Svatba v dubnu 2012. Vdáváte se také?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky,kdo se také vdává v dubnu?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lucie_ Tak to budete mít lepší novýho fotografa, než čekat co si ještě vymyslí za nové podmínky. Zatím snad by ještě mělo být z čeho vybírat. Náš fotograf ani nevim, zda bude nebo nebude zdražovat. Asi bych to s ním měla ještě projednat :-| Zámek je drahá záležitost, ale ty peníze do toho asi stejně dám. V sobotu tam jdeme vše vyjednávat, tak jsem zvědavá co je a co není v ceně :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@beruska158 No, právě - je ještě spousta času, takže je z čeho vybírat a fakt nejsem zvědavá na nějaké výmysly rozmazlené fotografky (nejlepší na tom je, že to je moje bývalá kolegyně :-| Zámek je sice dražší, ale za to ty fotky! Tak, ať toho vyjednáte co nejvíce, za co nejmenší peníz ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 Ty jsi dobrá! Jsem v Holadsku a do čech se chystám vždy jednou za 3měsíce. hele nevíš jak je to potom s birokracií na úřadech v zahraničí když budu chtít nahlásit změnu příjmení? Např pro pojiš´tovnu atd musí bejt oddací list přeložený a notářsky ověřený? Chystám se do čr až za 2 měsíce tak chci být připravená co vše zařídit bude to hrozn na rychlo :-S tak to nechci podcenit.
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen Ahoj, kdyz budes chtit nahlasit zmenu prijmeni v Holandsku, budes potrebovat asi tvuj pas s novym jmenem a oddaci list, ktery musi byt prelozeny prekladatelem, ktery je soudne uznany a nevim jak je to v Holandsku, ale ja kvuli svatbe s Irem na nem musim mit apostilu, kterou ti da ministerstvo zahranicnich veci v Praze. Tak to mas dobry, ze se do Cech dostanes jednou za 3 mesice. Nebude to tak hrozne. Ja jsem tam byla ted poprve a asi naposledy pred svatbou :-| kdyz budes potrebovat vedet neco jineho klidne se ptej, rada pomuzu(pokud vim) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak už jsem se informovala dostala jsem kontakt přímo na paní z matriky, chci příjmení bez ová a to bude oříšek jeslti budou chtít nějaké dokumenty mám je v originále tedy v holadštině a překald stojí ranec. :-( Jak to plánuješ před svatbou jak dlouho před svatbou dojedeš do čr? a jak dlouhý pobyt tam plánuješ?Mám obavu aby se vše stihlo.
Odpovědět
Ahoj :-) U nás sice teprve proběhla žádost o ruku a prstýnek se u mě vůbec neohřál, protože můj drahý neodhadl velikost.. ale chceme se brát v dubnu. Nevíte někdo o nějakém pěkném místě v Brně nebo někde poblíž? Stačila by i nějaká pěkná radnice... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky tak já se taky přidávám. termín už máme 14.4. 2012, zajištěna hudba, místo na hostinu. vše bude v naší režii takže zbytek zatím nechávám až na zimu, nebo spíše na únor, březen, jsem tip který dělá vše na poslední chvíli, takže teď se budou střádat penízky a sbírat inspirace a pak se to vše jen koupí :-D na šaty chci jet teď v září, jelikož si je chci nechat ušít na míru tak se jen kouknout, které mi padnou. více tou mojí svatbou žije ségra,a to není svědek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar, děvčata! Tak budu neoriginální - my také máme termín 28.4.2012. Původně jsme chtěli pátek 27.4, ale v kostele, kde budeme mít svatbu, nemají v pátek oddávající den, takže to padlo na tu sobotu. Aspoň mám o den víc na přípravy :-p Je to šílené, mám pocit, že jsme nastoupili do rychlovlaku, který se zastaví až 30.dubna - prostě vše frčí. Zvláštní - hrozně dlouho jsem o svatbě jen snila, ale teď se vše fakticky realizuje... My máme zamluvené místo obřadu, zamluvení foto+ video (přátelé nás budou fotit, neteř nás natočí), objednané svatební koláčky (paní je tak vyhlášená, že pokud u ní nemáte rok předem objednáno, máte smůlu... my za ní byli v pátek a zázrakem se ještě vešli do diáře - zlatý dubnový termín!), zamluvenou zpěvačku na obřad... S hostinou je to horší - nemůžeme se rozhodnout mezi 2 lokály (já bych už věděla, ale ženich neví) - naštěstí jsme předběžně u obou "zapsáni", a pokud bude někdo tlačit na termín, dají nám vědět. Chtěla jsem mít jasno do konce července, ale zdá se, že to ještě pár týdnu potrvá. Šaty si nechávám šít na míru, dnes jsem byla u švadleny a poprvé v životě měla svatební šaty na sobě - úžasný pocit!! Vybírám si mezi dvěma krejčí, u každé však stačí, abych znovu přišla v říjnu/listopadu... A mám 4 kamarádky - družičky (v "americkém" stylu). Uf! Mám pocit, že se potřebuji trochu oddechnout, ale to plánování je taková zábava 8-) Není některá z vás z Karvinska/Frýdecko-Místecka (spíše k Třinci)?
