Svatba na zámku Kuks, srpen 2009. Máte nějaké rady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, mám svatbu 08.08.2009 na Kuksu a bohužel jsem tady nikoho podobného nenašla ;-(? Ráda bych nějaké rady a zkušenosti, třeba s kosmetičkou, kadeřnicí atd. okolo Jaroměře, České Skalice, tak pokud mi některá můžete poradit, doporučit, budu moc ráda. Díky ;-)
Odpovědět
Neboj, nebude to tak hrozné a pokud si chceš dát nehty krátké, tak to vůbec rešit nemusíš, jelikož je to stejné. Akorát máš problém s jemnou motorikou, což myslím, třeba u pokladny, kdy se snažíš sebrat drobné atd. :-)). No a s těma záděrama jsi mě teda dostala...., docela náhoda, jelikož dělám to samé... a teď zrovna mám ručičky, které bych raději nosila v rukavicích, hi,hi. Ale mám jednu ověřenou radu, jak si nasadíš gelovky, tak toho necháš...., fakt! Já to pak vůbec nedělám, ale jak jsem je sundala, zase jsem začala :-(, bohužel. Šaty do alba dávat nechci, jelikož tam může kouknout i přítel a to bych nerada. To víš, že bych Ti je moc ráda ukázala..., ale nechci takhle veřejně, víš? Šaty jsou bílé s dlouhou vlečkou, ale nijak široké, protože jsem malá a to bych vypadala strašně :-). Hořejšek je zdobený s ramínky, jelikož jsem chtěla zamaskovat široká ramena.. :-). Šampaň jsem také zkoušela taky, spíš abych udělala radost kamarádkám, které tvrdily, že mi bude slušet, ale nic moc :-/. Nevím, nějak mi to nesedlo, ač jsem též bloncka :-)). Asi máš pravdu, že se uvidíme...., budeme tam snad o něco dříve...,i když to je spíš takové mé zbožné přání, jelikož dochvilnost opravdu není má hlavní stránka kladného charakteru, hi,hi. A pak focení...., jsem na to hrozně zvědavá. Jak budou fotky vypadat, jestli se tam nebudu tvářit, jako debil a taky hlavně aby moc nesvítilo sluníčko, jelikož jinak se křením...., mám problém se sluníčkem, začnou mi slzet oči a vůbec se nemohu dívat zpřima, což mi dost vadí :-(. Takže sluníčko tak akorát.... :-) a taky hlavně nepršet, ježíš to by byla smůla, co?
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to je dobré s těma záděrama, tolik společných věcí a dokonce jsi taky blondýna, život chystá spoustu překvapení. S těma drobnýma u pokladny máš pravdu, kolikrát jsem viděla, jak nějaká holka ani nebyla schopná sebrat mince, to jsem si vžycky vduchu řikala: "ježiši když s tím neumíš tak si to sundej" a nakonec to budu dělat taky. Už nikdy nebudu obracet oči v sloup až to někomu nepůjde. To chápu s těma šatama, já jsem si do alba taky nedala šaty přímo ze zkoušení, jen ty na modelce. Taky jsem hrozně chtěla vlečku nebo závoj až na zem a rozhodně bílé šaty, no a nakonec to dopadlo všechno jinak, ale jsem spokojená, každý ty šaty jsou krásné a ještě jsem neviděla nevěstu, které by to neslušelo. No taky doufám, že nebude pršet, neumíš to nějak objednat? Na sluníčku se taky hrozně ksichtím, ale spoléhám na fotografa, že je na to zvyklí a nějak šikovně nás naaranžuje. Nechávali jsme se fotit v atelieru k druhému výročí a fotky se nám moc líbili,dokonce nám to slušelo a tak jsme si ho objednali i na svatbu. Ještě se pořád nemůžu rozhodnout jak s líčením, jestli si mám dát make-up nebo ne, nechtěla bych večer vypadat nějak divně, navíc jestli bude teplo, tak to úplně nesnášim. Malovat mě bude kamarádka, má na to cit a navíc mě malovala ještě ve škole a ví co mi sluší. Nebo se namaluju sama, ale s tím make-upem fakt nevím. A co ty, už víš jak budeš nalíčená?
Odpovědět
Líčení řeším taky, protože já se maluju jen příležitostně, taky podle nálady. A i když si myslím, že se nalíčit umím, tak si nejsem zrovna jista, jestli na svatební fotografie to bude to pravé :-/. Abych řekla pravdu, nejraději bych se svěřila odbornici, ovšem to je dost problematické, když tam v okolí žádnou neznám. Ale mejkap si asi dám, přeci jen už nemám pleť, jako dětskou prdelku, hi,hi. Faktem je, že pokud bude vedro, tak to bude vypadat blbě..., leda časté opravy pudrem. Já si normálně mejkap nedávám, spíš používám pudr..., takže jde i o to, abych to všechno správně odhadla. Hele a chodíš na solárko? Já jsem totiž dost bledá a myslím, že k těm šatům je opálení moc hezké...., skoro každá nevěsta tady je opálená :-). Počasí bych nejraději objednala teplé, slunné, ovšem bez přímého sluníčka do očí ;-), prostě všeho tak akorát. No a večer, třeba na půlnoc by mohlo spadnout pár symbolických kapek pro štěstí.... To víš, každý to říká jinak, tak aby nás to štěstí v životě manželském neminulo :-). Hele a co svatební cesta, už plánujete? My bychom někam rádi, ponejlépe k moři, jelikož už dva roky jsem nebyla :-( a móóóc se mi stýská :-). Nicméně nevíme ještě kdy, kam...., to budeme řešit asi po svatbě, možná až v novém roce, třeba do Egypta, prostě někam, kde je teplo i v únoru. Jo a taky Ti musím říct, že jsem šalamounsky vyřešila rozlučku..... :-). Dala jsem jí na starost kamarádce - svědkyni a tak mi holky něco chystají. Bohužel mi teď zpětně dochází, že je to sice krásný nápad, ale jaký bude reál....? Holka mám strach, že to bude nakonec trapas, víš jako že přijde, teď bude trapné Ticho, nebo smích..., každopádně já rudá až na zadku :-))). Nebo se hóóódně opiju, taky možnost...., ale ono to zase nejde tolik, když musím ještě fungovat v noci na diskotéce. Bože to bude teda věc, že já mám vždycky tak blbej nápad :-)))).
