Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Peto, s tím nočníkem mám stejné dilema, malej ho bere jako super hračku, občas se mu tedy povede něco do něj vypustit, ale jinak ho máme na okrasu. Možná ho sebou ale vezmu, když už sebou budu brát spousty dalších věcí. Trávíme ted spousty času venku, tak to tady trochu zanedbávám. Byl by hřích sedět doma u pc a neužívat si sluníčka :-) Už začínáme být s prckem oba pěkně opálení, tak snad nám to pak do svatby vydrží. Tak co holky, jak jdou přípravy na svatbu? Kdo co máte nového? Já stále očekávám, kdy mi ze salonu zavolá ohledně našich objednaných prstýnků. Se na ně hrozně těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já teď dokončuju v hlavě svatební oznámení - nějak mi nedošlo, že tam musím taky vymyslet text, moto... tak jsem hledala text, moto... nechtěla jsem žadné holubičky ani srdíčka, takže ani žádné sladké veršíky. Ještě mi to musí schválit Miláček. Včera jsme se vrátili k tématu jídlo a najednou by chtěl svíčkovou, kterou já ale nechci..., tak uvidim, jak to dopadne :-( Marti - to věřim, že už se na prstýnky těšíš, já se taky moc těšila. Teď je občas vyzkouším, jestli se náhodou nesrazily :-D
Odpovědět
ahoooj holky, se hlasim po dlouhe dobe. doufam ze se vsichni mate fajn! my byli minuly vikend v Cechach a zarizovali a zarizovali a zaridili toho docela dost, takze sem ted aspon trochu klidnejsi. konecne sme rozhodli o miste a hodine obradu, takze budem konecne moct objednat oznamka :-) jinak sme sehnali prekladatele, kvetinarstvi, cukrarstvi, ochutnali sme svatebni menu v hotelu a projednali nektery detaily hostiny a vyzdoby, vybrali vina, sesli se s fotografem a vybrali saticky pro druzicky. Byl to nabitej prodlouzenej vikend ale stalo to za to. no ale starosti nekonci, nemam prstynky, Danovo oblek, moje boty a doplnky atd atd.... premyslela sem hodne o casovym planu ve svatebni den a chtela se vas zeptat jak to mate naplanovane vy? my totiz meli hostinu domluvenou uz pred tim na 4 a rozhodli sme se mit obrad v jednu, takze tam mame strasne moc casu mezi, to myslim ze asi neni dobry, ale na druhou stranu nechcem zadnej stres....mam takovej pocit ze obrad trva tak nejak pul hodiny + gratulace + nejaky ty tradice, pak chceme jet do mesta na foceni, pokud mozno s co nejvice hosty a pred hostinou klasicky rozbijeni talire, pak nez se vsichni usadi.... moc si to neumim predstavit, asi to budu muset nejak projednat se zkusenyma co uz se vdavali jak to casove vychazi....hostina by se dala prinejhorsim trosku posoupnout driv.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my už máme hostinu domluvenou celkem do detailů - menu na oběd i večeři, co bude na stolech během odpoledne, co si můžeme dovézt svého a pod. Program na svatební den vidím asi takhle: ráno odvedu malého k mojí mamce (pojede s ní a s mojí ségrou tak už se o něho do obřadu postarají), pak zajdu ke kosmetičce, domů ke mně přijede kadeřnice a učeše mě i družičku, a mezitím drahoušek zajde vyzvednout kytici, pojedeme spolu od nás z domu a se svatebčanama se sejdeme až u radnice (moje rodina se sjede u mojí mamky, přítelova rodina u jeho mamky a tam nazdobí auta a přijedou k radnici), obřad máme v 12:30 (půl hodinky na obřad a vyfocení hromadné fotky, gratulace a seřazení aut do kolony), pak se přesuneme do restauračky, kde bude to rozbíjení talíře, usadit by se mohli stihnout celkem rychle, číst umí skoro všichni a jmenovky si najdou a jídlo by mělo být ve 14:00, ale to se bude ještě upřesňovat den před svatbou, fotit se půjdeme až po obědě. A pak už se budeme jen veselit a bavit a až bude odpoledne malý unavený, tak zavoláme kamarádce a ta pro něho přijede a postará se o něho. