Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, já se s malým ven chystám i když je celkem zima. Holt znova vytáhneme froté punčocháče a zimní bundu. Výslužky budeme dávat do dortových krabiček - ale jen do těch nejmenších, protože už před svatbou se u nás rozváží koláče (ty se balí na papírový tácek s papírovou krajkou a do celofánu).
Odpovědět
My snad taky vyrazíme ven, ale až po obědě. zatím mi tu prcek pořád jen kňourá, zkouším ho uspat, ale nic nezabírá. Zimní oblečky nesnáší, nemůže se v nich ani hnout. snad se do odpoledne oteplí. díky za tip, ten můj vůbec výslužku nechce, snaží se ušetřit, kde to jde, škudla jeden
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme se právě z procházky vrátili a začíná být venku hezky, tak půjdem i odpoledne. Ten můj taky vrčí že se všichni najedí na svatbě, tak proč jim dávat ještě něco domů. Ale to jsou chlapi. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti: slunečnice budu mít asi jen na kytce, ale dort chci do žluta nebo zelena, možná s jednou slunečnicí navrchu. Viděla jsem jeden, ale ten už se mi zdál přeplácaný - v jednoduchosti je krása. A na stůl bych chtěla naaranžovat malé kytičky slunečnic - v te hmotě zabalené do papíru - vypadá to moc hezky, i když můj popis je šílený :-) výslužky se u nás také dávají - koláče rozvážíme před svatbou a to po vesnici, známým ( u nás se dávají zhruba po 12 do celofánových sáčků) - vyšlo mi to asi na 1250 :-N a hostům, co budou na svatbě budu krájet roládu (jde to líp než dort a je skladnější) a pak nějaké cukroví do krabičky. K těm splínům - ráno u nás bylo krásně, tak jsem měla super náladu a jen jsem vlezla do školy, už mi ji ředitelka skazila, naštěstí mám super děti, a tam se moc mračit a škaredit nejde, tak mi ji zvedly. Říďa mi ji pak skazila ještě jednou, a nejen mě, tak jsme s koleginěma vyrazily na kafíko a to bylo fajn - takže rada na splín - usmívat se :-) (alespoň dnes se mi to podařilo - ale měla jsem pomocníky ;-) ) Přeji krásný víkend a alespoň trochu sluníčka a všem dubňačkám samozřejmě vše nej a nej... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zkazila a zkazila - oprava :-( :-D
Odpovědět
PetoJ: přesně jak říkáš, chlapi jsou holt takový škudlíni, nechápu spousty věcí a vlastně nám ani nerozumí. To vidím každý den doma, ten můj stále říká, já tě nechápu, tak chceš to tak nebo tak? A já to chci obojí, haha. Peto3: závidím ti pohodové dětičky, aspoň tě rozveselí. Tý brdo, vůbec nevím, jaké i/y napsat, sorry, jestli je tam někde chyba :-) taky bych potřebovala vyrazit někam na kafčo a tak, ale jaksi není s kým, bud jsou kámošky v práci nebo na mateřský, ale zas mají stále nemocné děti. 1250 koláčků, tedy, kdo je bude všechny péct? už jsem přemýšlela, že to možná budu péct na 2 dávky, 1. pak dám do mrazáků, abych se z toho pečení nezbláznila. Tady ve městě se nedodržují ty zvyky s rozvážením, takže aspoň o starost méně. Někde jsem viděla úžasný slunečnicový albíčko, najdu ho a pošlu ti ho, Peti, ju,
Odpovědět
Profilova fotka
Holky vy si budete koláče péct samy? My necháváme koláčky upéct u pekařky a to jich máme jenom 450. Dorty a cukroví nám upeče teta cukrářka. Já peču ráda, ale do svatebního pečení bych se sama nepouštěla, na to bych neměla čas ani prostor.
Odpovědět
jj, budu péct sama koláčky, cca 1000, víc fakt ne. Dort si ale od někoho objednám, bud v cukrárně nebo od soukromé cukrářky. Dám prcka někomu na hlídání a během 1 dne snad bude napečeno.