Odpovědět
holky podle numerologie je osmička hodně špatný číslo a k tomu dvě za sebou vůbec není dobrá volba.
Odpovědět
Já bych to tak pesimisticky neviděla :-), nehledě na to, že to není zrovna věc, kterou bych teď před svatbou chtěla poslouchat. Ono hlavně záleží na těch dvou, jaké si to udělají, takové to mají :-). A pokud mohu být zvědavá, kdepak jsi čerpala taková moudra?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je teda dobrý, nejsme my nějak spojené? My taky plánujeme svatební cestu do Egypta, ale v říjnu, aby bylo ještě vyhřáté moře. Už pomalu vybíráme hotel, ale pojedem last minute, takže to definitivně budem vědět až chvíli před. Už se těším, tam by jsme chtěli založit na miminko, tak snad se to podaří :-D No je pravda, že bych mohla pověřit kamarádku, aby mi celý den hlídala make-up a vždycky dopudrovala, ale radši bych byla bez něj. Až do svatby budu brát antikoncepci, aby byla pleť v poho, musím si ale nechat předepsat jen na jeden měsíc, tak snad to nebude problém. Na solárko nechodím a ani nepůjdu, budu se opalovat na zahradě, teda jestli ještě bude nějaké teplo. Koupila jsem si tělové mléko s tím samoopalovacím krémem, ale když se mažu delší dobu, tak to nechává fleky na oblečení a to nechci, to radši budu bílá, snad se neopálím podle trička, to by byl pěknej trapas!!! Neboj, ten stryptér je určtě zvyklí na to, že se holky styděj, ale radši si před tím dej pár panáčků! To jsi udělala dobře, že jsi to přenechala kamarádce, my budeme mít dost jinýho zařizování, tak ať se o rozlučku postará někdo jiný, možná se tím taky nechám inspirovat. A co se týká té numerologie, tak na to nevěřím, já věřím v naší lásku a myslím, že když je člověk pozitivně naladěný, tak se ho drží štěstí a to jestli je osmého nebo dvacátého je jedno. Já třeba ani nikdy nechci jít ke kartářce, řekla by mi třeba něco co by mě ovlivnilo a to nechci, chci se řídit intuicí a věci řešit až když příjdou.
Odpovědět
No to máš pravdu, myslím, že opravdu a hlavně záleží na těch dvou, respektu a snažení se vzájemně vztah udržovat. Pak je jedno, jestli to je ten či onen datum. Mno a vzhledem k tomu, že se dotyčná ani neobtěžovala vyjádřit a vysvětlit, co tím chtěl básník říct...., možná jen bledá závist :-)). Já jsem o kartářce jeden čas přemýšlela..., tedy spíš ze zvědavosti, jelikož kámošky to vyzkoušely, tak jsem si říkala, jaké to asi je a zda by mě přesvědčila. Ale nakonec jsem toho nechala a myslím, že také nikam nepůjdu...., vlastně mi šlo jen o to, prověřit, co je na tom pravdy, když říkají, že jim řekla věci o kterých kartářka nemohla nic tušit. No nevím :-)?! Asi propojené budeme, jelikož mi též jezdíme pouze na lasty :-)), fakt. Vždy si vezmeme volno a na ten termín něco seženeme...,myslím, že je to výhodné a ještě nikdy se nám nestalo, že by se něco pokazilo. Někdo si platí zájezd několik měsíců dopředu, zaplatí super hotel..., pak přijede na místo a oni ho šoupnou o 2 hvězdičky horšího hotelu... Snad vám to miminko vyjde, budu držet pěsti :-). Bylo by to super, mimčo vytvořené na svatební cestě..... My ještě neplánujeme..., ale určitě to není dlouhodobý plán. To víš, už nejsem žádná mladice a abych řekla pravdu, už také občas přemýšlím, jaké to bude, až budu mít mimčo, dojímám se nad kočárkama... A co hlavně, kamarádky už si mimča pořídily, tedy ne všechny, ale pomalu a jistě to začíná být samozřejmostí :-). A co by jsi chtěla, holčičku, chlapečka....:-)? Já jsem dříve chtěla holčičku, ale teď je mi to jedno..., klíďo chlapečka, hlavně, aby bylo zdravé. Dokonce mám vymyšlené i jméno..., tak nějak jsem na to připravila i přítele, jako že žádný protest, hi,hi. Naštěstí se mu jméno Natálka a Tomášek líbí, takže pokud to vyjde, budeme mít Tomáška (i když u chlapečka to není až tak 100%) a Natálku. Co vy, už jste přemýšleli? Jo a teď s tou pletí..., tak antikoncepci mám též na pleť, jelikož když jsem byla v pubertě, tak na nějaký pupínek to bylo ok. Ovšem když jsem po delší době vynechala antikoncepci a dala si pauzu, pleť se zhoršila takovým způsobem, že jsem tomu ani nevěřila :-/, horor. A jestli se to bude opakovat, tak nad plozením nebudu muset přemýšlet, jelikož budu tak hnusná, že přejde chuť i manžela :-))). Každopádně teď to řešit nemusím a jsem ráda... S tím opalováním Ti docela závidím, to víš v Praze pokud nemáš baráček se zahradou je s opalováním problém :-(. A vzhledem k tomu, že jsem bílá, jak vápno, tak musím volit solárko. Bohužel se i pomalu opaluji, tak doufám, že alespoň trošičku chytnu, alespoň maličko hnědé barvičky, prosíííím :-))). Musíš se opalovat tak, aby nebyla vidět ramínka..., prostě něco bez ramínek, popřípadě hore bez :-), ale to asi nejde všude a hlavně, když máš vedle sousedy, hi,hi. A máš recht, nechej kamarádky, ať Ti vymyslí nějaké překvápko, nebo pomůžou s přípravou!!
