Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Ahoj holky je mi líto, ale nemám vůbec čas za vámi sem chodit. I když vidím, že je nás takových víc. Ani jsem všechno nedočítala. Tak jen k tomu co jsem pochytila: Romí super že kuchyňka funguje. To se bude prima vyvářet manželovi ;-). Luci super že vám vyjde hypotéka, tak budete mít taky co dělat. Přeju aby se vám byteček povedlo koupit. Pavli moc moc gratuluji k mimču. Jíťo tak to jsi taky dobrá, že je to zatím bez nervů. I když mě je zatím taky dobře, tak uvidíme dál. No a dál už nevím .... :-). Mě se dnes podařilo domalovat chodbu a schodiště. Dalo mi to 14 dní - muselo se to škrabat a pak půlku malovat na bílo a půlku na žluto. Dneska jsem naposled malovala a uklízela po malování. Díky bohu je to hotové, protože dneska jsem z toho hotová i já. No a do teď jsem uklízela u nás nahoře, abychom tady zítra měli místo. Budou se péct koláčky. Už se těším mňam :-). A po obědě nás čeká jejich rozvážení. Teď jdu ještě dávat ubrousky do košíčků a rozepsat komu se budou dávat koláče a komu jenom oznámení. Snad to udělám brzy, protože v šest už musím být vzhůru a začínáme péct ... Jinak jsem byla včera v salonu zkoušet ještě šatky a jsou to ty pravé. Za 14 dní už budou viset doma připravené :-). Tak se mějte, nevím kdy se sem zase dostanu, mrzí mě to, ale je toho opravdu hodně pa pa
Odpovědět
Ahoj holky, Pavlínce gratuluju také k miminku a ke krásným svatebním fotkám. Opravdu se to krátí ani se nenadějeme a bude to tu! My už snad máme taky vše nachystané, dnes ještě dodělávám jmenovky na stůl. Mám asi méně fofrů, protože všechno cukroví necháváme péct a bude 2 dny před stavbou a doma nemalujeme ani neděláme kuchyň.:o)Tak se držte ahoj Terka
Odpovědět
Ahoj holky, Pavlínce gratuluju také k miminku a ke krásným svatebním fotkám. Opravdu se to krátí ani se nenadějeme a bude to tu! My už snad máme taky vše nachystané, dnes ještě dodělávám jmenovky na stůl. Mám asi méně fofrů, protože všechno cukroví necháváme péct a bude 2 dny před stavbou a doma nemalujeme ani neděláme kuchyň.:o)Ny kytky mám rozpočet 3000, takže je to všude stejné. Tak se držte ahoj Terka
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, včera jsme rozvezli některé výslužky a některé jsme odnesli sousedům už ve čtvrtek večer. Všem se moooc cukrovíčko líbí a hlavně i chutná,tak jsem moc ráda. Dneska ještě poneseme babičce a Peťovímu bráchovi s rodinkou,tak jsem taky zvědavá co poví. Venku je ještě chladno,tak cesta byla s cukrovím v pohodě a teď ho máme na balkoně,tak je krásně ztuhlé. A přes noc bejvá ještě velké chladno,tak fakt pohoda a to jsem moooc ráda. Holky vám moc děkuji za gratulace k bytu. I když se mi to teď momentálně to běhání nehhodí(musíme běhat už teď před svatbou) kombinovat to s tím pečením a svatbou je fakt na šišku. Ještě jsem já teda nikde nebyla zatím vše vyřizuje můj nastávající manžel (je to šikula) ale příští týden musíme do banky už společně a sepisovat rezervační smlouvy a to bude hustý...asi doopravdy pak padnu na svatbě únavou na hubu. Ale ještě jednou musím Peťu pochválit, protože mi ve čtvrtek pomáhal krabičkovat cukroví a moc se mu dařilo,takže super. Pavlí,tak to je super,že už jsi těhotná 5týdnů a 3dny. To je správný :-) Romí, s tou kuchyní a vodou je to super, to bude něco až si tam uvaříš první kafíčko ;-) Jinak jak už jsem tady písala,kytičky mě vyjdou cca 2500,- až 3000,- moje bude stát kolem 1000,- vychází to,že