Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já vím holky a souhlasím s vámi. Ale věřím, že to s Pavlíkem ve společné domácnosti zvládném a prostě žádná cesta zpět už nebude a budem se muset spolu nějak sžít, ale věřím, že to nebude problém. Protože vím koho si beru a jaký je a těším se nato. Ale vím, že se říká, že člověk toho druhého nejlépe pozná až když s ním žije. Ale dřív to taky tak bylo, že spolu lidé začli až po svatbě a fungovalo to, tak bude i nám ;-) Nám se to vlastně svatbou hodně změní, protože spolu začnem žít a tak by to mělo být, kdež to u vás a teď mi to promiňte to zas tak razantní změna asi nebude, spíš jen "papírová". Snad to nevyznělo tak zle, ale chápete,co tím chci říct. Že vy, když už spolu pár let žijete, takže se sňatkem zas tak moc nezmění, kromě toho, že budete užívat společné příjmení a splečný život už dávno žijete. A na to já se tolik těším a spojuji si to se svatbou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale znám spoustu takových co spolu před svatbou bydleli nebo bydlí až po ní a jsem pro oba způsoby. Záleží jak to komu vyhovuje a co komu situace, možnosti a okolností dovolí.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo romí, to máš pravdu. My máme jen takovu tu třešničku na dortu a vy budete mít velkou změnu v životě ;-) . Určo to bude i u vás super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vzpomíná si, že kdysi dávno Pavlík taky původně říkal, že bychom spolu mohli jít chviličku na byt, osamostatnit se, zkusit společné bydlení atd., ale nakonec to nějak utichlo a vídíte, jak to dopadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
A to je super. Máte i dobré,že můžete bydlet u vašich a nemusíte řešit bydlení. Všichni do manželství jdou s tím,že je to na vždy a tak to má být. Proto i my všechny to máme na vždy ;-)
Odpovědět
Romí tak to já myslela, že spolu s přítelem bydlíte a byt si předěláváte přitom. Tak to mi přijde dneska taky trochu zvláštní se vzít aniž byste si zkusili společné bydlení, ale tak každý to má jinak. A ty začátky bydlení jsou stejně pěkné, až časem se začne ukazovat kdo má jaké návyky. My už táhneme šestý rok, z toho pět let spolu bydlíme (asi taky tak nějak po půl roce jako Lucka), ale jen necelý rok ve vlastní domácnosti. Předtím jsme bydleli v mém pokojičku tady u našich o patro níž a kuchyň a koupelnu jsme měli společnou s našima. A abych pravdu řekla, jsem ráda, že tohle už máme vyzkoušené. Aspoň jdu do manželství s tím, že Leoš nemyje nádobí a spoustu věcí po sobě neuklízí, takže nemá cenu mu to pak jednou vyčítat, když jsem to věděla už teď. Ale tím rozhodně nechci říct, že vy si něco vyčítat budete, to posuzuji vyloženě jen nás dva a každý pár to má opravdu jinak ... ;-)
Odpovědět
Romí já naprosto chápu co tím chceš říct a rozhodně se nezlobím, máš pravdu - pro nás je ta svatba taky důležitý krok, ale rozhodně si od toho neslibujeme žádné velké změny. Alespoň my ne. Bereme svatbu jako novou etapu života, kdy začneme být rodina jeden pro druhého a začneme se pokoušet rodinu rozrůst. Ale jinak se pro nás nic nemění, kromě mého příjmení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
je zvláštní jak to má každý tak jiný a každý tak pěkný ;-)
Odpovědět
Určitě se Romí sžijete a budete šťastní. Není to o tom jak dlouho se lidé znají nebo jak dlouho spolu žijí, ale o tom jaký si ten život udělají. A když to tak vemeš, tak můžeš s člověkem žít 20 let a nemusíš vědět co je zač ...
Odpovědět
Profilova fotka
Život je prostě pestrý a jak je to v té písničce?"Jaký si to uděláš, takový to máš"! My si zatím zařizujem bydlení u našich nahoře, ale taky bychom chtěli být jednou jen sami dva,ale kdo ví? Vždyť víte, jak je v dnešní době všechno drahé. A na byt bychom jít nechtěli, chtěli bychom rodinný domeček na vesnici, nejlépe v té naší, kde bydlíme. Stavebních pozemků je málo, jsou drahé a kde je to ostatní. A naši mají dům velký (řadovka) a sami dva by si v něm mohli hrávat na schovku, kdyby v něm zůstali sami, protože brácha půjde asi na byt, aby nám to trošičku uvolnil, i ikdyž i sním bychom se v našem domě v pohode všichni vlezli a měli i své soukromí. Našim by zůstal spodek a my bychom měli pro sebe sami vrch - 4 místnostni + koupelná záchod a naši dole 2 místnost + koupelna.
