Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, hlásím se k 30.8., hodně nám toho ještě chybí(jako třeba šaty-objednávám z ebay,dneska by měli poslat fakturu, oblek+košile+kravata, hlavní dort-zkusím hotelovku,snad budou hodný ,když jsem tam 4roky chodila :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Desiree já taky přemýšlela nad tím, že bych zkusila nechat dort upéct učeňky z Hotelovky kam jsem chodila, ale pak mi došlo, že tam přes prázdniny nikdy nikdo nebýval, praxe začínaly až v září a prázdninové praxe si holky zajišťovaly samy kde chtěly.
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem si dnes byla zamluvit hlavni svatebni dort - 3 patrový a bude zdobený marcipánem. Takže si můžu odškrtnout další kousek položky, protože jinak je to cukroví katastrofa - ale už jsme vymysleli i počet rolád do krabiček (místo dortu) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my možná ten marcipánový dort ani mít nebudeme. Bavila jsem se se skorotchyní a domluvily jsme se (teda přijala jsem její názor, protože mi připadl dobrý), že do výslužek nechám upéct rolády (na počtu se domluvím s tetou, má v tom větší praxi) a nadchl mě vídeňský dort - je to čokoládový dort bez krému s meruňkovou marmeládou, celý politý čokoládovou polevou a to by se mohlo nazdobit bílými marcipánovými lístečky a byly by dva menší a jeden větší patrový na kterém bude figurka. Možná ty menší by se daly polít bílou polevou a ozdobit čokoládovými lístečky nebo barevným marcipánem.
Odpovědět
Profilova fotka
Jee,tak sladký nemáme dořešený vůbec, já se na tu hotelovku docela spoléhám,měli by tam fungovat i o prázdninách, rptože vedle otevřeli jako by restauraci i pro veřejnost a tam i pečou sladký, no musim se raději domluvit. A kolik rolád tak do krabiček myslíte?Když je to většinou krabička pro dva lidi a lidí bude cca 43?S tim sladkým nemám tucha, s ostatním poradí v restauraci. Jinak my budeme mít dorta s marcipánem,ale s velikostí to nechci přehánět,tak pro 25 lidí, budou totiž ještě 4 medovníky,který upeče kamarádka, mňam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Desiree, tak jestli to mají u té vaší hotelovky takhle tak bys to měla mít bez starostí, možná by ti mohli poradit i to množství. Já se o počtu těch rolád budu teprve domlouvat, protože jsme se pro ně rozhodli teprve včera. Původně jsem chtěla velký patrový dort, dva menší a domácí ovocný zákusek. Ale to bylo počítáno s tím, že dorty se rozkrájí do výslužek, tak možná ten patrový nebude zas tak velký a menší bude jenom jeden. Děláte dorty jako poděkování maminkám? Upřímně já se o takové tradici dozvěděla až tady, ale celkem se mi líbí až na to, že v té záplavě sladkého kolem svatby mi jsou další dorty proti mysli, tak bych chtěla ty děkovací básničky vytisknout na etikety na víno a dát maminkám nějaké opravdu kvalitní a dobré vínko - není to hloupé?
Odpovědět
Ahojky holky, konečně jsem se sem dostala, jsme přijeli teprve v neděli z dovči v Itálii, paráda, jsem se i trochu opálila, tak možná v těch bílých šatech budu i vidět :-) Peto: pěkný šaty, na bordovou taky ujíždím! ti budou slušet k těm světlým vlasům! hlásím, že už máme konečně vytisknutý oznamka, dneska jsem i vyzvedla vývazky, dort máme vybranej, až všechno nafotím, hodím si to do albíčka. o roládě jsem zatím vůbec neuvažovala. poděkování maminkám? to je nějaká tradice??? představte si, jsem tchyni říkala, že už si moje mamka koupila šaty na svatbu se sáčkem, takový tak akorát na její věk a tchyně mě uzemnila, že prý ona má koupeny sexy zlaté šaty (v srpnu jí bude 50, ale má postavu na 20, tak toho holt využívá) no a ještě, že prý kytici k tomu chce tmavě fialovou. fakt parádní, přitom jsem chtěla úplně jiné jim dát. no, nebudu se s ní přít, stále doufám, že nám něco přispěje na hostinu, jinak se asi pěkně prohnem. budete zvát ke svat. stolu i partnery svědků, kameramana, fotografa a hudebníky? my to stále řešíme a nějak nevím, jestli je to nutnost. a co kapesníček pro ženicha, už ho nějaká máte? kde se kupují a musí se tam nechat něco vyšít? medovník, ňam, bych si taky dala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
O tom, že se dává maminkám dort jako poděkování jsem se dočetla tady v diskuzích, jsou to tradice v některých částech republiky. S těma šatama je to u nás naopak. Tchyně má připravené elegantní ale střízlivé šaty, k jejich výběru si mě pozvala a mamka vymýšlí nějaké extravagantní experimenty a já se jenom modlím, ať ji ségra udrží v normě. Na hostinu nám prý přispějí obě mamky, tak s tím celkem počítáme. Co se týká toho zvaní ke stolu, tak kameramana a fotografa budeme mít profi jenom k obřadu, takže ty určitě zvát nebudeme. Hudebníky jo, jsou to Petrovi kamarádi. A taky bude mít své místo u tabule řidič, který poveze nás dva a večer bude rozvážet domů hosty. Doufám, že se nepletu, ale myslím, že pokud se kupuje slavnostní kravata, tak kapesníček ve stejné barvě by měl být u ní. O tom, že by se tam něco vyšívalo nic nevím.
