Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Pokud nemáte nějaký hromadný odjezd a nelpíte moc na tradicích, tak by zdobení vážně neřešila :))) @galapi S tím plánováním to máme stejně - děláme si vše sami a ženich se nejednou divil, co všechno je potřeba. Na jednu stranu jsem ráda, že nám do toho nikdo nekecá, ale taky se bojím, že třeba na něco zapomenu. No co no, stejně vždycky bude někdo remcat, jen doufám, že se to nedonese až ke mě ;)
Odpovědět
@galapi mě se taky zdálo o svatbě. že jsem měla šaty a pod tím džíny a když jsem se šla převlíknout, že jsem měla jen černý vysoký podpatky, pak, že na mě nikdo nepočkal a v restauraci byla jiná svatba, pak že žrádlo bylo otřesný a čekali jsme dlouho:D ...no byla jsem z toho uplně grogy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku na sny a paniku máš ještě čas :-)) počkej až se ti to bude blížit :-)
Odpovědět
@gejbinka já vím že jo, ale jakmile nad tímhle začneš uvažovat, sny na sebe nenechaj dlouho čekat. od tý doby, co jsem začla řídit se mi zdaj motoristický sny:-) tohle neovlivníš:D
Odpovědět
Profilova fotka
No holky, koukám, že to máme fakt veselý... Já jsem udělala další krok v přípravách a objednala dekorace... A vyzkoušela účesy... A koupila konečně kravatu ženichovi, objednala kytici (ještě musím doobjednat pro maminky...), roznesla další 4 oznámení, připravila obálky na další oznámení, která ještě musím roznést/rozvézt, objednala cukroví, domluvila masíčko na párty... :-) Fotograf mi nezvedá mobil, na objednání guláše jsem se taky nedovolala, konkrétní místo na obřad taky zatím nemáme... Chybí nám střih na moje svatební bolerko, košile pro ženicha, kravatka pro synka, stále nemůžu najít krajku na podvazek :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem to tady zase zkoukla a hrozně mě uklidnilo, že jsme na tom podobně fakt všechny. Už jsem měla taky sen, že najednou den svatby, ale nedorazila vizážistka a já měla jen culík a mám pocit, že v tom snu i ženich zapomněl a vůbec to bylo v době, kdy jsem ještě nic neměla, takže taky psycho :-) Jinak pokroky máme takové, že přítel už si koupil oblek, objednala jsem tady přes bazar obleček pro prcka, i když né úplně podle původních představ ale i tak to bude fešák, poptala jsem dvě květinářství na veškerou floru a dnes a zítra se mají vyjádřit. A ve čtvrtek jdu konečně na tu zkoušku účesu a líčení, moc se těším! Jo a taky cukroví už jsem objednala a dohodla jsem se s kamarádkou, že mi zorganizuje rozlučku se svobodou. TAkže zase mám cosi z krku :-) Jo a auta taky s výzdobou nechci přehánět, udělám pro mě a ženicha šerpy z organzy, na tu moji asi i nějaké kytičky, ať se trochu odlišíme a na ostaní jen stuhy, protože stejně pojedeme jen ze Žižkova do Karlína (pro ty co Prahu neznají tak je to max. 10 min. cesta) takže by to byla snad i škoda energie tomu věnované :-) Jo a holky, přesně ZA MĚSÍC!!!!! :-o :-o
Odpovědět
uf..tak poslední měsíc..to abych opravdu začla přemýšlet nad dekorací stolů..když já ale ještě ani nevím jak budou stoly řešené :D co se týče aut, tak ozdobené budou jen moje a ženichovo..on cylindr a stuhu, já kytku slunečnic a stuhu (koupila jsem to přes aukro za pár korun) a ostatní buď nic nebo maximálně něajkou stužku nebo věneček myrty (ty dostanu ke květinám tak ať se to nevyhodí :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Týýý joooo letí to :) Já jsem se akorát pustila do zasedacího pořádku a bude to docela fuška to vymyslet ke všeobecné spokojenosti. Oba máme rozvedené rodiče a tak to musím řešit dost "citlivě", aby se někdo necítil špatně. Jinak příští týden zkouška líčení a podruhé účes, tak se těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin já balim na dovču, tak se těšim, že na chvilku vypnu :-) a pak zas budu řešit a dohánět co jsem zapomněla :-) a rodiče mám taky rozvedený a doufám, že to tam nějak bude v pohodě @vera_vila a ty pořád nemáš krajku, tak to bude hodně vydřený a vytoužený podvazek, až bude viď :-) a místo taky ještě nemáte vybrané? tak to snad vyberete v pohodě. já taky ještě nemám oblečené kluky no, ale už nemám sílu a energii to teď řešit :-) tak snad to pak stihnu
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Tak mě chybí pro chlapa snad už jen ta košile a malýmu kravatka a musíme mu prodloužit kalhoty... Pro sebe nemám ještě bolerko... S tím podvazkem fakt už nevím, prohledala jsem fakt všechno.... Tak asi budu bez něj, protože za 100 a více korun se mi fakt kupovat nechce, když takhle bych ho měla za 50 a přesně podle svých představ (jinak se mi nic nelíbilo)... Uvidím, snad se to najde na poslední chvíli a budu ho smolit ještě v předvečer svatby...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak to nějak vymysly s tim podvazkem, byla by škoda ho nemít. Já ho teda budu mít rovnou darovaný :-) tak snad ho někde nezapomenu, toho se bojím že mám takových věcí, že jich určitě pulku zapomenu doma. a kravata se snad sežene hned ne? já taky doufám, že to už zvládneme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je holky koukam ze to mate uz skoro vse tak ja se sice vdavam 12.8 ale nemam to este tak promakane
