Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
@vera_vila @danaruj Díky holky. Zkusím zavolat na matriku a zeptat se, ale pokud jde měnit svědka těsně před obřadem, tak myslím, že by neměl být problém. A ještě si představte, že ten člověk, kvůli kterému se rozhoduje je naše vlastní mamka. Mamka se opět vdala a segra to nemůže zkousnout. Já proti tomu nic nemám, že má nového manžela a proště to, že mamka bude u obřadu je pro mě prioritou, co jsem jí taky řekla. Myslím, že sestra i čekala, že si možná vyberu spíš jí než maminu, ale to ani náhodou.
Odpovědět
Profilova fotka
@galapi Teda, takovou situaci ti vůbec nezávidím...je škoda, když se vztahy v rodině takhle pokazí. Přece si sestra nemohla myslet, že tam nebudeš mít mamču, to je šílené. Uvidíš, jestli se umoudří. Je čas, ale stejně si promysli, kdo by další připadal v úvahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@wolfina Myslím, že není... My taky budeme roznáše oznámení až koncem června... Takže začátek července je pohoda... říká se většinou tak měsíc a půl a až dva před termínem...
Odpovědět
@galapi tak tohle je hodně šílené, je mi jasné, že když se někomu vdá či ožení rodič, když je dítě malé, může se vypěstovat nějaká averze, ale já mám opět ženatého otce i mamku, vezmou tam oba své partnery a vůbec to neřeším, mamka se vdávala teprve před třemi lety, ale jsou spolu devět let, byla jsem tedy skoro dospělá, když přestala být sama a byla jsem za to strašně ráda, že je spokojená, nechápu, že to tak někdo nemá, ale nemůžu soudit, nevím, jaká je sestra, mamka ani její manžel. U přítele je to ale jinak, rodiče se rozvedli, když byl úplně malý a jeho otčím nerespektuje to, že se přítel chce stýkat s otcem, takže na svatbě nebude otec přítele. což mě dost mrzí..
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj@galapi My taky s přítelem máme rozvedené rodiče a i když třeba moje nastávající tchýně i po patnácti letech nezkousává novou manželku přítelova otce, tak prostě na svatbu jdou a hold si ony dvě zrovna nepokecají no. Nikdo nedělá dusno, vědí, že ten den není o nich.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak už máme hotové oznámení a rozesílat ho začneme příští týden. Přeci jenom pak budou dovolené, tak ať si to každý může zapsat do diáře :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila , vzdy si rikam ze uz to tady radsi nebudu cist nejak me to trochu znervozni:o)))
Odpovědět
Profilova fotka
@wolfina Já bych to nějak nehrotila... Prostě nenech se ostatníma ovlivnit a udělejte si to tak, jak vy to chcete a máte to naplánováno... Myslím, že je pořád dost času...
Odpovědět
Profilova fotka
@wolfina @vera_vila Jo jo mnou se rozhodně nenech znervóznit, záleží na každém jak to pojme, kolik má lidí, jestli je má z daleka, jestli už o tom vědí a ten čas si už rezervovali...fakt no stress :)))
Odpovědět
@wolfina ... To je pravda, času je dost, ... na mně tlačili už od ledna, že chtějí oznámení, že si prý všichni musí naplánovat letní dovolenou... Nakonec jsem to vyřešila emailem, který jsem poslala v únoru, že jako plánujeme na 13.8. velké překvápko, a že bychom byli rádi, aby byli u toho a oznamka jsem pak v klidu vyráběla až někdy v dubnu. A stačilo to. Stejně ty co máš nejradši už o tom vědí a dnes jde ve své podstatě jen o symboliku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@galapi No, tak to je teda něco... Rodiče bývalého manželo pro jistotu radši nepřijeli na svatbu ani jeden, co kdyby se tam náhodou potkali (byly mezi nima taky šílené spory)... Rozhodně Ti tu situaci nezávidím... Snad se to ale vše vyřeší... Buď to sestra přežije, nebo nepřežije a holt budeš mít za svědka někoho jiného, blízkého, komu záleží na Tobě a ne na tom, kdo bude na Tvé svatbě...