Odpovědět
hm,jenže Michal bude mít stříbrnou kravatu z hedvábí, co dostal k vánocům a kapesníček u ní nebyl. a co ti partneři svědků? taky se zvou na hostinu?
Odpovědět
Profilova fotka
To asi záleží na domluvě. U nás budou svědci bez partnerů. Protože moje svědkyně zrovna žádného partnera nemá a i kdyby si teď nějakého pořídila, byl by to příliš krátký vztah na to aby ho chtěla představit rodině :-N a Petrův svědek bude v době naší svatby čerstvý tatínek, takže jeho paní bude se zhruba dvoutýdenním miminkem doma.
Odpovědět
Profilova fotka
My zveme partnery od všech hostů pokud je tedy mají a jsou spolu už nějakou dobu a všichni budou jak na hostině,tak pak na grilování,který bude na stejným místě ;-)
Odpovědět
ok, tak už jsou taky pozvaní, ptám se proto, že neznám svat. zvyky a nechce se mi to někde hledat. spíš mě trochu štve moje svědkyně, že je ted celou dobu v Německu na stáži a sem přijede až 29.8. večer, potřebovala jsem jí tu dřív, abych jí ukázala co a jak, aby mi trochu pomohla v den svatby s prckem, aby si na ni zvyknul, ale takhle mi moc platná nebude :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky! Teda vy jste toho napsali! Tak k těm roládám - taky je budu dávat do krabiček, řekla jsem si skorotchýni o 5 - snad to bude stačit. Spočítala jsem, že z jedné se dá nakrojit asi tak 20 kousků - když dáš 4 do krabičky...(ale těch 20 je jen odhad) Zvyk s děkovacím dortem znám, ale taky přemýšlím spíš o těch vínech, kamarádka měla celkem levné svatební skleničky (100,- za 1), tak pořídila i pro rodiče pár svatebních skleniček - taky se mi to líbí. O kapesníčku nevím a s kravatou mi ho taky neprodali - a máme to ve žluté, tak nevím, kde ho budu shánět (asi budeme bez kapesníčku). Muzikanta zvát budeme - je to bratr ženicha, partnery svědků taky (jeden je ženichova sestra, druhý moje kamarádka, která s přítelem žije už asi 11 let, tak by jí to asi ani nebylo příjemné, kdybych pozvala jenom ji). Fotografku máme profi a jen na obřad + asi hodinku po obřadu, takže na hostinu ji zvát nemusíme. A mám další přírustečky na svatbu - 5 kusů svatebních bublifuků a 2 kusy žluté (krásné slunečnicové) organzy na stůl. Tchyně na svatbu půjde v kalhotovém kostýmku - tmavém, takže decentní a mamina si ještě musí něco pořídit - asi také kostýmek, ale se sukní :-p :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vespolek ;-) Tak bublifuky mám taky ještě v plánu, nějak mi pořád připadá kolik máme času :-) , myslím,že se sladkým se to zvládne,ale jak jsem chtěla nechat dělat dort v hotelový škole,tak o prázdninách to nedělaj a přitom restauraci co maj hned u školy mají otevřenou pořád,asi málo učňů,tak vymýšlím kde jinde ]-( . Příští týden přijdou oznámka, organza na stůl a vlizelín, chtěla bych ho nějak uvázat kolem židlí, v restauraci si snad poradí a s výzdobou doufám taky, můžu si to udělat i sama, ale večer předtím až odejdou hosti a to může být i o půlnoci a i v deset by už bylo pozdě,tak to nechám na nich..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Tak mi začala dovolená - HURÁ!!! Ještě se musím pochlubit, jaký zlatíčka jsem měla ve třídě - někdy v březnu zjistily, že jsem zasnoubená - podle prstýnku to ze mě dostaly - ale řekla jsem jim, že je to ještě tajné a když jsem jim v pátek dala vysvědčení, tak se mě ptaly, jesli už to není tajné, tak jsem jim řekla, že už ne - všichni vyletěli ze třídy a na celou školu řvali - paní učitelka Motlová se bude vdávat - to bylo tak roztomilý, že jsem se musela smát, jsou to prostě zlatíčka :-) . Jinak jsem začala vyrábět košíčky na koláčky a přemýšlím o jmenovkách...