Odpovědět
Profilova fotka
My spolu budeme v den svatby 4 roky. Žijeme spolu zatím tak napůl asi 3 měsíce. Je problém se mnou, že jezdím do školy do Prahy a spojení od nás z vesnice (kam jsme se přestěhovali) je špatné. Takže občas ještě spávám u našich. Také jsem se chtěla zeptat, jestli budete dělat svatební noviny? Já je mám v plánu...
Odpovědět
Profilova fotka
My noviny dělat nebudem.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Romí, no tak to tam máte krásně veliké. To se máte. My noviny taky dělat nebudeme. Nikdy jsem to nikde neviděla a ani mě to nějak neoslovilo.
Odpovědět
Romí já vím. Tohle jsme řešili taky. Sestra se vdala a koupili si vlastní domeček. Zbyla jsem tu já a brácha. Brácha je sám a ani si asi žádnou ženskou nehledá. A když jsme spolu s Leonem začali žít, tak jsme zvažovali taky různé možnosti. Ale jak říkáš, všechno tohle je o penězích. Za dva roky jsme si předělali u našich patro a padlo na to víc jak 400 000. Kdybysme si dnes vzali hypotéku tak to neutáhneme - neměli bysme kde bydlet, neměli bysme se za co vzít, neměli bysme za co uživit děti. Naši by zůstali v baráku sami s bráchou (dole je teda ještě babička, ale ruku na srdce jednou tu taky nebude - to nechci být morbidní, ale je to součást života) a my bysme měli celý život na krku hypotéku a tenhle dům by pak chátral. A navíc stejně by se jedna z nás musela postarat - ségra nebo já, pak o rodiče. To víš, že bysme taky chtěli bydlet sami, něco na tom je, že mladí mají bydlet sami. Ale od loňského května obýváme celý vršek u našich a není s tím problém. Musím to říct tak, že kdybysme naše neměli, tak asi dneska těžko máme to co máme.
Odpovědět
Noviny taky dělat nebudeme, nevím co bysme do nich psali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, tak to se taky máte,že máte celý vršek. My kvůli tomu,aby jsme mohli mít děti a zvládli hypošku musíme jít holt za prahu do Kladna a nebo do Berouna, kde jsou byty levnější a né jak tady v Praze co pokoj to milion a v některých lokalitách i víc. Takže si chceme koupit vybydlený byt tak za 1 600 000,- a tak za 300 000,- si ho zrekonstruovat. Z lokalit kam se chceme stěhovat jsou super spoje do Prahy,takže paráda a jelikož bysme pak chtěli dvě děti,takže já šest let stejně moc jezdit nebudu a pak si třeba najdu i práci tam kam se odstěhujeme,ale zase bych tam asi neměla takové konuky co mám tady. ale stejně jsou příšerné ty částky za byty a domy... :-S
Odpovědět
Máme ložnici (kterou jsme přistavěli místo balkonu), obývák propojený s jídelnou a kuchyní (takže původně to byly tři samostatné místnosti a my jsme to probourali a spojili) a pak dětský pokoj a koupelnu se záchodem. Tenhle barák byl vždycky dvougenerační takže na každém patře je jeden samostaný byt - nahoře bydlel děda s babičkou a dole naši. Viď Luci je to hrozný. Už jen ta částka co píšeš je veliká a jak píšeš, jsou daleko větší ... A když si vezmeme jak to tady dneska vypadá s daněma a mateřskou jak lidi dřou z peněz, tak nás nečeká v tomhle nic dobrého. No taky budete mít nějakou tu starost. Ale myslím, že to vymyšlené máte dobře, tak snad to všechno vyjde jak si přejete.
Odpovědět
Profilova fotka
JJ máme jediné štěstí,že prodáme tenhle byt a z toho budou nějaké korunky,ale je to fakt síla co za všechno chtějí. Budou to ještě pěkné starosti Prodávat, kupovat z hypošky na hypošku...jéééjda rači na to ani nemyslet. Ale zase až to bude všechno za náma,tak budeme rádi,že máme velky byt a třeba i na cestě miminko a nebo se budeme pokoušet :-) a na to už se mooooc těšíme.
