Svatba v květnu 2012. Přidej se, pokud už také plánuješ.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
kterápak nevěříte na pověry a plánujete svatbu na krásný měsíc květen?
Odpovědět
Profilova fotka
@radunk.a Ahoj :) No já myslím že bude krásně a basta! :-D Kde chcete svatbu?
Odpovědět
@motley Vítám Tě. :) My máme zamluvené místo obřadu + rautu, oddávajícího a zarezervovaný hotel na svatební noc. :) S hosty to teda máte složité, ale souhlasím s tím co si myslíš Ty, nemá cenu zvát někoho s kým se vidí jednou za rok... Snad to vyřešíte k oboustranné spokojenosti. Možná když příteli předložíš rozpočet s všemi lidmi co chce on pozvat, tak že zkrotne. ;) Jak dlouho jste spolu? :) @radunk.a Jé máte datum den před námi. :) Já se nebojím že by bylo ošklivo, zatím na náš datum bylo vždycky krásně(naše výročí). :) A obřad máme venku na takové "terase" a bude tam i raut, takže opravdu musí být hezky. :D
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet1987 @kaarina Děkuju za přivítání :) Bohužel, kde co a jak bude na naší svatbě ještě vůbec netuším! Právě dokončujeme bydlení a čeká nás kolaudace, takže ten čas a peníze zatím cpeme neustále tam :-S Ale protože se květen neúprosně blíží, víme, že už svatbu řešit musíme! Představovala bych si to někde v zahradním altánku nebo na mole u rybníka, ale něco takovýho se nám v blízkosti bydliště najít nepodaří :-( A radnice nepřipadá v úvahu, to radši odletim někam za teplem a vdám se potají - koneckonců, vyšlo by to zřejmě levněji :-N Holky, jak píšete o tý matrice a zamlouvání termínu - zamlouvá se to v místě obřadu nebo v místě Vašeho trvalého bydliště? asi je to hloupý dotaz, ale pochopitelně jsem se nikdy nevdávala! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radunk.a Matrika vždy dle místa obřadu, můžeš se vdát kde chceš.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet1987 Aha, takže jestli chápu dobře, těžko můžu na matrice zamluvit termín, když nevím, kde se budu vdávat? Zatraceně! Že já pořád vybírám blbosti kolem, místo pořádnýho místa obřadu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radunk.a Přesně tak, každé místo spadá pod jinou matriku prostě :-) Já taky přesně nevím kde se budu vdávat protože ať se ptám na kterékoli matrice v okolí, tak ještě nemají termíny na 2012, takže nervačím.
Odpovědět
@radunk.a No jo, tak to teď máte spoustu jiných starostí, to je pochopitelné že tolik neřešíte svatbu. :) Ještě ty místa nezatracuj, třeba objevíte něco přímo pro Vás, ale že nechceš radnici chápu, taky bych nechtěla. :) My jsme taky byli docela zoufalí a pak jsem si vzpomněla na jedno úžasné místo. :) Ale teda vzít se někde v tajnosti u moře bych brala okamžitě. :) @ivet1987 my s tím místem máme jediné štěstí, že máme vlastního oddávajícího, takže nepotřebujeme matriku. Beztak pochybuju, že by nás oddali v neděli.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina Prosím tě a když máte vlastního oddávajícího tak potřebujete jen povolení na tom místě abyste se mohli vzít?
