Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se poděkování za dceru a za syna nedělá,tak nemáme co řešit. Jen jim poděkujeme slovně a je to. U nás se dorty dlabou ve velkým,tak počítám,že budu dělat náš hlavní třípatrový a tak dva ještě mimo,ale ty budou asi ovocný a náš bude máslový a chci ho taky načnout,aby se toho snědlo co nejvíc a nemuselo se nic schovávat a narychlo dojídat. Holky, trošku nám nastala změna ve svatebním meny a nevím jak to trošku řešit. V pondělí naší neteři diagnostikovali alergii na lepek,takže nemůže svíčkovou...musíme vymyslet pro ní nějaké jiné jídlo a já i nějaké receptíky na sladké. Nemáte někdo skušenosti a nebo nějaké receptíky?
Odpovědět
Profilova fotka
Luci tak to se nedivím, že se u vás dlabou dorty ve velkém, když májí tak dobrou cukrářku :-D Vždyť když se podívám na tvoje dortíčky, tak se mi zbýhají sliny :-) Bohužel s bezlepkovou dietou nemám zkušenost, ale určitě něco najdeš i na netu.
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo , včera jsem hledala,ale jen tak trošku,ale najít se dá,hlavně se musíme poradit i snima, jak jí má moc ve velkým...
Odpovědět
Já jsem to děkování právě u nás taky u nikoho neviděla. Tak to taky vememe jen slovně. Vy nebudete dávat dorty do výslužek? Budete mít Jíťo jen jeden? Já počítám s tím, že budeme mít jeden ten náš hlavní - ten se rozkrojí na svatbě a pak alespoň 5 nebo 6 menších do výslužek. Kamarádka co se letos vdávala měla 8 dortů a nezbyl jim ani kousek. S tou alergií je to nemilé. Taky s tím nemám žádné zkušenosti, takže neporadím. Určo něco najdete aby si neteř taky mohla dát dobré jídlo. Jiťo s tou kadeřnicí si to taky tak myslím. Určitě bych si z toho nedělala hlavu. Když to tak vemeš, tak vyhodíš za jiné věci taky spoustu peněz a jsou to třeba blbosti.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsme to tak přes den rychle přelétla a dokonce jsem stihla i tvoje jmenovky, Luci :-) jsou fakt pěkné a originální! holky, prstýnky máte hezké! co se ceny za účes týče tak nevím, ale myslím, že to nebudu mít tak drahé, paní je celkem levná, teda ještě mě nikdy nečesala, ale když mě dává barvu, melíry, 2 myje, stříhá, tak kolem 500 Kč. takže za účes to určitě nebudu takový ranec. je to i městem, tahle paní to dělá na vesnici a 25 km od ní v Hradci by si za tohle všechno řekla kadeřnice klidně 1500 Kč, jestli ne víc. někdy v únoru jde na školení v účesech, tak pak se s ní domluvím na zkoušku, ale co jsem slyšela, tak je fakt na to šikovná, sice to trvá trochu déle, ale to proto, že je pečlivá.. dendítko, mně se oznamko líbí, taky mám v užším výběru jedno ano, ale asi vymyslíme něco jiného, nevím, ale už bych to taky chtěla mít z krku :-) myslela jsem, že bych tam nějak zakomponovala čarodejnici, když to máme na ně, ale zatím nevím, nějak nemám tu správno inspiraci :-) dorty uvidím, nechám si poradit kolik se toho tak bere, chci dorty, ale i ty mini zákusky a my výslužky dávat budeme určitě. přemýšlela jsem o tom poděkování na dorty pro rodiče, ale nevím.. ta alergie na lepek je blbá, ale pro ty lidi naštěstí v dnešní době už je aspoň větší výběr v potravinách..aspoň teda občas co vidím. ale zkušenost s tím teda nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
Jančo, dorty do výslužek patří. Do velké výslužky se dává 1/4 dortu a do malé 1/8 a do košíčku se nadává. Zuzko, děkuji za pochvalu. Vy určitě taky vyberete krásný oznamko. A už se těším až nám ho potom ukážeš.