Odpovědět
Pokud budeš teď na netu..., tak jsem tady :-). Jinak Ti písnu zítra, pa,pa
Odpovědět
Profilova fotka
No já jsem byla u moře zatím jen jednou, loni a last min. je opravdu nejlepší, aspoň ta cestovka neskrachuje než odjedeš. Tentokrát jsme teda uvažovali i využít nabídku cestovak, který dávaj slevu na svatební cestu, musíš si to ale objednat předem, ale chceme jet s Eximem a ten dává jen 4% a max. 1200 a to se nevyplatí, ale někde jsem vyděla slevu i 14%. Líbí se nám hotel Festival Le Jardin Resort, má i dobré recenze na netu, tak snad to dopadne, ale ono je všude hezky, hlavně ať je písčitá pláč u hotelu! My se vlastně berem, protože jsme chtěli založit na mimi a říkali jsme si, že by mělo přijít do manželství, takže žádná romantická žádost o ruku, ale normální dohoda, ale nevadí mi to, hlavně že to chceme oba. Na jménech uvažujem pořád, ale nějak se nemůžem shodnout, mě se líbí Julie, to bylo rázně zamítnuté, na čem jsme se shodli byla Simonka nebo Sabinka a pro kluka netušíme vůbec, přítel taky říkal Tomáška, ale to je můj švagr a to zas nechci já. Mě je v podstatě jedno co to bude, přítel by hrozně chtěl holčičku, vůbec si nepřipouští, že by to byl kluk, ale jelikož u nich v rodině se rodí jen chlapy, tak bych řekla, že to bude kluk. A jak píšeš, hlavně ať je to zdravé, když to vidím kolik je nemocí a problému, tak si jen přeju ať nás nic takového nepostihne. Ale jo, budeme mít zdravé děti, obě dvě ;-) No jo, já si ani neuvědomila, že v Praze je to s opálením komlikovanější. Nahoře bez, ale ani na zahradě být nemůžu, je vidět od sousedů a hlavně bydlíme s tchánovcema a to by mě bylo opravdu trapně, to už bych spíš přežila ty sousedy než aby na mě koukal budoucí tchán. Budu měnit různé střihy plavek a snad to bude vypadat v poho, loni se mi to taky celkem povedlo, žádné bílé pruhy jsem neměla.
Odpovědět
Ježíš, teď jsem Ti dopsala tak dlouhej mail a ztratil se :-(, se snad poseru!!!!!Asi jsem to blbě odklikla, nebo co, ale tak dlouhej, to snad není možné :-/, psala jsem ho strašně dlouho, jelikož jsem mluvila s přítelem atd. Teď abych to psalal znova :-/.
Odpovědět
Psala jsem Ti, že bych se také od tchána okukovat nechtěla :-). Ovšem toho se nemusím bát, jelikož v solárku budu sama, hi,hi. Taky jsem koukala na ten váš hotýlek a vypadá opravdu dobře, řekla bych přímo luxusně, paráda. My jsme byli tenkrát v Hurgádě, starší část a dokonce snad i jeden z nejstarších hotelů (ovšem nebylo to patrné, pouze historicky), tudíž jsme se dostali i do části kde žijí obyvatelé a bylo to fakt zajímavé. Nebyl to jen tradiční turistický komplex, ale realita, i když samo, že ne úplná, také s místy, kde byl jen turista. Doporučuji kouknout na recenze na netu, my jsme to také udělali a nelitujeme, jelikož jsme narazili na jednoho človíčka, který popisoval přesně to místo, kde byl hotel a vytiskli si to jako průvodce. Takže jsme věděli, že se tam nabízejí pokoje horší, aby si turista zaplatil lepší...., divné, ale je to tak. Delegátka nás takto poučila již v busu (nevědět to dopředu, tak mě to naštve, jelikož počítáš s penězma a toto je nucený výdaj) a dodala, že se to uskuteční ronou na recepci, při předávání klíčů. Jako že tam rovnou řekneš, že chceš lepší pokoj, zaplatíš a jdeš... No a my, než jsme se rozkoukali, tak nám podali klíče, ovšem bez toho, aby se optali zda chceme lepší, horšíl..., nic! Až když jsme přišli na hrůzný pokoj, kde okno směřovalo do špinavé ulice, nebo co to bylo a optali se po něčem lepší, tak nám s úsměvem pomocník řekl, že zajisté..., ihned se hnal jinam a tam si také řekl o prašule. Můžu Ti říct, že ještě dnes mám na tu delegátku vztek, jak debilně se zachovala. Muselo jí být jasné, že budeme chtít dobrý pokoj a ne nějakou špeluňku a že se nevyznáme...., ale ona na recepci mlčela a asi jí přišlo normální, že nic nevyžadujeme, kráva! Taky bacha na místní, protože se strašně rádi dotýkají :-), no fakt, musí si tě manžel střežit, hi,hi. To mu řekni :-)!Jsou to muslimové a nás vidí, něco jako lehké děvy, nehledě na to, že jsi blondýna a to je opravdu rarita. A je tam neuvěřitelný bordel :-), tedy pokud vytáhneš paty ven, normálně kde žijí místní... My moc rádi něco reálného, protože hotelový komplex nabízí jen vše nastrojené, přikrášlené, ale tohle je realita... Jak píšeš o té žádosti o ruku, tak u nás to sice romantička byla, ale dlóóóuho očekávaná, hi,hi. Na 4 výročí jsem dostala první prstýnek, tak nějak to ani nebyla žádost o ruku, spíš příslib, že by si mě jednou rád vzal :-). Nicméně, když jsme zhruba před 3 lety začali uvažovat o svatbě, tak jsem z legrace řekla, že si ho