Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
terak, co strasis, 30. prece neni patek???!!!! no ja nebudu pripojena minimalne 14dni po svatbe, neb tyden si pak budeme este uzivat dovolenou v Cechach a pak budu mit v praci takovy fofry ze se na beremese nejspis vubec nedostanu :-| jinak mi mame neoficialne ten termin zamluveny a papirovani nam pani z matriky rekla ze staci klidne az mesic pred svatbou...??? jinej kraj jinej mrav asi... tak me tedy napada, ze porad resime co vsechno potrebuje Dan a ja ani nevim jaky papiry musim vyridit na matrice ja. Jitka, taky chceme mit obrad venku, takze uz nas je nekolik, takze to pocasi vyjit proste MUSI!!! Marti, v UK planujeme zustat nejaky ten rok, ale do budoucna se chceme prestehovat do Cech...Dan se ale nejdriv musi naucit vic cesky a vyresit jak by se tam mohl uplatnit...ja tady praci sice mam, ale dost dlouho sem s tim bojovala...to vic, holka tesne po skole, nikdo te nechce zamestnat bez praxe [ale to je i u nas], navic tady musis mit dve doporuceni od byvalych zamestnavatelu nebo ze skoly, kdyz chces slusnou praci, takze to fakt trvalo...no a cirou nahodou konecne nastupuju 1.dubna do prace ktera je v oboru ve kterem sem studovala 7 let! tak doufam ze se mi tam postesti a zacnu nejakou tu karieru........nez budeme planovat po svatbe baby...takze ta kariera asi moc dlouha nebude, ale to uz je zase jina....
Odpovědět
terak: no ja rozmyslam ze dam az foto ktore urobi fotograf, tie pekne upravene x-)
Odpovědět
tak doufám že má vladka pravdu, když říká že počasí prostě vyjde :-) Když už nás je víc .....Popravde už se nemůžu dočkat až se tam pojedeme v sobotu podívat.... My máme zamluvený termín na matrice jenom po telefonu, pani taky říkala že je čas na dodání dokumentů .... tak jí budu věřit :-N
Odpovědět
My máme zamluven termín od ledna, tím, že se bereme mimo radnici, tak to máme v pohodě. Oddávajících je prý hodně, tak se nemusíme bát. Zaplacen poplatek 1.000 Kč ale stále nemáme, musím se tam konečně vypravit, ale kvůli prckovi to nějak v úřední dny nestíhám. Každopádně papíry už vyplněny mám, takže zaplacení už je jen formalita. Do hotelu musím ještě jednou zajít domluvit se ohledně té hudby, snad nějaké řešení najdeme. Asi to udělám jako luko s těma fotkama, přeci jen fotograf je bude mít profesionálnější :-) Počasí prostě vyjít musí, holky, co se umíte modlit, tak to prosím tam nahoře zařiďte, jo? A kdyby náhodou pršelo, tak si musíme myslet, že nám prší štěstí. Jinak jsem už ale i viděla svatbu s deštníkama a taky to bylo docela hezké. Vladi: to jsem ani nevěděla, že je to v UK tak těžké s prací. Na to bych asi neměla nervy, někde se tam dožadovat a ještě předkládat doporučení. Cos vlastně 7 let studovala? V jakém jsi oboru? Možná baby přijde tak rychle, že už se budeš vdávat s bříškem, co ty víš? ;-)
Odpovědět
Martinoooo!!!!!!!!!!! nestras prosim te! normalne, tchyne byla u nejaky vedmy a ta ji rekla, ze prej se chysta krasna svatba, a ze prej pred tim ale taky bude nejaky novy baby....doufam ze nemluvila o nas!!! teda v tom prvnim pripade jo, ale v druhym ne! a ted este ty... ja to mam naplanovany tak pekne, a doufam ze mi to vyjde...svatba, rok praxe, pak miminko. ale je fakt ze i ja i Dan docela blaznime z tech malych vecicek, dokonce sme nakoukli minulej vikend do velikyho miminkovskyho obchodu [a zjistili ze nevime kam by sme dali postylku v tom nasem byte]...no ale jak rikam, s briskem se vdavat fakt nechci! jinak sem studovala socialni prace, tady je kritickej nedostatek socialnich pracovniku, ale dostat praci rovnou po skole jako cizinec je naprosto nemozny, ja sem rada ze ted zacnu, sice ne nic extra, ale dobry. nam dneska prisel vzorek svatebniho oznameni hec, ale k mamine, a ta nam ho preposle, tak sem na to zvedava, doufam ze je to hezky at muzem konecne objednat! Jitko, ja jim taky musim verit...a to jeste musim verit v to, ze nas oddavajici, pan starosta taky dodrzi slovo kdyz to nema cerny na bilim na papire
Odpovědět
Profilova fotka
Martinko, my byli na matrice i s malým (a seběhly se k němu úřednice z okolních kanclů, takže jsme zdržovali všechny čekající :-N ). Řekli vám taky, že máš měsíc před svatbou donést rodný list malého, že mu udělají nový s tvým vdaným jménem? Mě to celkem překvapilo, že má mít malý v rodném listě mé vdané jméno, když jsem ho porodila za svobodna. Vladi my jsme svatbu kvůli těhotenství odkládali, já jsem se s bříškem vdávat odmítla, no a než jsme se k tomu znova dostali tak malému budou skoro dva roky :-D .
