Svatba 31.7.2010. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj .tak kdo jste se rozhodl právě pro toto datum??? Jak jste na tom s příporavami???
Odpovědět
Profilova fotka
...já jsem si říkala že si ty nové šatičky půjdu určitě vyzkoušet, alespoň si právě potvrdím že ty moje jsou ty nej a nebo taky ne :-D ale zase by mě mrzelo kdybych si je zkoušet nešla a vrtalo by mi to hlavou ;-) já mám zhruba představu o podobě svatební tabule a budu si ji na zámku dělat sama aby byla přesně podle mých představ ;-)
Odpovědět
juj, to máš super, že si to môžeš nachystať sama... ja som v tomto tiež asi taký detailista, že najlepšie viem sama, ako si čo chcem spraviť, ale bohužiaľ nebude kedy - obrad na obed, predtým sa budem "chystať" a deň vopred je reštaurácia normálne otvorená, takže sa nedá. Už som poverila mamku dirigovaním dekor-agentúry :-) a ešte stále rozmýšľam ako vtesnať do toho doobedia aj malé vybehnutie na moje osobné skontrolovanie, aby som neutrpela potom náhodou nejaký šok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
...zámeček na kterém máme celou svatbu právě funguje jen o víkendech na společenské akce, takže to je super, průběžně si tam během týdne budeme moct přivést všechny věci a chystat to můžeme už třeba ve čtvrtek, času na to budeme mít hodně za což jsem moc ráda ;-) tak když tam tomu bude mamka šéfovat to máš dobré a chápu Tě, že si to chceš jít zkontrolovat sama, taky by mi to nedalo ;-)
Odpovědět
...ach, ďalšia komplikácia. Matrikárka nás chce prísť oddať až večer "po šichte", keď bude mať vybavené ostatné úradné svadby. A my sme plánovali obrad na poludnie, kedy by ma drahý 1x uvidel, obed a po obede rozchod a fotenie... :-( Nechápem toto fungovanie, že človek príde ako prvý, zaplatí si a chce si objednať konkrétny termín, a oni mu pridelia čas, akoby šlo o čakanie u zubára a nie o svadbu!
Odpovědět
Profilova fotka
...tak to mě mrzí, to ale nechápu, že s tím máte takové komplikace :-| když jste přišli první tak to snad není co řešit ne? My jsme teda měli všechno bez problémů, na matrice jsme se zeptali jestli mají na náš termín oddávajícího, je jich tam naštěstí víc, někdo oddává v síni a někdo v terénu, což je náš případ ;-) takže jsme zaplatili poplatek a bylo to.
Odpovědět
presne, tiez sme si mysleli, ze ked sme tam prvi, tak sa proste objedname, a ostatne svadby mozu oddat v ine hodiny v dany den. Ale nie, ze neda sa... ze svadby na urade maju prednost. Co tiez nechapem z akeho dovodu :-o Vy to mate super, normalne zavidim x-)
Odpovědět
aleluja! Vyzerá to, že nakoniec sa nám to podarí podľa našich predstáv. Obštrukcie robili nielen na matrike, ale aj na ranči, kde sme sa boli dohodnúť už dva mesiace vopred a odrazu, keď už išlo do tuhého, sa "nič nedalo"... Ale vybojovali sme si to a dúfam, pevne verím a modlím sa, že nám to 31.7. o 13h nič nepokazí :-) Tak sa tešíííííím a idem sa konečne venovať nejakým reálnym svadobným prípravám.
Odpovědět
ahojte holky, tak já se připojuji - 31.7.2010 10.00 zámecká kaple Slavkov u Brna ;-) Jinak vy jste blázni, už rok do předu vše nachystané, já si jdu až dnes zamluvit šaty, haha :-D asi to tak neprožívám jako ostatní, taky možná proto že na to nemám čas :-D Ještě nemáme ani objednané oznámení.. Času dost, je teprv březen :-D
Odpovědět
angebot: to je v poho, oznamko napr. ešte ani ja nemám a šaty som si bookla len v pondelok :-)
Odpovědět
Angebot: taky to neprožívám,ale musím říct,že jsem byla docela na nervy když jsem zjistila,že v únoru už byla všechna dobrá živá hudba obsazená a nakonec máme jen z doslechu někoho prej dobrého ;-) Na šaty je čas v podstatě vždycky-všechny v jeden den půjčené nebudou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
...no právě že nejde o to aby bylo vše dopředu zařízené, ale rok dopředu si člověk musí zamluvit dobrého fotografa, kameru, hudbu, jinak se absolutně nechytá, zařizovala jsem všechno od října a už jsem měla na mále, takže ani rok dopředu :-D ...jinak pokud nemáte extra požadavky na šaty tak je asi ještě čas, šatů je všude plno ale hold některé značky se půjčují více, případně šaty z nových kolekcí atd. když jsem v lednu obíhala salony a chtěla si zkoušet vybrané šaty tak se mě už ptali na datum svatby aby se mohli podívat zda mnou vybrané šaty budou ještě volné...