vezmu jedině při žádosti v Paříži a obleku...., no fakt. Jasně, že to byl jen hec, potože bych si ho vzala kdykoliv a i bez žádání..., jelikož je úžasnej :-), ale jsem holka a romantika mi není vzdálená, tak co si to neužít. Paříž se nakonec konala, ovšem bez žádost (trochu i mojí vinou, jelikož jsem pozvala na romantický poznávací zájezd i tatíka, tedy svého :-))), nesměj se :-))), vím, že to není zrovna romantické, ba naopak velmi hloupé, ale to je na trošku delší vyprávění)! Na tu jsem si musela počkat do letošního 01.05. a bylo to v pokleku s prstýnkem a regulérní žádostí.... :-).Myslím, že Ti nemusím vykládat, jak moc dojatá jsem byla, jelikož jsem v to už ani nedoufala a nebylo tudíž ani malinkaté tušení :-). Jo, jo na 1. Máje, pod rozkvetlým stromem...., cestou k našim. Ovšem to už jsme svatbu plánovali dávno...., takže také nedříve dohoda..., pak romantička, hi,hi. Je super, že přítel si přeje dceru, většinou chce každý kluka...,Mám názor takový, že holčičky jsou pro tatínky princezny, přijde mi úchvatné, jak se v nich někteří vidí, viď? Ale to samé je asi i s klukem, protože to je následovník, kluk pomocník, jo,jo brala bych oboje. Představ si, že kámošce se zdálo, že čekám mimčo..., tak mám teď trochu obavu, jelikož jí sny celkem vycházejí :-). Jednou se jí zdálo, že naše druhá kámoška bude mít kluka a fakt ho má. Dobrý, co?No ne, že bych mimčo nebrala, to jsem Ti psala..., ale ne ještě teď ráda bych počkala, chvíli :-).
Odpovědět
Profilova fotka
tak já to vzdávám, už jsem to psala dvakrát a vždycky se to smazalo, už jsem vytočená a napíšu zítra
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak už jsem klidná a dostala jsem nápad. Jestli to není tím, že to máme moc dlouhé, no zkusím to rozdělit. V cestovce jsme byli pro katalogy a vybrali i jiné hotýlky, koukali jsme i po pětihvězdičkových, protože některé v lastech jsou za super ceny, třeba 8-9 tisíc. Loni jsme byli taky v takovém starším a moc se nám tam líbilo, ale miláček si trochu stěžoval na stravu, že tam byl malý výběr, byli jsme tam 15 dní, tak už se toho trochu přejedl, ale jinak to bylo super. Svatební cestu by jsme si ale chtěli pamatovat, tak dáme něco lepšího. Pročítáme recenze, tam jsem se dočetla jak to dělaj s těma prašulema na lepší pokoj, dávají to rovnou do pasu při příjezdu, je to teda divný a vůbec se mi to nelíbí, každý by měl mít krásný pokoj a když už mají nějaké horší, tak ať je prodávají se slevou, určitě by to někdo bral. No ale to by asi nebyl Egypt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéééééééééé Paříž, to je taky náš sen, chtěli jsme tam jet letos na Valentýna, miláček mi dal k Vánocům puzzle Eifelovky, aby jsme se navnadili, ale přišla finanční krize a v práci to bylo špatné, báli jsme se aby nás nepropustili, takže se sen o Paříži rozplynul, v ložnici nám visí obrázek, ale ještě jsme tam nebyli, snad to dopadne třeba na nějaké výročí svatby. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No a najednou to jde, píšu to potřetí, patlám se stím přes dvě hodiny, určitě jsem na něco zapoměla, ale mám to. Jo nevíš náhodou kdo nás bude oddávat? Když jsme tam byli tak jsem se zapoměla podívat (mají to na nástěnce na chodbě), pak jsme tam byli ještě dvakrát, ale měli zavřeno. A jak to bude s oddacím listem, jestli nám ho dají v pondělí po svatbě nebo jak to vůbec chodí?
Odpovědět
Ahojky, tak já si nemyslím, že by to bylo dlouhým textem..., spíš se to nějak zasekne v PC, nebo špatně odklikne, nevím :-/. Ale byla jsem pěkně vytočená, když jsem to dopsala a najednou buch a "nic"! Každopádně teď už to dělám tak, že si celý text předem označím, okopíruju přes CTRL, C a pak mám jistotu, že pokud se to neodešle mohu vložit znovu. Netuším, kdo bude oddávat, i když jsem to četla...., ale jak říkala paní, tak se to může i změnit. Oddací list dostaneme hned po obřadu, ale byla i možnost zaslání poštou. My si vybrali tu první variantu. Paní jsou příjemné, co? Tedy myslím pí. Vykouřilovou a pí. Kudrnáčovou :-). Dneska jsem tam volala ohledně možnosti vlastní hudby (kazeťáku), jelikož seznam hudby od nich je katastrofální, vůbec nám nevyhovuje, snad krom 2 písniček :-/. Dneska jsem si koupila na zkoušku jeden košíček, abychom si udělali představu o velikosti výslužky. Bohužel svatební koláčky jsem nesehnala, akorát nějaké pečivo v podobné velikosti. Hele, kde si necháváte péct svatební koláčky, nebo je bude péct maminka? My v Peku, Česká Skalice. Mají tam 1/Kg za 199,- Kč, tak mi to přijde slušné. Vůbec netuším, kolik toho objednat, ale jak jsem to počítala, tak se to blíží k 10kg, nepřijde Ti to moc :-)?