Odpovědět
lupinlupin - ked nemoze neterka svieckovu, tak to preto, lebo ju zahustuju mukou.. co takto sa dohodnut s kucharmi, nech ju zahustia solamylom? ma mame svadbu sice zaciatkom maja..ale sem tam k vam nakuknem, pretoze je to pri sebe datum :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jani u nás se to máme tak, že do výslužky budeme dávat zákusky a koláčky a ten náš hlavní dort nebudeme ani na svatbě krájet. Dnes jsem ve městě viděla nádhrenou bižu,ale ještě počkám až budou šaty tak si k tomu zkusím tu co mám už odloženou. Pro mamku jsme našli jeden úchvatný kostýmek, ale neměli její číslo, takže ho má objednaný a uvidíme co a jak. Dnes jsem raději paní ze salonu napsala maila ať na mě s těma šatama nezapomene, tak jsem zvědavá kdy se ozve.
Odpovědět
Profilova fotka
Luci-moje kamarádka co mě bude na svatbě má bezlepkovou dietu,takže když budeš chtít poradit,tak ti řeknu ;-) Bydlela jsem s ní 4 roky na koleji,takže to jídlo celkem ovládám.
Odpovědět
Profilova fotka
Zajo, moc děkuji za radu. Zkusím to snimi probrat. Marti, maso se může normálně? Třeba přírodní plátek se šunkou? Ale zase se sosík nemůže zahustit co? No nejlepší bude,když to proberu snima co jí doporučil doktor a pak jak se dohodneme s kuchaři. Ono jde možná i svíčkovou zahustit bezlepkovou moukou co? Ale netuším jak se sní zahušťuje. Jednou jsem dělala dortík a místo normální mouky jsem dávala tu bezlepkovou a bylo to o.k. tak dortík mám vyřešený a snad by to tak mohlo jít sevším. Jíťo pročpak nebudete nakrajovat svatební dortík? Já se na to moc těším.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, teď mi psala svědkyně,že když se byla česat na svatbě u své kadeřnice (prý není zrovna nejlevnější) a platila prý do 500,- a holčina se kterou si píšu,tady na beremku (vdává se taky v Dačicích) tak prý bude platit 480,- jsem čín dál víc zvědavá na to co se dozvím já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Luci maso se může normálně,ale záleží jestli je alergická i na kravské mléko....to je pak horší a to má i ta moje kamarádka.Takže na oběd jsme se dohodli že bude mít místo svíčkové hranolky a nějaký přírodní kuřecí plátek s broskví a na večeřu ji koupím ty její salámy a nějaký ten její sýr a oni jí tam udělají speciální talíř.......S těma zákuskama je to horší,ptala jsem se u nás ve zdravé výživě a musí se to objednat,ale nejsou to prostě klasické zákusky,ale spíš takové sušenky,bábovky apd.Ale říkám si že aspoň aby něco měla....protože ony se i v cukrárnách dělají bezlepkové zákusky ale není to právě bez té mléčné laktózy (to mléko).Takže to radši s nima opravdu prober.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jejda...tak to bude ještě zajímaví...doufám,že to bude jen lepek :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ona měla taky nejdřív jenom lepek a teď ji asi před rokem zjistili že i na to mléko,jí bylo pořád totiž strašně špatně a teď když už si na to mléko dává pozor,tak už prý je jí lépe....
Odpovědět
Profilova fotka
To je chudák. Já mléčný výrobky miluju,tak by to bylo pro mě jak za trest. Uvidím co mi poví ona(co může a co ne) a pak to nějak nakombinujeme s kuchařem. Teď jsem si nachystala, na co se chci zeptat kadeřnice,tak snad si papírek někde nezapomenu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, no vy jste toho dnes ale napsali. Já jsem přijela pozdě z práce, až v 19 hod a pak jsem hned usedla k PC a začala jsem zase pracovat. Psala jsem zápis z té dnenší porady a ještě ho nemám hotový :-( Je to hrozné to dá vždycky dohromady. Dnes jsem teda na vás neměla vůbec čas,ale zítra to snad bude lepší. U nás se děkovací dorty dávají, takže určitě je mít pro maminky budem + ještě i já chci velký patrový pro nás dva. No a co se týče nějakého poděkování svatebčanům, tak si myslím, že bychom to mohli udělat nějak hromadně pro všechny slovem v nějaký daný okamžik, ale do výsleužek nic dávat nebudem. Na víc už dnes nemám nějak sílu,ale chtěla jsem vás aspoň dočíst. Papa zítra Jo a ještě k tomu autobusu, když je hodně svatebčanu,tak je to fakt dobrá věc. Bude nás totiž celkem všech 80 a to by bala spousta a spousta aut, takže bus je rozhodně lepší. Budem tam mít samozřejmě i pár aut, ale hosté se povezou předevší v buse na obřad a ze svatb už se to pak postupně rozvozí. Všichni stejně nebudou odcházet ve stejnou dobu, ale postupně, tak se to pak 2 nebo 3 auty odvozí.