Odpovědět
Profilova fotka
ivalinka: super, že už máte zařízeno, asi Ti spadl kámen ze srdce že? ;-) já už mám doma svatební oznámení, přišlo minulý týden, teď už to jen rozdat :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak já se přidám. Mám stejné datum svatby,ale ještě jsme nezačali nic zařizovat, resp. máme zamluvený objekt na svatbu - bude tam jak obřad, tak party a objednanýho starostu. Ale to je vše,no, uvidíme,kdy znervozním :-D
Odpovědět
kajsav: ach, ani nehovor :-) Samé problémy začali vznikať, tak už som to pomaly považovala za znamenia, že sa nemám vydávať :-D Ale potom sa to všetko podarilo, matrika, reštaurácia, objednali sme dekoratérku, definitivne potvrdili fotografa, zarezervovala som si saty, a - dolezita vec - dohodli si so svokrou zoznam hosti - toho som sa trosku bala x-) Oznamka sa vyrabaju, torta je vybrana - uz len kyticu poriesit. Strasne by som chcela pivonky, ale je s nimi trochu problem...
Odpovědět
Profilova fotka
...tak to jsem moc ráda, že Vám všechno klaplo ;-) my jedeme příští víkend pro prstýnky, oznámení jsou hotová jen je roznést...zažízené už mám asi vše, jen ještě řeším hudbu k obřadu a oddávajícího. Ještě pár věcí na svatební tabuli a je asi hotovo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
...až se zase dostanu domů na Moravu tak ještě musím taky pořešit květiny a výzdobu s květinářkou...jinak jsem už měla i první zkoušku účesu a líčení :-) budu mít ještě tak 2 abych si byla 100% jistá. Na zkoušky je ještě brzo ale jak jezdím domů jen občas tak využívám každé možnosti něco zařídit, protože to zařizování na dálku je fakt běs :-|
Odpovědět
tak to verím, my sme aj kvôli tomu vybrali lokalitu 5 min od domu, aby sme s tým mali čo najmenej starostí. Drahý prehlásil, že tam chce len prísť a o nič sa nestarať, tak to bolo jediné možné riešenie :-) Akurát svokra to trošku komplikuje, chcela by nás naháňať deň pred obradom s výslužkou po rodine, čo sme zamietli - budeme mať trošku iné starosti, ako pobehovať so zákuskami, a potom zas presadzovala nejaké pohostenie pre všetkých hostí v dome nevesty priamo v deň svadby, čo sme tiež zrušili, takže to robí u seba ale to už ma netrápi. Ja si chcem náš deň vychutnať a nie sa zblázniť :-D
Odpovědět
Profilova fotka
...no tak já mám lokalitu přes celou republiku, pocházím z Opavy a bydlím v Praze, takže dálka no :-D výslužky budeme dávat až na hostině, vždycky se dává když hosté odchází. Den před svatbou budeme mít fakt jiné starosti :-) ráno v den svatby budeme mít snídani u nás doma pro všechny hosty, to se bude den předem chystat, ale toho já se asi taky účastnit nebudu...jako nevěsta se nehodlám přetrhnout...pojedu akorát se sestrou dodělat si dekoraci tabule podle našich představ a to bude tak všechno :-D teta masíruje tak si dám možná nějakou masáž a v ten den D mi říkala známá abych nechala všechno starání na ostatních a jen si to užívala protože ten den hrozně rychle uteče...abych si držela občanky, prstýnky a ženicha a o víc se nestarat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ivalinka, ja mam svadbu v auguste a len som sem nakukla... ale nam svokra tiez robi problemy s roznymi posedeniami a vysluzkami... ona chce posedenie v piatok u nich pre vsetkych surodencov ktorych ma sest... a zahlasila, ze mame okrem bezneho alkoholu kupit este jej 10 litrov karpatskej pre navstevy tak sme skoro odpadli... a ked som jej navrhla ze nech si da rovno u cukrarky pobalit kolaciky do krabiciek na vysluzky tak o tom nechcela ani pocut... a uuuplne najvacsia pecka je ze na to posedeni jej maju surodenci doniest pre nas torty ale ona musi hned rozkrat tortu a polovicu vratit osobe ktora nam ju doniesla! proste komedia....
