Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
@sasshika jj musím říct, že i mě v břiše lítaly motýlci při představě jaké to tam bude:) všichni tam byli hrozně milí tak doufám, že nám to vyjde. Trochu se lekli počtu hostů ale snad to nějak vyjde navíc předpokládám, že se to zredukuje. Ne každý bude moci přijít nebo tak:) Jelikož jsme z Kladna, tak to budeme mít na Kladně:) ale obřad bychom chtěli mít jinde tak uvidíme:)
Odpovědět
Profilova fotka
kolko mate hosti???? nam to aj po silnom zredukovani vychadza 100 a uz nemam koho odtial vyhodit ´=DDDDD
Odpovědět
Profilova fotka
@sasshika Ahoj, my jsme zatím na maximu 32, chceme jen blízkou rodinu. Já jsem si představovala malinkou svatbu, přítel zase nejlépe celou velkou rodinu (spousta bratranců a sestřenic), takže tohle bude asi kompromis. Nechceme za svatbu utratit majlant a já mám raději méně lidí kolem sebe.
Odpovědět
@sasshika Tak to jsme na tom podobně :D nám to vychází na 100 - 110 :D a taky už nemáme koho vyhodit naopak pořád přidáváme :D takže to bude asi ještě sranda :D
Odpovědět
@jipe ahojky, já to původně taky tak chtěla. Ale drahá polovice si přeje velkou svatbu - prý když je to jednou za život tak ať to stojí za to:) tak sem se nakonec rozhodla, že mu v tom bránit nebudu... jen z rodiny máme oba celkem cca 60 lidí a večer na grilování chceme pozvat nejbližší přátele takže nás nakonec bude cca 100 - 110 :D
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab @jipe ved toto , ze aj ked sa velmi velmi velmi snazim tak nemam koho vyhodit..........................proste rodina je velicizna, s tym uz asi nic nenarobim...........................=DDDD musime viacej a dlhsie setrit =DDDDD
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Holky , můžu se k Vám přidat ? Termín svatby máme 9.6 2012 :)Zatím vše začínáme plánovat . Je tady nějaká maminka , která už má dítě a svatba teprve bude ? My máme 8 měsíční holčičku :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bubliinka ahoj, no jasně, že se můžeš přidat, tady je každá vítaná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petulkkab @sasshika Tak my taky se vším všudy budeme zvát asi 90 lidí. Ale je pravda, že z toho asi 15 bude dětí a to většina mladších 4 let. Ale my si budeme dělat "hostinu" sami, tak snad to nebude taková palba :-N
Odpovědět
@krejci1510 tak my to sice budeme mít v hotelu ale můžem mít vlastní pečivo, dortíčky a tak. Takže to bude spíše o domluvě. Ženichova babička upeče takové obří domácí koláče, moje babička zase mini zákusky a tak, takže snad to bude ok. Fotit nám to bude snad tchýně kamarádka, která je fakt super, tak doufám, že zas takovou pálku za to všechno taky nedáme:(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a jaký asi tak odhadujete rozpočet na celou svatbu? Nebo kolik jste do tohoo ochotné vrazit? Na obřadu chceme hodně lidí... některé z nich (blízkou rodinu - rodiče, sourozence, bab/děd, tety, strýce, sestř./bratr. + asi 4 páry kamarádi včetně svědků + fotograf) potom na hostinu, to dělá 34 lidí... a kamarády pak na after party na grilovačku (jejich počet si zatím netroufám odhadnout, možná taky tak kolem 30 lidí).... tak si říkám, že bych to měla začít počítat, kolik to asi bude stát...