Odpovědět
Peto: tedy ty máš fakt zlatíčka!!! a co vlastní mimi, taky plánujete? ty umíš vyrábět košíčky? a z čeho?
Odpovědět
Profilova fotka
Marti: Vlastní zlatíčko už taky plánuju - teď dobírám prášky a poradís se s paní doktorkou na gyn. a po svatbě bych ráda měla to svoje. Výroba košíčků je docela jednoduchá - dělám je ze žluté čtvrtky - potřebuješ čtverec zhruba 19 * 19 (já ho dělám přes celou tu kratší stranu čtvrtky a pak stříhám vlnkovatýma nůžkama. Pak od krajů naměřím po 6 cm - přehnu (od všech 4 krajů) a pak už jen nasřihnu a secvaknu - postup jsem jednak četla někde tady v diskuzi a pak jsem si doma jeden svatební košíček schovala a rozdělala ho - tak jsem měla i mustr :-) . Ještě na ně přidělám zelené kartičky- kdo a kdy že se to vlastně vdává a žení - kolikrát dostanu koláče v sáčku a vůbec nevím od koho, tak to budou vědět i ti, kteří nedostanou oznámení :-p
Odpovědět
Peto: nemůžeš ty košíčky nafotit? mám sice jakous takous představu, ale i tak by se radši hodila fotka. Ty košíčky máš na výslužku? dneska jsem byla ve výrobně lahůdek a cukráren, vybrala jsem si tam minizákusky do výslužky, 4Kč za kus, ale samý ňaminky. tak to musím propočítat, kolik toho budu brát a dají mi to i do průhledných kulatých krabiček, tak s tím nebudu mít žádnou práci. Ale stejně budu péct ještě těch 1000 svat. koláčků a ještě přemýšlím, že možná objednám 2 velké rolády a nakrájely by se.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, nafoceno mam, ted to sem jeste pridat - snad v týdnu - ted nestiham :-(
Odpovědět
ahoj holky, vubec ted nemam cas :-( ale obcas sem namrknu... my teprv objednali oznamka...a budem je moct rozeslat az na konci cervence...je to dlouho ale je to spis takova formalita neb vsichni co sou pozvani vi ze sou pozvani.... taky se tesime na pristi tyden na prstynky. Marti: Coze???? co je to za cukrarnu! dej mi prosim konkakt a rekni mi jaky tam maji druhy... a co dorty tam nedelaji nejaky pekny? to porad nemame vyreseny :-( takhle na dalku je to fakt na houby. no ale kdyz mi reknes kde ta cukrarna je, tak tam poslu kamosku, ta je na sladky silena tak nam to muze ochutnat a objednat :-) a jak sou veliky ty krabicky?? to se nekdo ma...dva mesice prazdnin 8-)
Odpovědět
Vladi: patří to pod COOP na Doubravce, ale chodí se tam suterenem, každopádně ted jsem ještě jednou koukala na ceník a ty minizákusky vyjdou od 4,20 do 7Kč za kus, super ceny, řekni kámošce, ať zajde do Coopu, nakoupí tam různý věci, ochutná a řekne ti, co jí chutnalo. taky to ted budu postupně kupovat, abych věděla, co nakonec objednám. ale zatím určitě budu brát minivěnečky a roládky. mají tam různý řezy, no každopádně kdybys chtěla, napíšu ti do IP víc info. ty krabičky vyjdou na 15Kč za kus, jsou celý průhledný, ale vejde se tam tak 6-8 kusů maximálně, což nevím, jestli stačí. holky, dotaz, jakou kytici budete objednávat maminkám a svědkyni? barvu, druh, velikost a tak? ted to hodně řeším, tak prosím poradte.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Já budu mít slunečnice, tak jsem přemýšlela, že bych maminkám objednala taky třeba jednu slunečnici a něco k ní, ale ještě se domluvim s mamkou :-)
Odpovědět
Marti, cirou nahodou web nemaji? nase maminky budou mit svatebni kaly, nejspis tri a barvu jeste nevim, pravdepodobne bilou a jakou budes mit svatebni kyticku Marti?
