Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verunka_ taky máme svatbu 30.6.:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nejstastnejsinevesta Tip na eshop odkud objednáváš??Děkuji
Odpovědět
@orangela Tak u nás toho všcihni snesou taky poměrně dost ;-) V té kalkulaci počítáme akorát s přípitkem, nealkem, vínem a pivem, tvrdý alkohol si pak každý platí sám. Byla jsem na několika svatbách a všude to měli tako a nikdo proti tomu nikdy nic neměl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my už máme zamluvenou restauraci na hostinu, jen to v lednu musíme jít potvrdit a zaplatit zálohu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petulka_zdenda www.svatba-eshop.cz a mají nejlevnější poštovné, vždy druhý den po zaplacení jsem měla balíček super, když tam nakupuješ častěji, dostávala jsem dárečky a slevu na nákup
Odpovědět
@summer2012 Tak pokud si bude každý platit tvrdý alkohol sám, pak vám rozpočet určitě stačit bude. My budeme platit všem všechno, takže nám by to nestačilo :-)
Odpovědět
@orangela Můžu se zeptat, kolik tak cca počítáte na os. včetně toho tvrdého? Kdybychom náhodou změnili plán ;-)
Odpovědět
@summer2012 No, půvvodně jsme uvažovali o 1500 Kč na osobu, ale nakonec jsme se shodli, že radši si dáme limit 2000 Kč na osobu. Tyto peníze budeme mít připravené a jsme si jisti, že nám budou stačit. Dokonce si myslím, že nám i zbyde, což bude jen milé překvapení. :-) Ale dle mého skromného názoru by jistě stačilo i těch zmíněných 1500 Kč, ale pro jistotu jsme to zvedli a jsme v klidu.
Odpovědět
@orangela Tak určitě je lepší počítat víc a pak být mile překvapen než naopak ;-) Akorát při 50-ti lidech by mi to spolklo rozpočet na celou svatbu :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela ty blaho 1500-2000 na osobu?? :-) hihi my mame hostinu v jedne z tech drahzsich restauraci a mame rozpocet podle majitele max 900 na osobu vcetne jidla na cely den pripitku atd atd.... :-) ale nesmi tam zacit pit metaxu7* a nejake konaky a bourbony :-) jo a od rana nas bude 60 a vecer dojde dalsich cca 15-20 lidi :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tolik??? my budeme mít hostinu, jako oběd, studený raut, guláš a pití za 800-1000 na osobu max,,,
Odpovědět
Profilova fotka
jo jinak jsme zkoukla novou kolekci šatů pronovias 2012 a asi možná pudu zkoušet ještě jednou,, ikdyž šaty už mám zamluvené,., dilema no :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky. My máme datum také 2.6.2012, vidím že je to celkem oblíbené. To dulezite uz mám zamluvene (hostina, kostel, kameraman, fotograf, muzika) cukroví a líčení je na kamaradkach a zbytek si myslim že staci po novém roku, ještě si počkám na veletrhy v Brně. :-) Jinak co se tyče alkoholu, bude jen pivo a vino a tvrdý bude zakázané, snad se nebudou svatebcane zlobit, ale nechci řešit rvačky apod. U náš v rodině je to samej alkoholik :-(
Odpovědět
@summer2012 @katkavfr Holky, u nás je to tak, že právě počítáme s tím, že by se mohli najít i hosté, co budou pít dražší pití, takže proto počítáme raději víc, ale jak jsem řekla, myslím si, že nám penízky zbydou. V tom rozpočtu na osobu je zahrnuto jídlo (odpoledne raut + večer grilovaná kýta apod.), káva, zákusky, různé zobání, nealkoholické a alkoholické nápoje. Nebudeme mít nic vlastní, všechno necháváme na restauraci, kde se akce bude konat. A hlavně - nás bude kolem 20, takže si to můžeme "dovolit". A můžu se vás taky na něco zeptat? :-) Obě říkáte, že budete mít hodně hostů (50/60 + večer další) - to na svatbu zvete i vzdálenější příbuzné, nebo kamarády? Nic mi po tom není, jen by mě to zajímalo, protože my jsme se rozhodli, že pozveme opravdu jen ty nejbližší, těm zaplatíme vše, na co si pomyslí, ať si užijí, ale současně nechceme za svatbu utratit víc než 50 000 Kč úplně se vším. Je nám tak nějak líto dát třeba 100 000 Kč za jediný den v životě, když přijdou (a již i přišly) dny, které budou (i byly) stejně významné nebo ještě významnější. A hlavně chceme hned po svatbě odleťět na svatební cestu a tam si teprve pořádně užít to novomanželství - to bereme jako to, co budeme teprve pořádně vnímat. Ten obřad a "hostina" předtím bude spíš tak nějak, aby jsme to oslavili s těmi nejbližšími. Chápete, jak to myslím?
