Svatba v červenci 2013, pojďme společně diskutovat

Profilova fotka
Ahoj holky... přispívejte sem nápady a historky z příprav na svatbu v příštím roce. Kdo už začal?? atd. ... doufám, že si tu budeme nápomocné...
Odpovědět
1
2
Ahojky Ja ten den D planuju 27.července. Tak si říkám, že je ještě dost času. Brouzdám po netu a hledám inspiraci:-) Taky přemýšlím, kdy mám poprosit kámošku aby mi šla za svědka:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky my plánujeme svatbu na 26 července, a taky tak nějak pokukuju co a jak a hledám nějakou inspiraci, ale je toho tolik... :-| ...svědka teda už mám, už jsem to kamarádce i oznámila..a můžu se zeptat jak velký to chystáte?
Odpovědět
ahojky, my jsme svatbud plánovali na 27.7.2013, ale proto že byl fotograf, kterého jsme chtěli bych už obsazený tak jsme termín svatby přesunuli na 20.7.2013. Místo už máme zamluvené, kameramana pořád hledáme. Jsou docela dost drazí když chci trošku lepší video :( tak jsem opravdu zvědavá jestli někoho seženu za rozumnou cenu a taky který bude mít volno
Odpovědět
Ahoj holčiny, jsem tedy červnová nevěsta (protože jsme se v červnu zasnoubili) tak já bych se k vám ráda přidala, vemete mě;-)? Moje připravy začly hned po zasnoubení... ze začátku jsme přemýšleli a hledali to pravé místo na obřad a hostinu, taky jsme hledala inspiraci na internetu... odkud jste? já z Prahy a přítel taky... tak hledáme něco v Praze, ale abych pravdu řekla Praha je drahá, né že bychom nechtěli pustit korunu ;))) ale zdá se nám hodně zbytečný utratit deset tisíc za hodinu (a to je střed) dvacet tisíc si řekli v Trojském zámku, pět tisíc ve Viničním altánu (hledáme místo venku) a pět na zámku v Brandýse (kousek od nás)... ale pořád to nebylo to ONO a po dvou měsících jsme našli a od té doby všechno klape jako hodinky, je to zajímavý, jakoby se skládanka sama poskládala. Je pravda, že jsme to i vzdávali a nevěřili tomu, že místo najdeme, tak smutná jsem byla, že se vememe na úřadě a basta. Ale našli. Budeme se brát ve Strašnicích na zahradě Trmalovy vily, jsou vstřícný a svatba je tam jen jedna denně, zahrada je nádherná, vila taky, je tu i varianta, kdyby pršelo... no jsem z toho úplně nadšená. Tak to bylo místo. A hostina. Kousek od vily na gutovce, chodíme tam na hřiště, na stěnu na volejbal... restaurace úžasná, krásný prostředí a protože na naší svatbě bude asi 13malejch dětí, lepší místo pro děti v Praze snad ani není, vodní svět, lanový centrum a dětský hřiště asi čtyři... Pak přišli na řadu šaty, hledala jsem tady a našla jedny a ty když jsem viděla, tak se mi hned líbili, moc, moc a doufala jsem, že budou moje. Mezitím jsem se byla podívat i v půjčovnách, ale za půjčovný 4tis.minimum ...zase mi to přišlo zbytečný. Nakonec jsem si jela do Dejvic vyzkoušet šaty od nevěsty tady, která je inzerovala za 1500kč, měla je koupený z výprodeje ze salonu. Byli krásný. Jen když jsem si je oblíkla, tak jsem v korzetu byla malinko skřípnutá.... byli zapošitý u korzetu, slečna měla užší hrudník, tak jí je zapošili a nechtěla je párat (což chápu) rozmýšlela jsem se s mamkou, která byla se mnou, jestli je koupit. Nakonec jsme je koupili a já si plánovala dietu ;((... přijeli