Odpovědět
Profilova fotka
My si koláče taky necháme upéct - přímo u nás ve vesnici je pekárna a celkem vyhlášená - pečou koláče i lidem z města, takže tam si je necháme upéct i my - budou se péct 13. srpna a hned je rozvezeme. Když na albíčko narazíš, budu za odkaz ráda, já občas taky něco najdu, tuhle jsem viděla úžasnou slunečnicou kytku a korzáč, ale nenapsala jsem si, jak se majitelka alba jmenovala a projít pře 1000 alb po svatbě - šílenství 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my si taky koláče necháme upéct, sehnaly jsme pekárnu, kde nám jeden vyjde na 3,5, tak za takovou cenu bychom je doma ani neudělali a dort mi bude péct maminy kamarádky, která nám peče dorty pořád. Ale přesný počet ještě nevím, musíme se sejít s oběmi rodiči a domluvit se :-)
Odpovědět
tinkoo: 3,5 je super cena, ještě jsem nepropočítávala na kolik koláčky vyjdou nás, ale snad se do 2Kč za jeden vejdeme,i když ten tvaroh je pěkně drahej a máslo taktéž.
Odpovědět
ahoj holky, vsem oslavenkynim moc gratuluju :-) ja budu "slavit" pristi stredu, ovsem uz je to takovy ze se na ten o rok starsi vek vubec netesim.....jooo leta bezi :-| Marti, ja byt tebou tak to dost zvazim, vem si kolik potrebujes mouky, cukru, vajec a jak rikas tvaroh, mak, povidla a buhvi co jeste, pak do toho investujes energii, a hlavne strasnou spoustu casu....mozna ze kdyz se to vsechno se vsim secte tak nakonec fakt vyjde lip to objednat a nemit s tim starosti??? ja to nechavam na moji zlaty mamince 8-) kolacky objednava a pak upece s tetou nejaky to cukrovicko a dort budu objednavat sama jinak se v sobotu chystam do mesta a doufam ze najdu super saticky pro moje druzicky a nejaky ty dekorace, maji tady super specialni obchody, ktery sem zatim videla jen na netu, tak to du omrknout doopravdy, uz se tesim, doufam ze neco koupim :-) mejte se krasne, tenhle tyden je u nas super jaro, to slunicko a teplicko mi fakt dava energii 8-) tak doufam ze u vas v Cechach se to taky zlepsilo pres vikend
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jo jo, sluníčko umí dát energii, ale u nás ve Východních Čechách se od pátku neukázalo. Včera trochu, bylo i docela teplo, ale dnes zase hnusný šedivý nebe, občas déšť, vítr... fakt depresivní počasí, ach jo. JÁ CHCI TAKY SLUNÍČKO! :-) U nás jdou koláče obyčejné buď dokonce za 2,50 nabo tak yza 3,50 (nejsem si jistá) a rohový stojí 6,50. Těh naštěstí moc mít nebudu - spousta kamarádek už se povdávalo - já moudře čekala 8-) :-). Já budu asi shánět dekorace a chystat jmenovky a ostatní věci až v červenci - budu na to mít čas ;-) , teď mi hlavě leží svatební oznámení? Už ho děláte, nebo ještě ne? I když je teoreticky ještě trochu času
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem si to sluníčko asi vyprosila - dnes tu bylo naprosto úžasně, HURÁ. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peto, my už máme oznámení skoro měsíc doma ve skříňce. Ale nechali jsme ho udělat tak brzy jen proto,že jsme se náhodou zhodli oba, že se nám líbí a kdybychom s tím čekali, tak by jeden nebo druhý určitě začal vymýšlet, že by to chtělo to a nebo ono. Takhle je to prostě hotové a nemyslíme na to a nehádáme se o tom, jak ho vylepšit.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se taky jedno líbilo, a oběma. Ale chtěla jsem zařídit jiné věci, takže jsem t neřešila a teď začínám přemýšlet, jestli to, nebo hledat jiné - jak píšeš :-( . Musim uhnat broučka, abychom na to sedli a domluvili se, prstýnky jsme taky za víkend dali dohromady :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak konečně jsem se sem taky dostala. Byla jsem ted 8 dní s prckem v nemocnici, chytnul zápal plic a ležel 3 dny na kapačkách. Hrozný, jsem úplně vyřízená a to jsem ještě chytla nějakou virozu tam, tak se ted léčíme doma z toho oba. Denně ještě docházíme do nemocnice na vyšetření a injekce. Vladi: kdybych sehnala někoho, kdo mi upeče vynikající koláčky za 2,50, tak je taky objednám, ale tady pod 5,5 nejdou a to bych se nedoplatila.