Odpovědět
@jessy88 Hm, tak pokud by ses vystavila riziku, že se ti svatebčané pobijí, tak je to asi pochopitelné. U nás sice hodně lidí pije i tvrdý alkohol, ale mají ten mírumilovný průběh opičky, spíš jsou vtipní, pořádají taneční kreace apod. :-)
Odpovědět
@adelka206 Jak jsem říkala holkám viz výše - je v tom úplně všechno a myslíme si, že nám zbyde. Jen chceme mít jistotu, že nebudeme nemile překvapeni, tak jsme si radši stanovili vyšší hranici a budeme v klidu. A taky nás nebude moc, jen asi kolem 20 lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela tak to máte dobrý, ale my to raději nebudem riskovat, vždy si pak začne pribuzenstvo všechno vyčítat, zacnou se řešit rozvody apod. a to by nebylo na svatbě vhodny, uz jsem i uvažovala že některý strejcky co se radi napiji ani nepozvem..kamarádka se ted vdavala a také nemela tvrdej alkohol a nikomu to nevadilo, také se dost ušetří :-)
Odpovědět
@jessy88 Hm, to je jasné a máš možná pravdu, že takové lidi je opravdu lepší nezvat, než se stresovat, že všem zkazí zábavu a tobě svatbu. Co se týče toho tvrdého alkoholu, zda platit či ne - vím, že se to tak dneska běžně dělá, nikomu to neberu, je to jeho rozhodnutí. Ale na své svatbě chci, aby si každý mohl dát, co chce, tedy klidně i drahý bourbon. Přišlo by mi trapné, kdyby si ho musel onen svatebčan zaplatit sám. Ale to je věc názoru, nechci to tady rozpitvávat :-) A kolik plánujete lidí? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak a mse bez svatebního místa,,, původní sme zrušili,,, najednou nám došlo že to není ono a že to má spoustu mínus,,, teď jsem poslala email o zrušení a ulevilo se mi :-),, ve středu máme sraz s matrikářkou, takže snad se zadaří naše nové místo
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela my máme dohodu že tvrdý alkohol si můžeme vzít sami,, což je velké plus :-)
Odpovědět
@adelka206 A kde jste chtěli tu svatbu mít, že jste to nakonec zrušili?