Odpovědět
Ahoj holky. Luci já jsem si to myslela, že dorty by se do výslužky měly dát, děkuji za potvrzení :-). Určitě je tam dávat budeme. Ale přesně platí jiný kraj, jiný mrav, jak si o tom takhle píšeme. Už tak nějak víš kolik výslužek budete dávat a kolik teda budeš dělat dortů? Jíťo vy vůbec ten velký dort nekrájíte? U nás se to dělá. Rozkrojí se po obědě a kdo chce, tak hned dostane na talířek a slupne si ho :-). Ty děkovné dorty dělat asi nebudeme. Poděkujeme rodičům slovně a bude to. Romí s tím autobusem je to dobrý nápad, zvlášť když vás bude tolik. Nás bude na obřad a oběd 25. Kamarádi, kteří se budou chtít přijet podívat na obřad, se tam dopraví sami, protože ne všichni lidi, které pozveš na odpoledne na oslavu se přijedou podívat. I když si myslím, že by to od nich bylo hezké. Ale co jsem viděla na svatbách, tak třeba někoho pozveš na odpoledne a ani se na obřad nepřijede podívat a třeba nějaký známý, kterého nezveš, tak se přijede mrknout. Tohle necháváme na kamarádech, jak sami budou chtít. Ale odpo s nima počítáme a to už pro ně pojede ten, kdo nám bude rozvážet. S tím máme zatím taky problém někoho senhat. Cizímu člověku říkat nechceme a kamarády většinou zveme. No uvidíme koho nakonec oslovíme. Ale chtěli bysme taky aspoň dvě auta. Jak naschvál to je většinou tak, že pak chce jet několik lidí najednou domů. Zatím se holky mějte, pěkný den
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, včera jsme trošku plánovali termíny a nakonec rozvos výslužek v Dačicích jsme přesunuli těsně před svatbu...asi hned na čtvrtek co přijedeme. Budou hotové,tak se jen rozvezou. Janí, doma mám vše spočítané z hlavy si to uplně nepamatuju,ale mám za to že na všechny výslužky (jak na moji tak i na Peťovu stranu) padne cca 8 dortů. Pak bude náš hlavní na stůl a dva vedlejší taky na hostinu (ty budou asi ovocný a pařížský to musím ještě vymyslet). A rolády, věnečky a řezy a drobné cukrovíčko, si už doopravdy nepamatuju,ale myslím,že je to něco kolem 20kg....kouknu doma do leister a písnu ;-) My pojedeme všichni autíčkama. Hoteloví hosté to mají vyřešené, ty spí nahoře a ty co jsou v druhém hotelu,tak se ráno projdou cca 50m. Ostatní jsou z Dačic,tak buď zaplatíme taxika,ale myslím,že bude každej rád když se projde a moje babička s dědou ty bydlí 15km od Dačic,tak pro ty ráno přijede brácha a večer je odveze taxi. A nemusíme nic víc vymýšlet. Tak jdu pracovat a pak zase časem juknu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nazdárek, tak mám chvilku čás, tak se mrkám, co jsem napísaly :-) tak to já teda nevím, kolik budu potřebovat dortů, to mně bude muset někdo poradit.. na oběd nás bude max. 30 a pak večer max. 50.. a to se asi dává výslužka i těm, kteří přijdou jen večer, jen že? holky, jaké máte špendlíky na vývazkách? já mám s tou perličkou a nejsou zase tak silné, ale říkám si jak se to zapichuje, aby se o to někdo nepíchl..neměl by se dávat zavírací špendlík? Romčo, kolik vás bude stát pronájem autobusu? já jsem o něm taky uvažovala, třeba o nějakém menším, ne že by nás bylo tolik co vás, ale hostinu máme trošku dál od obřadu, tak by to bylo lepší, než aby se pak zase vraceli s autama. a to pojedou autobusem už od tebe z domu?