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! My to máme promyšlení tak, že se hosti sejdou na snídani v myslivecké chatě, kde pak bude i oběd a všchno, Miláček by mě měl vyzvednou kolem 10, asi zajedu také na snídani a tam odtud kolem 10,30 vyrazíme na obřad - v 11,00. Pak se budeme fotit ( asi hodiny), hostům chci udělat svatební noviny, aby se tam nenudili, pak se pojede na hostinu, ale cestou bude ještě zatahování (holky hasičky už se mi nahlásily, ať s tím počítám a od Peti kolegové z práce asi taky něco vymyslí a pak jedni známí určitě také), takže počítám, že se k jídlu dostaneme až tak kolem 14,30 až 15. Jelikož si to ale budeme zařizovat sami, nebudeme honěni časem, že nás v restauraci čekají ve 14 a musíme tam přesně být. a pak už sna bude zábava - něco chystá jedna svědkyně, já chci dělat tombolu a dnes jsme byla na pouti a opět mě dostal ohňostroj, tak jsem si říkala, že by bylo hezký pár rachejtlí taky bochnout - ale to ještě nemám schváleneé (tombola mi už prošla)
Odpovědět
Ahojky holky, Peto3: motto na oznamko už mám vybraný, ale nějak jsem zapomněla, kam jsem si to napsala, haha, budu muset hledat. Další to povídání asi nějak vynechám, chci tam dát jen to podstatný, jména a místo obřadu, zbytek zabere obrázek. Tedy ještě nevím, který konkrétně, ale něco musím vybrat co nejdřív, at pak zas nemám nervy. Vladi: jaký bylo menu, spokojenost? Zatím to mám vymyšlený, že ke kadeřnici půjdu hned kolem 7 ráno, přijede mi hlídat prcka domů svědkyně. Miláček objede kytice a doveze do hotelu chlebíčky a dorty apod. Všichni se sejdeme u nás doma kolem 10-10:30 a budou se společnými silami zdobit vozit. Pak se přesuneme do hotelu, ve 12 obřad, pak nějaký to focení a pak hned dovnitř na papu, ta by měla být tak kol 14h, protože chceme pro všechny, co přijdou udělat malý rautík, jen pár ňaminek a tak. Zakázala jsem všem takový ty hry těsně po obřadu, chomouty atd., na to si nějak naše rodiny nepotrpí a rozhodně nechci pak po hostině únos nevěsty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, tak únos nevěsty se u nás taky konat nebude. I když vím, že o tom spekuluje bráchanec můj i přítelův, ale aby to bylo nenápadné, musela bych odjet bez mrňouse a to ani náhodou, vím, že by o něho bylo postaráno, ale přece jenom už máme vyzkoušeno, že když ho chytne maminkovská závislost, tak ho neutiší nikdo jiný než já. A navíc drahoušek je taky proti únosům, je to takové divné, když máme pozvané hosty, tak se kdoví na jak dlouho ztratit, stačí že se po obědě půjdeme fotit na kopec. Takové ty blbiny po obřadu nezakazujeme, ale ani nepředpokládáme, že by nějaké byly, nedokážu si představit, že by to někdo z rodiny nebo z přátel pořádal, jsou to spíš klidní konzervativní lidé.
Odpovědět
Peto, přesně jak říkáš, malýho taky často chytne maminkovský syndrom a nikdo ho neutěší. Jen ještě musím nějak vychytat to kojení, snad ho do léta aspoň přes den odstavím,zatím se na mě přisává ve dne v noci i na veřejnosti, někdy je to dost trapný, když mě začne svlíkat. Mám na to posledních pár měsíců, tak musím máknout :-) u nás taky spíše konzervativci, z mladších lidí a kámošů tam moc těch nadšenců na blbiny nebude, tudíž také počítám, že se nejvíc vyblbneme při focení a tancování.
Odpovědět
Marti: absolutni spokojenost, jen doufam ze na svatbe budou stejny porce jako sme dostali na tehle veceri, ze to nejak nebudou sidit....ale jidlo bylo fakt senzacni, uz se tesim, nemelo to chybu!
