Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
@trckin celkově to bude šílená pálka..
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj To bohužel bude, ale pořád si říkáme, že se bereme poprvé a naposledy :) Tady v Praze jak se řekne svatba, tak je všechno dvakrát tak dražší :(((
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin u nás pojede hlavně pivo a slivovice at se jíst bude cokoliv, ale na raut máme kýtu a už jen obložené mísy. a přesně jsem si říkali, je to poprvé snad naposled, tak si to užijeme :-) to jsem si říkala a omlouvala tak fakt, že nejdražší na mojí svatbě budou šaty :-) jsem to okecávala tím, že kdybych se někdy vdávala po druhé, už si takové nebudu moct vzít a že si to chci prostě užít :-))
Odpovědět
@trckin tady to není lepší, ale spoustu věcí řešíme přes známé a klienty, kteří nám vyjdou vstříc..
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj Taky něco řešíme přes známe, ale bohužel nemáme pařátky všude :) Třeba víno na večer můžeme mít vlastní a to je paráda. @gejbinka Šaty mám taky drahé ale co, jindy už je mít nebudeme :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin přesně tak :-) já mám teda kamarádku, kadeřnici a cukrářku a za ty jsem moc vděčná :-) ale teda vlastní vínko by se taky hodilo :-) teda nám spíš pivovar nebo palírna
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka holky já jsem tak naštvaná, zklamaná, ale uplně. já si dohodla v salonu zkoušku, volám tam že mám zamluvené šaty, ten a etn model, svatbu 13tého a že chci přijít na zkoušku, aby mi šaty upravili, zkusit k nim boty a bižu, oni jasně, jasně dali mi termín, tak tam dneska jdu s kamarádkama, natěšená, jak si to užijeme a přijdu tam, pani na mě rve šaty, ty moje a říká to není možný, tyhle jste si určitě u nás nezkoušela, ty vám nejsou, říkám, jak to že je mám vyzkoušené, padli jak ulité a zálohu mám zaplacenou a ona pak zjistila haha ze smíchem, že jsou o 8cm založený a že to v pondělí měli haha upravit, ale haha neupravili, pro ni děsná sranda, já málem omdlela. jako když tam volám a objednávám se, tak snad by to mohli mít připravené né? na mě, aby mi právě zkusili jen délku ne?? jako kdybych tam jela sto kilometru, jen na otočku zbytečně, tak jako nevim. sice mi dala náhradní termín, ale dojem ze salonu uplně zmizel a ještě na mě koukala, jak na blázna, jako co po ni chci :-( jsem zklamaná :-( a jako doufám že to stihnou :-( jinak se vdávám nahá, jo teda v botách a bižu ty mám
Odpovědět
@gejbinka neboj, určitě to stihnou, ale přístup je to teda děsný, zvlášť když jsi byla objednaná,nepřišla jsi jen tak, že jsi šla kolem..
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj no právě, já vim, že se to asi stihne, ale za ty peníze bych si prosila docela jiný přístup :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás zatím stále nic nového, všechno mě čeká od pondělí (tvorba ozdob na auta, tvorba vývazků, rozeslání a rozdání denních plánů, domluva s maminkou na ranní pohoštění hostů u našich, domluvení menu v restauraci, domluvení svatebního guláše, schůzka s fotografem)... Pak 8.8. barvení a zkouška účesu (možná i s čelenkou i se závojem - pokud ho holička donese, nebo mi ho půjčí týden předem v salonu), 9.8. zkouška líčení, nákupy alkoholu na hostinu, 12.8. převzetí suchého záchodu a nákup ovoce a zeleniny... A ještě nějak mezitím pečení koláčků a zkouška bolerka k šatům... @gejbinka šaty určitě opravit stihnou, ale teda přístup to je fakt něco... A jestli se tomu ta ženská fakt ještě smála jak blbá, tak jí asi bylo hodně trapně... Ale o to hůř... by se měla omlouvat a poklonkovat a ne se řehtat... ale určitě to zvládnou... @jihajiha no, tak s tím pitím mám obavy, aby nám stačilo to, co