Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
@andik.cz Tak to je super, že je to takhle bez starostí a oni vše zařídí. Já na tom Kosu byla letos požádaná o ruku taky, teď si uvědomuju, že jsme si to asi už psaly v jiné diskuzi :-) Tak tchyně se pak s těmi koláčky stejně vyřádí na té české svatbě, ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 Jo asi jsi to byla Ty ;) No pak asi jen pár koláčků na rozvoz s oznamkem, že jsme se vzali a ať s námi příjdou oslavit. Ale já to pak chci taky až jako odpolední párty, takže ani moc sladkého nebudem chtít, žádné cukroví ani výslužky nebudou. Bude jen dort asi. O tom jsme ještě tak moc nepřemýšleli.
Odpovědět
@andik.cz Jo, to jsem já s těma pávama :-D My chceme takové ty minidortíčky, ať se nemusíme piplat půl hodiny s krájením, cukroví asi trochu objednáme, teda jen na stoly, výslužky taky nebudou.
Odpovědět
@lck79 Ahojky, to "kouzelné" místo se jmenuje Penzion u Petra:-( V obci Suchý u Boskovic. Doporučení bylo dost a v létě tam byla prý krásná svatba bez potíží... Nevím zda je nutné varovat...ale my tam prostě, už svatbu nechceme. Zdraví se pomalu upravuje.. bude to dobrý :-) a se svatbou to nějak dopadne.. HLAVNĚ, ŽE SE MÁME RÁDI
Odpovědět
@andik.cz Však to je v pořádku, pokud někoho baví si připravit třeba nějakou papírovou výzdobu nebo něco podobného a má na to čas, tak ať to klidně dělá, já mám také něco v plánu. Jen žasnu nad tím "vyšilováním" nad kdečím, chápeš? ;-) Jinak 6 000 za výzdobu, to si snad dělají srandu, ne? To bylo rozumné, že jsi to odmítla! Koukala jsem do tvého alba a všimla si, že budete mít svatbu v zahraničí - to bude romantika sama o sobě a nějak to přizdobovat a lajnovat by způsobilo jen křeč, bude to nejhezčí myslím samo o sobě! :-)
Odpovědět
@mobca Já jsem právě ten typ, který nesnáší, když na něj někdo cizí sahá. Začíná to masérem, pokračuje lékařem a končí kadeřnicemi. Nedělá mi to dobře. Mám to štestí, že moje blízká příbuzná je kadeřnice, takže nemusím trpět na křesle někde v salonu :-) A nějaké kosmetičky a vizážistky? Těm bych urazila ruce, sotva by se ke mně přiblížily! :-) Takže já bych si tohle rozhodně neužila a navíc mám za to, že se nejlépe stejně nalíčím sama. A co se týče vlasů, s mými vlnitými vlasy stačí pár sponeček a účes je na světě bez zásahů kadeřníků (vyzkoušeno x krát na plese :-) ) Pro mě by to zkrátka byly vyhozené peníze. Ale hlavní je udělat si to tak, jak chceme a do ničeho se nenechat nutit, což je tedy někdy oříšek :-(
Odpovědět
@lck79 Vidím, že se na to díváš podobně jako já. To já občas někam přispěju, sice se většinou moc nechytám, občas po mně někdo hodí kamenem, ale někdy už se to nedá vydržet a tak mám potřebu se vyjádřit! :-)
Odpovědět
@lck79 @andik.cz Srocování svatebčanů u našich jsem také zakázala. Ať si pěkně dorazí na místo několik minut před obřadem. Žádné zdobení aut, troubící kolony a podobné zbytečnosti. Nejen že odpadne zdobené, ale také občerstvování! Ty svatby 3v1 jsou praktické, kdybych měla více hostů zdaleka a měla na to finance, asi bych to tak také vyřešila. Děvčátka, a jaké máte rozpočty/počet svatebčanů?