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, tak to kojení by bylo asi ve svatební den celkem prekérka, nedokážu si představit, jak by se dalo kojit ve svatebních šatech. :-S Možná to tvému malému do těch třech měsíců přestane chutnat. Náš mrňous se ze dne na den odstavil sám. Prostě jednou večer prohlásil "ne" a od té chvíle o kojení nějak nejevil zájem. My teď začneme vybírat víno na svatbu, máme k výběru asi 5 zdrojů a v každém minimálně 3 druhy červeného a 3 druhy bílého, tak to všechno musíme odzkoušet a vybrat to nejlepší, které vezmem na svatbu :-D
Odpovědět
Vladi: tedy tys mi udělala chutě, bych taky skoro měla chut někam vyrazit na pořádnou baštu. Příští týden máme s miláčkem 9. výročí, tak asi vyrazíme i s prckem někam na obídek :-) Peto: kéž bys s tím kojením měla pravdu. dneska v noci se mi sápal po prsou každých 15minut, vždycky se u nich utěší, když ho něco trápí. Ale stejně to prostě musím omezit. Ve svatební šatech se určo kojit nedá a než bych si je ze sebe vysoukala, to by byla doba :-)
Odpovědět
Hurá, tak jsme si dneska vyzvedli prstýnky, jsou boží, pořád si ho zkouším, jestli se třeba náhodou nezmenšil :-D Taky už mám vybraný oznamko, jsou tam 2 postavy a bugatka, hrozně mě uchvátilo i s textem, vyjde na 33Kč i s obálkou,je to A4,tak mi to přijde klasická cena. Jen ještě počítám množství, abych jich fakt neměla moc.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, trochu me desite, mame svatbu naplanovanou taky na 30.srpna, ale krome zamluveneho hradu Velhartice nemame zatim zarizeneho vubec nic a jeste minimalne mesic to musi pockat, nasi rodice totiz zatim nic netusi a z vaznych duvodu jim to driv rict proste nemuzeme. Co myslite, da se cca za 2.5 mesice naplanovat komplet cela svatba? Z toho este navic skoro 3 tydny budeme se "skoromanzou" v Anglii, tudiz na zarizovani taky nebude cas.. Co je casove nejnarocnejsi a melo by se zaridit nejdriv, az bude nase sladke tajmestvi(:-)) venku? Diky za radu. Drzim vam vsem palce a at zije 30.srpen!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Frodimilo, vítám Tě mezi námi. Já myslím, že se toho dá spousta zařídit i na tajňucha - zamluvit fotografku, vybrat prstýnky - to jsou veci, které doma mít nebudeš, takže je nikdo nenajde. Svatba se za 2,5 mesíce určitě naplánovat dá, problém bude spíš třeba u fotografa, aby měl volný termín... toho bych se asi trochu bála. Ale jak už jsem psala, tohle se dá zařídit, aniž by se to kdokoliv dozvěděl :-) Marti, gratuluju k prstýnkům - já ten svůj také občas prubnu, jestli je to pořád dobrý :-D Dnes jsem chtěla zařídit ty oznámení, jenže tam měli zavřeno a tak se tam dostanu až v pndělí, ach jo, ale alespoň už mám napsané texty na oznámení, na pozvání ke stolu a kartičku kvůli svatebním darům, tak jsem o něco klidnější :-) . pak mě čeká další pro mě problematický úkol - cukroví na svatbu - kolik, čeho... hrůza. I když jsem si říkala, že spíš než sladký udělám slané pečivo - koláčky se sýrem a salámem a tak, to přijde k chuti víc než cukroví.I když ani to nesmí chybět, ach jo :-(
Odpovědět
Ahoj Frodimilo, vítej mezi nás, nejdůležitější je fotograf případně kameraman, šaty a oznamko, jo a prstýnky, všechno ostatní je v poho. Vlastně ještě restaurant, kde to chcete mít. Ale řekla bych, že bys neměla mít problém všechno zařídit na poslední chvíli. Třeba moje kámoška se chce vdávat v říjnu a teprve v září se vrátí z Německa, prý to stihne, tak jsem na ni zvědavá, za měsíc si to oběhat, bude mít honku :-) ale držím ti palce, at vám to vyjde a 30. srpnu ZDAR!!!