Odpovědět
@ivet1987 No musíš si zajistit to místo, ale nepotřebuješ termín od matriky, což je výhoda, takže se bavíš jen se správci toho místa o pronájmu. :) A pak je ještě potřeba nějaký papír z matriky, ale ten nesmí být starší než tři měsíce, je to nějaký osvědčení že jsme svobodní, nebo co.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina No a toho svého oddávajícího jste sehnali jak? Já jako jsem už zoufalá z matrik, myslíš že bude stačit nějaký známý? :-D Mamčin spolužák myslím oddává, teď ovšem otázka jak daleko je ochoten cestovat :-D
Odpovědět
@ivet1987 Nějaký známý určitě nestačí, musí to být někdo, kdo oddávat může. Nevím přesně jak to u nás je, ale pochybuju o tom že by to mohl dělat každý. My máme církevní svatbu, oddává nás reverend úředně uznané církve, která může uzavírat sňatky, takže tak. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina No šak říkám že mamčin spolužák oddává, ale je to i známý, tak by třeba byl ochotný i někam docestovat, to se bude muset domluvit :-D Takže si vybrat místo a komu to patří, s tím se domlouvat?
Odpovědět
Článek se načítá
@ivet1987 Ještě aby byla Tvoje mamka ochotná aby Tě oddával její bývalý spolužák :-D Přesně tak, pokud máš svého oddávajícího, jen si musíš domluvit místo.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina Jo to já myslím že bude s nadšením domlouvat :-D Minulý rok oddával kamarádku ve vzduchu jako paraglaiding :-D Tak bude svolný třeba k různým věcem :-)
Odpovědět
@ivet1987 Tak to by stálo za zkoušku. :) Navíc byste si i mohli sami říct jak obřad chcete, což na matrice většinou moc proveditelné není. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@radunk.a ahoj, máme stejné datum a taky mám obřad a dokonce i hostinu venku.))) uvidíme zda bude sněžit, dnes je možné vše
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak my máme předběžně zamluveno místo hostiny a taky fotografku,vyjde nás na 5800 na celý den v této ceně jsou už i fotky atd:))
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za přívítání milé dámy:-) máte nějaké tipy na fotografy v Praze? Místo pro hostinu, též v Praze? Zatím máme zamluvenou fotografku Zuzanu Scharf, která dělá nádherné fotky, byla by s námi celý den...ale cena je 12tis, tak si říkám, jestli to není trochu moc? Pak ještě kamera a budeme v tom za 20tis, ale na druhou stranu, to bude to jediné, co ze svatby zbyde...šaty se vrátí, jídlo se sní... Oddávajícího taky řeším...člověk může mít krásné místo, ale když je blbej oddávající a bude to říkat celé tak úředně, tak to pak zkací celkovou atmosféru... Máte už rozpočet? Na kolik počítáte, že přijde celá ta krása? My tak na 70tis cca pro 30 osob, ale myslím, že to bude ve finále více:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@motley Vy jste si zamluvili jednu z předních českých fotografek, jste přesvědčeni, že dělá "nádherné fotky" a teď teprve přemýšlíte o ceně? ;-) Já upřímně tyto příspěvky moc nechápu, buď chci skutečně kvalitního fotografa a krásné fotky a nebo nechci, to stejné u videa ;-) :-) 12.000 je naprosto normální cena, za práci kterou odvádí možná ještě nízká, doporučuji porovnat práce fotografů v různých cenových relacích a udělat si tak obrázek, co za jakou cenu dostanete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@motley @kajsav naprostý souhlas s @kajsav. Zuzana je jedna z nejlepších fotografů a ta cena je naprosto pohodová. Jasně že se dají najít levnější, ale tady je poměr cena - výkon naprosto super:) My ji měli taky původně mít, ale měnili jsme termín a pak už byla obsazená:( Takže máme Milana Bystroně a ten je ještě on ěco dražší. Ono vz té kategorii dobrých svatebních fotografů ta cena nikde nižší nebude, spíš vyšší. Navíc fotky a video jsou vlastně jediná hmotná památka, takže jestli máte Zuzanu, vůbec bych nad ničím nepřemýšlela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@minina Skvělý výběr fotografa ;-) x-) JInak souhlas se vším ;-) o ty skutečné