tam budu mít 11růží, no uvidíme jak to paní květinářka vymyslí. Jak se tady ptala slečna na to zařizování,tak my jsme měli skoro vše taknějak v pohodě aspoň předběžně přislíbené a zámek jsme měli teda 100%zamluvený,ale s matrikou to bylo domlouvání na prd. Papíry jsem sice měla doma k vyplnění,ale prá jsme přišli moc brzy (v srpnu) a neměli ještě kalendář na tenhle rok. Ale nelenili jsme a hned 3.ledna jsme ráno běželi na matriku (to už měli nový kalendář a začínali rezervovat termíny na rok 2010) a jako první jsme si to zarezervovali :-) . Musí se to prostě zkoušet. Někdo na nás taky koukal jak na blázny,ale pak nás vždy pochopili. Jsem se nějak rozepsala,tak už raději končím. nevím kdy zase stihnu juknout,tak se mějte krásně!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, dnes jsme zařídili zase pár věcí, o kterých jsem se zmiňovala už včera. Máme zase sebou poslední ponaučení, byli jsme se domlouvat v restaruaci, kde už mají dnes asi první letošní svatbu (už to tam měli krásně nazdobeno) a ještě jsme byli za farářem. V restauraci jsem se domluvila,že ve čtvrtek před svatbou si budu moci nachystat tabuli a oni tam pak doplní sklo, talíře a ubrousky. A ještě budeme mít jednu už poslední schůzku s farářem ve středu před svatbou. Tzn., že pokud to půjde, tak si budu muset přesunout poslední zkoušku šatů, která měla být taky ve středu, tak ji přesunu na úterý, ale myslím, že v tom nebude problém. Jinak na pondělí už mám napsáno zase tolik věcí v diáři, že nevím, jak to budu všechno stíhat. Musím zavolat muzikantům a domluvit se s nimi na čase, pak se chci ještě připomenout paní varhanici, takže taky telefon a spoustu dalších věcí.... Hlavně na nic nezapomenout :-( Ještě jsme měli v plánu jet v pondělí do Makra udělat nákup na svíci, ale asi to přesunem na úterý, protože v pondělí by nám měl přijít dělat Pavlův švagr elektriku, jupíííí :-) Luci jste šikulkové s Peťulkou, že už roznášíte cukrovíčku. My ho budeme mít až den před svatbou, v pátek a ten den to budeme krabičkovat a rozvážet. U nás je to takhle zvykem. Dnes je to počasí opravdu aprílové, chvilku svítí, chvílemi přeháňky a je pěkná zima,brrrr. Věřím, že ale 24.4. už bude teploučku a krásně. Oproti minulému týdnu se ochladilo hodně. Pavlince to vyšlo. Máte už někdo nějakou přesnější předpověďna 24.4. nebo raděj nepátráte a necháte se překvapit? Jani - vůbec se nemusíš omlouvat, že jsem nestíhá chodit, protože takových je nás tady více. U mě to tento týden celkem ještě šlo, ale obávám se, že od příštího týdne už tu bude jen velmi zřídka :-(, protože těch povinností bude hodně. Taky jsem se nějak rozepsala, tak už budu končit. Půjdu si upéct sušenky na svícu, tak papa Mimochoden dnešní schůzka s farářem nás zase pobavila. On je taková veselá kopa, tak už se těším na ten obřad s ním. Zdali pak nás rozesměje? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem si odškrtávala věci ve svatebním plánovači a už jen 14 dní..... To snad není ani možné. Chvílemi, když se nad tím více zamyslím,tak už uvnitř cítím takovou tu vnitřní nervozitu :-( Např. i dnes, když jsme seděli v té restauraci....A chvílemi je to zase OK, ale takové stavy už asi bude častější :-( Teď se dívám z okna a prší a svítí. No úplně aprílové počasí
Odpovědět
Profilova fotka
rumisek_já to mám taky tak....chvíli pohodička, těšení se a pak by se ve mě krve nedořezal když začnu mít černý myšlenky co se všechno nestihne a co se může pokazit.