Odpovědět
Profilova fotka
Zuzko, já jsem teda vždycky viděla na vývazkách klasický špendlík. myslím,že se to dává na takové místo,kde je malá pravděpodobnost na píchnutí. A myslím,že potom je to na každým jak se chová,aby se nepíchnul ;-) Jen vím,že se pak vývazky dávají jak na levou,tak i na pravou stranu podle toho jestli jsi svobodný a nebo zadaný...jen nevím která strana je která... :-D
Odpovědět
Luci já jsem počítala minimálně 6 těch dortů. Tak ještě uvidíme kolik bude krabiček s výslužkou. Já myslím, že do třiceti - beru to podle počtu hostů (který teda máme zatím jen přibližný) děleno dvěma, protože budou většinou v párech. Jo jo Zuzi, my to budeme dávat i těm co přijdou večer. Těm hlavně, rodina co bude na obědě, tak to si pak můžeme druhý den rozebrat doma :-D. Dáme i těm co budou rozvážet lidi, fotografovi, protože je to kolega z práce atd. A cukroví ... jak to odhadneme netuším už vůbec .... Prostě co bude bude, kdyžtak tam strčíme větší kousek dortu, však si ty krabičky nebudou porovnávat :-D. Já jsem ještě špendlíky nekupovala, tak nevím .... Kde pak seženete myrtu, normálně v květinářství? Holky dneska jsem si udělala poděkování na ty výslužky. Je to jednoduchý a krásný. Chtěla bych vám to sem vložit, ale mám to ve Wordu, takže asi težko. Zkusím to pak doma vyfotit až to budu mít vytištěné o víkendu. Dala jsem tam fotku miminek od Annie Geddes, je to roztomilý.
Odpovědět
Luci ještě jak si psala včera ty ceny kadeřnic co měla ta tvoje svědkyně a ta holčina jak si s ní píšeš, tak to je paráda. Jsem zvědavá co to bude stát nás ostatní. Ale jak jsem psala Jítě, já k té svojí půjdu ať to stojí co to stojí, chci být učesaná od ní :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, nemoc uz jsem snad prekonala. Jeste k te me kadernici a skvele cene: mozna je to dane i tim, ze ona cese na svatby jen svoje stale zakaznice (jinak ani v sobotu nepracuje), tak mozna proto. Jinak totiz taky neni uplne nejlevnejsi (i kdyz jsou samozrejme i drazsi). Dorty jako podekovani za syna/dceru se u nas vubec nedavaji, ani jsem to na zadne svatbe nevidela, dozvedela jsem se o tom az tady na beremku. Takze to rozhodne delat nebudeme. Vysluzky u nas nekdo dava, nekdo nedava. My klasicke vysluzky davat nebudeme. Jen predem doneseme do prace kolacky a jinak ti, co budou na hostine, budou mit dost sladkeho tam, stejne tak kamaradi na oslave. Pokud sladke zbyde, tak to rozdame rodine.
Odpovědět
Profilova fotka
Deni, tak to bych brala i já nikomu nedávat a mít to bez starostí...Dát jen fakt do práce a ostatní by si dali dobroty na hostině,ale bohužel to by mi u rodičů neprošlo... :-) Janí cukroví se většinou počítá na kg a na hostinu zákusky tak cca 4 nebo 5ks na osobu.