Odpovědět
myy to máme tak, že na obřad ať si dojde kdo chce, klidně ať dojede celá dědina, když budou chtít.... Hostinu nechceme, ve 30 stupních se nebudu cpát teplou polívkou a knedlíkama, zvlášť když obřad bude až ve dvě, oběd by přišel na řadu tak ve 4.... Večer totiž chceme raut a hlavně grilovaný masíčko mňam mňam, tak se nechci ničím "zaplácat". No a na ten večer chceme rodinu a nejbližší kamarády, ale asi sme moc společenští, naši nejbližší totiž tvoří skupinku asi 60 lidí (zatím).... z toho co máme tuším, že s oblečením a dekorací a prstýnky se vejdeme do 15000 a raut nevím, asi nic moc sele máme v chlívku, zeleninu na zahradě.... :-D ono se to nějak vyvrbí....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zuzkka88 já doufám, že se přes 100 tisíc nedostaneme. Ale včera jsem si dělala předběžný rozpočet a vyšlo mi kolem 200 tisíc!!! Ale je fakt, že jsem ty ceny dost nadsazovala, protože kromě fotografa a kamery nemám zatím vůbec páru o cenách. A taky jsem tam zahrnula už i svatební cestu. Ale je fakt, že některé věci už máme...třeba oblek pro ženicha, který sice něco stál, ale kupovali jsme ho už loni, když šel svědčit kamarádovi na svatbu s tím, aby ho mohl mít už i na naší svatbu. Takže tyhle věci jsem do rozpočtu taky zahrnula, ale ohledně rozpočtu mi už vrásky dělat nebudou. Ohledně hostiny jsem částku taky dost nadsadila, ale budeme si ji dělat sami spíš stylem grilování+raut. To samé pití mám dost nadsazené, ale tomu pánovi, od kterého si to budeme brát, můžeme po svatbě vrátit všechno, co se nevypilo a není načaté a on nám vrátí peníze (což kdybychom to brali z obchodu, tak nám to pak zbytečně zbyde doma). Atd atd atd. Lepší počítat mnohem víc a pak být příjemně překvapený ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzief Juuu my mame take domluvene 9.6.2012, v Tetsicich. Oba jsme z Brna, ale tenhle hotel jsme si zamilovali.
Odpovědět
Profilova fotka
@vercisek81 v Tetčicích??
Odpovědět
Profilova fotka
@vercisek81 Jo tak už to vidím u tebe v profilu!!!! Takže je to jasný, 9.6. se brát nebudem, stejně jsme to plánovali spíš na 16.6. My to tam chcem totiž taky.. :D A to proto, že tam bydlím (ještě asi týden s rodiči, pak se stěhujem s přítelem do bytu do Brna).. a že mí rodiče jsou známí s majitelem... tak to je něco.. :D To abych si pohla a tu hostinu si tam teda zamluvila :D
Odpovědět
Profilova fotka
@krejci1510 Teda to je peněz!!! Doufám, že ty náklady srazíme na co nejmíň... třeba na fotografovi (kamarád), zákuskách a dortech (babičky), květinách (kamarádka a teta přítele), co nejvíc věcí si chci vyrobit a zařídit sama... no uvidíme... chci mít krásnou svatbu, ale ušetřené peníze chci dát na bydlení a na potomstvo... :o) Svatební cestu řešíte dopředu? My asi využijem nějaký peníze jako svatební dary a pojedem na nějaký last minute.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 Jeeee, tak to jsem dost rada, ze jsem to stihla zamluvit :D. My jsme totiz chteli jen a pouze tohle datum :). Budu rada, kdyz se prijdete s nastavajicim na nas v nas svatebni den podivat :).
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 My mame zatim na skoro stejny pocet lidi cca 100tis. S tim, ze nebudeme platit ubytovani hostum a tvrdy alkohol. Uvidime, jak moc se nam povede se vejit :D
Odpovědět
@zuzkka88 Ahojky no já jak už píšu výše.... my budem mít na obědě cca 60 lidí a na after party přijdou i kamarádi a to se to asi vyšplhá cca na 100 lidí ale tak ono se to tam asi nějak prostřídá... babičky a dědové se tam celou dobu nezdrží, takže ono teď těžko říct no... ale doufáme, že se do 100 000,- vejdeme no... snažíme se šetřit co to dá, tak uvidíme:)
Odpovědět
Profilova fotka
@vercisek81 Jee děkujeme to je milé.. :-) nám je datum celkem fuk, ale chceme červen a spíš druhou půlku a ne 30. (říkám si kvůli budoucím dětem, budou mít vízo a budem s nima chodit třeba na sváteční večeři, tak bychom si to těžko užili jen ve dvou)... a 16. 6. je celkem hezký.. :-) A v jakém salonku jste si to domluvili a jak domluva probíhala?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a plánujete vše platit sami s přítelem nebo vám rodina přispěje?