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen prijmeni bez ova, to je v pohode, ja to budu mit taky tak. Jen vyplnis potrebny papir na matrice. Ale veskere pritelovo dokumenty budes mit prelozene do cestiny a musi byt prelozeny soudne uznanym prekladatelem. a je pravda, ze to stoji dost penez :-| jo kvuli papirum je dost zarizovani. ale muzes treba poslat potrebne papiry domu, tam je nekdo necha prelozit a pak odnese na matriku. Alespon takhle to budeme delat mi. jinak pred svatbou prijedu do cech asi v pondeli (svatba v sobotu) a ve stredu dostane oddaci list. takze to taky netrva tak dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
@medvitkova Ahoj vitej mezi nami. Mame stejny termin :-) . Me to prijde se vsim zamlouvanim - zlaty dubnovy termin, zatim nikde nebyl problem. My uz taky tak nejak mame zarizene vsechno. A o druzickach mi ani nemluv. Ja mam diky bohu jen 3 a to bohate staci. Holky se porad nemohou dohodnout na satech. Puvodne jsem chtela jen svedkyni, ale jelikoz pritel ma 3 brachy Tak budeme mit 3 druzicky a 3 druzby. :-) Takze ted jen sehnat saty pro holky a pak muzu na chvilku vypnout a odpocnout si od svatebnich priprav ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 už jsem to vyzistila nejdřív to na matrice nešlo a teďka už to jde mám přítele čecha tam se jenom jednalo že paní na matrice chtěla dokument s apostile že mám v zahraničí opravdu trvalý pobyt. Tak jsem trochu zalhala a udělala smutnou a snad to bude OK za měsíc jedu do čr rezervovat termín. Co ty a tvé zařzování?? pokročila jsi někam???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@happyhelen Ahoj, to potrebujes potvrzeni o trvalem pobytu v zahranici kvuli prijmeni bez "ová"? To se mi nezda - taky mam ted prijmeni bez ova, protoze jsem vyrustala v cizine ceskym rodicum, a stacilo proste vyplnit papir na matrice, uz ani nevim, o co jsem presne zadala, kazdopadne mam rodny list a obcanku bez ova, a to mam trvaly pobyt v CR (ocividne, kdyz mam obcanku 8-) ). Kazdopadne drzim palce! Ja si stezuji, jake to je narocne, kdyz musim planovat svatbu "na dalku" z Prahy (svatbu mame v Ceskem Tesine), z ciziny si to vubec nedovedu predstavit! Tak klobouk dolu vsem zahranicim nevestam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 Ahoj, dik za privitani! No, si predstav, ze ja jsem se uz setkala s nekolika podniky na hostinu, ktere uz meli zabukovano! Tak jsem zacala byt dost nervozni. Nastesti mame ted volbu mezi dvema... Druzicky mam 4 - svedkyni (maid of honor) a tri "obycejne" bridesmaids. Dohodla jsem se s nima, ze nebudou muset mit stejny strih ani stejnou barvu (chci mit totiz svatbu ladenou do zluta a do kremova, a vim, ze ne kazda zluta nesedi kazde, a moje "holky" jsou vsechny jineho barevniho typu). Trochu mi ale dela starost, ze si porad prohlizi "koktejlove" strihy, a prece jen bude svatba koncem dubna, v kostele, tak aby jim nebyla zima; navic ja budu mit zrejme dost formalni strih a latku, tak abychom k sobe vubec pasovaly... Ale to se dohodne, holky jsou zlate. Jeste nejsou dohodnute, zda si saty koupi hotove, anebo zda si take nechaji saty usit, budeme muset svolat dalsi valecnou poradu :-D Akorat moje svedkyne prave 29.7. porodila dcerku a bydli na Vysocine, takze s ni budeme resit saty nekdy az na podzim... Svadleny se tvarily, ze staci prijit v listopadu, a ze se vse stihne (takze mam jeste trochu casu zhubnout :-D ).