Odpovědět
kajsav: rada nad zlato - držať si ženícha, aby sa niekam nezatúlal :-D My sa v ten deň vlastne uvidíme až priamo na obrade, tak dúfam, že tam na mňa bude čakať ;-) ivka: vidím, že takých vymýšľavých svokier je viac... neviem, kde berú rôzne tie zvyky, ale niekedy je to s tými "musí sa" a "patrí sa" pravidlami fakt únavné. Ja chápem, že je to pre ne veľká udalosť, ženia syna, a napr. ak je svokra z dediny, tak to berie ináč, lebo tam sa chce ukázať, aby ju v komunite neohovárali (znie to smiešne, ale žiaľ je to tak) a zase keď má veľkú rodinu, tak sa z toho tiež robí pomaly akčný film, ale fakt by niekedy "dobre padlo" keby sa niekto zaujímal aj o to, ako to chcú a predstavujú si práve snúbenci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se taky přidávám k 31.7.2010 :D Mám pocit, že ten čas je neúprosnej. Jak jste daleko s přípravami? Poslední večery trávím s vyšivkami :D
Odpovědět
Profilova fotka
modelook: no čas letí jak blázen, ani se nenadějeme a bude to tady ;-) doufám že v ten den D bude po celé republice a i za hranicemi ;-) nádherné počasí :-) přípravy jsou u nás v plném proudu ale tak řekla bych, že skoro všechno už je hotovo, a co ty? Koukala jsem do albíčka, krásné šaty...je to kolekce Two by Rosa Clara? Zbožňuju jejich šaty ale mám nakonec jiné.
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: jsou to šaty ze salonu Bella, ale jde o St. Patricka, úplně jsem se do nich zbláznila... Taky doufám v krásné počasí, obřad máme venku, tak by mě mrzelo, kdyby pršelo. Koukala jsem do alba a to svatební apartmá je nádhera :D Bohužel v okolí Přerova tu nic takového nemáme :( A kde to budete mít vy?
Odpovědět
ahojte, tiez sa pridavam k tomuto terminu :). S pripravami sa nejako neponahlam, robim radsej vsetko v klude a postupne... vela casu tiez nemam, takze pripravy mam skor ako bokovku :). Co zatial mam, je zarezervovana miestnost, kostol, krajcirka, zoznam hosti, vybrane menu... a to je vsetko :). Akurat uvazujem o zhanani cukrarky, tak snad sa mi to podari... drzte palce :)
Odpovědět
Profilova fotka
modellook: jj já právě vím že tyhle šatičky má jen Bella v Brně a jeden salon tady v Praze. Já jsem tam měla vyhlídnutý model Balada, ale nakonec mám jiné šatičky. Když jsem tam volala tak mi pořádně taky neuměli říct co je to vlastně za značku jen věděli dodavatele, ale je to Rosa Clara, našla jsem ty šaty na jejich oficiálních stránkách ;-) taky máme právě obřad venku takže doufám, že to počasí vyjde, půlka prázdnin bývá většinou pěkná takže doufejme :-) Děkuju moc za pochvalu, svatbu budeme mít na zámku Kocharowsky v Loděnici u Opavy, takže to je celkem blízko ;-)
Odpovědět
ahojte baby, tak pozerám, že prípravy žiadna extrémne nepreháňa ;-), pekne postupne pomaly je najistejšia cesta... ale zato u nás sa to nejako začalo "preháňať" s počtom hostí a z 20, max.30 ľudí je odrazu, ani neviem ako, 60 osôb. Ten musí prísť, toho musíme pozvať, ten berie aj doprovod - jedna návšteva u svokry a z malého tichého obradu je verejná záležitosť. Ach jo... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: Aha, tak děkuji za info, celou dobu žiju v přesvědčení, že to je St. Patrick :-D Balady se mi taky moc líbili, zkoušela jsem si je, ale člověk pozná ty svoje pravý :-) Jak to řešíš s košilí pro manžela? Bereš krátký nebo dlouhý rukáv? Pokud vyjde počasí (což doufám) tak dlouhej bude tak na upečení :-D Jsem ráda, že se dneska už dají dělat svatby venku, je to mnohem romantičtější a hlavně vzdušnější. I když je kolem toho víc lítání (hudba, koberec, brána atd.) Jak jsi daleko s přípravami?