Odpovědět
Vladi: nechtěla jsem tě strašit, určitě ti to vyjde podle tvých přestav, neboj. Já jsem jen připravená pro jistotu na všechny alternativy, at pak nejsem zaskočená. To máte tak malé místnůstky, že se tam ani postýlka nevejde? Z malých věciček jsem taky vždycky byla hotová, jenže ten můj se narodil tak velkej, že hned od začátku několik nejmenších velikostí přeskočil. Snad to další mrně někdy v budoucnu bude fakt maličkatý :-) Peto:jj, taky mi to tak řekli a taky mě to dost překvapilo.
Odpovědět
:-D Marti aspon ses tolik nebala s nim manipulovat co? ty uplne malinky miminka me docela desi, bala bych se na ne vubec sahnout aby se jim neco nestalo... no na tvoji radu dam, a na chvilicku zauvazuju "co by kdyby" a vymyslim plan B ;-) ale snad nam to vyjde tak jak si to predstavujem Peto, kdyby my sme meli odkladat svatbu tak by sme meli asi peknej pruser u rodiny, vsichni z Danovo strany uz maj koupeny letenky, zamluveny hotely...taky uz sme zaplatili zalohu za svatebni hostinu a ze to nebylo taky malo...takze proste to musi vyjit podle planu a hotovo :-) a co jinak potrebujeme na matrice? jen zadost o uzavreni manzelstvi nebo jeste neco? a kdyz se de zadat tak musime mit vsechny ty doklady [rodny list, obcanku, Danovo papiry] uz sebou nebo ty vsechny dokumenty musime mit az na obrad?
Odpovědět
Profilova fotka
Vladi - po nás to chtěli všechno, taky chtěla paní rodná čísla svědků, ty jsem samozřejmě nevěděla a ještě jsem je tam nezanesla, ale ono to asi nehoří. zas když to budeš všechno mít, ušetříš si další běhání, nošení... prostě si to budeš moct odškrtnout a pustit to nadobro z hlavy :-)
Odpovědět
jezis marja, to je fakt nekonecny....ty rodny cisla svedku by me ani ve snu nenapadli......takze diky moc! tyhle debaty opravdu usetri spoustu starosti a hlavne otho behani..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme na matrice potřebovali, vyplněnou žádost o uzavření manželství, rodné listy všech tří (můj, drahouškův a malého) a občanky. O rodných číslech svědků matrikářka nic neříkala. Jenom, že musíme dojet nějakou dobu před obřadem a donést ji občanky naše i svědků.
Odpovědět
souhlasím s Pétou, rodná čísla svědků stačí prý až před samotným obřadem, jinak stačí fakt jen ty žádosti, vyplnit dotazník k uzavření manželství a rodné listy. Vladi: abych pravdu řekla, těšila jsem se na prcka, jak ho budu pořád chovat a ten můj brouček hned od začátku 4kilový nešel jen tak pořád nosit na rukou. Ale Péta ví, o čem mluvím, vid? Když jsi taky měla takovýho "macíka" :-)
Odpovědět
Článek se načítá
po me jeste chteli seznam vybranych pisnicek a dali mi vyplnit papir, jestli chci oznameni o svatbe zverejnit v novinach. Tak jsem s usmevem rekla ze ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Terak, my jsme na matrice dostali seznam pochodů a písniček ze kterých si máme vybrat a nahlásit vybrané nejpozději dva týdny před svatbou. Marti, dobře vím o čem mluvíš, taky jsem se těšila na nošení malinkého miminka a místo toho jsem porodila obříka, který mi navíc brzy začal z náruče utíkat.