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@wolfina to se ti jen zdá :-)) já mám pocit, že nic nemám :-) to zmákneš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jedu nechat zkratit oblek....no nejhorsi je priprava svatebniho mejdanu ktery si organizujeme samotny tak ze starosti nad hlavu
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka kravatku pro Tomču musíme objednat, ale to je záležitost pěti minut... Dneska mi přišlo potvrzení z jednoho webu, co jsem objednávala dekorace, že mi odeslali objednávku, tak čekám balíček a nemůžu se dočkat... @wolfina já taky nemám nic promakané, mám představu a snažím se ji tak nějak naplnit, ale jestli to vyjde, to fakt netuším... pořád mám pocit, že strašně věcí nemám... "Mejdan" si taky děláme sami, tak vím, co je s tím práce a rozhodně Ti to nezávidím...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila ono vse nejak dopadne
Odpovědět
Profilova fotka
Jak velkou tradici ma podvazek v Cesku, holky? Ja teda chodila po svatbach hodne a na zadne neveste z doby pred 10 lety si zadny podvazek nepamatuju. Ale mozna se pletu. K cemu je to dobre? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon Řekla bych, že je to převzatý zvyk a v ČR tradici moc nemá, já si ho ani kupovat nebudu, přijde mi to jako zbytečnost a zvlášť v létě jen další věc co mě může v tom vedru prudit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon já nevím, ale ségra ho měla, kolegyně z práce taky, co si pamatuju, tak se na svatbách dražil, aby měli novomanželata nějakou korunku k dobru... Aspoň co vím, tak tady u nás to tak poměrně často bývá...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila U nás je k téhle příležitosti jiný zvyk...ono to hodně záleží na oblasti, ale podvazek se určo v minulosti u nás v téhle podobě nevyskytoval
Odpovědět
spíš bych řekla, že podvazek - pokud se nedraží, tak ženichovi vynahrazuje házení kytice... jakože ho z nevěsty sundá bez pomoci rukou, a pak jej vystřeluje nebo nějak jinak předá mezi svobodné pány :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@motylkova_svatba ano, tak se to dela v USA i v UK. Ja nevim, ale kdybych chtela anglicke zvyky, vdavam se v Anglii. Me se prave libi ceske svatby, ze jsou takove mile. Me je trochu lito, ze se tedko holky snazi kopirovat anglicke a americke nevesty, jako by jim ceske svatby nebyly dost dobre. :-( Na Cesku a ceskych zvycich nevidim nic spatneho, prave naopak, od te doby co ziju v UK, rikam si zlate Cesko :-) Bojim se, ze ty stare "opravdu ceske" zvyky takhle vymizi, a pak to bude vsude na svete stejne, a to je skoda, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@raduli13 Tak to asi rozhodně ne... Jen jsem psala, co jsem se já v posledních letech setkala se svatbama, tak se dražil buď podvazek, nebo se vybíralo do střevíčku (respektive se dražil střevíček)... Já uvažuju o podvazku spíš kvůli fotkám, ne kvůli dražení, s tím bysme se na naší svatbě s úspěchem asi nesetkali... Takže u nás se nic dražit ani nic vybírat nebude... Původně jsem sice uvažovala o tombole, ale pak jsem ji tak nějak zavrhla s tím, že jediné, co možná udělám, tak každý bude mít pod svým místem nalepený lísteček s číslem a pod tím číslem bude schovaný dáreček (samozřejmě inspirace z tomboly) a pak by se to losovalo nebo by si v určitou dobu vyzvedávali sami... Ale taky ty blbosti stojí peníze (a bohužel potřebujeme i na svatbě šetřit), tak možná nakonec jako poděkování za dary a účast na naší svatbě rozešlu "děkovánky" s naší svatební fotkou... Ta udělá asi větší radost, než nějaké vtipné blbůstky...
Odpovědět
Profilova fotka
Já podvazek mít budu, ale dražit ho nenechám. Líbí se mi jako doplněk a zůstane nám jako vzpomínka na tento den :)Vlastně také nevím, kde se u nás vzal, ale na každé svatbě, co jsem byla, tak nevěstě nechyběl.
Odpovědět
Já nakonec podvazek mít asi budu, ale bude půjčený, takže ho ženich nikam házet nebude a o dražení jsem nikdy neslyšela. Takže jej budu mít jen tak pro formu.. Btw. kromě úpravy oblečení mám snad už vše zařízené (teda doufám, je možné, že něco chybí), kromě teda jmenovek (ty budu tvořit, až mi všichni hosté potvrdí účast tak týden předem a dle toho zasedací pořádek..
Odpovědět
Profilova fotka
já podvazek mít taky budu, buď mi ho dají v půjčovně k šatům nebo mi ho půjčí kamarádka, ale hlavně ho budu mít kvůli tomu "něčemu modrému" :) dražít ani vybírat do něj peníze nebudu, uděláme tu tombolu. Jinak mám za sebou zkoušku líčení a účesu (fotky dávám do albíčka), tak jsem hrozně spokojená a nadšená a začala jsem se na ten den D mnohem víc těšit, když už vím, jak budu vypadat :-) a koupila jsem si u vizážistky rovnou i bižuterii, tak mám další věc zařízenou
Odpovědět
Profilova fotka
hokly prosím vás dává se k vývazkum ještě myrta? když budu mít jen mašličky nebo kytičky, stačí to bez ní nebo to bude hloupé ? děkuji :-) a podvazek mít budu, ale dražit se mi ho nechce, spíš si ho schovám na památku a možná nějak decentně nafotím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja tam budu mit buksus...
Odpovědět
Profilova fotka
@wolfina k tomu ty mašličky? dohromady?
Odpovědět
Profilova fotka
mam to blbe nafoceny jinak bych ti to poslala.... normalny domaci vyvazek a tam ve spodu bude buksus
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?