Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, u nás je taky docela dlouhé příjmení, ale vzhledem k tomu, jak dlouhé a krkolomné jméno má babička mého nastávajícího a vždycky se do všech úředních kolonek vešla, tak to nějak neřeším. Ale po prababičkách asi děti mít jména nebudou (Hildegarda, Hedviga, Alžběta, Ludmila - to jsou všechno celkem staromódní jména, která nám k dětem moc nesedí). S tou kamarádkou je to hloupé. U nás měla sestřenka už domluvenou brigádu v Itálii na dobu naší svatby a když se dozvěděla o svatbě udělala všechno pro to, aby s náma mohla být. Nepřijde teda na mou rozlučku, ale 29.8. dorazí domů.
Odpovědět
Profilova fotka
já ten medovník nakrájím k izákuskům na malé kousky - a kdo bude chtít, tak si vezme. Peťův kamarád nás taky šokoval, když jsme jim oznámili termín, tak asi za měsíc přišel, jestli bychom to nemohli posunout, protože jeho manželky dědeček slaví 70 (nebo 80). Tak to mě fakt dostalo, proč oni nemůžou hnout s narozeninama, ale my máme hýbat se svatbou - pozvánku dostanou a buď se dostaví, nebo ne. A to to byl jeho nejlepší kamarád... K těm dívčím jménům - poslední dobou se mi líbí Terezka nebo Eliška, dřív to byla Sára, ale ... nemá moc podob, zdrobnělin a tak... :-D Dnes jsme viděla návrh svatebního oznámení a pozvánek ke stolu a jsem naprosto nadšená :-D
Odpovědět
PetoJ: tvé příjmení je ještě krátké proti tomu, co budu mít já: Patzenhauerová, pěkně krkolomný, to mi dá ještě práci, než se to naučím psát. Moje svědkyně taky na rozlučku nedorazí, nebot je v Německu na stáži, ale 29.8. též dorazí, tak snad bude na svatbu čerstvá :-) Přesně jak říkáš, Peto3, tchyně má 2.8. 50, tak je docela vytočená, že jsme si jako dovolili mít svatbu. Možná jsem to už psala, ted si nějak nejsem jistá. Terezka je ted hodně oblíbená, má jí skoro každý, my ji taky chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, úžasné příjmení, s tím bych měla asi taky dost práce. Kamarádka, co se vdala v Anglii je teď makéta Lopez (ale nevzala si anglána, nýbrž kolumbijce). S tou tchýní jsi myslím nepsala. Jako kdyby se narozeniny nedaly slavit o něco dřív nebo dýl... :-p Má bejt ráda, že se jí syn žení a že jí nezůstane doma... :-D
Odpovědět
Peto: no přesně jak říkáš s tou tchyni, jako nejen že je naštvaná tchyně, tak tchána se to dotklo ještě víc. A aby toho nebylo málo, tak tchyně říká jen tak mezi řečí, že už jí jako můžem vybírat i kupovat dárky ted, abychom to pak stihli :-) fakt vtipná. ale o naší svatbě se bavit nebudou, když ženich nemá hotovou školu. at si trhnou nohou, mě tím parádně vytáčí. Já se chci taky jmenovat Lopez, to by uměl napsat každej a tak krásně by se to vyslovovalo :-) Když už jsem u toho, jaký kdo budete mít příjmení, když už jsem to já na sebe práskla? tak nakonec jsem se rozhodla, že oznamek budu mít 30ks, kámoškám to naskenuju a ostatním příbuzným a blízkým dám originál. jen mi dneska vybouchnul fotograf, prý nemůže atd. škoda, je úžasnej, ael co se dá dělat. Kámoš naštěstí koupil super drahý foták a chce se chystat nás fotit, tak ho prubnu a uvidím, případně zkusím ještě narychlo sehnat někoho jinýho.