Odpovědět
@orangela Tak ty vlasy ti rozhodně závidím:-) A je to jak píšeš. Každá by si svatbu měla užít a udělat jak si to přeje a jak je jí to milé ;-) Není důvod tu někoho "odsuzovat" za to, že chce mít svatbu dotaženou do "zbytečných" detailů..typu barevné sladědí hostů :-D ..prostě to tak chce tak ať to má, né?... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teeda, barevně sladění hosté u nás nehrozí a družičky (ani sladěné, ani nesladěné), taky nebudou, jen zvažujem, že by nám nějaké dítko podalo prstýnky. Jinak u nás přítel dost lpí na tradičním pojetí svatby, takže bude srocování hostů a zdobení aut a kolona, ale všeho s mírou :-) Kadeřnici a kosmetičku budu muset nějakou splašit, protože moje úprava končí culíkem a řasenkou :-S a výzdoba taky nějaká bud. Zatím máme termín, místo, fotografa, kameramana (vím, že na to kouknu tak 2x, ale docela chci vidět, jak se tváří hosté během obřadu a mít zaznamenaný projev oddávajícího, atd.) a kolem Vánoc se rozhodneme pro restauraci. 3v1 jsou super, kdyby byly finance, zajistíme taky hostům nocleh, společná snídaně by se mi líbila. Pro mě bude nejhorší zkoušení šatů :-D :-D rvát se do šatiček není moje nejoblíbenější činnost
Odpovědět
@mobca Já nikoho neodsuzuju, jen taky konečně říkám svůj názor v těch všech plánech, zdobeních apod. :-) Ale jak říkám, občas někdo hodí kamínkem, no. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela hehe, můj sen byl "ano" v letadle se svědkama a pak hupsnout padákem (jen tandem)- neprošlo mi to
Odpovědět
Článek se načítá
@jipe No to by byl úúúlet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela Ještě rozpočet nemáme, fakt to budem řešit až z jara, ale my nocleh platit nechceme. Říkala jsem si, že my bychom mohli dostat ubytko na penzionu jako svatební dar (od majitelů-moje sestřenka), nějakým blízkým z daleka-(babička) tak těm bychom to zaplatili a jiank bychom to chtěli mít spíše jako, nedávejte nám dary, zaplaťte si noc. Máme spostu kamarádů-co nejsou zrovna finančně movití a dost jich ještě studuje postgraduál, tak od nich nebudeme chtít dary... Ale myslím, že by to nemělo být nějak drahé. A myslím, že dost budem moct mít svého (pár lahví tvrdého...) Ale jak to vymyslí přítel, to nevím. Máme to rozdělené tak, že já platím a starám se o celou zahraniční svatbu a šaty, on platí prstýnky a českou svatbu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe Jů tak tohle by mi taky neprošlo... já už mám tandem za sebou, ale přítel by toho nikdy nešel, ten mě obdivuje i vlastní mámu, tchýně do toho šla, když viděla moje video :D
Odpovědět
@orangela My taky ještě nevíme, máme jen nějakou předběžnou kalkulaci z toho hotelu a vychází to asi 32tis/40lidí za jídlo, pití, obřad a nějaké kytky na stolech a tak. S tím ubytováním jsme pořád na vážkách, jestli ho platit nebo ne. Asi ho zaplatíme jen těm fakt z daleka, co budou mít s sebou malý děti, ostatním nabídneme spaní u nás doma a u rodičů v baráku. Ono to pak stejně ještě naskočí - šaty, košile, boty.. A co váš rozpočet?
Odpovědět
@lck79 No jak jsem říkala, my máme zatím všechno jen v plánu, takže jsou to naše odhady, ale docela reálné, protože jsme si ceny pozjišťovali. Očekáváme, že všechno dohromady (tzn. šaty, košile, kravata, boty, oznámení, prsteny, kytka, vývazky, vdolečky, obřad a raut + pití pro 50 lidí) nás bude stát maximálně 70 tisíc, já si myslím, že možná i méně. Něco se snad vrátí ve svatebních darech, takže když naše reálné náklady na svatbu budou kolem 50 tisíc, budeme spokojeni. Původně jsme chtěli dělat malou svatbu - jen ti nejbližší, celkem kolem 20 lidí. Ale potom jsme zjistili, že by to nadělalo v rodině akorát peklo a nakonec i nám by to bylo líto, a tak asi pozveme lidí mnohem víc.