Odpovědět
Profilova fotka
@medvitkova Hele ze zkušenosti vím že každá matrika si to dělá sama jak chce a taky záleží na koho narazíš a jak s ním jednáš. Protože to příjmení prostě tak chci tak jsem opsala pár matrik v okolí a jen jedna mi řekla že to pujde když vyplnim nějaký formulář no mazec. Ty máš rodiče čechy? a kde v zahraničí jsi žila? Ono se to dá zařídit jen to musíš pořádně naplánovat. jen nevim kam si necháme poslat např prsteny jesli do holandu nebo do čr to samé řešim se šaty atd. Ty platíš družičkám i svědkyni šaty?
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen my uz tak nejak mame vsechno zarizeno. Jen nam dela problem sehnat DJ, ktery by byl schopen rict neco anglicky...to jsem si myslela, ze to bude v pohode....jinak musim cekat na pritelovo dokumenty, ktere dostanu az 3 mesice pred svatbou a poslat je do cech....to je vse...konecne uz se to zacina rysovat. Musim rict, ze jsem stastna, jak se pritel snazi a pomaha...to jsem necakala :-) tuhle jsem ho nachytala, jak si prohlizi na e-bay dekoraci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@medvitkova jo s tim hubnutim to je pravda...me vsechny moje druzicky rekli, ze saty jeste objednavat nemam. Pry chteji zhubnout nejake to kilo....Ja asi saty pro ne budu objednavat. Protoze nechat je sit, tak se z toho zblaznime. Ja jsem v Irsku, jedna z holek je ve Spanelsku a dalsi dve v Cechach....to by asi neklaplo. :-| Jinak chvalim zlutou barvu s kremovou, to je hezka kombinace...ja ma zlutou a cadbury purple
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 Hehe to máš dobré že přítel pomáhá u nás to máme rozdělelé já zařizuji svatbu a přítel stavbu našeho domu v čr. Jen oblíbená přítelova hláška je jeslti se už bereme. Přítel jede za týden do čr pro prsten a požádat mé rodiče o mou ruku jen mě mrzí že tam u toho nebudu :-( jinak jsme sehnali oblek tak doufám že přítel moc nezhubne :-D hele už máš vybrané šatky pro družičky? Já váhám jestli je mít mé nej kámošky už jsou vdané.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, také se k vám přidávám. Definitivně jsem se dneska rozhodli pro 28.4.2012. Jak to tak čtu, tak jsem strašně moc moc moc pozadu. My nemáme zatím vůbec nic. Jen naše představy, které ještě musíme začít realizovat. Naháníte i hrůzu, budeme muset asi co nejdříve začít, abychom to všechno stihli. Rozhodli jsme se i o barvě - fialovo stříbrná. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě máme předběžný seznam hostů, což mě děsí ze všeho nejvíce. Je nás víc, než jsem čekali. Takže to bude oříšek, sehnat míso na hostinu v Brně pro cca 180 lidí . :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@ritush 180 lidí? wow tak ty nejsi troškař my to poškrtali na co nejmíň 33 na hostinu a dalších cca 20 na raut Jak se neděs třeba já to plánuju protože jsem v zahraničí a do čr se chystám 2x max. 3x do svatby.