Odpovědět
Profilova fotka
No právě, že máme tak zabržděnej počítač, že to nepobere, ale s tím kopčením je to dobrý nápad a vzpomínám si, že už jsem to i jednou dělala. Tak to jsem zase překvapená, že ho dávají hned, četla jsem tady diskuzi a tam většina holek psala, že ho dávají až na úřadě, je vidět, že to je na každém úřadě jinak. Takže se tam stejně budeme muset zastavit a domluvit se s nima na předání, možná, že to jde si ho vyzvednot až v pondělí, mám obavy, že by jsme ho ještě ve svatební den mohli někde ztratit. My jsme teda vždycky zastihli jen jednu paní a nevím jak se jmenuje, je to blondýnka a opravdu moc příjemná, to se na úřadech moc nevidí, má v podstatě hezkou práci - svatby, narození miminek, no akorát ty úmrtí už nejsou tak veselý. Hudbu na obřad jsme taky vybrali težko, asi tak dvě nebo tři písničky jsme měli hned, taková klasika jako Petr Kolář, pak jsme taky nevěděli, ale máme oba rádi českou hudbu, tak jsme nakonec vybrali, stejně to asi nebudu ani vnímat. A když jsme u té hudby, jak si dopadla s hudbou na hostinu, už někoho máš? A jakej plánuješ první tanec (myslím písničku)? My máme objednané koláčky v Bílé Třemešné, tam je cena za kus a to 2,50 a pokud je objednávka nad 500 ks tak je za 2 Kč, máme jich objednáno 350 jako první várku týden před a na druhou várku přímo na svatbu 200. Vůbec nevím kolik to vychází na kila ani kolik se jich vejde do košíčku, počítali jsme 16 ks, ale to se tam asi nevejde, tak zbytek zbaštíme nebo to rozdám ještě v práci. Peko má ale dobré pečivo, tak myslím, že jsi udělala dobře. Je to teda pálka za ty koláčky a dorty, nám udělal předběžnou cenu 6 500 Kč, je to za ty koláčky, výslužky a svatební dorty. Někde v časopise bylo rozepsané kolik stojí svatba, že se to dá udělat i levně, ale spostu věcí i chybělo, jako ty dorty, kadeřník, oznámení, atd., když se to sečte tak je to pěkná sumička.
Odpovědět
Profilova fotka
zase se mi to smazalo, ale naštěstí jsem to měla zkopčené jak si mi poradila 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem ti jukla do alba, budoucí manžílek je sympaťák, určitě je na tebe i hodný viď? :-)
Odpovědět
Jo,jo to je a hodnej taky, myslím, že lepšího bych nenašla :-). Ta cena je celková, myslím, dorty, zákusky atd.? Protože jsme koukali na dorty a v Praze dělají svatební dort od 3000 výš, hustý, co?Jasně, že se dá udělat i levnější, ale to je pak na váhu a myslím, že velký dort levnější nebude. Nám budou dělat dort naši, tedy taťka, takže něco ušetříme. Udělá 3patrový a pak jeden medovník..., zákusky, myslím minizákusky mít nebudeme. Rozhodli jsme dle zkušeností na jiných svatbách, že se to moc nejí. Já si dám zákusek moc ráda, miluju sladké :-), ale pravda je, že se toho sní troška a pak se hlavně pije a ďobe něco slaného. Budeme mít koláčky a ty dáme i do výslužky, pouze symbolicky. Dneska jsem se sešla s holčinou, která mi udělá květiny. Mám radost, protože je to přes kamarády a tím pádem snad i o něco levnější. Každopádně to zjistím, až mi udělá celkovou cenovou kalkulaci. Kamarádce také dělala kytky a moc hezké, jsem zvědavá, snad budu spokojená. Jo a volala jsem na tvůj odkaz www.solomusic.cz, kde jsem mluvila s p. Vosáhlem a optala se na p. Kárníka. Prý je v pohodě, dělá zábavu a hrají převážně českou muziku. Jsem ráda, že mi alespoň někdo dal trošku naději, že to s tou kapelou, mimochodem jmenují se JK Band, nebude tak špatné :-). Ale to se uvidí až teprve 08.08. Taky jsme se domluvili, že kdyby se něco stalo, nakonec jsme se s tou kapelou nedohodli, tak mám napsat na objednávku a on mi něco/někoho sežene. Ale budu upřímná a přeju si, aby se tak nestalo. Protože pak už člověk netuší vůbec, koho si zve, nehledě na to, že může být jiná kapela i s jinou cenou...., prostě by to bylo blbé. První tanec vůbec netuším, vlastně jem nad tím ani nepřemýšlela.... A vy, jakou budete mít úvodní píseň? Na ten obřad bych chtěla něco uceleného a hezkého....., vím, že já to asi moc vnímat nebudu, ale ostatní ano a hlavně bych si to i ráda natočila, takže proto mi záleží na hudbě. Budete také natáčet, nebo jen foťit? A koho máte na focení? My opět známého od známého :-), ale osobně ho neznáme....
