Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Ahoj Míšo vítej mezi náma! zrovna tak teď (teda vlastně skoro pořád) přemýšlím co nám ještě chybí zařídit a pořád se mi zdá že je toho už jen málo kytky, koláčky a domluvit se kolik bude aut a 14 dní před svatbou upřesnit počet lídí a jídlo a tak si říkám toho už není moc - je to opravdu všechno. abych na něco nezapomněla taky to tak máte že se vám pořád honí tyhle myšlenky a pořád projíždím svat.plánovač je to do zblbnutí. Jinak s těma koláčkama a dortama nám řekli že je opravdu brzo stejně jako s kytkama tak nevím uvidíme jak to dopadne. Co všechno máte zařízené vy?
Odpovědět
Náš netradiční styl bude, už tak že budou modré šaty a celá svatba bude modrá :-) oznámení máme také modré. Jinak obřad od 17.00 hod. a pak raut. Šaty jsou večerní - netradiční ale těším se na to. Ale ještě nevím jakou kytku, aby byla netradiční :-( . A co vy jak se těšíte :-) ?
Odpovědět
Já se už teda nemůžu dočkat toho nádherného dne.
Odpovědět
Profilova fotka
tady jsem něco našlaUzavření manželství a náhradní volno Zaměstnavatel je ze zákona povinen poskytnout zaměstnanci na vlastní svatbu pracovní volno s náhradou mzdy za 2 dny - z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu. K účasti na svatebním obřadu při sňatku dítěte se poskytuje pracovní volno s náhradou mzdy na 1 den a při sňatku rodiče rovněž na 1 den, ale už bez náhrady mzdy.
Odpovědět
No to jsem si právě nechala od dvou různých účetních zjistit a rodiče snoubenců/novomanželů mají nárok na jeden den placeného volna v den svatby né jiný den a když jí ta noční začíná den předem, tak se to do toho svatebního dne nepočítá... :-| Nedávno ten zákon prý zase změnili, tak pozor na to, prý to neustále pro všechny hosty svatby skracují... :-S Jsem z toho celkem nesvá, bojíme se aby nepřišla o práci když by na tu noční nepřišla... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, a děkuju za přivítání. my už máme oznámení, to už jsme rozdali, kameramana, fotografa, hudbu máme zajištěnou, autobus máme zajištěný, obřad máme v 16hod na Červené Lhotě, hositnu máme zajištěnou-tam stačí jen domluvit ty podrobnosti, kolik nás bude a co k jídlu, dort mám zajištěněj, kosmetičku mám domluvenou, kadeřnici taky a šaty už mám také půjčené...tak snad sem na nic nezapomněla a auta máme taky domluvený.kytky objednané i myrty. tak snad všechno... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a málem bych zapomněla prstýnky už máme doma, byli objednaný na konec února, ale už přišli, jsou nádherný.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, vitam vsechny nove nevesty! xfodorka: nemohla by si mamka zenicha tu nocni smenu s nekym prehodit, kdyz neni zamestnavatel ochotny vyjit ji vstric? Snad by se nasel nekdo ochotny...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, hned předem vítám nové nevěstinyky. Vidím, že se stále rozrůstáme. Luci - naštěstí těch raklamovaných věcí nebude moc a jsou to jen spíš takové drobnosti jako špatné panty, nebo chybí nějaké šroubečky atd. Naštěstí to není např. žádná vadná celá skříňka atd. Takže snad to bude OK. xfodorka - určitě se to z tou noční maminky vyřeší, ale takové neochotné a nevstřícné zaměstnavatelé nechápu, když při takové příležitosti nechtějí dát volno! No chápete te holky?Já tedy ne?Ale snad se někdo z kolegů najde a vezem to za ni. O tom nároku na volno vím, ale myslím, že se to týká jen těch, co se berou,ne? Např. já bych měla mít před svatbou asi den volna,ne? V pátek, když se berem v sobotu. Je to tak? Dnes jsem si koupila novou bižu na krk,ale bohužel vám ji ještě nevyfotím, protože nemám stále nabitý foťák. Nemám nabíječku, takže pak to bude i se jmenovkama. Je moc hezká a podle mých předtav, jen droboulinké a větší perličky na struně. Čelenky tam měli taky, ale nakonec jsem si ji nebrala, protože mi to rozmlouvali i paní v saloně a říkala, že by to bylo moc přeplácané a odpoutávalo by to pozornost od té kytky,co budu mít v hlavě. Což měla asi pravdu, taky si to myslím. Sice stále jen 100 Kč, ale i tak jsem si ji nebrala. Ještě je možnost si ji koupit pak těsně před svatbou, kdyby náhodou. Ještě jsem si chtěla koupit i ty perličky do vlasů,ale neměli tam přesně ty, co chce kadeřnice. Ještě se zeptám v jiných salonech a nebo si to zkusím vyrobit. Nevíte, kde by se takové perličky dali koupit?V galanterii? Ona chce jen perličky s takovým teňounkým vlákýnkem nebo velice jemňounkým drátkem, což bych asi svedla. Jen bych koupila perličky a pak ten drátek a provlékla to perličkou. Nemáte s tím někdo zkušenost? To jsem se ale rozepsala,že?Už mlčím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zítra jdu vyzvednout oznámka, tak už se těším. Snad budou, ale paní říkala,že by mohly ve čtvrtek být a když nezapmenu, tak koupím zrovna i obálky :-)
Odpovědět
rumisek a nevíš prosím jak to řesně je protože to zrovna řešíme že je nárok na 2 dny z toho 1 den placený a když mám v sobotu svatbu mám nárok na volno v pátek ale placený? Jak je to u vás?