Odpovědět
Marti, jak se to stane ze vybouchne fotograf, zase me strasis....? tos ho mela zamluvenyho a on ti pak rekl ze nemuze nebo jak? jinak ja budu pani Wise, je to hezky a v UK nebudu muset hlaskovat pul hodiny Pivonkova, ovsem v Cechach mi budou rikat Vise a ja budu jen pripominat kazdymu vyslovnost ze je to [wajz], takze to bude taky vtipny, ale aspon je to kratky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já budu Gajdáčková (naštěstí si to nechal drahouškův tatínek počeštit - drahouškova babička je Hildegarda Gaydaczková). U drahouškovy rodiny toho v srpnu taky bude hodně ke slavení - babička má 80. narozeniny, bratránkovi se narodí prvorozené vymodlené dítko, bude se slavit několik svátků (díky polskému původu to slaví skoro stejně jako narozeniny), ale nikoho ani nenapadlo mít námitky proti našemu termínu svatby. Možná proto, že všichni vítají jakoukoliv příležitost, kdy se může rodina sjet dohromady a slavit a my jsme pořád tak trošku bráni přes prsty, že žijem s dítětem bez oddání "v hříchu". Fotografa budeme mít profíka jenom na obřad a to toho co má úřad nasmlouvaného, jinak nám bude fotky dělat moje ségra, obřad jakožto svědek fotit nemůže. Její fotky se mi moc líbí a už vyhrála několik fotosoutěží, tak se to asi líbí i jiným. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já si v příjmení taky pohorším - teď jsem Motlová - žádný háček, celkem krátké. Budu Bednaříková - děti mi ve škole řekly, že si mám nechat svoje jméno, že mi tak stejně budou říkat - jsou fakt roztomilý - a to jim jdu chystat písemku :-( . Fotografku mám už taky dlouho zamluvenou, tak snad neodřekne a mám ji na obřad a pak asi na hodku na nějaké "pěkné" fotečky :-D
Odpovědět
Vladi: bohužel jsme ho měli domluveného na 90% a nakonec jeho drahá polovička objednala na 14 dní zájezd do Francii přesně v termínu naší svatby a je jasný, že ted už jí to odříct nemůže. Sice ho to mrzelo, je to můj spolužák ze základky, ale co se dá dělat. Zkusím toho kámoše, natrénujem si pěkný pózy na focení a snad to nějak dopadne. Wise je pěkný, to budeš mít krásně krátký!!! PetoJ: počeštěně to zní lépe, to je fakt a je to snazší. My sice ve hříchu podle ostatních nežijem, ale je to podle nich všechno naruby, když máme dítě a nejsme sezdaní. Prostě stará škola :-) Ségru ti závidím, škoda že nemůže přijet i na naší svatbu, ledaže bys přesunula termín, aby stihla obojí,haha :-) Peto3: dětičky jsou zlatíčka, to já říkám pořád :-) tak jim dej aspoň lehkou písemku, když jsou tak hodní. pokud máš fotografku zamluvenou, tak bud v klidu, ta už snad neodřekne, to by byla fakt velká smůla.
Odpovědět
tak nastesti nasi fotografove sou manzele a oba se s nama sesli, pani ma sice jinou svatbu ale pan bude mit jeste jednoho fotografa pomocnika, tak snad nam zadny fiasko neohrozi....ale mela sem trosku strach po precteni ty tvy zpravy Marti dobry na tom je kdyz to bude segra, ze se budete citit uvolneny, urcite si to uzijete, uz se tesim na vsechny fota!!!
Odpovědět
Vladi: neboj, bude to ok s fotografem, to jen holt nám se něco nevydařilo, ale hlavu si kvůli tomu neutrhnu :-D to jsou vedra, co? jestli takhle bude i 30.8., tak se v těch šatech uvaříme. byla jsem se podívat v tom našem hotelu, dali jsme si oběd a ceny i kvalita jídla fakt dobrá, jsme spokojeni a je tam super teráska s dětským koutkem, to si to tam děti asi užijou :-) ještě jsem zkoukla i ceny pohárů a asi nebudu dávat tolik sladkýho a nechám na každým, at si objedná do bude chtít. Nesmíme si ale vzít sebou chlebíčky, tak jich koupím asi jen 50 domů jako malé občerstvení a tam si každý po obědě a sváče dá z obložených mís co hrdlo ráčí.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, my to máme s pohárama dohodnuté tak, že když se bude dávat káva, tak zároveň když se obsluha bude ptát na to, kdo chce jaké kafe, tak se zeptají i jestli někdo chce pohár - počítám, že asi hlavně děti budou chtít, ale třeba chlapi asi ne.