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlínko, moc ti gratuluju k mimi, to je nádhera :-) Tak MOC drřím palečky mamčo :-)
Odpovědět
holky nic se nepokazi uvidite:Uzijete si to!My prave dokoukali video ze svatby...no parada vsichni sou stastni a vsichni se bavili co vic si prat, myslim ze to nebude u vas jinak. uzivejte poslednich par dnu svobody ;-) jinak první manzelský tyden jsme se jeste nehadali :-D
Odpovědět
Ahojda holky. Tak já jsem úplně grogy ....., ale koláče jsem hotový a rozvezený. Stálo to celou sobotu práce, ale díky bohu už je to za námi. Vstávala jsem v pět, v šest už jsme pracovali do půl druhé a pak jsem to naložili do auta a od půl třetí do sedmi jsme to rozváželi. Jsem si říkala, že to rozvážení už bude pohodička a nakonec mi to přišlo nejvíc namáhavý ... Ale koláčky jsou výborný a slyšeli jsme všude jen chválu, tak jsem ráda. Pokud je ale budu muset někdy v budoucnu dělat, tak už si je objednám :-D-
Odpovědět
Romí mě je spíš líto, že jako to s váma nemůžu tolik prožívat a rozebírat když se sem nedostanu ... ale jak píšeš myslím, že příštích 14 dní na tom budeme všechny stejně. Jíťa už má jen týden. A dneska se nám nikdo nevdával? Abych řekla pravdu, tak si nejvíc pamatuji nás co to máme 24.4 ... Super že už je ponaučení za vámi. Na příští týden toho taky máte hodně. Dneska teda to počasí bylo hrůza - hlavně mi vadilo jak foukal ten vítr. Měla jsem v koláčcích papírky co je pro koho a vždycky když jsem otevřela kufr auta, tak mi to vítr rozfoukal. Snad teď už bude lépe a tepleji. Pro jistotu jsem si v salonu ve čtvrtek zamluvila sáčko :-)
Odpovědět
Luci vy toho máte taky hodně, ale určitě to zvládnete. Skoromanžel je šikovnej že se takhle postará. Cukroví je krásně, nedivím se že vám ho každý chválí a že jim chutná :-). Super jak vám ty rozvážky pěkně jdou.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojte holky, Jani tak to je super, že jste toho tolik dneska zvládli jste šikovní :-D My budeme rozvážet koláčky a cukroví až v pátek, taky ráno v pátek teprve pro cukroví jedeme. Dnes jsem byla naposledy v práci a pak jdu až skoro za 2týdny. Na každý den něco mám,ale jsem ráda, že mám tolik volna, protože to bude v klidu a ne na rychlo. Ještě pořád s Davčou přemýšlíme o nějakých těch hrách na hostinu a ještě nemáme úplně vybranou písničku na první tanec a to tančení to jsme taky ještě nezkoušeli :-N tento týden to musíme pořešit. Luci to je fakt super, že Pavlík toho tolik oběhá, ty máš teď toho dost :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Jity Lucka má Peťu, Pavlík je můj, ale to nevadí :-DTaky se mi ty jména občas míchají dohromady.A tu dovolenou ti moc závidím. Taky bych to brala. Já budu mít pouze čtvrtek, pátek a když bude ředitel milostivý, tak i pondělí. A v pátek v den svíce si nakonec volno brát nebudu, abych mohla mít pondělí po svatbě. Na svícu si všechno nachystáme den předem a v práci zkončím o něco dříve, už ve 12 hodin, tak pak to stihnem ještě dochystat. Jani - jste moc šikovní s těmi koláčkami!Vůbec si nedovedu představit, že bychom je doma pekli. To muselo být hodně náročné.Takže kloubouk dolů, jak se říká.