Odpovědět
Ahoj holky, děkuji za přivítání
Odpovědět
Článek se načítá
Na vlastní svatbu se poskytne pracovní volno na dva dny, z toho jeden den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší pouze za jeden den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na jeden den k účasti na svatebním obřadu při svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu při svatbě rodiče. Takhle jsem to našla přímo na mpsv
Odpovědět
janek83 také jsem to četla ale v práci mi účetní tvrdí že pátek nedostanu zaplacený že si mám nárok na volno ale neplacené protože svatbu mám v sobotu a není to pracovní den tak já to nechápu ale myslím že nárok na volno placené v pátek bych měla mít
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem po tom vůbec nepátrala a ani tomu nějak nerozumím. Ale možná je logické, že pátek před svatbou je neplacený, ale sobota, kdyby byla pracovní a měla si svatbu, tak ji asi dostaneš zaplacenou. Nebo např. kdyby ses vdávala ve pátek, tak ve čtvrtek můžež být doma, ale bez mzdy a v pátek v den obřadu dostaneš mzdu. Chápu to tak správně?A možná je to asi i logické,že?
Odpovědět
to já si myslím také a když máš sobotu nepracovní den, tak bych to brala že máš mít čtvrtek a pátek. Jinak jasně to zákon říká že máš jeden den placenej a neuvádí zda sobotu nebo pátek. Zkus napsat na mpsv a zeptat se, kolikrát mi tam poradili a nebo si skoč na pracák v místě bydliště do poradny
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím, jak to je z tou noční, ale je fakt, že v den svatby bude ta dotyčná ještě v práci, že? Když třeba dělá od 6 do 6. Tzn., že by měla třeba dělat jen do půl noci a pak mít to volno, protože od půl noc už je nový den, kdy se koná svatba, ale to tak jistě asi není,že? :-D Ty zákony jsou někdy zapeklité.
Odpovědět
To víš, když se poslanci spíš zabývají tím kolik si přidat do platu než aby trochu napsali srozumitelněji zákony
Odpovědět
u matky je to tak, že pokud vdává dceru, tak má v pátek nárok na volno a to placené
Odpovědět
Profilova fotka
To znamená, že by maminka xfodorky (lucky- je to tak?) měla mít nárok na volno,ne?
Odpovědět
jj je to tak
Odpovědět
Rumísku.... jmenuju se Jana, ale i ostatním děkuji, že hledáte info, ale je to tak jak říkáte, prostě v zákoníku má rodič nevěsty či ženicha nárok sice na 1 placený den, ale musí to být den sňatku, což je sobota a páteční noční začíná v pátek čili se to na ni nevztahuje....je to informace od několika různých účetních a i ztoho zákoníku to tak vyznívá (teda podle mého laického výkladu) je to prostě hnusné, oni ti naši politici nedělají noční, tak se s tím prostě nepočítá... :-(
Odpovědět
Jo a ještě dodám, že já dostanu na pátek volno placené... takže si to asi taky každá účetní vykládá jinak....je to hrozné, jak se to dá vyložit vždy podle toho jak to zrovna určití lidé chtějí... =-)
Odpovědět
já bych to řekla jednodušeji, oni ti politici nedělají vůbec nic
Odpovědět
to víš že jo, každej si to udělá jak potřebuje, ale ne ve tvůj prospěch. Je to ale divný, tenkrát maminka kámošky měla v pátek normálně volno když ji vdávala
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to se omlouvám Jani a od teď už si to budu pamatovat :-)
Odpovědět
To jsme tu dvě Jany :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nene, ještě je tu jedna Janča :-)Asi se o to budu muset taky více zajímat a někdy při řeči se zeptám ředitele, na kolik dní mám na rok a jak je to s placením :-)
Odpovědět
jj, úplně mi jaancaa vypadla z hlavy, omlouvam se :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Holky, vy jste toho teda napovídali...to byla fuška vás dočíst. A vítám nové nevěsty. byla jsem zvyklá na nás pár a teď už se v tom neorientuju. Romí, je super,že si koupila bižu a už se moooc těším až ji uvidím. Holky, když jsme po tom volnu pátrali my,tak mě řekli,že je nárok na dva dny volna a z toho jeden placený a druhý neplacený a rodiče mají nárok na jeden den volna a neplacený. To samé řekli i Peťovi a i v nějakém zákoníku jsem to tak našla. My to ale nijak ani neřešíme a vezmeme si dovolenou a rodiče to mají taky v pohodě. Jo a pokud je svatba v sobotu,tak je volno jen v pátek a pokud je svatba v pátek,tak je volno čtvrtek a pátek.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?