti lidem říkalim, aby počkali XY hodin, než bude po obědě s rodinou a přišli po třech hodinách (na malém městě, převážně pražáci)
Odpovědět
@aleks Tyhle pravděpodobnosti už moc neplatí a kdo ti zaručí počasí v ten konkrétní den? Nikdo nikdy. Počasí je totálně nevyzpytatelný. A po pravdě radši krátký májový deštíky než letní slejváky a bouřky. Ale i to nemusí platit. Počasí je něco, co nemůžem ovlivnit, proč se tím stresovat? Taky budem mít hostinu venku a když bude ošklivo, dáme stan a teplomety nebo nejhůř se přesunem dovnitř. A obřad pod deštníky nebo stanem s bubnováním deště by taky katastrofa nebyla ;-)
Odpovědět
A holky, chystate se na veletrhy jeste ted pred koncem roku? Nebyla jste nektera minuly rok na tom. svatebnim Expu v Dejvicich a jake to bylo? Pry to ma byt tento rok jeste vetsi a nevim, zda ma cenu se tam vypravit :/
Odpovědět
My zatím termín potvrzený nemáme, ale vypadá to na přelom červenec/srpen 2013 :)) Jediné co zatím víme je, že hostů bude něco přes 50 a obřad bude na louce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vienav já se chystám na oba pražské. V listopadu i v lednu
Odpovědět
Profilova fotka
@aleks Já vím, s tím počasím je to jasné. My jsme právě s přítelem oba buď jarní, nebo podzimní, ale oběma by se nám líbila rozkvétající krajina, vzhledem k tomu, že plánujeme zvíkovské okolí a tam je to prostě bomba :-) Podzim má taky něco do sebe, voní to jinak, je všude jinak barevno,ale s tím deštěm je to taky takové dost o náhodě a já trošku doufám, že stihnu kvetoucí šeříky, které bych si opravdu přála :-) to je asi moje taková jediná vysněná svatební úchylka :-D My se budeme domlouvat s panem farářem v polovině října co a jak, pevný termín, co vše bude potřeba. Naštěstí místo svatby není moc známé, takže se nemusíme bát, že by bylo plno. S hostinou to potom bude asi horší :-S Nějakou představu máme, chceme toho co nejvíc udělat sami, trochu méně tradičně. Jinak ale ještě nemáme vůbec nic :-D Rozpočet bychom chtěli také stáhnout tak nějak na minimum,ale přesně jak píšeš, než se dopočítám rodiny ( u nás je to takové složitější, ale kde není, že :-D ), tak jsme na šíleném čísle. Máte vybrané místo? Nebo aspoň představu? :-)
Odpovědět
Ahoj všichni, tak se k vám přidávám i já - dneska dohodnutý termín na 16.8.2013, Praha Trojský zámek ....jupííí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n taky chci na oba veletrhy :-) myslíš, že tam budou nabízet hodně slev? Má cenu tam tahat i muže nebo je lepší vzít kamarádku?
Odpovědět
Profilova fotka
@venena já ti nevím. Říkala jsem svědkyni, ale nevím jestli bude mít čas. Zároveň bych ale chtěla jít s přítelem... Takže mám dilema :-D :-D Možná první obhlédnu s kamarádnou a na druhý půjdu s ním nebo obráceně. Občas se tam asi nějaká ta slevička dá vyšašit. Byla jsem se tam jednou podívat, ale moc mě to nebralo, jak jsem ještě měla daleko do svatby. :-D
Odpovědět
no, tak pred chvili jsem řešila uplne stejnou otázku - jít s kámoškou nebo s přítelem? 8-) asi půjdu jeden jen s ní a druhý s ním : :-D
Odpovědět
Ahoj holky, taky se přidám k diskusi. Svatbu máme naplánovanou na 1.6.2013 - den dětí (to vymyslel muž :-)). Máme už zamluvené datum na matrice, místo obřadu (bude venku, ale je tam i možná mokrá varianta uvnitř), místo hostiny a ubytování pro přespolní (hned vedle šenku, kde bude hostina) je od neděle taky zamluvené. Mám i rozjednanou fotografku (spolužačku z gymplu, co fotí), ale to ještě není jisté. Protože rozpočet bude asi dost napjatý, tak už chci postupně zařizovat různé věci, ať to pak není velká suma najednou. Za 14 dnů se jedeme podívat na prstýnky do Smržovky, oznámení budu dělat doma a už mám první návrh, péct frgály a koláčky budeme s mamkou doma, dort si asi taky udělám sama, protože když jsem se dívala na ceny, tak jsou dost brutální. Jinak na oběd počítáme cca 35 lidí (jen nejbližší rodina - "bohužel" máme oba dost velké rodiny) a na následující raut i kamarádi, takže cca 50 lidí na raut. Doufám, že nás to nezrujnuje, ale hospoda povolí vlastní slivovici, tak aspoň za alkohol něco ušetříme, snad už nebude prohibice ;-). Dobrý nápad se svatebním veletrhem, asi se taky na nějaký zajdu podívat a třeba tam i něco koupím...
Odpovědět
Profilova fotka
@pett12 vítej, máš toho teda požehnaně. Já stále čekám na matriku na vyhlášení termínů a zbytek je ve hvězdách :D
Odpovědět
@chris_n no ono se to všechno odvinulo od toho data a že se dalo hned zamluvit. Kdybychom museli čekat na matriku, tak ještě taky nic neřeším. Navíc teď fungujeme v Praze a svatba bude doma na Valašsku, takže se všechno zařizuje tak nějak na dálku...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pett12 tak přesně tomu jsem se hned na začátku vyhnula :-D Ikdyž taková svatba v Rožnově ve skanzenu mě taky lákala :-D
Odpovědět
@chris_n jsem ráda, že to bude doma. I z toho důvodu, že dělat svatbu v Praze a okolí, tak se nedoplatíme. A navíc, svatba má být přece v místě nevěsty :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?