Odpovědět
Profilova fotka
@motylkova_svatba + @wolfina jj, udělali jsme to podobně... Sice to bylo docela na rychlo, ale zjistili jsme prvně u všech, kdy plánují dovolené... Samozřejmě, že se každý ptal, proč mě to zajímá, tak jsem jim jen řekla, že plánujeme nějakou akci, tak chceme vědět, kdo bude moct přijít... To jim většinou stačilo... Mám tou dobou i narozeniny, takže to nikdo nějak neřešil... Většina z nich už to stejně ví a kdo neví, tak se to koncem června dozví, že se jedná o svatbu a ne o narozeniny...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@motylkova_svatba asi tak protoze ja nevim tady se u nas nejak drzi kolace a oznameni dohromady.. tak ze cca mesic pred
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin jojo asi tak:o)) rada si to tady ctu, ale vetsinou em to akorat rozseka ze to asi malo prozivam:o)) :-)
Odpovědět
@wolfina no hele, já to taky dávám rovnou s koláčema ... dokonce i s dárkem, abych si pak svatbu mohla užít sama za sebe a nemusela se starat o to, aby každej dostal něco na památku a výslužku... Tu si sice ze svatby taky nejspíš odnesou, ale jen v případě, že toho tam bude moc... Stejně si myslím, že koláče dva měsíce před svatbou udělaj víc radosti, než se cpát na svatbě a hned pak i doma :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vysluzku jako takovou jsme zrusila budeme mit svatbeni vino.... ja proste neuznavam chlebicek v nem rakvicka zarazenej uzenym a okurek nahoru:o))
Odpovědět
Profilova fotka
@wolfina Tak my budeme koláčky přidávám k výslužkám... Budu je mít připravené už den předem pro každý pár nebo každého svobodného a při loučení při odchodu jim to předám... Na stole moc cukroví mít nebudeme, snad jen dort a pár drobnýho cukroví, nahradíme to spíš zeleninou s dresinkem a ovocem, sem tam nějaký slaný závin... To v horkém letním dnu udělá víc "parády" než kila sladkýho... chlebíčky jsem zavrhla úplně... Snad budou svatebčani spokojení...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila taky nebudem mit sladkeho... mylsim ze to stejne nikdo moc neji.. par minizakuzku si mylsim postaci
Odpovědět
@trckin Taky doufám, že si to nakonec rozmyslí, chtěla bych tam mít obě...ještě počkám, snad se to vše spraví
Odpovědět
@danaruj Taky mě to vše mrzí. Dá se říct, že jsem vše chystala pro mě, jako pro nejbližší rodinku a ono se mi to vše nějak rozpadá před očima a čím blíž je svatba, tím jsou v naší rodině vztahy hořší a horší. Nechápu to. My jsme všichni tak nějak roztroušení po republice nebo i v zahraničí a myslela jsem, že svatba je skvělá příležitost, abychom se všichny setkali na jednou místě a zaráz. U nás je to vzácné, žádný z nás u sebe nebydlí, tak o to hůř to beru...
Odpovědět
@vera_vila Děkuji, moc hezky napsané
Odpovědět
@trckin Právě jsem taky myslela, že tam segra půjde kvůli mě, hold by se na sebe mračily, ale čekala jsem, že se sestra přes to přenese a řekne si, že se vdávám jen jednou a tohle jí v tom nezabrání...hold, asi jsem si mýlila :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@galapi Tak to vidím já ze své pozice... Já jsem si nedokázala představit, že bych neměla na svatbě taťku... A to to vypadalo, že fakt nepůjde, protože s ní nesouhlasil... Nakonec ale šel a já byla nejšťastnější nevěsta pod sluncem... Radši bych se ani nevdávala, kdybych věděla, že on tam nebude... A popravdě, radši bych oželela přítomnost sestry, než tam nemít vlastní maminku, která mě vychovala a dala mi za těch několik let to nejlepší ze sebe, co měla, mohla a uměla... Bez ohledu na to, jak moc mi třeba svým novým sňatkem ublížila nebo ne... Je to Tvoje máma, ta je pořád víc, než sestra... Teda aspoň u mě...
Odpovědět
@vera_vila Já to vídím stejně, proto mě štve segra, že z toho dělá kovbojku. Nejsem malá, abych se pletla mamce do života, krom toho, proti jejímu novému manželovi vůbec nic nemám. Moc jsem s ním teda nemluvila, ale přišlo mi, že není žádný "ťululum".
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila @galapi holky, vy tady teda řešíte dilema... nezávidím. Já bych si asi neuměla vybrat. Jsem celkem ráda, že nemáme nějak "složitou" rodinu, i když problémy s hosty na svatbu máme taky. Teda ne problémy, ale přítelova mamka je vážně nemocná, když nepůjde ona, nepůjde na svatbu ani přítelův taťka a ani jeho teta ... takže z jeho strany na svatbě bude jen sestra s rodinou... celkem blbí a přítel se s tím bude těžko srovnávat... ach jo.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila vy nebudete výslužku rozvážet předem? To dostanou lidi až po svatbě? Já vůbec nevím, jak to udělat.
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Ne, nebudeme, akorát do práce ji vezmeme předem, jinak ji všichni hosté dostanou při odchodu ze svatby, když se s nimi budeme loučit...
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Tak to mě mrzí... Ale snad to nějak přítel zvládne... Já doufám, že od nás snad půjdou všichni, koho uvažujeme pozvat...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila mě právě přijde, že to je pak starost na víc a že bych na to zapomněla, když by se dávali ty výslužky až na svatbě. NO ještě nevím, jak to udělat. No s tou mamkou je to děsný, fakt trápení a před svatbou.... no takový je život asi.
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha No, tak starost... S hostama by se člověk stejně asi rozloučit měl... Výslužky budu mít nachystané, nabalené, jen když mi někdo řekne, že odchází, tak někoho pošlu pro výslužku (prý tam budu mít na výpomoc asistentku :-) ) a při loučení to hostům dám...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?