jsme s nima domů a to co bylo zapošitý jsme rozpárali a šaty mi padli jako ulitý, skákala jsem radostí. Ještě jsem tu koupila závoj, vějíř (na focení a taky kdyby bylo horko) a pompadůrku (abych si měla kam dát telefon a kapesníček) ....Boty byla taky story, protože mám malý dítě a kdo je na tom podobně, ví, že není na nic moc shánění čas... naštěstí čas ale mám (právě že skoro celý rok) tak jsme se náhodou domluvili a jeli se podívat do tesca, no v daichmanovi nic, v baťovi nic, v humanicu nic a nakonec v posledním obchůdku, malym, kam jsme ani neplánovali jít, jsme si za výlohou všimli bot -bílích ...nakonec jsem si mohla i vybírat (byl to výprodej, tak i ceny byli hodně dobrý) a zvítězili krásný bílý páskový boty z pravé kůže... chodím v nich doma, aby mě na svatbě netlačili. Tak to byli asi největší moje přípravy. Jinak si pomalu vážu sama vývazky, baví mě to, včéra jsem si psala svatební oznámení... chtěla bych mít všechno bílé, ale trošku se mi do výzdoby namotala fialová, tak jí moc nikam nedávám, protože je nějak moc fialových svateb, líbí se mi, ale víc se mi líbí bílá, stříbrná a asi padne i hnědá (interiér restaurace)... tak doufám, že se mi to amatérsky podaří .... Jo a nakonec jeden typ bych měla, psala jsem si s holkama co už měli svatbu a moc se jim osvědčili svatební noviny, tak ty si chci taky promyslet a něco vytvořím... pošlou mi je i pro inspiraci... jak psaly holky, myslely, že to bude zbytečnost, ale prý měly velký úspěch... Omlouvám se za moc dlouhý příspěvek, malej spí a nedalo mi Vám nenapsat... AHOJ
Odpovědět
Já to měla namyšlené pro 40 osob, ale jak to tak vypada, bude jich víc. Máš pravdu je toho strašne moc na koukání. Teď se tak dívám po fotografech. Jsou to teda docela pálky. Kde planujete mít svatbu?
Odpovědět
Ahojky, takže my už máme domluveného i kameramana a už jsme domluveni i s farářem. Budeme mít svatbu asi tak do 100 lidí. Ještě nevím jakou barvu svatby budeme mít. Dívala jsem se na jeden e-shop svatebnidekory.cz tam jsou různé barvy svateb tak uvidíme. A co vy? jakou máte barvu svatby?
Odpovědět
Ja si zvolila zeleno s tmavě ružovou. Hledala jsem tady na strankach a maji tu peknou vyzdobu, takze mam vse promyslene. Vubec nevim, co s fotografem. Nasla jsem na 9hod za 13500kc co na to rikate?
Odpovědět
Profilova fotka
My máme svatbu 13.7.2013. Svědkyni mám. Mám zamluveného fotografa (celý den Kč 6 900,--) a teď přemýšlíme, zda si i u něho objednat video (za dalších 2,5 tis Kč. 60 minut záběru). Byla jsem na první zkoušce šatů, jen abych věděla, co se kde dá najít :))). Vybíráme se snoubencem prstýnky (asi titanové). Jinak mám návrh svatebního oznámení (sama jsem ho malovala). Svatba bude červená aaa? Chtěla jsem žlutou, ale nevím, možná zelenou - ale jen mírně - hlavní bude červená barva. Místo hostiny je už také vybrané, ale není to na 100%. Hudba je taky zajištěná (doufejme, také to ještě není jisté). Mám nakoupeno spoustu věcí na výrobu dekorace.
Odpovědět
Teda ty jedeš. Já si říkám, že je ještě dost času. Chci si to přes zimu všechno promyslet a pak to jen realizovat. Jsem zvědavá na to oznámení. Kdybys chtěla tak nám ho někde zveřejni. Přemýšleli jste nad těma svatebníma novinama?