nakoupím... akorát co jsem tak zjišťovala, tak pokud hospoda nedovolí vlastní tvrdý alkohol, nebo není možnost zaplatit celou lahev za "nákupku" s nějakou přirážkou, než platit jednotlivé panáky, tak většina holek, co jsem se tak ptala, tak volili variantu, že je placené víno, pivo, nealko a tvrdý si každý platí sám... A oni si zase lidi pak dávají pozor... Nebo teď tu jedni domlouvali v penzionu svatbu a prý se to taky hodně dělá tak, že si prostě svatebčani stanoví limit na pití s tím, co všechno se z něj bude platit (většinou právě to pivo, víno, nealko, kafe apod.) a nebo se z něj bude platit všechno, dokud se ten limit nevyčerpá a od té doby si pak každý platí všechno sám (což mi přijde nefér vůči těm, co třeba pít nemůžou, nebo prostě nechcou)... To si taky mysím, že je dobré řešení, než čekat, na kolik se ten účet může vyšplhat... I na různých oslavách, co jsem byla, tak byl účet otevřený, ale tvrdý si každý platil sám (nebo byl tajný bar u dýdžeje :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila koukám, že toho máš taky ještě co k vyřizování :-) já teda pohoštění u mamči dohodla zrovna dneska, počet a co všechno uděla a nakoupí, i tak nějak denní plán je zvládnutý i zasedací pořádek v autech. s kadeřnicí jsem domluvená na příští týden, snad se to stihne. a na co suchý záchod??? :-)) no v tom salonu mě právě zklamal ten přístup, nechápu, jako to, že já sem vlastně nic, co by se mi omlouvala vysvětlovala, jako by to ještě byla moje chyba, to nechápu, za ty peníze co si platím mám snad právo na nějaké zacházení :-( a ten alkohol je naše noční můra, všechno zvládáme, jen tohle si nenaplánuješ, kolik se utratí. zas udělat nějaký strop nebo at si někdo platí tvrdý sám, to dělat nechceme, to je nám takové blbé a uvidíme co ještě domluvíme v restauraci jak to vlastně bude
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Jo, je toho dost... snad to za těch necelých 14 dní zvládnu - budu muset, nikdo mi s tím nepomůže... Denní plán i usazení do aut mám už asi týden hotové, jen to lidem rozdat, aby věděli... Jinak suchý záchod na zahradní párty (máme ji místo klasické hostiny v hospodě, tu si nemůžeme dovolit)... Přece jen jedna kadibudka pro 40 lidí je docela málo... Kdybych měla hostinu, tak s tím tvrdým to tak udělám, nebo prostě určím, který zaplatím já a který si bude každý platit sám... Já takhle nakoupím několik druhů po jedné flašce a co se vypije, tak se prostě vypije... Z jednoho litru se udělá nějakých 50 malých nebo 25 velkých panáků, to by snad mohlo pro 40 lidí stačit... A když dojde, holt přestanou pít, nebo budou pít něco jiného... Ale myslím, že u nás povede hlavně to pivo a pak cuba libre, kterou teda uděláme do "bowle-mísy"... Taky se děsím, aby bylo všeho pití dost, ale i tak jsem to spočítala na nějaké 2-3 tis. jen za ten tvrdý, a to tam není pivo a víno... To budou další 3 tis. navíc... O nealku nemluvě...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vera_vila my jsme nejdřív řešili, že si pronajmeme sál a budeme se o vše starat sami, ale pak jsme zjistili, že to není tak jednoduchý uhlídat, aby nic nechybělo, vše bylo a hlavně jsme měli strach, aby jsme třeba o pulnoci nebyli na suchu. ale zahradní party musí být super, obdivuju :-) já na tu organizaci neměla odvahu :-) a bowli máme teda taky rádi :-)) a to enmáš nikoho kdo by ti trochu pomohl třeba kamarádka? já teda bych bez kamarádek byla ztracená ti povim
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka teda jo, tak ten salon, ze kterýho máš šaty, bych teda moc nevychvalovala po takových zkušenostech, to je fakt mazec. No ale určitě se vše vyřeší a budeš spokojená!!! já bych organizaci svatby sama nezvládla @vera_vila obdivuju tě.