Odpovědět
@orangela taky mám v plánu 50 lidí,ale teda co jsem počítala a to opravdu žádné zbytečnosti nemám tak jsem někde na 90 tis.
Odpovědět
Tak jak jsme na tom s přípravami my? Zamluvený zaplacený obřad na zámku, zamluvená restaurace, zamluvené šaty, koupený oblek ženichovi(+košile,kravata, boty), zamluvená vizážistka i kadeřnice, zamluvený fotograf , nakoupené nějaké dekorace:-) Ještě zbývá kameraman, ale toho chceme jen obřad... dort a květiny zatím nemá cenu řešit... tak asi tak jsme na tom ;-)
Odpovědět
@colibra Hm, no ono hodně záleží, jak ten váš svatební den bude probíhat a co budou hosté konzumovat v rámci hostiny a jakou plánujete případnou zábavu. Už jsem to tady holkám říkala, ale tak ještě jednou, aby bylo zřejmé, proč máme tak příjemný rozpočet. Šaty budu mít svoje, bude šít maminka, platit budu jen látku. Oblek ženich má, koupí si jen do barvy k šatům kravatu a košili. Já si asi budu muset koupit boty, ale ženich boty má => asi 7500 Kč. Obřad bude normálně v obřadní síni našeho města => 1000 Kč. Oznámení jsme si vybrali takové jednoduché a i levné => 1200 Kč. Prstýnky jednoduché z netu, chirurgická ocel => 3000 Kč. Kytka pro mě a případně korsáž pro ženicha (možná ne, ještě nevíme), žádné kytky pro maminky, družičky, svědkyně apod. nebudou => 1500 Kč. Vývazky si udělám doma, takže jen materiál => 200 Kč. Dorty, děkovné dorty, perníky, výslužky apod. ani cukroví mít nebudeme, jen svatební vdolečky - pár kousků na stůl => 500 Kč. Hostů pozveme kolem 50, ale už teď víme, že někteří nedorazí a řada z těch, kteří dorazí, nejsou moc velcí pijani. Obřad bude až odpoledne, sejdeme se na místě před obřadem bez troubících kolon a zdobení aut a potom se přesuneme do vybrané restaurace na vesnici poblíž našeho města, kde jsou ceny lidové a pěkné prostředí. Nevěsta ani ženich nebudou mít žádná speciální auta, ani nijak zdobená, prostě nějak se poskládáme do aut a hotovo, žádná estráda kolem. V restauraci bude probíhat pohoštění ve formě rautu, k pití si může dát kdo chce co chce. Rozpočet na hlavu je asi 1000 Kč (ale myslím, že reálná částka bude míň - potvrzeno od mladé paní, která zde měla svatbu). Co se zábavy na hostině týče, nebudeme mít ani kapelu, ani DJ. Nejsme tanečníci a na to naše blbnutí pod vlivem nám stačí vlastní aparatura a mix hudby podle vlastního vkusu. Plánujeme pro pobavení zařadit tombolu. Uvažuju o svatební knize - na památku, popřípadě novinách - víceméně z praktického hlediska ohledně organizace, aby se neustále někdo na něco neptal. Hostům řekneme, že pokud chtějí dát svatební dar, ať dají raděju jakoukoli finanční částku, než stohy ručníků a prostěradel, protože už dva roky spolu bydlíme a de facto všechno máme. Rozvoz na akci/z akce je v kompetenci každého svatebčana samostatně, nebudeme nic organizovat. Výzdobu neřeším, a pokud něco bude, tak maximálně barevné ubrousky a můj oblíbený, všemi zatracovaný krepák, který nadělá za pár korun spoustu parády, když se s ním umí pracovat. Fotograf ani kameraman nebude. Neumíme se fotit na povel. Postačí nám momentky od svatebčanů a pár "pózovacích" fotek vyfocených pověřenou svatebčankou s lepším foťákem. Nalíčím a učešu se nejlépe sama, takže žádné vizážistky a kadeřnice. Nehty jsem neměla pořádné nikdy, takže nebudu mít ani na svatbě. To, co mi zrovna naroste, přetřu nějakým pěkným lakem, případně něčím do barvy a hotovo. :-) Když se tak poslouchám, tak se mi samotné líbí, jak jsem si to všechno vymyslela, jen aby to klaplo bez větších komplikací! :-) A nejvtipnější na tom je, že tohle jsou všechno jenom plány, reálně nemáme jistý ještě ani termín :-D Ale neřešíme, případně se s termínem posuneme tak, aby to klaplo s restaurací a jsme v pohodě. :-)