Odpovědět
Profilova fotka
Budu mit maly rozpocet na svatbu, protožr ted aktualne nemam job. Svatebni noviny neplanujeme. Svatba bude žlutá. Po vzoru me kamaradky mám vymyslene i takove detaily jako jsou žluté tkanicky do bot nejblizsich pribuznych :-) Svatba 6.7. 2013 si žádá i vějíř, tak že žluty nebo bily. Mam zajistene jen svatebni auto a misto na hostinu a zavoj.
Odpovědět
Zdravím všechny diskutující, ráda bych se přidala se svým datem svatby 6.7.2013..... jsem ráda, že jsem tady našla efku se stejným datem, protože jsem si jinak myslela, že je s tím datem něco špatně, když se nikde neobjevuje. My už máme zarezervovaný termín v kostele i místo hostiny, dále termín u floristky a mám po zkoušce i svatebních šatů, protože jsem zjistila, že nejeden svatební salon má v těchto měsícech nezanedbatelné slevy, začínám si dělat vývazky, svatba bude slunečnicová.
Odpovědět
čauky holky, my jsme měli mít svatbu 6.7.2013 ve vinném sklepě, ale jelikož jsou tam hody a paní starostka nemá čas, tak sme to museli o týden posunout takže 13.7.2013, obřad bude tam venku mezi vinohradama protože jsme oba z moravy, hodně mi se svatbou pomůže ségra-jako svědět stejnak musí :-D no takže místo máme, bude tam vše bo jsem chtěla všechno při jednom, barva asi béžová, šaty mi ušije švagrová také jaké chci, družičky mám, fotograf zatím přemýšlím jaký, nechcem mít milion hostů spíš jen rodinu na obřad a kamarády a vzdálenější rodinu odpoledne na čuníka aby to byla taková dobrá párty :) jinak nemám dohromady nic, ale doufám, že se vše stíhá :) se ségrou se půjdem trochu nainspirovat v lednu na svatební veletrh jinak doufám, že nebudu jediná co bude v háji bo do toho prý ještě budem stavět domek, takže už teď je to sranda :) tak hezký den , pear doufám, že nám ty 13tky přinesou štěstí ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, tak také máme svatbu v červenci 13.7.2013 v Božicích okres Znojmo. Jinak termín zamluven i na matrice, hostina zamluvená, fotograf zamluven přijede z Anglie , botičky už mám doma, podvazek také, spodničku také , šaty se budou šít až duben-květen. Oni tedy už z části jsou hotové....Svědky už jsme také požádali a kamaráda který mě povede k oltáři také. No a svatba bude ve vínové i proto, že mám takové brýle ;-) To je to co řeším, jestli brýle ano, či ne ;-) Svatební den bude tak, že v úzkém kruhu oběd , po obědě zahradní párty , kde bude čuník a jiné dobrůtky a tam to vychází asi na 70lidiček, kamarádů a přátel... Tím, že bydlíme v Praze, a spousty věcí se zařizuje na dálku , tak proto už se to řeší dopředu teď. Takže potom bude nějaký čas klid ;-)
Odpovědět
daska 74: super takže takové podobné jako my, no je toho hodně až mi jde hlava kolem, ještě, že mám ségru, ta mi hodně pomůže a snad to bude ok, no tak záleží jak se budeš cítit myslím, že to záleží na tobě, vínová je moc hezká, chtěla jsem fialkovou, ale ségra mě řekla, že do béžova bude lepší, tak sem se dívala na dekorace a vypadá to moc hezky, tak jsem nakonec musela souhlasit, v okolí znojma je to krásné :) držím palce :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,taky se přidám:-) termín zamluven na matrice- 13.7.2013 ve 13h (poznali jsem se v pátek 13:-)) v zámeckém parku, místo hostiny zamluveno- bývala zámecká oránžérie- teď kulturní dům, báječný fotograf zamluven a zaplacen. Rozpočet a počet hostů stanoven. Zpěvačka- ženichova teta domluvena. S floristkou projednána výzdoba, aby sme zhruba věděli rozpočet. Chatu na přespání pro většinu hostů zamluvím definitivně dnes. Všichni už jsou téměř osobně pozvaní. Ještě sháníme někoho kdo nám upeče dort za málo peněz a přitom dobrý,nějaky drobný cukroví na raut a pro rodiče do práce (výslužky neděláme). Restaurace, která nám doveze jídlo je zamluvena, menu sestaveno,ale bude se to určitě měnit. Barva bude světle fialková s nějakou přímesí, buď zelinkavá,bílá nebo zlatá nebo smetanová. Svědky máme, družičky taky. Věci na výzdobu nakoupíme po Vánocích ve slevách, jestli nějaké budou :-) .Šatičky jdu zkoušet zítra v Brně. A po přečtení tohodle si připadám jak kdybych byla magor, kterej se nemůže nabažit plánování svatby(což mi i můj milý řekl). No, asi je to pravda, chci mít vše podle svých představ. Možná blbnu, ale říkám si, když můžu mít nějaký potěšení v životě (starostí je pořád až nad hlavu:-(( ),tak proč si to plánování dokonale neužít!