Odpovědět
Profilova fotka
Jo ta cena je za vše, malé koláčky, větší koláčky na hostinu, svatební dort (třípatrový marcipánový), ovocný dort, podkova a dvě rolády, tu podkovu a jednu roládu má přítelova mamka domů na ráno ke kávě. Ta cena je teda předběžná, moc dlouho se stím nepočítal, tak radši počítám víc, ale myslím, že je to celkem slušná cena, je to malá rodinná pekárna. Cooooo vám bude péct dort taťka :-) ? To je teda šikula! Určitě ti to s tou kapelou dopadne dobře, já mám taky pořád obavy, jak to s tou hudbou bude, i když jsme si je byli poslechnout a hrajou už pěkně dlouho, tak asi vždycky bude ta nejistota, aby se to lidem líbilo a tak. Navíc nedávno jsem měla tak hroznej sen, měli jsme už svatbu, ale skoro nikdo nám nepřišel na hostinu, nikdo nám ani nedal vědět, kapelu jsme poslali domů, když neměli komu hrát, měla jsem hrozně špatný pocit a byla jsem naštvaná, tak snad to ve zkutečnosti dopadne dobře. Na první tanec zatím máme vybráno od Lucky Vondráčkové - Láska na 100 let, ale ještě nevím jestli to umí kapela, takže se snažím vybrat nějakou rezervní, chtěli jsme českou, ať i starší ročníky vědí na co vlastně tancujeme, pořád nějaký starosti, ale hezký. Budeme natáčet i fotit, myslím, že fotky musí být, můžeš to ukázat ostatním lidem aniž by jsi je nudila několika hodinovým videem, pro nás to samozdřejmě bude nejkrásnější den, ale někteří (třeba v práci) budou rádi jen za ty fotky. Fotit nás bude pán tady z dvorskýho ateliéru, už jsme se tam nechali fotit na výročí a byli jsme spokojený, fotit bude obřad a nějaké aranžované potom, ostatní bude fotit kamarádka a doufám, že i ostatní svatebčani budou vybaveni foťákama. Natáčet to bude taky profík, to bude hlavně pro nás, ale chceme mít tu památku pěknou a radši připlatíme ať to stojí za to. S kameramanem jsme měli štěstí, jeden den jsem mu volala a zamluvila ho a druhý den už mi volal, jestli to opravdu platí, že už mu volal další zájemce, to jsem to stihla akorát.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě jsem zapoměla na výslužky, těch je myslím 17, odvezeme si je už připravené, ať pak nemusím rozdělovat dorty, v každé krabičce je asi 7 zákusků.
Odpovědět
Neboj, myslím, že ten sen je jen Tvá obava, ale skutečnost bude jiná :-). Třeba např., když se ti zdá o o pohřbu, tak to znamená tuším svatbu, nebo jak, abych tady neplácala. Tím chci říct, že máme určité sny a ač se nám někdy zdá, že jsou nehezké, skutečnost může být jiná. A fuj, nebudeme sejčkovat :-), jasný?! My máme jen profi fotografa, natáčení necháme na někoho z rodiny, nebo šikovného kamaráda. Taky to chci mít zaznamenané..., třeba si to pustíme vždy na výročí, abychom si mohli zavzpomínat, pobavit se..... A nekecej, že budete mít marcipánový dort..... :-)? My totiž taky, hi,hi to snad je sen. Chtěla bych podobný, jako mám v albu..., tedy 3patra z marcipánu, pár perliček a jako vodopád několik růží v růžové barvě. To víš, netuším, jestli se povede 100%, může se nějaká chybička vloudit, ale myslím, že si taťka poradí a bude to ok :-). Už teď je z toho nervóz...., vlastně se mu ani nedivím, taky bych byla. Jo a ještě nám udělá medovník a potom možná ještě jeden dort, ale spíš jen tyhle dva. Vlastně nám naši udělají komplet večerní hostinu, což je super..., budeme to mít formou švédské ho stolu. Vy asi taky, co? Nejdříve bude oběd a pak švéďáky, nebo to máte jinak? Ještě vůbec netuším, jak to s hudbou bude, zatím stále váháme i nad hudbou při obřadu :-)). Jo a ještě přidám do alba botky, tak můžeš potom mrknout. A nechceš také ještě něco přidat...., vždycky kouknu jestli není něco nového.... a bohužel není žádná aktuální fotečka?! Hele a jak píšeš o té výslužce, tak komu je dáváš? Já jsem si říkala, že dáme každému tu krabičku, ale mamka, že můžeme dát jen jednu do dvojice. Což mi přijde hloupé, když by jednotlivec dostal jednu kabičku pro sebe a dvojice jednu dohromady. Myslím, že dáme každému zvlášť..., ty prďo, tak to bude nejméně 40 ks krabiček, hi,hi.