Odpovědět
Profilova fotka
holky máte pravd, je to teď hodně nabitý a troch chaotický. Mě v příštím týdnu čeká nákup barvy na vlasy a obarvení, nákup punčoch a spodního prádla, dokoupení kosmetiky na líčení, poslední zkouška šatů které se upravovaly, mělé nehty a manikura,doúprava výzdoby na auta, dovýběr písniček na hostinu, nákupnějakých drobností ve švadlence, dodělání mašlí na židle a to jsem rčitě ještě na spoustu věcí zapomněla
Odpovědět
Profilova fotka
My za chvíli vyrážíme do Marka udělat nákup na svícu. Měli jsme to v plánu až v týdnu, ale dnes je stejně škaredě a nic se nedá dělat, tak to využijem a přes týden aspoň 1 den ušetříme na něco jiného a dnes si v klidu nakoupíme.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, ROmi a Luci moc se omlouvám,že jsem popletla jména vašich skoromanžílků mám v tom trošku zmatek :-| Dnes jsme si byli sednout naposledy za svobodna se svedkyni a tak jsme se přejedli, že na to určitě nikdy nezapomeneme :-D My to máme od zítra trochu nabité,ale v půlce týdne bude klid a potom zase nabité. Nejhorší je zkloubit vše časově. Zitra si jdu koupit nějakou tu noční košilku a ještě musím něco vymyslet pro Davču k narozeninám. Znovu jedu ke květinářce a konečně budu vědět přesnou cenu a musíme s Davčovým řidičem zkusit šerpu na jiné auto. Mám z toho ohromnou radost, protože jsem si šerpu dělala na určité auto a teď to budu předělávat na jiné. Co je však horší z každé strany má kratší kapotu o 60cm!!!! což je fakt dost :-. Na úterý se těším to jdu ke kadeřnici na barvení a pak na nehty a pak ještě k naším, takže takový pohodový den :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jéééé Jity, ty už to máš teď v sobotu,že?Tak to ti sletí ten týden jako voda a nám ostatním čekatelkám taky :-). My jsem dnes byli v tom Makru nakupovat na tu svícu, ale moc dobře jsme nepořídili, protože určité věci jako hlavně nealko, které tam měli mít v akci, tak už bylo vyprodáno a ostatní tam bylo zbytečně drahé na svícu. Prý by ale v úterý měli ještě dostat, tak tam asi ještě pojedem v úterý a snad už pořídíme lépe. Ke květinářce jde zítra Pavlík, tak jsem zvědavá, jak pořídí :-) Všechny instrukce jsem mu předala, tak jsem zvědavá s čím pak přijde a zdalipak to nějak změní. Já jdu na barvení vlasů příští týden. Jinak zítra nas čeká opět několik povinností a ještě drobných nákupů věcí na svícu, takže nám zítřejší den opět sletí....A v diáři mám napsaných taky pár poznámek, kam musím ještě zavolat a tak to bude teď asi každý den. Možná snad úterý bude trošku volnější a od středy už začne asi humbuk na svícu. Mějte se fajn a snad zase někdy, papa. Vše záleží na tom,jak budu stíhat. Ale asi na tom budem všechny podobně :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem včera plná překvapení zapila svbodu. Byla jsem domluvena s mamkou a ségrou na večeři a nakonec z toho bylo překvapení jak z amerického filmu. Vyskočily na mě kamarádky a byla připravena parádní rozlučka plná překvapení, taky to není špatný, když to nachystá někdo za vás! I když jsem vůbec s nějakou rozlučkou nepočítala. Co hplky to počasí, snad se to teď vyřádí a my budeme mít teplo.... ;-) držte se, už se to blíží....