Odpovědět
ahojky,m mame vybrany termin 13.7,ale bohuzel matrika vypisuje terminy pul roku dopredu,tak snad nam to vyjde.Mame zatim predbezne zamluvenou restauraci,kde kdyz pocasi dovoli,budeme venku.Jinak ze vsim zatim cekame rodicum to oznamime na vanoce,tak potom se do toho pustime.Zatim tady cerpam inspiraci a srovnavam si co bych chtela
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, svatbu planujeme na 13.7.13. Staromestska radnice v Praze je zamluvena na 13:30 (dost trinactek,co)? Ziji v Irsku a tak vse planuji na dalku. Zkousku satu mam naplanovanou na Vanoce, az poletime domu na svatky. Do toho vseho tady v Kilkenny oteviram kavarnu, tak nevim co driv....... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@matomanova No není to moje první svatba , tak nechci čistě bílou ;-) jen věřím, že to je poslední , je to prostě nejlepší chlap co znám ;-) ale takových je nás tady spousty :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chuckina jéé také naše úplně první setkání bylo 13-tého, ale v dubnu :-D
Odpovědět
Zdravím všechny budoucí nevěsty, náš datum svatby je 27.7.2013 a ještě nenáme zaízeného vůbec nic. Když si tady čtu vaše přízpěvky, tak jsem celkem na nervy. Já mám stále pocit, že je na všechno ještě dost času. Ale na matriku bych chtěla zajít ještě do konce roku.¨ O svatbě ještě nikdo neví, také to chceme oznámit až na Vánoce.. No, přeji všem klidné zařizování statby!!
Odpovědět
1simona neboj to se vše zvládne, na nervy nevuď, já taky skoro nic nemám teď přemýšlám esi výslužky nebo ne, kolik koláčků atd. nemám jinak skoro nic jen kameramana,matriku,místo a skvělou ségru, která mi pomůže,teď čekujeme fotografy a nevím co muzika, chci skupinu čmeláci bo bude prase a hráli jak na tátové 2 svatbě, tak na jeho 50 tinách a moc se mi líbili, takže nevěš hlavu, vše se zvládne jo a v lednu je v brně veletrh, tak se jdem inspirovat aspoň maličko :) držím holky palce :)
Odpovědět
@1simona Ahojky Simčo Konečně se tuněkdo objevil se stejným datumem jako mám já:-) Já Tě uklidním tím, že kromě zamluveného penzionu nemám ještě vubec nic. Ještě je na to spousta času. Tak si říkám, že by to jen všechno zbytečně leželo ve skříni. Tak krásný den
Odpovědět
Ahoj, já snad příští týden zařídim obřad. A už jsme to řekli celé rodině, takže všichni se začali vyptávat, jak to bude atd..., takže mám ještě větší depku, protože to ještě do detailů nevíme... ale už začínám na netu prohlížet prstýnky, oznámka, šaty atd... Taky přeju krásný den
Odpovědět