Odpovědět
Jéé aaaaandi, kdepak jsi vzala to odpočítávadlo????? Chceme takyyyyy ;-)))))), poraď prosím!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to počítadlo si seženeš lehce, klikni na ten nápis pod mím počítadlem a otevře se ti okno kde si ho uděláš podle vlastních představ, nápis, obrázek atd., ale je to v angličtině, takže pro mě trochu složitější, ale dá se to, pak to normálně okopčíš a vložíš do albíčka. To je teda taťka šikovnej, určitě je z toho nervozní, když má tak dúležitý úkol, ale věřím, že se mu to povede, to se bude snažit. My máme taky 3 patra, kulatý a sem tam nějaká růžička, jen tak decentně, ten marcipán je na léto asi nejlepší a já navíc nemám ráda máslové dorty, je mi z toho špatně, doufám, že se jim povede, každé patro máme jinou příchuť, ale teď už nevím jaké, pamatuju si akorát karamel, ten bude nahoře, pak něco světlého a dole zase něco tmavého - myslím čokoláda (jak jsme vybírali příchutě rolád a ostatní dorty, tak jsem zapoměla jaký bude svatební, to je ostuda, já ani nevím na co se mám těšit, akorát ten karamel, to bylo moje přání) Výslužku budeme dávat do každé rodiny (nebo páru) jen jednu krabičku, je to sice nespravedlivé, někde jsou 4 a někdo je třeba sám, ale budou mít možnost nabaštit se na svatbě a to co si berou domů je jen tak na chuť. My budeme mít na večer asi grilování, pán v restauraci říkal, že je i tahle možnost, takže se nám to celkem líbí, ale přesně se domluvíme tak měsíc před svatbou, chci hlavně vědět co by dělal, kdyby pršelo, jinak by asi byly švédský stoly. A kde vlastně budete mít tu hostinu? Oběd "U MILANA" a pak doma nebo to celý budete mít někde jinde? Já bych něco do alba přidala, ale nemám co, už jsem snad vyfotila vše co máme, ještě teda budu zdobit mašli na naše auta, ale to tam dám až to bude hotové. Jo a máš už vymyšlené jak budete zdobit auta, myslím jak tam budete přidělávat ty stuhy, dřív se to snad píchalo do gumy kolem okýnek, pak mi někdo říkal, že izolepou, ale že to může ulítnout tak nevím. Pověřila jsem tím teda bráchu, ale ráda bych mu taky poradila jak je to nejlepší.
Odpovědět
Tak bohužel se mi to nezdařilo :-(, zkoušela jsem jet podle návodu, vše zadala, ale asi nepotvrdila. Dávala jsi nějaký kód, nebo tak něco? S dortem si nedělej starosti, určitě to mají poznačené a bude vynikající.... Taťka nervózní je, ale snad to dobře dopadne. Myslím, že i kdyby tam nějaká malá chybka byla, tak se nic neděje a svět se nezboří :-). Já jsem nad tou výslužkou a množstvím také přemýšlela, ale jak říkám, dáme každému malou krabičku, pár kousků koláčků a je to :-). Vždyť je to symbolické...., no ne? Počkej, jak to myslíš s tím grilováním? Máte hostinu ve Šporkově mlýně, ne? Takže jídlo bude uvnitř a grilování venku? My budeme mít odpolední oběd u Milana, tedy pouze s rodinou a pak se odebereme do restaurace v Třebešově, kde bude večerní party pro přátele s hudbou, jídlem atd. Také budou švédské stoly, akorát grilování nebude :-). No a "U Milana" ještě jídelníček sestaven není, jak jsem psala, tak chceme nějaké kuřecí a také aby to tam zvládl, protože kuchyň má prý malou a možnosti nevelké. Chtěl 500,- Kč zálohu, takže až tam pojedeme zastavíme se u něho a zaplatíme zálohu, jako že je to 100%. Zdobení aut vůbec promyšlené nemám, teď se na to koukám, prohlížím co by se dalo, ale zatím netuším. Možná jen jednoduché pentle a něco výraznějšího na auto něvěstino a ženichovo. Jo a vybrala jsem si krásnej (založím do alba) polštářek na prstýnky. Našla jsem to na netu, sice je trošku dražšší, ale moc hezký. Co budete mít vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se to porvé taky nezdařilo, tak jsem to vzdala, ale za pár dní mi to nedalo a zkusila jsem to znava a podařilo se, myslím, že jsem to potvrdila (pod tím je něco podobného jako tady - Odeslat odpověď) no pak jsem to kopčila. Jasně hostinu máme ve Šporkově mlýně, já nevím jestli jsi to tam někdy viděla, ale má u toho zahradu a docela velký gril, takže to by připravoval venku, jak říkám tak podrobnosti taky ještě dohodnutý nemáme, takže kdyby to bylo nějak zbytečně komplikovaný, tak do toho nepůjdem. My pod prstýnky nic mít nebudem, teda bude tam to co tam dájí z radnice, ale nic svého nekupujem, když jsem se dočetla, že se to tam nějak přivazuje, tak jsem po tom přestala toužit, určitě budu moc nervozní, pak ty gelový nehty, to bych nezvládla! Dneska jsem dostala teda ránu, přítelova sestra řekla, že nám nepůjde na svatbu, že nemůže být ve společnosti. To mě docela ranilo, dělá s náma v práci, dost si rozumíme a pak nám řekne tohle, že když tam nejde její dcera (prý ji nedají dovolenou a že si ji stejně vybrala) tak tam taky nejde, všechno chabý výmluvy. Nevím proč to udělala, ale na takovou věc se nedá nikdy zapomenout, ani nevím jak se k ní mám chovat, kdyby to byla "jen" kamarádka, ale je to rodina se kterou jsme my dva žádný problém neměli, docela jsem to obrečela, pak se vztekala. Naivně jsem si myslela, že každý bude rád, že může jít na svatbu, ale hodně jsem se spletla. Jak to přijala tvoje rodina, žádný problémy?
