Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
@kkracikova Tak samozřejmě uvidíš jak to bude s tou spodničkou no... a máš možnost si ty nové favoritky vyzkoušet? že bys pak věděla v kterých se cítíš líp. Jinak s rukou chodím na rehábko tak snad to bude už dobré... já sem totiž ten typ, co si to musí udělat sama, aby byla spokojená :D
Odpovědět
Profilova fotka
no to právě nemám kde si je vyzkoušet ale korzetové šaty mi sedí a nevypadají že by bylo šněrování až nějak pod zadek takže předpokládám že by to mělo být v pohodě. Ted mi dokonce i moje svědkyně řekla že jí připadá že mi ty moje moc nesedí ale tyhle nové jí uplně vzaly dech takže ta mě podpoří v prodeji a koupi :) Tak to naprosto chápu já mám taky ráda když si věci dělám sama protože nikdo by to lépe neudělal:D
Odpovědět
Profilova fotka
@kacule123 nás bude kolem 65
Odpovědět
Profilova fotka
@kacule123 tak my plánujeme cca 30hostů na hostinu a na večer počítám tak cca 20-30
Odpovědět
@kacule123 Oběd 35 lidí a na večer ještě nevíme
Odpovědět
Tak my plánujeme oběd jen s úzkou rodinou a večer zbytek. Dohromady máme asi 50 lidí. Máme dost omezený rozpočet, takže si moc vybírat nemůžeme. Ale doufám že i tak to bude v pohodě...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem dnes byla v tom obchůdku s dekoracemi ubrousky, mašlemi, košíčky, organzami a jinými netkanými textiliemi no zkrátka toho tam mají dost :) Byla tam příjemná paní ukázala mi co jsem potřebovala ceny také nejsou špatné dokonce se bude moct i objednat moje vysněná tyrkysová takže až tam pojedu na nákup asi tam nechám moooc peněz :( Ted už jen vše propočítat kolik čeho je potřeba. Dnes přišla spodnička, závoj a korunka takže po jakésy zkoušce jsem se rozhodla že to opravdu není ono a šaty jsou v nabídce na bazaru :) tak doufám,že někomu udělají velikou radost, jakou mi udělali v den kdy mi přišly, než jsem se v nich vyfotila.
Odpovědět
ahoj nevěsty.. já mám sice termín svatby až v červenci,ale nakoukla jsem k vám:-)) Přípravy jsou super věc...akorát, že nám se naprosto všechno hroutí:-(.. už se skoro bojím. Mám zaplacenou zálohu na šaty, ve výrobě jsou prstýnky a měli jsme zamluvenou matriku i penzion. Chceme totiž svatbu "venku" bez těch děsných radničních stěn:-)). A né každá matrika oddává mimo prostory radnic či zámků... Když se nám to podařilo (asi na 20té matrice) jeli jsme se o víkendu podívat na onen penzion. Dali jsme si tam jídlo a bohužel nás nenadchlo. Všechno bylo děsivě mastné a jalové... No nic méně okolí se nám natolik líbilo, že jsme si říkali, že vhodným menu jistě s kuchařem najdeme společnou řeč... Ovšem to nejhorší teprve přišlo... Po příjezdu domů se Víťovi udělalo zle. Začaly křeče a ta následná hrůza, která šla vrchem - spodem se opravdu nedá popsat. Fakt jsem měla strach, že místo svatby bude pohřeb... Jsou to už 3 dny a Vítek je jako stěna. Chudák se na jídlo nemůže ani podívat... Takže TAM teda svatbu dělat opravdu nebudeme!!!!! Jenže teď jsme nahraní... nemáme matriku ani místo kde svatbu oslavíme. A prstýnky s rytinou data ve výrobě...šaty na dané datum zamluvené se zálohou... Ach jo:-(... Holky držte nám pěsti ať seženeme stejný termín a povede se krásná svatba... Mějte se krásně
Odpovědět
Ahoj holky, jsem tu nová. Termín máme 2.6., pořád jsem si říkala, že je moře času... Teď jsem jen ze zvědavosti nakoukla na beremese a zjistila, že ostatní nevěsty už mají půlku věcí zařízeno! Jsem z toho dost hotová, my nemáme nic, jen ten datum :-p Pomalu tedy asi začneme plánovat a chystat, jen vůbec nevím co je všechno potřeba.. jednu věc víme - určitě to chceme venku, v parku. A hostinu pokud možno také, ale na tom už tolik netrváme. Lidí cca 40, rozpočet cca 100tis. Je to vůbec reálné? :D
Odpovědět
Profilova fotka
@elisa1 Máme termín 1.6.2012 a kromě zajištěného termínu v místě obřadu, což jsme podnikli včera, nemáme nic a zatím ve stresu odmítám být, protože moje kamarádky měly krásné svatby a neměly na to zdaleka tolik času jako já (resp. my).