Odpovědět
Jakou hudbu jste si nakonec vybrali? Myslím svatební pochod? Je jich totiž tolik, že si vůbec neumím vybrat. Péto, to je fakt přesný, chovala jsem ho jen chvilku, pak už se bránil a nakonec utíkal pryč :-) Terak: fakt do novin? nevím, jestli bych ho tam chtěla dát, ale je to zajímavá nabídka, nemyslíš? ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsme se byli v sobotu podívat na zámku v Bechyni. Je to tam fakt super, mají na výběr několik sálů, salonků a obřadních místností... ale nakonec zvítězil obřad venku, myslím že to v zámecké zahradě se zámkem před sebou a krásnou jízdárnou za sebou bude hezké: Maji i variantu pro špatné počací, a to gotický stromový sál, který je taky krásný.... jen si nevím rady s hudbou na obřad, nabízejí mi nějakou místní varhanářku z radnice :-S nebo reprodukovanou hudbu (to zase nevím jakou....) libila by se mi živá hudba, ale nevím kde a jak ji sehnat... nemá některá zkušenost???
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, my se ještě rozhodujeme mezi Mendelssonem a Wagnerem. Mi se víc líbí ten Wagner.
Odpovědět
marti: ja jsem zaskrtla ze ne. Jmena hloupych.. znas to :-D :-D
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem byla včera na výpravě za šatama... k mému potěšení jsem zjistila, že i když nejsem zrovna 90-60-90 dají se sehnat moc pěkný šatičky....ještě jsem se sice nerozhodla na 100% ale mám alespon 2 horké favority :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jiťo, já taky nejsem 90-60-90 a šaty hned z prvního salonu byly tak krásný a jako šitý na mě, že jsem neváhala a už nikam běhat nebudu :-) . Navíc mě bude půjčovné i se závojem a dalšíma doplňkama stát 4000,- :-)
Odpovědět
PétoJ: díky za tvůj tip, taky se mi tyhle dva dost líbí, uvidím, který nakonec vyhraje. Peto3: i s doplňkama 4 tisíce? To je parádní cena, v jakém městě si je půjčuješ, že jsou tak levné? Terak: jasně, že znám, ale už jen si pak to oznámení vystříhnout a vlepit do alba by bylo pěkné. Taky nejsem 90-60-90 a navíc dost malá, ale též jsem sehnala super šaty. Konečně je vidět, že myslí výrobci svat. šatů i na nás nemodelky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mám je ze Žamberka (okres Ústí nad Orlicí). Paní má půjčovnu doma, ale je velice ochotná. Šaty má krásně udržované - žádné zašloutlé, "ušmudlané". Když jsem si s ní povídala, tak rozhodně nemá nedostatek klientek a to jí ani nikde nevisí žádná reklama. Dokonce ani na ceduli doma nemá telefonní číslo. Taky poradí, ale nevnucuje... Já jsem ani v jiném salonu nakonec nebyla - jen se známou v Lanškrouně v Eleganci, kterou všichni chválí, ale já si tam nic nevybrala, takže jsem ani neměla chuť zkoušet. Tady jsem byla fakt nadšená - i z té ceny :o). Jinak už máme doma prstýnky - teda Peťa mi to nejdřív ani nechtěl říct ]-( . když jsem to náhodou zjistila, tak jsem mu vysvětlila, že si ho musím vyzkoušet, jestli mi sedí... KRÁSA :-) . Už se těším ;-) . Navíc teď přišla kolegyně v práci s tím, že čeká miminko, tak po svatbě se také o nějaké pokusíme, začíná se to na mě valit a už bych i sviště brala :-D . Jak pokračujete vy ostatní?
Odpovědět
ahojky tak šaty už jsou zamluvené.... strach o to že mi je někdo vyfoukne byl silnější...:-) Peto, 4000 je opravdu super cena, já mám zamluvený šaty v Pronuptii v Č. Budějovicích a budou stát 7000 :-( ale zase je fakt že jsou perfektně udržovaný, pani má zlatý ruce, takže je vždycky perfektně upraví přesně na míru a nikdy prý nedělají cavyky když se šaty vracejí.... Prstýnky jsme ještě vůbec nezačali řešit... jak dlouho myslíš, že je potřeba je objednat??