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen Nás to číslo taky překvapilo, počítali jsme s tím, že nás bude něco málo přes 100, ale ne o tolik. Já mám velkou rodinu, takže se to nasbíralo. Jen doufám, že seženeme místo pro hostinu pro tolik lidi. Pokud někdo o něčem víte, tak poraďte prosím!
Odpovědět
Profilova fotka
@ritush Já nevim zvu jen nejbližší jinak by jsme se nedoplatili sestřenky a bratránci bohužel pozvány nebudou jelikož jsou z celé republiky a mají malé děti. Přítel má malou rodinu tak tam budou všici. Já se budu vdávat ve východních čechách a o místě na tak velkou svatbu ani u nás nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen jojo, pritel pomaha jak muze. Tuhle jsme koukali na saty pro druzicky v obchode a on me zacel poucovat na jakou barvu mam koukat. Ze ty co jsem vybrala ja, nejsou v tom odstinu co chce on.... :-D je s nim sranda. Vy se budete po svatbe stehovat do Cech? my taky, ale az tak za rok, dva...pritel se momentalne uci ceskou abecedu a nejaka slovicka, chudinka. :-) Saty pro druzicky jeste nemam. Necham to az nekdy na podzim, pak zacnu shanet. Pokud chces dospele druzicky, tak bych neresila jestli jsou vdane nebo ne. Pokud jsou ti blizke a chces aby u obradu staly u tebe. tak proc ne...ja mam 3 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ritush Ahoj, vitej mezi nami. Dalsi co ma stejny termin. wow 180 lidi, tak to je maso. Co se tyce mista, tak to asi budes mit tezke hledani, ale urcite nekde neco najdes...V Brne budou nejake velke hotely, co maji konferencni mistnosti, nebo nejake velke saly. My mame hostinu jen 50 lidi a raut pro 60. A uz takhle to je dost organizovani a starosti...nedovodu si predstavit 3x tolik lidi. Planovani se neboj. Porad je zbyva dost casu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 V to doufám, že něco najdeme. Toho plánování se až tak nebojím, jen jsem nevěděla odkud mám začít. Ale už máme v plánu, že začneme kameramanem a fotografem a teď hledám někoho, kdo by nám pomohl s návrhem "Save the date" a pak oznámením. Pokud o někom budete vědět, tak mi prosím pošlete kontakt. Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kris88 Hehe no my se chtěli stěhovat už v dubnu, ale rozhodli jsme se pro svatbu a ani nijak do čr nespěcháme budu mít šilenou tchyni za barákem :-D Přecijen tady se ty prašule šetří líp. Třeba kdybych byla v čechách pochybuju že by jsme našetřili na svatbu za 9měsíců. Já si ty družičky chci prosadit je problem je že obě 2 jsou absolutně typově odlišné jedna je malá snědá a druhá velká blondýna. A co svědek už víš koho? a taky ho/jí budeš oblékat?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky tak se k Vám taky přidávám :-) Máme termín 21.4.2012 ale zatím je nepotvrzený jelikož to chceme mít na zamku v Kuníně ,tak termíny budou vědět až v září.Tak snad to klapne.Hlavně aby počasí klaplo :-) :-) :-) .Jediné co máme zařízené jsou prstýnky.Ty jsme si v pátek byli vybrat :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@happyhelen jooo o silene tchyni mi povidej. Od ty ja se prave snazim utect zpatky do Cech :-D . Jee tak to jsou holky dost odlisne. Ale jediny problem bude v tom najit saty, aby jim slusely obema. Me za svedka pujde sestra...Bude to vlastne jedna z druzicek + svedek. Takze bude mit obleceno to same jako ostatni holky. Ty uz mas svedka vybraneho? Jinak my jsme si vyzvedli minuly tyden prstynky...Tak to uz je taky hotovo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verrry ahoj a vitej mezi nami. Uz mas nejakou predstavu o svatbe? jako kolik lidi budete mit, jaky saty, ladeni do nejake barvicky?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?