Tak se k vám přidávám holky ;-) Svatbu budeme mít 20.7.2013 stejně jako @anniemauzy ;-) Brouzdám po netu a plánuji a dávám si to vše do kupy ;-) Jinak my už máme: místo obřadu, domluveno s farářem, místo hostiny zamluveno, domluveny ceny, meníčko,...fotograf je už taky zamluven, dnes jsem snad sehnala kameramana, šaty už mám taky vybrané a zamluvené, máme jasno v barvě svatby-fialová, takže jsem začla vyrábět vývazky :-D No a máme danej dohromady seznam hostů a vychází to zhruba na 70 lidí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se taky přidám. Svatba je naplánovaná na 13.7.2013, doufám, že nám bude počasí přát. Já jsem úplně zoufalá, vůbec nevím co vše musím vyřídit a hlavně jak. Byla jsem na jedne jediné svatbě, která stala za nic, takovou bych určitě nechtěla, ale asi si budu muset tuto kamarádku vzít jako za svědka, tak snad.. no ještě jsem ji nic neřekla tak uvidíme. Zařízené nic není krom hostiny a matriky a fotografa. Mám na vás všechny takový dotaz... Jak je to s vedením nevěsty k oltáři. Můj otec se mnou nikdy nebyl a chlapi v rodině, kteří jsou jen dva (strejda a bratranec), tak s nima nemám nějak extra dobré vztahy. Toto mě trošku nervuje, protože nevím jak to řešit. Jsem na nervy z více věcí, kdy se posílají oznámení? Kolik koláčku se dává do balíčků? Kolik alkoholu nakoupit? Jak vybrat dobre menu? Co na rautu? Plno otázek v hlavě, ale nevím kde hledat odpovědi :-( :-D
Odpovědět
Ahoj holky, tak my máme termín 6.7.2013. Máme už zamluvené místo i catering a kameramana (můžu doporučit!:)). Teď vybírám fotografa, ti mají také plno dlouho dopředu. Také už se mi šijí šatičky (Zimo) a mám koupené krabičky na cukroví. Svatbu bychom chtěli v barvách lila+bílá, takže okukuju různé dekorace a vymýšlím, co bych si mohla udělat sama. Jinak svatbu máme pro 60 lidí (z toho je půlka rodina a půlka kamarádi), takže docela velké...snad nebudu mít nervy :-D
Odpovědět
@prcccek K oltáři tě klidně může vést otec ženicha, pokud s ním máš dobrý vztah. Nebo jsem viděla, že šli nevěsta se ženichem rovnou spolu. Nebo tam ženich už stál a nevěsta šla k němu sama. Takže asi jakkoli to budeš chtít :)
Odpovědět
jo s tím vedením má page007 pravdu, navíc já taky nevím kolik koláčků, kolik alkoholu, vymýšlíme to se sestrou, teď sem našla asi super fotografku, ostatní už taky měli obsazeno, tak doufám, že vše klapne, jinak na dekorace taky už kukám, ono se to nezdá, ale letí to ;-) , přeju hodně štěstí
Odpovědět
@matomanova Můžu se zeptat, jakou máš fotografku? Já mám zatím jen kameramana, ale dobrého fotografa marně hledám :) Děkuji!
Odpovědět
page007 jasné, pomáhá mi to ségra, chtěli jsme Martinu Rozehnalovou, ale na náš termín měla už obsazeno, tak mi holky poradili Markétu Skořepovou-Košuličovou, za 4 hodiny focení 4 tisíce (asi 100 fotek na dvd)za 9 h focení 8 tisíc(200 fotek na dvd) vse upravené, já bych chtěla tak 5 h, tak si myslím, že se s ní ségra nějak domluví, pěkné fotky má i David Rájecký, Martina Hromková nebo Barbora Kučerová, určitě je dobrých fotografů mraky, ale ségra hledá někoho s nápadem atd. rozhodovala jsem se mezi Bárou a Markétou, Bára něco měla, ale nebylo to jisté, tak jsem vzala Marky,snad to bude fajne
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?