Odpovědět
Profilova fotka
Mame oba dva salonky...ten velky s barem a pak ten hned vedle na vecerni raut. Byli jsme tam nejprve na obede a moc nam chutnalo a hned vikend na to jsme se sli podivat na salonky a popovidat si o moznostech jidla apod a byli jsme nadseni. Chceme tam i obrad, protoze prejizdeni z mista na misto se nam nelibi. Akorat si budeme pujcovat svatebni oblouk, protoze ten jeste nemaji. Prijde mi to romantictejsi, nez jen stolek. Svatebni menicko nam sestavi na miru, vinecko budeme mit vlastni s nasimi etiketami. Jinak do podrobna jsme to neresili, tohle dozajistime az pristi rok. Hrubou predstavu jsme jim dali a nic nebyl problem. Dokonce nam nabidli vlastni dekorace - za pujceni nic nechteji, za pronajem salonku take ne. Koukali jsme, pristup u Crliku je vazne uzasny a doufam, ze takova bude i nase svatba. A Tvoje ;)
Odpovědět
@zuzkka88 Rodina přispět chtěla, ale drahá polovička chce vše platit sám s tím, že pokud nám někdo bude chtít přispět, může nám to dát formou svatebního daru, protože žádné dary nepotřebujeme. S přítelem už spolu bydlíme nějaký ten pátek, takže doma máme vše co potřebujeme. Tak uvidíme jak se nám podaří našetřit:)
Odpovědět
@zuzkka88 no doufám, že to zvládneme s přítelem skoro celé sami, i když já chodím ještě do školy (takže na svatbu vydělávám jen na brigádách :-D).... nechtěla bych si nechat platit svatbu od rodičů, musela bych se stydět.... teda až teda na prstýnky, to jsme byli podarováni zlatem a doufám, že to je jediný příspěvek, co bude potřeba
Odpovědět
Profilova fotka
@vercisek81 Taky jsme tam byli vždycky moc spokojení.. naposled jsem tam měla promoci.. vybrali jsme myslím 4 druhy jídel, který jsme nahlásili dopředu, dokonce nám natiskli takový krásný malý meníčka s nadpisem promoce a mým jménem, což jsem vůbec nečekala že něco takového nachystají :-) Takže tam budete platit jen jídlo a nealko? U tvrdého jsi taky psala, že ho nebudete platit.. A nevíš náhodou, v jakých barvách tu dekoraci mají? Já bych ráda černo fialovo bílou.. :-) No každopádně příští týden tam musíme s přítelem zajít, abychom něco neprošvihli.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že se diskuse pohnula :) My jsme konečně s přítelem prohlédli (zatím pouze na interentu) možná místa na svatební hostinu a rozhodli jsme se poptat restauraci/hotel U Holubů, Beltine a Miura (přijde mi zbytečně drahá, ale příteli se líbí) v Beskydech. Nemá někdo z Vás nějakou zkušenost? Co se týče rozpočtu, tak to vidíme na 150-250 tis. (těžko říct, ale 250 je strop). Chceme si to platit sami a snad se něco pokryje ze svatebních darů :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 To mi taky asi pojedeme na svatebku na last minute, ale do rozpočtu jsem tu položku dala. Ale já myslím, že některé položky mám třeba dvojnásobek cenu. Pak budu mít radost, že jsme to zvládli za levno :-) Ale tak třeba šaty jsem si dala za 15 tis, ale doufám, že je seženu tak za 10. To samé obřad...záleží, jak se nakonec rozhodneme. Takže nakonec může stát jen 1000Kč, ale nejdražší variantu máme za 15 tis. Uvidíme. Ono to nějak dopadne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem taky pro, abychom si celou svatbu platili sami, ale přítelovi se to nelíbí, že by rodina měla přispět. Když si to budeme platit sami, tak nám do toho aspoň nikdo nemá nárok kecat a když nám budou chtít přispět, tak ať nám dají obálku s příspěvkem jako svatební dar. Ale jelikož jsme teď oba bez práce (žijeme tři roky v Anglii, ale za týden se budeme natrvalo vracet do ČR, tak jsme v práci skončili), tak uvidíme, jakou práci najdeme a jak na tom finančně budeme (i když máme docela slušně naspořeno, tak to jsou ale peníze na baráček).
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 Rikali, ze maji dva odstiny fialove, zelenou a nevim... my chceme fialovo-bilou, takze perfekt. Vase barvy vypadaji taky super, to uz se tesim na fotecky. Jj jsou tam fakt uzasni, tesim se :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?