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Jiťo, já měla původně prstýnky taky v plánu až v dubnu nebo květnu - později bch to asi neodkládala. I když poprvé jsme byli koukat už v únoru - to jsme zjistili, že si asi nevybereme stejný. Pak Peťa zašel do jednoho zlatnictví a domluvil, že nám půjčí katalogy a když jsme se tam stavovali spolu, dozvěděli jsme se, že zlato půjde nahoru a firma Retofy už asi za týden bude zdražovat, tak jsme rychle vybírali a vybrali si právě v katalogu Retofy. Bylo to hlavně kvůli šetření každé koruny. Ty ceny se zvedali asi o 500 - 1000 na prstýnek :-| . Ale někde jsem na diskuzích četla, že přijdou prstýnky špatně vyryté, jiná velikost..., takže je asi lepší je objednat o něco dřív, než pak týden před svatbou běhat do zlatnictví, jestli už došly a doufat, že sednou. I když nám padly oba krásně a jsou naprosto vpořádku :-)
Odpovědět
Ahoj holky, Peto3: super, že už máš prstýnky i šaty, to je hned klídek, vid? Byla jsem se dnes dopoledne taky podívat na prstýnky a opět si žádný nevybrala. Retofy se pěkně zvedly ceny, líbil se mi tam jeden, ale chtěla jsem ho užší a s kamínkem, za každou věc, kterou chci trochu jinak než je daná se připlácí, takže za snubáky za oba bych dala i s úpravama kolem 25.tisíc. To fakt nejsem blázen. Přitom chci kombinaci zlata, hodně malé oba pstýnky, ouzké a můj s kamínkem. Ještě asi obejdu ostatní zlatnictví, snad budu mít štěstí. Jitko: já bych řekla, že fakt na prstýnky je ještě čas. Stejně už je zdražili, takže ted už není kam spěchat a do 3 týdnů jsou hotové i s vyrytím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Tak já dám za půjčení šatů 2500,- a když jsem je zkoušela tak byly čerstvě vytažené z krabice úplně nové, ale všechny šaty, které tam paní měla byly čisté a voňavé, že by se v nich dalo okamžitě vyrazit k obřadu, takže myslím, že problémy nehrozí. Nižší výpujčné je dáno tím, že paní má salon ve vlastním domku a otvíračku jen po předchozí domluvě a ještě o víkendu a zároveň vlastní další dva salony ve městě a tam je půjčovné minimálně dvojnásobné. Prstýnky zrovna vybíráme - v albu mám ty mezi kterými se rozhodujeme. Budeme je mít stříbrné (protože na zlato jsem alergická a z oceli nám takové neudělají), takže nějakou tu korunku ušetříme. Ve zlatnictví prý nám je udělají podle fotky do měsíce.
Odpovědět
Profilova fotka
Úleva to je, ještě se musím stavit v květinářství, abych si tam rezervovala termín a pak už jen v červnu a červenci dolaďovat detaily ;-) Mě by ani stříbrné prstýnky nevadily, stejně mám bílé zlato, ale Paťa prohlásil, že když snubák, tak žádné imitace - tím myslel ocel, stříbro..., ale mně by to rozhodně nevadilo, ono se to stejně zase tak nepozná, pokud si člověk moc "nevymýšlí". Já si dala osobní limit do 10 000,- na prstýnky, i když jsem doufala, že budou levnější, což naštěstí dopadlo. Čas asi je, ale zase je fajn mít to z krku :-p
Odpovědět
Taky teprve přemýšlím z jakého kovu si nechat prstýnky udělat... žluté zlato určitě ne, ani jeden ho nenosíme, takže jsem myslela na bílé zlato... stříbra bych se trochu bála, že se poškrábe...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak včera jsme byli úspěčný, máme vybrané prstýnky a už jsme dali zálohu, prstýnky nám vyjdou okolo 9.000,-. Jinak šaty mám za 7.000. :-) martina.zikmundova: koukám, že jsi z Plzně, jestli ti můžu poradit, tak jsi do zlatnictví na rohu, když jse jde od hlavní pošty k plaze, zlatník je dělá na zakázku a hlavně je to ruční práce, tak tam se zkus zeptat :-)
Odpovědět
tinko: díky za tip, určitě se tam zastavím. 9 tis za oba je super cena! Ty jsi taky z Plzně? peto3: v květinářství se musí rezervovat termíny? to slyším poprvé. Tady stačí tak 3 týdny předem kytice objednat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?