Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila ach jo, kdo mi dá nějaký univerzální návod. Každý to dělá jinak, co by se mi líbílo (nedávat výslužky), to nepřichází v úvahu. Mamka říkala, že ji nesmíme zahanbit, peče na svatby jiným, tak že upeče i nám, ale já pořád přemýšlím, komu dát výslužku a komu ne... chjo! No ale květinářce asi dávat nebudu... to už by bylo asi moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Myslím, že univerzální návod ani existovat nemůže... Všechno je to o tradicích, o přáních rodičů, o přáních našich, o místních zvycích... Ono když maminka peče, tak je to asi těžký se na to vykašlat a nedávat nic... Ale asi bych se rozhodovala podle srdce... Na druhou stranu, když si vezmu, že minimálně oddávající, matrikářka, pokladní zámku budou mít za dne 5 svateb, tak mají cukroví na Vánoce a nemusí nic péct... Stačí to pak jen vytáhnout z mrazáku... A je fakt, že pro ně to zase nějaká extra práce není, mají to v popisu práce a jsou za to placení z našich daní, proč jim za to ještě něco dávat, že jo... Fakt bych to asi řešila citově a ne stylem, co se má a co se nemá... Všude je to jiný a každý to vnímá jinak... Myslím, že když těmhle kolem nic nedáš a dáte jen svatebčanům, tak se taky nikdo zlobit nebude...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Moc hezky napsaný!!!! A je to fakt, já bych na zámek asi taky nic nedávala. Právě jsem si říkala, že ty lidi to ani nemůže potěšit, že jim nacpeš cukroví, protože toho musí mít plno i na rozdávání. Navíc si říkám, že na to stejně nebudu myslet, abych vzala výslužku přímo na zámek... Já si píšu už harmonogram, co musím dělat v den D, na co nesmím zapomenout... já totiž co nemám napsané, to jako by nebylo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Tak mě to čeká taky v následujících dnech... a ještě vyřizování spousty nákupů a kravaty pro chlapa a kytice... Zjišťuju, že mi toho strašně moc chybí... A měsíc a půl uteče jako voda... Jakmile syn odfrčí na tábor, tak se do toho pustím...
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha tak já teda 300 stránkový manual nedostala a teď mi to teda chybí :-) mám nedostatky ve vzdělání :-)) no tak květiny mám objednané v květinářství a upřimně mě nenapadlo dávat tam výslužku. Ale nevim no. Ale teda jsem se rozhodla, že kadeřnice dostane :-) Jen pak nechci vidět ten konečný rozpočet, už takhle se mi o tom zdá. Stejně jako fotografka, holky ta by měla mít i objednaný oběd, když nám fotí celý den, myslíte že ocení klasickou svíčkovou ? Taky jí musí mít každý týden co?? Se jí budu muset nenápadně asi zeptat. Jinak s přípravami snad finišuju i když mám pořád pocit, že mi milon věcí chybí
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Díky za nakopnutí :) S fotografkou na oběd počítám, ale máš recht s tou svíčkovou...my ji mít budeme, ale vůbec mi nedošlo, že ji má chudinka možná každý týden. Napíšu jí a poptám se, zda nechce radši lososa, kterého dostanou dva vegetariáni.
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin no není zač :-) já s ní mám schůzku příští týden, tak se jí na to zeptám a uvidím :-) teda takovej losos není špatnej :-) já ještě neměla obídek, tak mám teda chutě :-)
Odpovědět
@jihajiha myslím, že na svatbě se sice moc cukroví nesní, ale třeba já si ráda dám druhý den a tak myslím, že budou lidi rádi, když dostanou výslužku :) vždycky jsem se z legrace všech, co mi říkali, že jdo na svatbu ptala, zda dostali výslužku a strašně jsem se pohoršovala, když ne :)
Odpovědět
btw. moje tchýně si dokonce objednala cukroví k ní do práce a pro kamarádky, aby jim dala :D páč tohle se nás už vůbec netýká, ale pokud si to zaplatí, tak ať si dělá co chce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj moje tchýně přesně tak, dá do práce a sousedum a je to. Dělá se to tak, tak ať jí pak nepomluví. Zařídila si to sama zaplatila a je to.
Odpovědět
No, moje tchyňka chtěla zvací koláče do práce a známým, aby "tato pozornost zůstala v podvědomí" a aby to dělalo dobré vztahy. Těch lidí bylo přes sto a když jí moje mamka spočítala reálnou cenu všech koláčů, že to dohromady dělá přes pětadvacet tisíc, tak jenom zalapala po dechu a proškrtala to o polovinu. Jak už jsem v jedné diskusi psala, dělá to hlavně proto, že u ní v práci je zvyk za koláče vybírat peníze, takže žije v představě, jak se za to vyberou desetitisíce... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se tchýně vůbec nestará...trochu mě to mrzí, ale možná lepší než ten druhý extrém...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sharami teda dvacet pět tisíc za koláčky, čtu dobře jo??? tak to by mě trefilo, já je mám za dva a už skoro brečím :) :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin no u nás jak kdy, nevim co je lepší, jestli se starat nebo nezajímat, někdy si říkám, že takový sirotek by taky nebyl k zahození :-) :-))
Odpovědět
@gejbinka čteš dobře. Počítali jsme s cenou 11kč za koláč (klasický, ne ty malé svatební). Pak to bylo ještě rozdělené na malé, střední, velké a mega balíky, kdy v malém bylo 5, středním 7, velkém 12 a mega 20 koláčů, takže si představ, pro kolik lidí to plánovala. Nakonec nás bude stát 1 koláč 9kč.