Odpovědět
Ahojte. :-) Tož já jsem žádnou svícu nedělala a pokud vím, tak ani dělat nebudu. Sice je to jednou v životě, ale skrze tu diplomku nechávám všemu volný a klidný průběh. No už v úterý nebo ve středu dostanu šaty a bude. :-) Nevím jak vy, zatím slečny, ale já si vůůůůůbec neuvědomuju, že se fakt jako vdávám a že ta nevěsta jsem já. :-D Nějak mě to asi furt nedochází.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, to bude asi tím milmic, že více myslíš na tu diplomku a školu. Já si to teda uvědomuju plně, protože myslím jen na to.Školu už mám zaplať pán Bůh za sebou. No snad se to počasí do 14 dnů umoudří :-(, protože je teď vážně kosa a ochladilo se teda fest. Tento týden má být žeprej ještě hodně chlady, ale ten příští nevím? Nevíte, jak má být dále? Věřím, ale že do těch 14 dní se snad oteplí. Bojím,bojím :-(A to bylo na konci dubna už tak hezky, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno holky, včera jsem vás začala dočítat,ale rychle jsem zase skončila....a ani teď nemám čas a bohužel ani náladu na dočítání. Já prožila první brutální a nervovou noc,ale je to proto,že jelikož mám teď v dubnu narozeniny a je mi 25 tak jsem narazila při vyplňování papírů na hypošku na to,že nemám platnou občanku....tak jsem z toho pěkně na nervy. Taťka mi jde dneska zjišťovat jestli mě oddají s prošlou,nebo jestli si mám jít ještě zažádat o novou a bude stačit jen ten lísteček a nebo jestli stačí platnej pas. Chjo, to se nám oddaluje i hypotéka...se z toho asi zblázním. :-( :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak tak čtu,tak to nemám jenom jediná takové vynervované.... Včera totiž odvezli Kájového taťku (tedy taťku od mého přítele) do nemocnice,má zauzlení střev a dnes ho budou operovat......Já se z toho asi zblázním,všichni se jen modlíme,aby bylo vše ok a za 14 dní byl na svatbě,jinak by to bylo totálně v .........No ale zatím myslíme všichni pozitivně a věřte,že teď je mě úplně jedno,jestli budu mít na svatbě na obličeji 1 nebo 2 pupínky,když se stane něco takového,tak si člověk naprosto uvědomí,že nejdůležitější je opravdu to zdraví a to ostatní jsou jenom malichernosti. Luci ale s tou občankou je to opravdu nervák,ale pokud máš platný pas,tak můžeš i s pasem,to vím...... ;-) No ale uvidíš,s čím dojde tvůj taťka,ale ještě že jste to tak brzo zjistili,já už jsem se pro jistotu dívala hned v lednu,jak jsme šli na matriku a to samé jsem řekla i svědkům,ať se podívají do kdy mají tu občanku platnou...
Odpovědět
Rumisek.... No diplomku jsem odevzdala a furt si to neuvědomuju. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vidím, že jste na tom úplně stejně. Začínám mít o svatbě sny. Jako, že jsme zapomněli vyzvednou kytky nebo šaty. Dnes to bylo brutálnější. Zdálo se mi, že jsem na vozíku. A že Jirka se mnou sice zůstal, ale choval se děsně pohrdavě, zle a hrozně mě urážel. Je to asi tím, že pořád nemůžu uvěřit tomu, že se budeme brát. Měla jsem na chlapy strašnou smůlu. Navíc mi nikdy ještě nic nešlo hladce. Vždycky se objevil nějaký problém. A já mám strach, že se stane něco, co nám svatbu překazí :-(. Jsem na tom teď špatně i zdravotně. Mám několik nemocí dohromady. Můj psychický stav se odráží na zdravotním.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem ráda,že pas je stejný jak občanka. Jen se musí dodat ještě nějaké papíry,ale holky řeknu vám,že je to děs. Krve by se ve mě nikdo nedořezal. Celou noc nespala a bulela jak želva,že se nevdám. Tak snad vše dopadne dobře. Holky to počasí nám dává co. Ráno u nás byl napadanej sníh...no hrůza. Tento týden mě čeká další pečení a v sobotu si naši přifrčí pro výslužky a bude konečně po cukroví. Jupí