Odpovědět
PetoJ: to víno budete dávat svatebčanům jako dary nebo ho tam rovnou vypijete? nad vínem jsem totiž zatím nepřemýšlela, tak prot se ptám. Dneska jsem zjistila, že moje lektorka tancování je zároveň kosmetička, tak paráda, už vím, kdo mě nalíčí. Taky jsem se objednala u kadeřnice na svat. den hned na 7:30 a jdu se nechat 2.8. ostříhat a na zkoušku účesu, tak snad budu spokojená. Jo a neflákejte to tady, jo? At si tu za chvilku nepovídám jen pro sebe :-)))))
Odpovědět
marti, ty jo to uz ste spolu fakt dlouuuuho..... :-) gratulace k vyroci [pristi tyden bych urcite zapomela :-N ] a at vam to vydrzi!!! Frodimilo: urcite to zvladnete, sem videla program kde musi vsechno zaridit myslim ze za ctyri tydny a pritom nevesta se nesmi vubec v nicem angazovat, no a vzdycky to zvladli ;-) akorat bych se trochu obavala prekvapenych reakci, aby ste pak nebyli treba prekvapeny vy, ze nekdo koho opravdu chcete na svatbe mel naplanovanou dovolenou nebo tak...... a kde ste v anglii? ten tvuj je anglan? ja ziju na severu Londyna a je to trosku fuska to zarizvat odtud ale asi je to tim ze mam rada nad vsim prehled a vsechno bych chtela videt na vlastni oci a vyzkouset poradne sluzby ktery budem vyuzivat, jako kvetinarku, kosmeticku, kadernici, hotel, kapelu a tak a bohuzel to odtud nejde, takze az dorazime do Cech pred svatbou tak to bude trochu stresik.... peta3: normalne sem uplne na oznamka zapomela a este ze o tom mluvis..... :-D chteli sme tisk zlatou barvou ale v te agenture on line to nemaj v nabidce, tak nevim co s tim.... Marti, ty chodis na tancovani? ja sem tak uvazovala o tom, jak asi bude vypadat nas prvni tanec, mela sem takovej fantazmagorickej sen ze sme meli s Danem takovy totalni vystoupeni, ja jako super umelecka tanecnice :-D ale premyslela sem diky tomu ze bych mohla chodit na nejakej kurz....kdo vi co ve me je za talent??? ;-) a kterou mas kadernici v Plzni? nejakou osvedcenou?
Odpovědět
Vladi: díky díky, snad nám to fakt vydrží ještě dalších min 9 let :-) jj, chodím na břišní tance, ale dřív jsem dělávala i latinu a modernu. prostě od všeho trochu. Ale nemysli si, ten můj vůbec hudbu neslyší, takže když spolu výjimečně tancujeme, tak ho vláčím za sebou po parketě, aby to aspon vypadalo, že tancuje. fakt blbý, ale co se dá dělat :-( kadeřnici mám osvědčenou jen trochu, snad bude dobrá. je to na Doubravce v Centrumu, když jí budeš chtít zkusit, dám ti na ní číslo, aby ses objednala. Ale 7:30 už mám zamluveno já :-))
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se přidávám ke gratulaci k výročí - my spolu budeme na svatbě 6 roků a 14 dní :-). S tím tancováním to u nás bude taky legrace, protože si s Peťou moc nezatancuju. Už 2 roky ho taham do tanečních (ty on nikdy neabsolvoval) a pořád nechtěl. Až letos na jaře poprvé neřekl ne, ale možná :-D . Jako první písničku nám asi Peťův brácha zahraje Šípkovou Růženku, kterou naprosto zbožňuju, ale nevim, jestli nebudu brečet :-( . Nebo bude nějaké jiné překvapení - prý něco složí - a nejdůležitější bude samozřejmě text, tak bojim bojim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak já mám kadeřnici domluvenou, že mě přijede učesat domů, a na zkoušku účesu taky přijede ke mně domů koncem července a zároveň mi ostříhá malého. Marti, to víno vybíráme na pití na hostinu. Budeme brát sudové a v restauračce nám ho budou rozlévat do džbánků. Tak musíme vybrat nějaké dobré a včas ho objednat, abychom ho měli dost. První tanec u nás bude teda asi docela fraška. On můj Péťa nerozezná valčík od polky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, Peťo, vy jste taky Péťové :-D ? My jsme taky Peťa a Peťa Já přemýšlím a malých lahvích vína jako dar hostům - prý se dají levně (19 -25,-Kč) sehnat v Delvitě, v Makru a prý i Znojmo Znovín posílá, jen nevim, jestli jenom do Prahy, nebo i jinam :-(
Odpovědět
tedy holky, se upéťujete :-))) sudové víno asi brát nebudeme, nebo spíš jsem o tom zatím moc nepřemýšlela. ono je to asi běžné na Moravě, ale jestli to ocení někdo tady, to nevím. Asi napíšu o další info do hotelu či se tam skočím zeptat, abych byla v obraze, co a jak. Jako dárky ho fakt dávat hostům nebudu, tak moc si je zas rozmazlit nepotřebujem ;-) jo a ten valčík a polka, to má Michal stejný problém, obvykle začne na 2. dobu a tancujete cosi jako šoupeme nohama kam se dá. Fakt zábava. Snad to někdo natočí, ať se můžou ostatní dosyta nasmát.:-) jaká je písnička Šípková Růženka? to je ta od Šelingra nebo kdo to zpívá a začíná to: ještě spí a spí a spí....?