profíky je takový zájem co se termínů týče, takže mi pak přijde úsměvné, když už někdo svůj termín ulovil a pak pochybuje a zvažuje :-) Cena je to skutečně pohodová a jak už se tady psalo už milionkrát, na fotografovi se opravdu šetřit nemá, aby měl člověk krásnou památku na celý život ;-) My jsme původně nechtěli profi video, ale pak jsme také neváhali zaplatit si opravdového profíka a absolutně nelitujeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav Díky, já myslím, že pan bytroň je výborný, jen mě trochu znejistila tad yjedna diskuse, kde si s ním někdo nesedl, ale když jsem s nímmluvila sama, byl naproto pohodový. My video taky určo chtěli a náhodou jsem narazila na Petra Leibitzera a videa na jeho stránkách mě dostaly a cena je taky poměrně slušná. Já vím, že vy jste měli p. Brabce, ten je naprosto úžesný, ale ta cena by mi už neprošla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@minina diskuze neřeš, hlavně že jsi dala na svůj osobní pocit, ono už se tady kolikrát ukázalo, že je všechno jinak než tady nevěsty píšou, každá mince má dvě strany a je to všechno o lidech, takže bych se toho nebála, určitě budete moc spokojení ;-) video je fajn, já jsem nad ním moc nepřemýšlela, ale když jsem pak slyšela od kamarádek, že si třeba napamatují skoro nic z obřadu a podobně, tak jsem došla k závěru, že nějaký záznam je určitě dobrý :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav Jj, já vím, člověk neví, kdo všechno sem přispívá a co za některými negativními příspěvky bylo :-) jen je zvláštní, že p. Bystroň tady není tak zrpofanovaný jako Zuzana, Wagenknecht, Bigoš a někteří další. Třeba to prolomíme my :-D Každopádně za fotky se vyplatí si připlatit, mít zvrzané fotky, tak probrečím týden :-) Já na tyhle věci dost jsem a tak by mě to mrzelo... To video je myslím výborná věc, jak pro nás tak pro ostatní a pokud to není 2hodinová šílenost, tak se na to každý rád podívá. My to budeme mít převážně jako videoklip, mluveného slova naprosté minimum :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav Nemyslela jsem to tak, že pochybujeme:-) Já jsem určitě ráda, že Zuzana měla ještě volný termín, když se nad tím člověk zamyslí, tak si řekne, že je to dost peněz, ale určo to za to stojí. Stránek s fotkami a fotografy jsme shlédli několik, ale Zuzana je má prostě božííí. Takže to určitě nebylo myšleno tak, že jsme si ji zamluvili a teď váháme nad cenou, na podzim budeme platit zálohu, obřadní místo nemáme nijak honosné, ale s velkou zahradou, jak jsme původně chtěli, ale věříme, že právě Zuzka z toho dokáže vykouzlit krásné fotky:-) Ráda bych se poradila ohledně videa? Hodně se mi líbili videa na primetime video, ale vůbec nevím, jaký mají ceník a tak...poradíte někdo?
Odpovědět
Profilova fotka
@motley ono v celkových výdajích za svatbu to zase tak velká částka není, člověk to tak nemůže brát ;-) já vždycky říkám, že prostě na fotkách, prstýnkách a svatebních šatech by se nemělo šetřit, ale je to každého věc a je to hlavně o prioritách, nicméně já můžu říct, že investice do fotek a videa bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat ;-) :-) Co se týče videa, tak my jsme primetimevideo měli viz video v mém albu, jinak je tady celé téma: http://www.beremese.cz/diskuse/tema/p...
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav děkuji moc, avšak video jsem v albu nenašla nebo jsem asi hledala špatné:-( prosím o pomoc:-) děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@motley Poslala jsem Ti info do IP x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajsav Nádhera!!! Za dnešní odpoledne jsem zhlédla asi přes 30 videí a vybrali jsme zatím Video Ševčík...celý den za 10.800,-Kč a moc pěkné...pan Brabec to není, ale líbilo se nám ze všeho nejvíc, co jsme viděli:-) děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
@motley My máme Petera Leibitzera. Zkus mrknout na něho, taky má super videa :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?