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak vidím, že dnešní příspěvky nejsou moc pozitivní, ale i to se stává :-( Luci - na občanku se hned musím podívat, ale myslím, že by to mělo být OK. Ale jistá si samozřejmě nejsem,tak se kuknu. Ale vyřizovat teď novou by byl pěkný nesmysl, když za pár dni bude nová. Ale věřím, že ti to nedalo spát. Marti - s tím taťkou od manžela mně to mrzí, ale tímto samým jsme nedávno procházeli taky. Pavlíkovu mamku nejdříve odvezli do nemocnice se zánětem slepého střeva a v zápětí ji operovali zauzlení střev. V nemocnici ležela skoro 3 týdny, protože to nevypadalo dobře, ale už je naštěstí doma a v pořádku. Ale taky jsme měli strach, když se to tak komplikovalo. Ale určitě to dopadne dobře Marti. Držím palečky.Taky jsem se trošku obávala, aby se nám něco v rodině před svatbou nepřihodilo :-( A taky se přihodilo, taťka měl taky nějaké zdravotní potíže a přišlo to jako blesk z čistého nebe, ale naštěstí už v listopadu a do teď vlastně marodil, ale teď už je chávla Bohu fit a zdráv, ale musí už se hlídat a šetřit. Nemoc si prostě nevybírá, kdy přijde. Dneska máme s Pavlíkem ještě nějaké vyřizování, tak na něj čekám, až mě vyzveden v práci a vyrazíme do toho hnusného počasí. Ani se mi nechce :-(Nejdraděj bych už jela domů. Snad mě brzy vyzvedne?U nás byly ráno jen necele 2 stupně, tak si to s námi pěkně zahrává to počasí
Odpovědět
Profilova fotka
Tak platnost mám do roku 2011,uf :-) Martinale a tobě přeji, ať je ti brzy lépe. Máme toho teď holky vážně moc, tak není divu, že se k tomu přidruží někdy i zdravotní potíže, aby toho nebylo málo. Ale brzy už to bude z náma a všem se nám uleví.Tak to ještě vydržme a držme se :-) Ten sen byl moc smutný, ale na takové věci vůbec nemysli. To si zakazuj a zakazuji ti to i já :-D!!!
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem celkem ráda, že tu nikdo nebyl, protože teprve teď jsme přijeli a jsem ráda, že jsem doma. V takovém počasí něco zařizovat je dost nepříjemné, když člověk musí přecházet po venku, ale máme to. Dokonce jsme nakoupili i nealko na svícu, s čímž jsme ani nepočítali a chtěli jsme na něj jet až zítra do Makra, ale máme ho. Takže fajn, nákup na svícu už máme. Ještě vyzvednout ve středu maso na guláš a v pátek koláčky a sekanou a rozlůčka se svobodou může začít. Pavlík byl v květinářství, takže taky zařízeno a předběžná cena za sv. kytičku by měla být 1200 - 1500 Kč, za vše dohromady prý max 3000 kč, ale prý když přijde ze 3000 Kč, tak mu to bude stačit a ještě mu i vrátí. Kaly jsou prý trošku dražší, ale myslím, že cena je fajn. Sv. kytička + 2 pro maminky, 1 pro svědkyni, 2 korsáže, kytka na hřbitov a výzdoba na tabuli.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem taky ráda,že jste toho tolika nenapsali a měla jsem to rychle dočtené. Romí, cena za kytičky je super. Pavlík je šikovnej,že je dodomluvil. Holky ještě k tomu včerejšku....barvila jsem si vlasy a jako na potvoru mi to zase chytlo pěkně na prd a místo krásné blond jsem měla na hlavě žlutou pampelišku. Tak jsem si na to dneska dala už jen šampon,abych to přebila a jejda jsem trošku na zrz....se z toho asi zblázním. zítra koupím asi ještě jeden šampon (ten aspoň není tak agresivní a neponičí mi tolik vlasy) a doufám,že už to bude to pravé. Uvidím co mi zítra ještě poví holky v práci,ale oprotoi tomu žlutému je to dobrý. Chjo. Nikdy jsem stím neměla problém a najednou když teď potřebuju pěknou Dneska jsme byli zase kvůli novému bydlení a pak už jsem nestíhala nic píct a ani se mi nechtělo,tak odpočívám a zítra zase začnu píct jak divá. Jíťo a děkuji za pochvalu Peťulky, je to doopravdy můj šikula.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?