Odpovědět
Článek se načítá
holky, už máte na tuty vybrané dorty? já se v tom pořád plácám, těch nabídek je tolik, přemýšlím, kolik za to utratit, jestli do 2táců či více :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, já budu mít asi 3, maximálně 4. Hlavní, který budeme krájet chci mít politý marcipánem a bude bílý se žlutou či zelenou stužkou a asi i s drobnými slunečnicemi - nebo ty budou jen nahoře, to ještě nevim. A pak 2 děkovací pro rodiče - to ještě nevim, ale moc se mi líbí ty s jedlou fotkou....Do krabiček na výslužku nebudu krájet dorty, ale roládu - je to pohodlnější ;-) . Dnes jsem si pořídila druhou věc na výzdubu - v Litomyšli měli svícínky v zelené barvě (na čajové svíčky), tak jsem neodolala a 6 si jich pořídila. :-D
Odpovědět
Marti, ja bych si klidne i priplatila ale bude to dost "naslepo", byli sme zkusit jednu cukrarnu, slibili nam katalog a nic se nedeje.... hrozne se mi libi dorty a minizakusky na e-party, jenze je to daleko a podle me az moc predrazeny s vyzdobou stolu taky porad nevim a co kvetiny? uz vite co budete mit za svatebni kytici a vyzdobu stolu??? uz se to blizi a porad je toho strasne moc na zarizovani a porizovani :-|
Odpovědět
holky, koukněte do mýho albíčka, přidala jsem tam super soustavu dortů, leč nevím, kde bych pořídila k tomu ty malý zábradlíčka, kdybyste měly nějaký tip, určitě budu za něj ráda. kytky právě vybírám, rozhodla jsem se, že na stůl spešl výzdobu dávat nebudu, jen tam umístím do 3 váz květiny maminek a svědkyně a konec. stejně tam výzdoba docela zanikne mezi jídlem, tak to nebudu přehánět. svícínky jsem taky chtěla, ale bojím se, aby něco nechytlo, přeci jen znám obě rodiny a všichni maj ruce levý :-D Peto3: nevíš, kde by se dal sehnat jedlý papír? jedlý fotky vím, že dělají, ale chtěla jsem pro malýho jedlý papír s dětskými motivy a nikde ho nesehnala :-(
Odpovědět
no prave, to je ten dort z e-party, nebo jestli si ho nechali udelat jinde to nevim, ale me se tam taky libi jeden s tem sloupama ale nemuzu to objednat od nich neb sou v Kladne a jen doprava by stala 3000, bohuzel....kdybys zjistila kde sehnat ty zabradlicka a sloupky tak dej urco vedet jinak my mame kulaty stoly takze neco musim vymyslet do centra, nejspis kvetiny, ale nechci aby to vyslo na moc penez a to se nebojis ze malej pak zacne papat i papir normalni??? ;-)
Odpovědět
no tak normální papír zatím ještě neochutnal, ale nemyslím si, že by ten jedlej jedl, protože to moc dobře nechutná, spíš je to prostě jen na okrasu. ten dort s těma zábradlíma prý vyšel na 3.200, parádní cena, akorát paní prý byla z Oloumouce, škoda. my budem mít 1 dlouhý stůl, tak je to snazší. jsem říkala ženichovi o těch svícínkách a najednou se zbláznil, že by je tam chtěl. ještě promýšlím, jak to udělat s pitím, protože jsem slyšela, že když se hosti rozšoupnou, může dát účet za pití klidně i přes 20 táců a toho bych se chtěla vyvarovat. jedině uzavřít než přijdou kamarádi účet a pak založit nový, kde si každý bude hradit pití sám a jídlo obstaráme my, co myslíte, je to blbý?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Na konečné verzi dortů se ještě musím domluvit s tetou, ale měly by to být tyhle: http://www.beremese.cz/album/view.php... http://www.beremese.cz/album/view.php... Marti jedlé papíry s dětskýma motivama seženeš na wewewe. tortina. cz Dávala jsem to malému na dort k 1. narozeninám (pokud chceš kouknout jak to vypadalo, když to patlal amatér tak je to tady: http://bastien.webgarden.cz/image/457... Ale chuťově to na dortu není nic moc, lepí se to na patro a je to suché, no spíše na efekt než na chuť. Kytky ještě nesháníme, ale budeme nechávat dělat jenom kytici pro mě a voničku pro ženicha, takže to má ještě chvíli čas. Kytky na stůl nechci - připadá mi, že to tam spíš zavází než cokoliv jiného, místo kytek budeme mít na stolech mísy s ovocem. A svícny tam mít budeme, ale nebudou se zapalovat svíčky, děti by to mohly převrhnout a ublížit si. My máme pití vyřešeno tak, že musíme vzít od restauračky 1 litr tvrdého na 10 osob a další budeme mít nakoupený svůj. Víno budeme mít taky svoje. Pivo a nealko bude z restauračky psáno nám na účet. A kdo bude chtít něco z nabídky místního baru ten si to zaplatí z ruky.
Odpovědět
Profilova fotka
My jelikož si všechno budeme dělat na myslivecké chatě máme pití "vyřešeno". Co tam přivezeme, to se bude pít a platit nikdo nic nebude - nebude komu :-D . Alkohol seženu přes skorošvagrovou - mají bar, tak mi to sand protáhne účetnictvím a co zbyde, tak jim vratime :-)
Odpovědět
Ahojky, tak jsme dneska sehnali profesionálního fotografa na svatbu, hurá. už jsem se začínala bát, že nikdo nebude volný. zatím jsem dali zálohu 750Kč, budem mít 42 fotografií z obřadu a pak si vybereme v parku, které foto budem chtít, celkem by to mělo vyjít kol 2500-3000, takže taky jakž takž dobrá cena. Včera mě taky mamka přemluvila, že mi objedná dort i výslužku, abych nemusela nic péct a rovnou to zaplatí. tak taky super. zatím tedy vybírám, co si objednat. těch dortů je tolik. PetoJ: krásný dortík pro prtouska, se ti povedl! svatební bych ale chtěla na stojánku 3 patrák, jen mám dilema, zda ovocný, marcipánový, kombinace. kulatý, hranatý, těžký výběr, když je tolik možností. Sháním svat. vývazky, mám ty moje konkrétní v albíčku, ale prý se už nevyrábí. mi to docela štve. asi holt budu muset jít do jiných. Jaké kytice necháte udělat pro maminky a svědkyni?
