Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Nebudete mít náhodou některá z vás na focení knírky + pusinky na špejli? Já bych totiž potřebovala vědět návod na jejich výrobu :-( . Koukala jsem na nějakou hmotu FIM, ale ta se dává do trouby,tak nevím jestli je to ona??? chtěla bych si je vlastnoručně vyrobit, ale z látky nee, neumím šít. Modelovat to by mi šlo, tak bych radši touto formou. Moc díky za odpověď
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme taky termín svatby v tento den. Sice jsme ho už posouvali, protože se nám nedařilo zkloubit volné termíny, ale nakonec se podařilo a já jsem za to ráda. To datum mi přijde děsně sympatické, tak snad nám přinese štěstí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Za 4 měsíce :))) Tak jak jste holky pokročily ? My vybíráme jídlo na svatební raut a hudbu na obřad...
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin Ahoj, my řešíme oznamka, hudbu na obřad, dort apod. v jídle na hostinu máme už jasno....
Odpovědět
My máme svatbu také 13.8.!! Máme ji ve městě Sázavě, v kostele sv. Prokopa v Sázavském klášteře.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo 4 mesice, to to leti. Nam chybi jeste kvetiny, oblek pro zenicha, prstynky a boty pro me. A pak nejake takove ty dekorativni blbinky. ;-)
Odpovědět
@xyx ahoj, já zařadím veselé knírky a úsměvy určo do focení ... na jejich výrobu jsem zvolila pěnovou gumu (http://www.shshop.cz/materialy-penova...), jen jsem to vyřezala a nalepila na špejle a výsledek je OK :) ... bylo to rychlý a jednoduchý jinak jsme v přípravách dost pokročili, konečně se mi podařilo vymyslet finální podobu oznámení a pomalu ale jistě rozjíždím manufakturu na jejich výrobu. Musím je nafotit do alba, myslím, že se to povedlo - zvolili jsme obálku, do které se vloží jedna oboustranná kartička se všemi náležitostmi :-), navíc s odkazem na web, kde mají vše dopodrobna popsáno. Navíc, jsme se doma nakonec dohodli, že je budeme roznášet osobně i předsvatebníma koláčkama a dárkem pro svatebčany, aby jsme pak měli na svatbě o starost méně. Tam už jen dostanou výslužku z toho, co zbude a taky se nebudou muset strachovat, že dárek ztratí nebo rozbijí :-) A šaty jsou objednané, na kytici zakoupen slevový poukaz (platí až do roku 2012, jen se musí objednat už do konce května...), kadeřník a vizážista domluven pro celou ženskou část rodiny ... dopoledne pak bude sranda, až se tam všichni sejdeme... dekorace vymyšlená, menu a catering zajištěný, altánek koupený... (se stany počkáme asi až do srpna, a pak se rozhodnem, co dál...) a hlavně!!! první 3 kila mám dole, a teď už jen musím donutit ke zdravému životu ženicha a sehnat mu oblek :-) ... jo, a pořád řeším fotografa a kameramana... vím, že je to dost podstatné, ale z těch co jsem našla jsem si nebyla schopna vybrat :-/ buď jsou už dávno zadaní, anebo se mi jejich práce nelíbí :-(
Odpovědět
tak já tento týden zařídila květiny a dorty a zbývá doladit menu a výzdobu restaurace a vytvořit a rozeslat oznamka. hudbu jsem ale vůbec neřešila, nevím jak to bude při obřadu, zda by venku byla nějaká reprodukovaná (živá bude až na hostině) vůbec slyšet a tak nevím, zda ji tam mít nebo ne..navíc nevím, z čeho by se hrála :D a nemám vizážistku, jinak je snad vše zařízené..
Odpovědět
Taky si přidávám k tomuto krásnému datu. Chtěli jsme datum, kdy pověry říkají, že je neštastné, protože mě přítel požádal o ruku v pátek 13, tak jsme to nechtěli kazit :-D. Chtěl mě požádat ve čtvrtek 12 na mé narozeniny, ale nějak mu to v ten den nevyšlo (byl hodně nervózní). Původný datum svatby byl 1.5., ale pak jsem to posunuli na srpen a jelikož jsem chtěli mít v datu 13, takže bylo vše jasné :-N .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj naše datum je taky 13.8. nám je to datum moc sympatický i výročí slavíme 13tého i když ne srpna :-) Chtěla jsem se zeptat, roznášíte oznámení i s koláčky? Nebo se oznámení prostě jen předají nebo pošlou a výslužka bude až po svatební hostine??? V tomhle trochu tápu, pořád nevim jak to udělat.