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo, to je přesně ona. V originálu ji nazpívaly Deep purple, Šelingr to dal do češtiny :-) . Koukám, že s tím tančením to je všude podobný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo, jsme Petr a Petra a ještě Peťova dcera z prvního manželství je taky Petra :-D Ty miniatury u nás ve vinotéce prodávají za 25 až 35 Kč z templářských sklepů, původně jsem uvažovala, že bychom je mohli dávat hostům k výslužce, ale asi to nakonec neuskutečníme, maminky obě tvrdí, že je to zbytečné vyhazování peněz.
Odpovědět
Profilova fotka
To jse zavrha - mít malou Petrušku nebo Petříčka, i když sousedi jsou Pavla s Pavlem a první syn je taky Pavel, pak už mají naštěstí Karolínu. Mě to příjde ujetý, když jsou ta jména skoro stejná, dávat je ještě dětem 8-( . Já s těma vínečkama taky nevim, jestli jo, nebo ne, ale nápad je to pěkný :o) a stačilo by jich asi kolem 20, když jsou na svatbě téměř samé páry :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo, mi se taky nelíbí když mají děti jméno po rodičích. Petr chtěl aby se i to naše společné mrně jmenovalo Petr, ale to jsem razantně zamítla, že nebudu mít doma starého a mladého (a stejně tak na ně občas volám :-N ). Ale měli jsme strašný problém shodnout se na chlapeckém jménu, české se nám každému líbí jiné, takže nakonec se náš malý jmenuje Bastien podle hlavního hrdiny naší oblíbené pohádky Nekonečný příběh :-D No já s těma vínama taky ještě tak trošku spekuluju. Napadlo mě, že bychom si na ně udělali speciální etikety a dali je jenom maminkám - na jedné straně by byla naše fotka a datum svatby a na druhé straně láhve by byla taková ta rýmovačka co se píše na dorty: "Děkuji Vám za lásku,kterou ke mně máte,děkuji Vám za dceru kterou Vy mně dáte." A "Vy jste syna vychovali já Vám ho dnes beru,mějte mě prosím rádi,jako svoji dceru. "
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je hezký Peťo a rozhodně by to vydrželo dýl než dort, ten se hned sní, ale láhev vína se většinou schovává na nějaké významné události (teda já :-D ). Bastien je hezký. Jména potomků jsme ještě vážně neřešili, ale asi to bude taky zajímavý :-N Dnes jsem byla v tiskárně kvůli svatebnímu oznámení, takže už jsem konečně hnula i s tímto bodem, teď to cukroví, do kterýho se mi tak nechce. I když známá nám dávala v pátek ochutnat domácí medovník a byl naprosto úžasný, takže jedno cukroví už mám - nakrájíme ho na menší čtverečky, navíc nejen úžasně chutnal, ale i vypadal. :-D
Odpovědět
Peto3: přesně jak říkáš, taky se nějak nemůžu k některým věcem dokopat. čili svatební oznámení také nemám dotažené do konce, musím si nad tím sednout a dát to do kupy. cukroví taky nevím, babi peče úžasný medovník, je s ním ale hrozně moc práce. Ted hodně přemýšlím tak jménem pro dceru. Ne že bych jí chtěla jako hned ted, ale radši to chci mít připravené, co kdyby náhodou. samozřejmě těch variant je tolik, že asi nakonec skončíme u Jennifer. sice by se mi víc líbila Mariana, ale to prý je moc staromodni. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, my máme jméno pro holku vymyšlené už od té doby co jsem čekala Bastiena, na dívčím jméně jsme se shodli hned - byla by to Isabela. Ještě by byla možnost Marie Anna nebo Justýna. x-) O medovníku jsem uvažovala chvíli jako o zákusku ke kávě, ale je s ním moc práce a navíc je hodně sytý a myslím, že na něho moc lidí nebude mít při plných stolech chuť.
Odpovědět
Peto: Justýna taky byla vybrána, pak z ní zas sešo. Marie Anna se nám taky líbí, bylo by to jméno po prababičkách, takže ideální, ale k dlouhému příjmení nevyhovující :-( ten medovník je fakt hrozně sytý a pracný, taky ho asi vyloučím. babičku tím otravovat nechci, aby ho zas pekla a sama to už asi nestihnu. ted jsem zjistila, že moje kámoška, se kterou budu péct svat. koláčky odjíždí na mou svatbu na dovču. jsem tedy valila oči. ví to 9 měs. dopředu a stejně odjede. tak to asi upečeme dopředu a hodíme do mrazáku. snad to bude ok
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?