Odpovědět
@elisp No ty by ses mohla vlastně vdávat příští týden, vždyť už máš málem všechno! :-)
Odpovědět
Holky, zajímalo by mě, kolik dáte za půjčení šatů? Původně jsem také uvažovala o půjčení, ale to, co je cenově přijatelné, se mi nelíbí, a to, co se mi líbí, je cenově mimo moje chápání. A tím nemám na mysli až tak to, jestli by na to člověk měl nebo neměl, ale spíš to, že dát za půjčení (!!!!) šatů na pár hodin víc než 10, 15 tisíc mi přijde šílené! Já bych zkousla ještě tak těch 5000 Kč, ale to jsou vesměs hadry! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela Já si šaty nechám šít, protože na tu dovču bych potřebovala šaty tak na 15 dní a to bych se nedoplatila. Nemám nikoho šikovného v okolí, tak jsem si vybrala normálně salón, kde šijí. Počítám, že to bude tak za 8tis., ale vemu je na sebe 2x a pak počítám, že bych je prodala, jestli bude ovšem o ně zájem.
Odpovědět
@andik.cz No v tvém případě je to jasné, protože to by ses opravdu nedoplatila. Prodat se šaty později určitě dají, obzvlášť, pokud budou hezky ušité a z kvalitního materiálu! Já je právě prodávat nechci, bylo by mi líto mamčiny práce, a proto budu volit něco, co se unosí i později. Ale šaty od švadleny bych také asi později prodala. Máš už nějakou představu?
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela No už jsem něco zkoušela, ale pořád to nebylo ono. Mám představu jednodušších šatů z lehkého-vzdušného a hlavně ne moc mačkavého materiálu bez vlečky. Zatím, co jsem zkoušela, tak nic nebylo to ááách, takže budu asi kombinovat několik šatů dohromady. Z materiálu se mi líbi taft, ale ten by se mi asi pomačkal. Ale ještě půjdu zkoušet, tak uvidím. V salónu jsem dohodlá, že v březnu se stavím a do dubna šaty budou nejdéle ušité.
Odpovědět
@orangela No zamluvené, a max.zaplacené zálohy.. ;-) vždyt toho moc není, to se dá udělat během týdne.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe Já byla v letadle požádána o ruku :) Ale nikam jsme neskákali, jen vyhlídkový let nad Ústeckým krajem a když jsme kroužili nad naším domečkem, tak se vyslovil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@leni_tom Nakonec to vypadá, že budeme mít taky hostinu u Camprů. Okolo Vánoc se tam jdeme podívat a probrat co a jak.. jen řeším, jak to uděláme s večerním rozvozem hostů..
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe My bychom měli mít kamaráda, kterého bychom normálně na hostinu a raut nezvali, ale nabídl se, že bude rozvážet jen za cenu nafty a když zrovna nikdo nepojede, tak tam bude s námi.
Odpovědět
Profilova fotka
@leni_tom jj, taky asi nějaké dva kamarády nebo známé poprosíme, ale musí to být někdo spolehlivý, aby to mohlo být formou drink and drive ;-) pochybuju, že by se svatebčané ráno chtěli vracet pro auta. Jen doufám, že všichni nebudou chtít jet domů ve stejný čas.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?