Odpovědět
Profilova fotka
tak já tam ty špendlíky taky nechám, asi dětem to ale připínat nebudu nebo pro ně udělám jiné.. to je dortů a zákusků :-) bože a já to vůbec nemusím, sice na to nevypadám, ale já sladké vůbec nejím.. když je teda nějaká takováhle akce, tak ochutnám, ale já bych teda 4-5 zákusků a kus dortu nesnědla :-D ale Luci, taky jsem to slyšela, že se to takhle zhruba počítá.. jinak včera jsem dala do alba pár fotek.. konečně jsem vyfotila adamovu kravatu, ale moc dobře to nešlo, ale aspoň něco.. košile tam není, ale je to klasická s dlouhým rukávem a barva je taková slonová kost, jako mám já šaty. ještě jsem přemýšlela, že bych mu koupila nějakou lepší červenou, on se pak bude chtít určitě ze saka hned dostat ven, tak že by mohl mít pak jen hezčí košili bez kravaty, se s ním ještě dohodnu.. holky, musím se vám pochlubit..od 1.1. se snažím víc hýbat (vzhledem k možnostem, ještě po té nemoci nemůžu), pravidelně jíst, nějaké recepty mám z toho dr. Havlíčka a mám dole 4 kg :-D tak doufám, že to půjde takhle dobře dál a že nenastane jojo efekt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, přidávám se k vám po půlročním plánování zářijové svatby měníme termín na nejpravděpodobněji 24.4. takže jdu skoro všechno plánovat na novo. Budeme se snažit o stejné místa stejné lidi ale asi to půjde jen horko těžko.....držte palečky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky My teda budeme mít jen ten jeden dort velký a dva děkovácí, ale ty se určo rozkrajovat nebudou, protože ty zůstanou maminkám a rozkrájem jen ten náš velký a bude hodně velký, tak pro každého to snad pak vyjde. Ale nebudem to dávat přimo do výslužek, protože ty budem rozvážet už v pátek, takže dort pak rozdělíme a rozkrájíme až v sobotu a do jedné rodiny nebo páru dáme vždy větší či menší kousek dortu, tak aby si odnesl každý. Dort bude hodně velký, tak to snad vyjde na každého.Uvidíme? Bohužel pronájem autobusu netuším, kolik bude stát, protože to zařizoval taťka. Ale poveze nás vlastně jen z domu od nás na obřad a pak už nikam. Protože obřad i hostinu máme ve stejném místě a kostel a restaurace jsou kousek od sebe, takže pak už pěcho. Vafle - držím palečky, ať to vyjde ;-) A co, že jste to tak z ničeho nic přeložili? Že by otěhotnění? :-) Zuzi to je fajn, že se ti podařilo už tak zhubnout. Gratuluji a jen tak dál :-) Co se týče vývazků, tak budu dávat špnedlíky normální, protože ty z tou hlavičkou mám moc tlusté a udělali by velkou díru. U můžu v sakách žádné popíchaní snad nehrozí a u žen do šatů to možná bude horší. No, musíme být opatrní. Ale o těch stránách L a P nic nevím, tak až budete vědět, jak to přesně je, tak informujte. Luci,ju? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Snad jsem na nic nezapomněla a teď musím ji pracovat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Hojky, tak už jsem doma, mám vařeno a přemýšlím,že bych šla ještě vyžehlila,ale to se mi nechce. Zuzko jsi s tím hubnutím šikulka! Držím palečky a když si na tenhle režim zvykneš, tak jojo efekt nebude. ;-) Zuzko, někdo zákusky nejí a někdo jich zase sní 10,tak se to tak nějak vykompenzuje. Holky, teď jsem vyndala kde mám spočítaný cukrovíčko a tak ráno jsem to s těma dortama trošku přepískla... je jich 7 a to i stěma na svatbu plus hlavní. dál tu mám napsáný 4rolády a nějaké řezy plus něco na stoly a taky tu mám asi 150 ks věnečků. No a drobné cukrovíčko mi dělá cca 14kg. budu dělat 6 košíčků, 16 1/2kg krabiček, 4 1kg krabičky a 3 krabičky po 2kg (to jsou do práce) Romí až to zjistím, tak to určo písnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuzko, teď jsem koukala do toho tvého albíčka a kravata je pěkná, moc se mi líbí tvé jmenovky (takové jsem ještě nikde neviděla)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?