Odpovědět
Profilova fotka
My oznámení (až bude hotové) rozešleme poštou nebo předáme osobně tak dva měsíce před svatbou. Výslužky budu rozdělovat do krabic den před svatbou a těm nejdůležitějším hostům (rodiče, prarodiče a třeba do práce) je rovnou odvezu a zbytku to dáme po svatební hostině, když se pojedou hosté domu převléci do něčeho pohodlnějšího a pak se s nimi zase uvidíme v místě večerní oslavy. Co z výslžek zbyde,tak rozdáme i kamarádům, co přijdou až večer.
Odpovědět
@galapi u nás to bylo taky tak, žádost o ruku v pátek 13. původní datum svatby byl tedy také pátek 13. ale nakonec se bereme skoro o rok dříve, ale aspoň přesně na výročí zásnub :) výslužky budeme dávat jen hostům na svatbě, fotografovi a něco dáme do restaurace a pak se ponesou do práce po svatbě a v den svatby dám malé krabičky kadeřníkovi a vizážistce. U nás se moc nenosí, že by se k oznamkám dávaly koláče..naštěstí :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Díky asi to uděláme tak nějak, nechce se mi ještě s oznámením nosit koláčky, hlavně když jich pár musíme poslat i poštou a výslužku si hosté odnesou po hostině, asi to nebudu komplikovat. No doufám, že to nikomu nebude vadit. :-)
Odpovědět
Holky, co všechno už máte zařízené? Já totiž pořád nevím, jestli mám spěchat, nebo je pořád ještě času dost. Hodně lidí mě straší, že v srpnu je moc svateb, tak mám prý zařizovat co nejdřív, ale z reakce dodavatelů mi přijde, že to zařizuji přece jen brzo. Zatím mi chybí bižu, boty, prádlo, objednat koláče a dort, rozhodnout se zda závoj nebo ne, popř. ho objednat, menu, kytka a pozvat ještě nějaké hosty, jo a ještě zkouška svatebních nechtíků. Nikdy jsem neměla umělé, protože mám celkem hezké svoje vlastní, ale na svatbu bych si chtěla nechat udělat umělé, tak musím nejdřív vyzkoušet, jak to budu snášet, jen nevím, kdy by bylo nejlepší tam jít, protože pak si ty nechty budu do svatby muset doplňovat a na to moc času nemám, končím pozdě v práci... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
S tím zařizováním taky někdy šílím jestli stíhám, já měla třeba mít fotografku kamarádku, která nakonec nemohla, tak jsem na rychlo scháněla jinou, protože všichni říkali, že tak narychlo nikoho neseženu a nakonec teda mám a snad nám sedne :-) A nebo jsem chtěla mít hostinu poblíž v jednom parádním statku, ale tam mi řekli na rovinu, že jdu moc pozdě, že mají termíny třeba rok dopředu :-( Ale i tak jsem naštěstí našla náhradní variantu. ale na bižu, prádlo a tak nespěchám, to ještě nemám ani vyhlídnuté. A kytku taky vybranou nemám na to je snad ještě čas :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@galapi - Myslím, že vše co nemáš tak stíháš :) Mě chybí taky vybrat dort a koláče, ale už vím kde je budu nechávat dělat a jak budou vypadat už je detail, protože umí skoro vše ;))) Z některých dodavatelů mám taky pocit, že je času dost, takže když to pak chci trošku pohonit, tak si přijdu jako otravka :( Jde hlavně o jídlo - už máme vybráco co, ale nevíme kalkulaci...