Odpovědět
@orangela My máme v podstatě dvě varianty. Buďto jen nejbližší rodina, tzn. cca 15-20 lidí a v tom případě by pochopitelně nebyl problém rozpočet trochu natáhnout ;-) V té druhé variantě je i širší příbuzenstvo a kamarádi a to je cca 50 lidí. Trochu se té druhé bojím, aby to pak nenaskákalo ještě víc...jako že když pozveme tohodle, tak musíme pozvat i tamtoho...atd. Navíc se chystáme (v ideálním případě) příští rok stavět a to se pak hodí každá koruna ;-) tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela měli sme zamluven zámek Mělník,, zprvu to bylo úžasné nadšení , ale po dvouch měsících sme zjistili že ne,,, museli bychom mít jejich fotografa, kterýho vubec neznáme a moc s emi jeho fotky nelíbili, a fotografa máme našeho kamaráda, který fotí úžasně a známe se,, jedna věc, druhá- dost drahé,,, přes 15000 obřad a jen 6000 z toho chtěl fotograf za 45 minut focení, to už jsou 3 negativní věci, a to už je až dost,, zahrada tam není skoro žádná, a já jako nevěsta to mám opravdu daleko, přes hodinu jízdy autem, a jak mi to všichni doma kritizují od začátku tak mi to teď zhusili popravdě,,, a fakt se mi ulevilo že tam svatba nebude,,, buď vyjde obřad v místě (jestlise matrikářkou nějak domluvíme :-), a nebo zamluvíme Libeňský zámeček, který je taky moc pěkný
Odpovědět
Profilova fotka
@summer2012 v místě hostiny jsem chtěla napsat
Odpovědět
@adelka206 Tak 15 000 Kč za obřad je opravdu ranec! Nic si z toho nedělej, najdete nějaké jiné místo, které se vám bude líbit. Co se týče té rodiny - třeba to mysleli dobře, dívají se na to s nadhledem a třeba už dříve viděli ty nedostatky, které sis ty uvědomila až teď a chtěli ti prostě jen dobře poradit. Člověk si někdy všechny dobře míněné rady bere z principu osobně, až pak udělá zbytečně špatné rozhodnutí kvůli své tvrdohlavosti :-| Koukala jsem se do tvého alba na šaty, které sis zkoušela. Na kolik tě vyjde půjčení?
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela úplná pecka, salon adndělské svatební studio na adněllu,, mají ted akci 6000 půjčovné komplet za šaty, závoj a spodnici, super ceny, na všechny modely a ještě když si vybereš šaty a pak bys chtěla jiné z nové kolekce není problém, nové šaty z modelů na rok 2012 budou za 6000 jako ted, ale musí se sepsat při zkoušení prvním smlouva,, musela by sis vybrat, a platí se na dvakrát, čili 3000 při sepsání smlouvy a 3000 až před svatbou když si pudeš pro šaty,,, jj máš pravdu, mě dýl trvá než si to srovnám ty věci v hlavě a negativní poznámky od druhých beru opravdu špatně,, a pak zjistím že měli vlastně pravdu a mysleli to dobře
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela andělské svatební studio, přepsala jsem se
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela no plánujeme celkem hodně lidi, s detmi to vychází asi na 80. Takže rozpočet bude urcite vysoký, nechci ty ceny radši ani sčítat :-) Ale co, porad věřím, že je to jen jednou za zivot:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela tak od rana s nama bude jen nejblizsi rodina z me strany 8lidi pak svedci plus doprovod 4lide a zbytek do 60 je nejblizsi rodina pritele :-D za ne platime pripitek, predkrm cely obed kaficko zakusky, pak budou dorty cikrovi a tak plus alko a nealko kolem 17:00 zacnou chodit pratele cca 15-20 lidi to bude zacinat teply raut grilovane selatko ,uzene kolinka, rizecky,gulaseka smaozrejme studene oblezene misy vseho druhu plus alko a nealko a rozpocet vychazi na cca za 80lidi na 60-65tis. :-) a co nas nejvic euklidnilo tak rodice pritele to budou platit :-) hihi takze na nas zbyva jen oblect me, dcerkua pritele a takove ty potrebne malickosti ktere nesmi chybet ale to je taky cca 20tisic :-)
Odpovědět
@adelka206 Už jsem na tento salón slyšela chválu z více míst, takže věřím, že jsi spokojená. Já budu mít šaty vlastní, ušije mi je maminka a navíc je volím tak, aby byly použitelné i později, třeba na ples. I tak se ale občas koukám po půjčovnách, co zrovna letí, apod. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?