Odpovědět
Vladi: bohužel ten web fakt nemaj :-( svatební kytku mám myslím v albíčku, ještě mrknu, případně jí tam dodám. budou to krémové růže kombinované s lososovejma. s těma kalama je to zajímavý nápad, bych jim je možná taky mohla dát. jaký barvy existují. tmavě fialové jsou? ty by se jim totiž hodily nejvíc k šatům, co budou mít.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, taky se hlásím k tomu krásnému termínu :-) už se na ten den moc těším . . . .
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, tak album s výrobou košíčku je hotové :-) . Budu do nich dávat svatební koláčky - u nás se roznášejí asi 14 dní před svatbou. Místo jmenovek jsem se pustila ještě do vývazků (nakonec ještě změním profesi a budu švadlenka).Dělám je z bílé a žluté stužky a jsem docela spokojená - zatím jich mám asi 11 a celkové náklady možná 10,- Kč a asi ani ne, takže se rozhodně nevyplatí objednávat si je na netu - ty výroba zase tak těžká není - sedím u toho po večerech (za jeden jich udělám cca 5, protože nikam nespěchám). A dnes jsem si byla domluvit zbytek svatebních dortů (celkem budu mít 3) a taky jsme konečně začali trochu řešit cukroví a objíždět paní, které se tím zabývají - za 14 dní jedeme k jedné na ochutnávku :-) . Mamka slunečnici jako kytku pro sebe schválila. teď už jen se ještě jednou stavit v květinářství a domluvit se na počtech a vzhledu... :-) A co vy ostatní? Pomalu, ale jistě se nám to blíží :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Peťo taky jsem si vývazky šila sama, vyšly mě asi na 2 Kč za jeden (mám je z dražší stužky lemované stříbrnou nití a s kovovou perličkou) Měla jsem je hotové za necelý týden po večerech u televize (je jich pro jistotu o něco víc - asi kolem 60) . Na jmenovkách dělám (jsou to maličké balíčky s miničokoládkou na kterých je přivázaná kartička se jménem). Dorty a cukroví už taky budeme muset s tetou domluvit, původně jsme to měli domlouvat minulý týden ale nějak to nevyšlo. Koláčky se u nás rozvážejí 2-3 dny před svatbou a nedávají se do košíčků, ale balí se do balíčků z celofánu, ten už taky musím začít zhánět. A dneska se chci kouknout do obchůdku, kde prý mají levný vlizelín a organzu na nazdobení aut, tak jsem zvědavá, jestli něco koupím.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se koláčky dávají tak po 12 taky do celofánových malých sáčků, ale někdo dává i v košíčkách a to se mi líbí víc. Ty vývazky budu mít taky asi ještě levnější - mám jich zatím málo a mašle ještě zbývá dost - pak to propočítám. Organzu už mám doma, budu s ní zbobit jen stůl, na autě chci já slunečnicovou kyti a skoromanžovi už jsem sehnala černý cylindr (já budu mít tmavě zelené auto a on stříbrné, tak by to mohlo vypadat pěkně). Dnes mi psala kamarádka, která má svatbu 2.8. že už začíná být nerrvozni, že to nestihne, já jsem zatím v klidu :-) . Teď jsem začala dělat svatební noviny - aby se hosti během focení nenudili ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, yassin: vítej do klubu! co už máš přichystáno, objednáno a tak? dneska se byl skoromanža domluvit v hotelu, kde bude obřad i svatba a maximální spokojenost. dokonce nám vyzdobí stůl jak vlizelínem (nebo to je organza? fakt to neřeším, hlavně že to je :-) do toho okvětní plátky, svícínky, prostě všechno, nemusím nic kupovat, tak je zas o starost mín. vývazky mám koupené za 10Kč za kus, jsou takové zdobnější, viz albíčko. holky, to jste měly napsat, že vývazky děláte doma, bych si od vás je koupila. nemám totiž na jejich vyrábění vůbec čas. Ten můj mrnousek totiž poslendí dobou odmítá spát, po obědě tak 15-40min, večer chodí až po 22, to jsem pak úplně KO. jsem ráda, že stíhám domácnost, ještě si hrát na švadlenku, to asi ne:-) Peto3: co píšeš do svatebních novin?
Odpovědět
Profilova fotka
Marti: harmonogram svatebniho dne, sbvatebni zvyky, trochu ze zákona, sbatební vtipy - po netu je toho spousta - taky přimo tady na beremku najdeš jak ukázky tak diskuzy na tema svatebni noviny Ani se nedivim, ze nestihas delat svadlenku, kdyz je mrňous tak čilý :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?