Odpovědět
ups, kdyz takhle ctu diskuzi, vyskakuji mi podvedome pupinky :) mame stejne datum svatby a zajisteno akorat fafare, misto obradu a hostiny... a vyhlidnuto, kde mi usiji saty, to jo ... stale verim, ze vse stihnem :) ... budiz mi omluvou, ze se za par dni stehujem a mam v planu zarizovat az v novem :) Takze jasne, casu je jeste dost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ppajinka tak to máš to nejduležitější :-) místo a faráře :-) to ostatní se zvládne :-))
Odpovědět
@gejbinka S fotografem jsem měla taky problémy a to jsem ho začala shánět už v lednu. Vybrala jsem si jednoho, kterého práce se mi moc líbíla, ale na náš termín byl už obsazený, pak tedy jsem našla druhého, taky obsazeno a ten měl dokonce nasmlouvaný už rok 2012. Třetí měl termín volný, ale práce těch dvou se mi líbila víc. Tak pak ať se dodavatelé nediví, že spěchám se zařizovaním, když jsem hned ze začátku dostala košem :-| @trckin Na restauraci jsem se taky už chystala, ať nám připraví kalkulaci na předběžné menu a pití. Myslím, že ze mě nebudou nadšeni, ale co, je potřeba vědět, kolik to asi vyjde. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@galapi no přesně, někdy mi přijde, že je to děs, tam zavoláš v lednu, že něco chceš na srpen a už nemají volno :-( Tak snad s tim fotogradem budeš nakonec spokojená. Ale obsazený termíny na příšti rok, taky dobrý :-) Nám z té restaurace už poslali předběžnou kalkulaci, ale jinak je s nima domluva teda horší. V té co jsme měli předtim vyhlídnutou, bylo jednání o stoprocent lepší, tak ještě nevim jak se to vyvrbí :-(
Odpovědět
@gejbinka diky, snazim se nesilet :) a nejdulezitejsi je mit zenicha ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ppajinka to máš pravdu :-D :-D s tim ženichem, ten bude nakonec nejduležitějsí a to aby řekl v pravý čas ANO :-))
Odpovědět
Zdravím všechny. Tak nakonec i já se přidávám k tomuto datu. Původně jsme měli 23. července, měli jsme domluvený obřad, hostinu, skoro i fotografa. Bohužel se pán z restaurace nedomluvil s obecním úřadem a dal výpověď z restaurace, tak jsme museli zvolit jinou restauraci a tam už tento termín měli obsazený. Takže nakonec 13. srpna. Máme domluvený obřad v kostele, restauraci s ubytováním pro přespolní, fotografa, hudbu, mám zamluvené šaty, jsem domluvená s kadeřnicí i vizážistkou. Ženich nic zatim řešit nechce ...
Odpovědět
Tak snad už máme taky všechno podstatné ;) ....máme místo obřadu i hostiny, DJ, fotografku, já mam šaty, dort, oznámení - už pomalu rozdáváme. Nemáme ještě šaty pro ženicha, kytku, zajištěnou kadeřnici a vizážistku, prstýnky. Zatím je vše vybrané, ale nemáme zapleceny zálohy. Teďka čekáme na rozpočet na jídlo. Víc jsem se stresovala v lednu než teďka :D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jak pokračujete :-) už začínáte být nervozní :-) já úplnou náhodou sehnala bižu, jen teda nevím, jestli se bude hodit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My se chystáme na výrobu oznámení - máme fotky, text a nápad, ale moc to neumíme s technikou, takže to přenecháme naší kamarádce :) Jinak pokukuju po netu po různých drobnůstkách a sem tam něco koupím. Hodně krásných věcí mají na fleru.
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin já na fleru hodně nakupuju a je tam spousta inspirace :-) tam najdeš parádních věcí viď:-) je super, že si vyrobíte oznámení. Já na tohle nemám buňky :-) My už oznamko máme, jen je tada roznést se nám stále nějak nedaří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka myslím, že ještě času dost :) Jo jo fler mi ukázala mamča někdy v lednu a už má taky doma hromady ručně dělaných věcí :) Já z něj mám srdce do dortu ( koukám, že ty taky ha ha), razítko, kytku do vlasů, podvazek...po svatbě si tam budu chodit dělat radost a nakupovat hezké věčičky do bytu ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin tak to srdce do dortu má úspěch, viděla jsem ho už u pár nevěst. Taky by se mi líbili ti dřevění panáčci, ale zustanu už u toho srdíčka :-) Pak si ho píchnu někam do květináče a je to :-) Já mám z fleru i jiné věci než na svatbu a vždycky všechno v pohodě. Teď se mi tam vyrábí i manžetové knoflíčky, tak jsem zvědavá na výsledek :-) A koukala jsem, že ty máš krásné předsvatební fotky od Zuzky, ta fotí moc pěkně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Jo jo Zuzka je bezvadná a focení s ní bylo moc fajn :) Jinak ještě řeším dort. Už máš vybráno ?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?