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Doufám, že tam zítra budou ty šaty co chci a připravené na mě, jinak se zblaznim a po první návštěve která byla někdy v březnu je tohle přístup jak nebe a dudy nehorázný :-( vychvalovat určitě nebudu jsem totálně zklamaná
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka @jihajiha Se zařizováním mi nikdo nepomůže...To si holt musím zajistit vše sama, ale na party pak mám domluvenou pomoc v podobě dcery svědkyně, která pak bude pomáhat s případnou obsluhou (hlavně babiček), ohříváním guláše, umýváním nádobí (toho bude málo, vesměs kromě hrnků na čaj bude party nádobí) a doplňováním stolů, protože jinak to tam budu mít formou samoobsluhy... Budeme tam mít místo, kde bude "picí" koutek, tam si každý natočí pivo nebo limonádu, nebo si nalije vodu nebo udělá kafe, nebo si nalije panáka, pak tam bude místo, kde se bude servírovat masíčko... A doufám, že ráda pomůže i bráškova přítelkyně nebo holt se zapojí svědkyně... Uvidím... Doufám, že nám to všechno vyjde - hlavně počasí...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila držim ti palečky a určitě ti to vyjde :-) bude to skvělé a pohodové :-) no hlavně to počasí to doufám taky že vydrží :-) zítra jdu na druhý pokus na ty šaty a jsem hrozně nervní se stresuju a řeším jeslti jsem vybrala správně, ale asi je to normnální co? přišla mi taky poslední dekorace na stoly mechová srdíčka :-) tak ta mi zvedla náladu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Tak aspoň něco Ti spravilo náladu... Určitě už budeš mít ty šaty připravené a vše bude v pohodě... Si myslím, že si tam pak baba pořádně mazala máslo na hlavu... Tak ať Ti ta zkouška dobře dopadne...
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka já si myslím, že teď už se bude paní snažit, tím smíchem (trapným) se asi snažila zamaskovat její fopa. Uvidíš, že teď už se bude snažit!!!!! Jinak jsem dneska zkoušela dělat slaný závin - na zkoušku jednu nohavici a už je pryč, všichni si pošmákli, tak to na svatbu asi taky upeču. Jen jsem zkoušela zabalit i páreček, ale to mi přišlo takový suchý. @vera_vila já si myslím, že se všechno zvládne. Určitě se tam najde i dobrá duše, která bude pomáhat, aniž bys ji měla nadřeknutou.
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha díky snad se bude snažit, zážitek písnu zítra večer :-) a ten závin mám radost, že se povedl a že chutnal :-) a jestli se ti zdají párečky suché, zkus taky potřít to těsto kečupem nebo trochu hořčicí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka věřím, že to bude už OK a paní si napraví reputaci. Ten závin byl fakt výborný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mňam, ještě teď se olizuju!!!! Holky, chci se zeptat, kolik dáte za líčení na svatbu? Já teď četla diskuzi a zhrozila jsem se... 2500???? Tak to za namalování teda nedám! To je přehnaný, ne? Já vůbec nemám představu, kolik to stojí???
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha já dám teda 1500 za líčení s tím, že za mnou i dojede a v ceně jsem měla dvě zkoušky :-) tak nevim sjem si řikala cena tak akorát.
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka no tak to je síla, já si říkala, že to bude tak do 500, no hold žiju v jiným světě teda. Ale já zase pojedu k ní, bude jedna zkouška, no uvidíme!
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha tak jde o domluvu, já měla dvě zkoušky a je to od ní docela daleko ke mě kam dorazí a vlastně je to vše v ceně no :-( taky jsem dostala doma zprdnuto, že je to moc, ale nikde jsem to levněji nesehnala
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka dvě zkoušky ... tím myslíš, že tě jednou nalíčila na zeleno a podruhé do hněda? Mě to právě přijde moc, no uvidíme, já jdu příští týden, tak jsem zvědavá! A cenu jsem vůbec neřešila, ale asi jsem měla!
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha jojo jako, že jsem měla dvě verze líčení, no já když si spočtu i benzin co projede ke mě ,tak nevim no, je to až za prahou víš, tak nevim jeslti to seženeš levněji dej vědět budu hodně závidět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka no tak tady na "vesnici" to snad nebude taková pálka, ach jo, to peníze jen lítají!!!! Já jdu na tu zkoušku za týden, snad to nebude tak hrozný.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha bude to fajn užiješ si a zrelaxuješ, já jen seděla a uživala si to a je fakt, že ceny jsou tam jiný než v praze
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka tak jsem hledala a ceny svatebního líčení se tu pohybují okolo 300 kč, tak snad to bude opravdu pravda!!!! Já se taky těším, až si sednu a užiju si to. Já třeba i ráda chodím ke kadeřnici, jen sedím a "miluju", když mě umejvá vlasy - je to asi ulítlý, ale je to příjemný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha je tak cena užasná, paráda :-) a já taky u kadeřníka relaxuju, když se mi hrabe v hlavě :)- to je paráda, škoda, že to není každý týden :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?