Odpovědět
Profilova fotka
@sharami teda to je pálka
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ještě se chci zeptat, jak to máte s kyticí. Já jsem si ji chtěla objednat sama, chlap se trošku nazlobil, že by to měl dělat on, jenže jelikož máme dvou letého syna, tak jsem si myslela, že to vezmu při jednom cestou od kadeřnice, že dovezu i kytku, no tak nevím, jeslti je to dobře... Co myslíte, budete si to objednávat sami, nebo výběr necháte čistě na "manželovi"???
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha kytku jsme objednávali společně :)- i se synem :-) vyzvedávat jí bude ale přítel, až pro mě ve svatební den pojede. Já měla svoji představu, květinářka taky poradila, tak nevím, jak dalece mu věříš, že vybere dle tvých představ :-))
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem si kytičku vybrala sama, přítel schválil, já objednala a taky si ji vyzvednu. Mám to blíž a hlavně ten můj ani netuší, že by to měl vlastně dělat on :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin no já měla s kytičkou humornou scenku, květinářka chtěla zálohu, já u sebe neměla penize, tak jsem řekla synovi, at skočí ven za tátou at mi přinese peněženku a syn vyšel před květinářství a docela hlasitě zařval, tati máš donést peníze. Jeden pán co si tam vybíral květiny se začal smát a prý, jéé to je jak u nás doma :-)) Tak nevim, asi už se tam nikdy neukažu :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka @trckin @jihajiha Tak já si kytku rozhodně budu vybírat sama... Chlapovi je to jedno a ten by nevybral nic... Nemá vůbec vkus a je na takovýhle věci neschopnej :-) Ten ji akorát pak vyzvedne, až půjde k nám... Sice to bude mít trochu z ruky, ale já budu ráda, když to všechno stihnu... A to ještě uvažuju, že si kosmetičku pozvu domů, protože na lítání po městě fakt nebudu mít čas...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila kosmetičku si taky zvu domu, přijede a nevadí jí to, taky si neumim představit, že budu někde celý dopoledne lítat a jezdit. To si určitě zařiď, pokud to pujde
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka jj, nejdřív s ní asi budu mluvit až na zkoušce pár dní před svatbou, ale asi ji zkusím ještě zavolat a zeptat se, jestli je to u ní reálné... Ale je to její kšeft, tak by se měla snažit... Není nad reklamu doporučením a servis až domů jí rozhodně pomůže v kladném hodnocení... Tak uvidím...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak mě to povídala rovnou, že když budu chtít tak dojede, na zkoušku se taky teprve chystám a uvidím co se mnou vytvoří :-) a určitě by se měla snažit vyhovět klientům.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Ta moje mi to řekla jako hotovou věc : Kam a na kolikátou mám přijet ? :))) Myslím, že v dnešní době už je to normálka zajet k nevěstě domů.
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka @trckin My jsme se k tomu nějak nedostaly... Jen mi řekla termín zkoušky, hodinu, abych jí na té zkoušce přesně řekla, jaké budu mít šaty a tak a bylo... No, předpokládám, že je místní, tak nebude mít problém...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@jihajiha já si kytičku a taky všechny kytky objednala sama, vyzvednu je ráno taky sama, dovezu příteli domů (já pak budu odjíždět odjinud, aby mě neviděl) a ten moji kytičku, kytku svědkyně a maminek má za úkol dovézt na místo obřadu..tak uvidíme zda to splní :D btw. dnes jdu na zkoušku účesu a líčení, tak mi držte pěsti, vůbec nemám představu..
Odpovědět
Profilova fotka
Já byla na účesu včera a jsem z toho trošičku rozpolcená :( Na jiné nevěstě se mi to líbilo víc...no nic jdu tam ještě jednou za 3 týdny, tak do té doby budu hledat dál.
Odpovědět
Ahoj holky, kytku jdu dneska vyřídit...myslím, že ten můj ani neví, že by to měl zařizovat on a tak si to raději zařídím sama - mam určitou představu. Jinak s těma koláčkama mě vůbec nenapadlo dávat kadeřnici atd...to budu muset ještě promyslet ;-) S fotografkou na oběd počítám - přece jen máme ji tam celý den, tak ať není o hladu...a máme kančí, tak snad ji bude chutnat a nemá ji na svatbách tak často :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?