Odpovědět
@janouskl Uff, nejsem v tom sama. Bezvadný! :-) My to budeme mít v Praze, vůbec netuším jak je to tady s termíny, snad ještě někde toho 2.6. seženeme. Četla jsem dost katastrofický scénaře ;-) Koukám, že jsi taky z Prahy, kde se budete brát?
Odpovědět
Profilova fotka
@elisa1 Jsem sice z Plzeň-jihu, ale kvůli některým svatebním hostům a zejména snazšímu ubytování tady, jsme se rozhodli pro Prahu - už tu spolu bydlíme a tak zařizování bude snad snazší. Přítel navrhl Chodovskou tvrz a já jen s povděkem souhlasila. Spadáme pod Prahu 12 a ta má vážně nehezkou radnici, takže jsme přemýšleli o Libeňském zámku nebo poté třeba Zbraslav, ale vyhrála tvrz. Chtěla jsem opravdu malinkou svatbu a i svatební šaty mi přišly zbytečné - tak nic, nyní už se po nich ohlížím :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@elisa1 Taky si myslim, že je to v pohodě. Kamarádka zvládla svatbu za tři měsíce ( a to se u toho ještě učila na státnice) - a jaká byla krásná (svatba i nevěsta :-) ). Prostě se za to s přítelem modlili a věděli, že na to nejsou sami - no a to nejsme nikdo, ne? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@elisa1 PS: My chceme svatbu mít 16.6. a máme také jen termín, vyhlídnuté místo na obřad (zatím nepotvrzené) a jsme domluveni s oddávajícím kazatelem. Toť vše :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pappaaja My máme civilní obřad a v plánu opravdu poměrně malou stavbu. Do Vánoc jsem chtěla mít rozhodnuto, kde bude vše probíhat, takže jsme vlastně v předstihu a můžeme se dál věnovat jeden druhému a okrajově v klidu a postupně přípravám. Odmítám si kazit pohodu a klid kvůli něčemu, co má být zejména potvrzením té společné pohody.
Odpovědět
Profilova fotka
@janouskl Souhlas :-) No já jsem teď v takové euforii těsně po zasnoubení :), takže například aktuálně využívám nedostatku pacientů a už tři hodiny sedim na beremese :-)) - ale spíš proto, že mě to baví, než že bych měla snahu dohnat všechny, co připravujou svatbu už rok předem. Přijde mi, že ty přípravy si máme (my nevěsty specielně :-) především užít (však je to jednou za život, žejo :)) a ne se nechat stresovat tim, co kdo už má a co my ne - inspirovat jo, ale stresovat ne. Sedm měsíců je podle mně uplná pohoda. I šest :-)
Odpovědět
@janouskl @pappaaja Ahoj holky, tak po delší době jsem zase navštívila téma "červen 2012" a když vás tak poslouchám, nezbývá, než opět napsat to, co již několikrát. My plánujeme také svatbu v červu. Ovšem "plánujeme" je to přesné slovo, protože my ještě nemáme potvrzený ani ten termín! :-) A jsme naprosto v klidu a do konce roku na tom rozhodně nehodláme nic měnit. Po Novém roce chceme nějak zamluvit termín a místo pro hostinu a pak máme zase pohodu až málem do června. Chce to trochu nadhled a tak moc to nehrotit, však ono to dopadne! :-)
Odpovědět
@mobca Hm, tak to je průšvih! Ale víš co, na rytinu v prstýnku a ostatní kraviny kolem se vybodni, hlavně aby se tvůj nastávající uzdravil a byl v pořádku a nešlo o nic vážného! To ostatní jsou prkotiny!!! A víš co, pokud nakonec svatba v daný termín nedopadne a budete to muset třeba odložit, i když budete mít prstýnku s rytinou původního data, nakonec to bude jednou vtipná historka pro děti!!! :-) To chce klid a nohy v teple! :-)
Odpovědět
@orangela Jééé díky za takový náhled:-)) Já, už to vidím všechno moc černě. Máš pravdu...podstatné je, aby se chlapák ;-) uzdravil