Odpovědět
Počkej, jak nemůže být ve společnosti a proč tam nejde její dcera?Je mi líto, že jsi takhle zklamaná :-(, to víš, někdy když na něco, nebo někoho moc spoléháme a on zradí...., bolí to :-/. Třeba se to ještě změní, možná chtěla aby jste pozvali i tu její dceru, ne? U nás je to tak, že přijdou snad všichni, ale strýček je mimo republiku, takže tam to třeba není úplně 100%, i když psal, že se bude snažit. Spíš se obávám našich rodin dohromady, jelikož se tam sejde přítelův táta, jeho přítelkyně a ještě jeho máma. No a naši a jeho rodiče...., taky zrovna nejsou lidé, kteří by si úplně sedli. Bude to zajímavé :-)! Ten polštářek je se špendlíkama, takže prstýnek se zavazovat naštěstí nemusí, jinak bych to v té nervozitě asi také nezvládla. Jo a v neděli jsme jeli vodu, můžu Ti říct, že jsem se tak spálila, že jsem si musela vzít v pondělí dovolenou :-(. Prostě trubka, která si na vodu nevezme opal. krém, blondýna, no :-/!!! Dnes už je to ok, ale stále mažu..., mažu..., mažu..... Také jsem to potvrzovala, ale nic se nukázalo, tak netuším :-(, zkusím to také ještě jednou, jinak se budu muset obejít bez počítadla :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně že jsme pozvali i její dceru, i syna, ale syn bydlí v Hradci (to je opravdu velký důvod proč nepřijít na svatbu do Kuksu, navíc tam bydlí teprve 14 dní) a dcera v Praze a nedají jí dovolenou, věděla to od března, bez nich a hlavně bez dcery tam nechce jít, přitom se s náma v poho baví a já myslela, že jsme kamarádky, vždycky řikala jak mě má hrozně ráda, dost se mi svěřovala, ale na svatbu nejde. Je trochu zvláštní, chodí jen do práce, do obchodu a domů, opovrhuje ženskýma kterým je třeba 40 a jdou se bavit na diskotéku, podle ní by měl každej trochu starší sedět doma, ale že takhle zavrhne svatbu jsem nečekala. Navíc se to vyhrocuje docela brutálně, přítelova mamka je na ní hrozně naštvaná, asi jí řekne nehezký věci, doufám, že se nějak uklidní. Bohužel to není první případ co nám nejde na svatbu, ale tam to je o tom, že v té rodině mají nějaký problém a naše svatba byla jen důvod to rozdmýchat a urazit se. Asi nám nezbyde žádný příbuzenstvo. Někdy jsem tak vytočená, tím jak si každej klade nároky nebo k tomu má přístup jak kdyby jsme je zvali jen na nějakej oběd, že celkem lituju, že jsme se rozhodli mít to s hostama, měli jsme si radši za ty peníze koupit zájezd na Maledivy a vzít se tam, na pláži, bez lidí a bez starostí. Jo naši jsou taky rozvedený a táta tam bude se svoji novou manželkou, máma tátu nenávidí (taky zkoušela to, že když tam bude on tak nepůjde ona), tak snad si nic neudělaj. No tak polštářek se špendlíkama zní dobře, asi o tom ještě pouvažuju, možná bych i mohla nějaký vyrobit, když už mám doma ten šicí stroj. No to mě ani nenapado, že tam můžou být špendlíky. Jeeee ty jsi byla na vodě, my byli jen jednou a kousek, ale klidně bych jela zas. Je to pěkná makačka, ale stojí to za to. Aspoň jsi chytla barvu na svatbu :-D . Držím ti palce s tím počítadlem, určitě na to příjdeš!!!
Odpovědět
No, chování je opravdu divné.., ale ber to tak, že kdo nechce jít, nemusí. Ono je lepší tam ve finále mít o něco méně lidí, ale zase takové, kteří se na Tvou svatbu těší a přejí si, aby jsi si ten den užila. Možná je to tím, že by si přišla odstrčená, nebo se stydí, když tam nemá blízké..., ale to je asi blbost, když tam jde její mamka a ostatní příbuzenstvo. Jak to tak čtu, všude je něco, každý to má v rodině trochu komplikované. To vší, štěst kdo má oba rodiče stále spolu (nerozvedené) a na obou stranách je málo a věřím, že kdyby i tohle bylo, tak bude dělat problém nějaká tetička atd. Vůbec si nedokážu představit naše, jeho rodiče a ještě do toho ostatní příbuzenstvo. Mám úplně hrůzu z toho, jak se tam na obědě budeme bavit, jaká bude nálada...., nejraději bych to úplně vynechala, ale na druhou stranu si říkám, nějak to dopadne a budu raději počítat s horším, abych mohla být případně mile překvapena :-). Teď jsme dávali dohromady kdo a s kým pojede v autě, také paráda :-/. Mám půjčené auto od kamarádky a kamaráda, jelikož mají stříbrné, tak jsem si říkala, že se bude k nevěstě hodit. Jenže i když mi to kamarádka nabídla nejprve sama od sebe, tak potom to byl problém, sáhodlouhé řešení, co to bude obnášet, jako odvoz nevěsty a že by také rádi na ten výlet po okolí, když už jsem jim to navrhla (řekla jsem to všem, že je ta možnost, jelikož budou min 3 hod po obřadu bezprizorní), takže nakonec jsem se cítila, jak člověk co žebrá, než nevěsta, kterou každý rád udělá ten den šťastnou :-(. Vím, že to tak nemysleli a o auto se bojí z důvodu pozdějšího prodeje, ale i tak mě to mrzelo. Takže se musí ještě vymyslet, kdo nás odveze z oběda..., ale věřím, že se nám to podaří k spokojenosti všech. Tak co ten polštářek, nerozmyslela jsi se :-)? Já ne, ale je mi líto, že jiná firma (internetová), kde zase máme chuť objednat balónky a jmenovky na stůl tak hezké polštářky nemá. Budeme muset zaplatit poštovné a co si budeme povídat, trochu zbytečný peníz navíc. Jóó, úplně bych zapomněla :-), mám počítadlo, hurááá!!! Ale že to dalo práce, hi,hi. Hele a neuvažovali jste nad svatebníma pohárama k přípitku? Tady je hodně mají, docela se mi zamlouvají, přítel tedy tak nadšený není a pravda i ta cena cca 800,- Kč odrazuje, ale pořád tak nějak mám zálusk si je koupit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?