Odpovědět
Ahojte baby, co vsetko uz mate zariadene/vybavene? My zatial len hotel, hudbu, fotografa a kameramana. S fararom som dohodnuta, ze po Velkej noci sa mame u neho ukazat, ale myslim, ze za im zajdem este teno tyzden, aby nas aspon zapisal na 16 hod., dufam, ze bude volne. Saty asi zacnem riesit buduci tyzden. Oznamenia este len vyberame. Neviem co este take dolezite je teraz potrebne, poradte. Dakujem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
modellook: já jsem si chtěla do Brna zajet ty Balady vyzkoušet, protože se mi hrozně moc líbily, ale nakonec jsem to vzdala, protože jsem prcek 165 cm a šaty vypadají že jsou hrozně dlouhé a díky té krajce dole by se nedaly asi o tolik zkrátit, nakonec jsem ty svoje vysněné taky našla, takže je to ok ;-) košily budeme kupovat asi normálně s dlouhým rukávem, vím že může být i krátký, protože dnes už je dovoleno vše, ale mi se ten dlouhý líbí víc. Přítel nechtěl vestičku, že by mu bylo horko, takže bude jen košile a kravata. Když jsem se ho ptala jaký bude chtít rukáv, tak říkal že mu dlouhý nevadí, že stejně se mu na těle potí nejvíc oblast ledvin, takže ikdyž bude horko, rukáv moc neřeší :-D Máš pravdu, venku je to úplně něco jiného a bude to určitě krásné ;-) momentálně sháním živou hudbu k obřadu, ale výzdobu a vše kolem už mám zařízeno a objednáno, na zámečku mají venku kovový altán, který se pokryje bílým tylem a vypadá to úžasně, tak už se moc těším. Co se týče příprav obecně, tak skoro vše už je zařízeno, teď akorát ta hudba k obřadu a nakoupit pár věcí jako košile, boty a kravata pro ženicha a nějaké věci na svatební tabuli, ale myslím že snad už to je konečně všechno, v sobotu jedeme vybrat prstýnky ;-) Už jsem měla i zkoušku líčení a účesu, protože domů jezdím jednou za čas tak tam vždycky využiju všechen volný čas na zařizování kolem svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
silva317: ono je dobré se řídit tady na beremku tím svatebním plánovačem aby člověk na nic nezapomněl, je to dobrý pomocník :-) My už máme téměř všechno zařízené, zkusím Ti to tady vypsat, ale neber to špatně, že nebudeš stíhat zařizovat, to ne, já jsem si tak nějak postupně chtěla všechno organizovat, ale některé věci se hold naskytly dřív, takže proto už máme hotovo, jinak samo že času je ještě dost :-D Máme zámeček, kde se odehraje venku obřad a uvnitř hostina i s ubytováním což nám usnadnilo shánění restaurace, hotelu atd. ze zámku budeme mít také auta pro ženicha i nevěstu. Máme vše zařízeno a zaplaceno na matrice, tak to je ten základ. Dále máme hudbu k hostině, kameramana, fotografku. Objednaný svatební dort, cukroví, koláče, zákusky, veškeré sladkosti i slanosti co budou na hostině. Objednaná dekorace svatebního obřadu včetně koberce a na hostinu čoko fontána. Oznámaní jsou již 14 dní doma, tak už je pomalu roznášíme. Šaty mám od ledna zarezervované a zaplacenou zálohu, mám botičky k šatům, punčochy i spodní prádlo. Nakoupené také šaty pro družičky, oblek pro ženicha. Nakoupeny tady na beremku dekorace na hostinu, teď už jen dokupuju drobnosti. Mám kadeřnici i kosmetičku a za sebou první zkoušku líčení i účesu. Ještě bude schůzka s květinářkou a snad už to bude pomalu vše ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?