Odpovědět
Přesně, když se má člověk na co těšit, tak všechny ty starosti se dají lépe zvládnout a přežít. Snad nám to všem tady vyjde tak jak si představujeme a bude to takové i za nějakých 10 let. Ne všem se to povede, ale to už je do jiné diskuze. My se teď budeme těšit a nervovat svatbou :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, taky přemýšlím nad tím,že když chci pod prstýnky ten písek a chtěla bych takové to dvoubarevné srdíčko,tak mám strach,aby se to cestou nesesypalo a nebyl z toho namíchanej písek co myslíte? Nebo to vydrží v pohodě...asi jo co musí se opatrně,ale asi to nic tak hrozého nebude že?
Odpovědět
Budeš to muset vrazit někomu do ruky aby to cestou opatroval jako oko v hlavě :-). Snad se to nepromíchá. Tak přinejhorším budete mít pod prstýnky barevný písek.
Odpovědět
Profilova fotka
to máš pravdu, nějak to dopadne...to je to nejmenčí že? Jani ty budeš mít bolérko na svatbě?Nebo to necháš náhodě?
Odpovědět
Luci já ještě nemám žádné vybrané, ale psala jsem paní do salonu, že bych si chtěla nějaké půjčit, tak prý mi je pak ukáže až tam pojedu. Raději si něco půjčím, je opravdu ve hvězdách jak bude a na to přejití z auta a do auta bude dobré. Ty si budeš půjčovat?
Odpovědět
Profilova fotka
Já přemýšlím,že si asi žádné nepůjčím, jen kdyby byla fakt kosa když si půjdu vyzvednout šaty. Ale možná si nějaké spíš koupím a pak bych ho nosila normálně...žádné nemám,tak by se i hodilo a na druhou stranu to pžeběhnutí človšk vydrží i bez bolérka :-)
Odpovědět
No to Luci máš na druhou stranu pravdu. Tak já taky nevím. Asi bych si taky mohla nějaké koupit, žádné taky nemám a určo bych ho pak unosila. Třeba by se mi líbilo nějaké to bílé pletené. A nebo se na to taky vyprdnu a přeběhnu to. Stejně na focení si to určo taky sundám. No uvidím. Já si totiž myslím, že dřív jak na vyzvednutí šatů se do toho salonu taky nedostanu, tak uvidím co do té doby seženu.
Odpovědět
Holky dneska jsem nakonec vůbec nic neudělala, ani ty pozvánky ani jsem nedala ta oznámení do obálek. Tak snad v týdnu. I když tento týden to mám nabité. Zítra se chystám na gyndu a přitom vyzvednu na matrice papíry, ta budeme mít co vyplňovat ;-). Ve středu jdu na nehty - měli bysme zkusit ty svatební, tak vám je pak vyfotím a ve čtvrtek jdu ke kadeřnici - to už se snad domluvíme na zkoušce. Jo a to mě ještě příští týden čeka běhání po obchodech - Leoše mamka si chce nechat na svatbu ušít kostýmek, tak musím v Pcích obejít krámy kde prodávají látky, chtěla by buď fialkovou nebo světle modrou, tak uvidím co objevím. A já si chci nechat ušít šaty na převlečení. Třeba nebudou potřeba, ale nechám si je ušít tak, že je v létě unosím do práce.
Odpovědět
Profilova fotka
já tam taky půjdu jen na vyzvednutí šatů, protože dřív to se tam asi taky nedostanu. Oni i dost prodávají různé ty bolérka i z bavlny a vypadají pěkně a fakt kdyby bylo ošklivo,tak na to přeběhnutí to stačí. Jak říkáš na focení to stejně sundáš na obřadu taky a na hostině už je teplo a taky ho potřebovat nebudem...no uvidím. Buď nějaké pěkné seženu a nebo bych si pak půjčila,ale mám za to,že tam paní měla jen kožíškové bolérko...no uvidíme jaké bude počasí...bych se mohla kouknout na dlouhodobou předpověď...
Odpovědět
Profilova fotka
tak to byl špatný nápad...nikde nic a hlavně to taky může bát uplně jíný...vždyť to znáte řeknou jedno a druhý den zase úplně něco jiného.
Odpovědět
no mě právě taky psala o tom, že má to kožíškové a pak ještě nějaké, už si to nepamatuji, ale přišlo mi to všechno do dost velké zimy, tak kdybys někde na něco narazila, tak dej vědět, já se taky pokoukám
Odpovědět
ještě je asi brzy hledat předpověď, já tomu taky stejně moc nevěřím :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?