Odpovědět
Ahoj holky, jdu se rozloučit před dovčou, zítra odjíždíme na týden do Itálie, moc se těšíme, už máme cest. horečku, jak tu cesstu zvládnem sami autem s prckem, no uvidíme. krásný týden! papa
Odpovědět
Profilova fotka
Martinko, tak šťastnou cestu a užijte si to. Autem to bude v pohodě, můžete zastavit kdykoliv už to bude pro malého moc dlouhé a protáhnout se.
Odpovědět
Marti, taky preju stastnou cestu a hezkou dovolenou! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se přidávám k přání krásné dovolené, i když asi to budeš číst až po návratu, tak vítej zpátky :-D Dnes jsem si domluvila s kamarádkou organzu, takže možná budu mít příští týden přírustek do malé sbírky na svatbu a taky by nám měly přijít svatební bublifuky. A zkoušela jsem styl písma na jmenovky, ale to bude ještě oříšek - je jich tolik pěkných 8-( Chystám se dělat i svatební noviny, ale to až za 14 dní, až nám začne dovolená ( a dětem prázdniny) - už aby to bylo, pomalu nám na škoe dochází nápady a energie (a to nejen učitelům, ale i dětem). A dnes jsem zjistila, že umím udělat pdf soubor - a v tom se to pak prý tiskne nejlíp, tak jsem zase o krok blíž k snad podařené zábavě pro svatebčany. A dnes jsem ještě potvrdila korekturu svatebního oznámení, tak teď už jen budu čekat, až mi dají vědět, že mají vytisknuto - už aby to bylo :-) To je momentálně vše, stále odkládám řešení cukroví, ale už na to budu muset vlítnout, nebo žádný mít nebudeme :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Tak já mám dvě novinky. 1. mám objednaný oblek pro malého - tada kalhoty a vestu 2. změnila jsem svatební šaty. Vlezla jsem do salonu zeptat se na oblek pro ženicha a tak nějak mi padly do oka trošku extravagantní vínově červené šaty, tak jsem je zkusila a cítila jsem se v nich jako královna, tak jsem je hned zamluvila, naštěstí je to salon stejné majitelky kde jsem měla ty původní, tak mi bez problémů převedla zálohu. A taky aktivně pracuju na jmenovkách a sbírám podklady pro svatební noviny, ale ty budou jenom maličké - asi 4 stránky A5.
Odpovědět
peta3: peto az s tim budes hotova, nechces vyresit i neco z mych priprav? jak to tak vidim, tak ja odkladam skoro vsechno momentalne, pak se z toho asi zblaznim... pristi tyden deme na svatbu Danovo kamosovi, sem z toho nervozni jako kdyby to mela byt moje...je to dost divnej pocit, ale tesim se na to, hlavne pro inspiraci
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky! Dnes mám obrovskou radost, protože jsme Miláškovi koupili oblek a košili a kravatu. Tak už jen boty :-D . Mela jsem z toho docela hruzu, ale máme to a nebylo to tak dramatický, jak jsem si myslela. A taky mi volali, že vytiskli zkušebně naše oznámení na 2 papíry a mám si přijet vybrat a pak už budou tisknout. Příští týden se chci stavit kvůli dortu - alespoň tomu lavnímu a už jsme s mamkou pomalu začali řešit to mnou nenáviděné cukrov í(jíst ho můžu, ale rozhodout kolik a čeho... :-S ). Vladi, buď v klidu, svatba se dá stihnout naplánovat a zařídit i za měsíc... :-D (alespoň mi to říkalo několik lidí) Peťo Jurinová - máš někde fotečku šatů? V tvém albumu jsem je nezahlédla (jsem zvědavá). Každopádně, když se v nich cítíš dobře tak není co řešit, já jsem si taky zkusila troje a pak ještě jedny a vrátila jsem se ke třetím (o kterých jsem hned věděla, že jsou to ony, i když má první představa, byla úplně jiná :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo mám jenom odkaz na fotku přímo ze salonu na modelce. Na sobě je vyfocené nemám http://www.svatebnisalon.com/Images/2... My oblek pořád nemáme (teda pro ženicha, mládenec už má oblek zamluvený, jen ho musím vyzvednout).
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jsou fakt náááádherný a zajímavý. Dobrý výběr :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?