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my to máme asi trochu jednodušší, nebudeme slaďovat žádné družičky a dělat nějak romantické prostředí... Máme termín 6.6. máme místo, máme svědky, kteří o tom ještě neví (ani to, že je dou na dovolenou), požadavek na kytku bude fotka poslaná mailem, namaluju se sama, asi i učešu, na večeři si zajdem do nějaké restaurace (pro 4 to nebude problém), šaty si nechám ušít v březnu, prstýnky vyberem někdy na jaře, zatím jsme vyzkoušeli asi 3 zlatnictví. No a pak už bude jen oslava v Čechách někdy v srpnu, bude to jakoby svatba, ale ne naostro, takže žádné nervy s termínem, fotografem, matrikou. Podle mě je to tady trochu přehnané, příjde mi, že spousta holek to dělá až příliš velkolepě "pohádkově" a čím více toho chtějí-více starostí a pak i více zklamání z něčeho nepodařeného. A úplně nejvíc mě dostává, jak holky ze svědků dělají baviče a chtějí po nich, aby jim vše koordinovali, už jsem četla názor, že jací jsou svědci, taková je svatba. Takže holky co skoro nic nemáte, hlavu vzhůru, to že někdo už má skoro všechno neznamená, že je lepší nebo bude mít šťastnější manželství... @mobca: Neboj, ono to dopadne dobře... Ať to bude jakýkoli den, buďte rádi, že se máte rádi ;)
Odpovědět
@andik.cz Ahojky! No my právě plánujeme také neformální svatbu, i když poněkud jinak. My jsme si tak nějak řekli, že se vezmeme v červnu, ale když to bude v červenci, nebo v září, nebo jindy, tak se nic nestane. Zkrátka sladíme matriku s místem "hostiny" a podle toho se rozhodneme. Hostina také nebude klasická. Chceme obřad až později, takže vynecháme oběd a hostina bude mít podobu rautu a pití později odpoledne dle vůle každého svatebčana. Nebudeme mít fotografa, kameramana, vizážistku, kadeřnici, dorty, výslužky ani kapelu. Hudbu si zařídíme vlastní, nejsme žádní velcí tanečníci a na to naše "blbnutí" na parketu nám to stačí. Šaty mi ušije maminka, mám vybrané takové, které se dají použít i později na ples. Můj nastávající má solidní oblek od promoce, takže koupíme jen košili. Kytku si nechám udělat podle toho, co v době svatby pokvete a bude se mi nějak líbit. Výzdobu neřeším, maximálně koupím barevné ubrousky. Takže mám pohodu a jen se usmívám, jak to místama některé holky přehání :-) Jen jsem doposud se svým postojem byla sama, tak mě těší, že jsme se "potkaly". Některé holky to hrotí tak, že nejen že budou mít družičky (PS: K čemu to sakra je?! ), nejen že ty družičky budou mít stejné šaty ( Proboha, proč?! ), ale dokonce chtějí po svatebčanech, aby přišli oblečeni v tónech svatby ( To už snad vážně ne, ne?! )!!! Nárokům na svědky se jen usmívám. Já třeba ještě svědka nemám, protože ten dosavadní z vlastní blbosti vybouchl a náhradníka nemám. Nicméně ani od toho dosavadního jsem nečekala jinou aktivitu, než při podpisu na radnici. A to už vůbec nemluvím o výzdobách za statisíce, komplikovaných obřadech na zámcích, v parcích a botanických zahradách, o kolonách svatebčanů v načančaných autech, "originálních" vyumělkovaných fotkách za další statisíce, dárečcích pro svatebčany, svatebních novinách, svatebních knihách, svatebních stromech atd. atd. atd. Neříkám, že některé z nápadů, které jsem zde pochytala, jsou úplně špatné. Třeba svatební tombola. Nicméně souhlasím, že řada holek hrozně přehání a jen si tak přidělává větší stres! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela Tak to já pak budu dělat nějakou výzdobu až bude ta česká svatba, to zas jo, ale jen decentně, pár papírových kytiček(to vyrábím i normálně domu), to zas já ráda něco tvořím-vánoční ozdoby, svíčky a tak... a barevný ubrousky taky chci, nějakou tu organzu na stoly asi taky dáme, ale hlavně penzion, který pak máme vybraný na oslavu, patří do rodiny, takže se nějak dohodnem, jsou zvyklý na svatby, tak si myslím, že i nějakou výzdobu budou mít, oblek má ženich pěkný i barevné košile, to nějak zpytlikujem, asi jen nějakou kravatu novou, DJ bude asi dělat jeho kamarád ze střední a fotky asi můj spolužák z gymplu. Koupený mám teda vějíř, páč bude na dovče asi trochu teplo a pár okvětních lístků růží, protože se mi nechtělo platit asi 6tis za výzdobu místa obřadu.
Odpovědět
@andik.cz tak takto jsem to řešila při první svatbě...všechno sama. Teď bych to chtěla mít aspoň maličko hezčí... A užít si to. Nechat se učesat, namalovat:-))).............. Není nutné to přehánět,ale užít si. Pravda je, že nejpodstatnější je, že se máme rádi!
Odpovědět
@orangela Nenapsala bych to líp :-) Já mám skoro někdy strach do nějaké diskuze tady přispět (i když spíš většinou nemám co), aby se mě některé nevěsty nepustily, některé svatební emoce jsou tu dost vypjaté i rok dopředu :-D My to taky nehrotíme, místo teda už máme pač chceme z vlastní pohodlnosti vše v jednom (obřad-taky odpolední, oslavu i nocleh) a toho moc není a všechno je rok dopředu už zamluvený, ale jinak máme zatím leháro. Máme jakoustakous představu v hlavách a tu případně upravíme podle situace a potřeby. Taky mi přijde zvrácený investovat takový peníze do jednodenních dekorací (co pak s nima), ozdob svatebčanů aut (kolona taky nebude, prostě bude sraz na místě), drahýho fotografa a nedejbože kameramana (kolikrát si ty fotky budem prohlížet) apod. Jinak obličej, vlasy a foto svěřím odbornicím-kamarádkám, co budou na svatbě, družičky nemám, držet barvu od nikoho nevyžaduju, ať si spánembohem někdo přijde v riflích a v košili, hlavně ať se tam ti lidi proboha baví, ne? ;-) Nikomu neberu honosnou svatbu s holubicema a tak, ale můj šálek kávy to teda není.
Odpovědět
@mobca Prosím tě, kde jste to byli? Varuj nás, ať se tomu penzionu obloukem vyhnem! :-) Jinak ať je tvůj přítel brzy fit a ať vám klapne místo i termín, který chcete, no a kdyby přece jen ne, tak všechno se dá přeložit, přebukovat a tak. Sice by to byla trocha telefonování a běhání navíc, ale i tak budete mít určitě krásnou pohodovou svatbu (a s dobrým jídlem ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 Taky budem mít sraz až na penzionu, kde pak chcem ten obřad na oko (někde venku pod stromem asi :) ) a ti z daleka tam budou mít možnost noclehu. ;)
Odpovědět
@andik.cz Připadá mi to praktické. Jednak se u nás ráno nebudou srocovat svatebčani, o které bych se musela starat a já se tam už na pokoji v klidu nachystám a oblíknu. Tím pádem ženich bude mít na i překvápko, že mě uvidí až před obřadem, odpadne tím zdobení aut a svatebčanů (a tím pádem i nákup těch ozdob :-D ), takže já jsem spokojená, jak to máme vymyšlené :-) Vy to máte supr vymyšlené s tou dovolenou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 Jojo Řecko je totiž naše srdeční záležitost a svatba u moře v klidu jen ve čtyřech, takže žádný stres. Rodičové to dostanou k Vánocům jako dárek a ještě to budem brát jako poděkování. Doufám, že to bude vše v klidu, nebudu muset myslet na to, aby vše klaplo. No právě, taky mě děsilo jak se budou všichni u nás slézat, před barákem se budou zdobit auta, sousedi šmírovat, pak budou všichni troubit (přítel vždycky když v sobotu slyší troubit auta, říká s úsměvem: "Stejně se rozvedou..." to ho pak uhrančívým pohledem sjedu :D , tak aspoň nebudem na sebe taky upozorňovat :D )
Odpovědět
@andik.cz A rodiče o té svatbě už ví, nebo to bude taky překvápko? My byli v Řecku letos, na Kosu, a úplně si to tam dovedu představit, fakt taková pohodička, žádnej stres, sluníčko, pláž.. :-) A jak jste zařizovali ten samotnej obřad takhle na dálku? Nebo je i to přes cestovku?
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 No rodiče ví, že bude svatba příští rok, ale neví, že v Řecku. "tchýně" už trénuje svatební koláče a ptá se kde to bude a hlavně kdy to bude, říkáme, že ještě nevíme, že to budem řešit až z jara...času dost. Myslím, že ta už je nervózní :D Takže bude asi trochu v šoku, ale cestuje ráda a v řecku už byla a moc se jí tam líbilo. My byli letos taky na Kosu a tam jsem byla požádána o ruku :D Jojo je to přes CK, prostě jsem si řekla datum, že svědky budem mít s sebou... Jak si představuju místo, kolik do toho chcem dát a společně jsme to vybrali. Oni se o vše postarají i o překlad dokladů a vyřízení matriky a oddacího listu. Takže opravdu bez starostí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?