Odpovědět
Profilova fotka
Martinko, tak ať jste brzy zdraví. My jsme si to užili vloni, byla to hrůza, naštěstí tehdy malý nebyl na kapačkách, ale zato měl tehdy chvílema kyslíkovou masku, protože měl problémy s dýcháním.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, taky preji hodně síly a at se z toho co nejdříve oba dostanete. U nás vyjdou koláčky malé na 2,50 a za rohové budeme platit 6,50. Těch naštěstí moc mít nebudu - většina známých už se povdávala :-) . Takže taky proto jsem odmítla někde shánět lidi a místo na pečení - asi bych se na tu cenu ani nedostala ;-) . Jinak jsem z hrůzou zjistila, že to svatební oznámení bych už pomalu měla dávat do tisku... HRŮZA, takže budu muset začít sepisovat seznam lidí, kterým ho dám, abych jich neměla zbytečně moc, nebo naopak, aby mi pak trapně nechybělo. Zmámá mi řkala, že to nějak neodhadli a tak jich mají ještě kupičku v šuplíku :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
My počítáme, že dáme za koláče tak těch 8 kč za kus tzn. asi 4000,- za všechny. Ale i když doma by vyšly levněji, určitě je péct nebudu. Holky a jak velké koláčky se u vás dělají, že jsou tak levné? U nás mají průměr asi 8 - 10 cm. Peťo, mí rodiče měli oznámení hodně a ještě dneska je má mamka skované v šuplíku (je jich tam obálka s asi 15 ks) :-N . No my jich máme asi o 10 víc než jsem původně napočítala, že budeme potřebovat a kdyby jich bylo moc, tak je vyhodím - určitě je skladovat nebudu a kdyby pochybělo, tak je nechám přidělat - byly by hotové do 3 dnů.
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo, tak to máte pořádné koláče, u nás se dělají svatební malé, kolem 2-3 cm. Ale do sáčku se jich dává 9 - 12. :-), pak pro svobodné se pečou rohové a ty můžou být kolem těch 6 cm - se 4 náplněmi.
Odpovědět
Profilova fotka
Peťo u nás se těch koláčů dává do balíčku 6 - 10 podle toho pro jak velkou rodinu to je a rohové koláče máme asi taky trošku jiné - dělají se makové uprostřed s třešní a je to vlastně původně normálně kulatý koláč s mákem uvnitř a drobenkou a tou třešní nahoře, který se před pečením po obvodu na 5 nebo 6 místech nařízne, aby při pečení vytvořil "rohy" - vypadá to pak jako kytička.
Odpovědět
Profilova fotka
To je hezké, jak se to po krajích a oblastech liší. Ty malé máte lepší - jsou větší, to bych měnila - teda jako obdarovaný :-D
Odpovědět
Ahojky holky, tak konečně jsem se sem zas dostala. Malej už je celkem v pohodě, hrozně by chtěl jít ven, ale ještě týden musí být doma v klidu, tak se přííííšerně nudí. Já dostala kvůli mýmu zánětu dutin penicilin, tak se snažím taky být v klidu. co se týče velikosti těch koláčků, tak jsem ty své neměřila, ale řekla bych že maj kolem 7-9cm, až udělám zkušební, tak hned změřím. 2-3 cm mi přijde dost malý a ty bych asi fakt nepekla, tý práce s tím. O rohových slyším poprvé, ty maj ale asi zas hodně těsta a málo náplně, ne? Mně totiž hrozně chutná ta náplň a těsto nemám kynuté ale něco jako linecké. Vám pak můžu schovat na ochutnání :-) počet oznamek jsem zatím myslela kol 25-30, ale nevím, jestli všechny vůbec udám.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky rohové mají náplně dost a hlavně od každé něco. Já ty malé taky neměřila, možná budou o fous větší, ale nejsou to žádní obři, na ty vaše 9ti centimetrové nemají :-D . My budeme mít oznamek určitě víc, ještě jsem to nesčítala, ale jenom k Peťovi jich máme napočítaných asi 20 ( s malou rezervou) a já jich budu potřebovat víc :-( . Marti, brzy se uzdrav, ať už můžete s malým ven, být zavření doma, když je hezky , to je trápení i pro dospělého, natož pro mrňata :-(
Odpovědět
nazdárek, tak hlásím, že už jsme oba jakž takž zdraví, konečně asi vyrazíme zítra na malou prochajdu, se těším jak malá holka :-) vypadá to, že zkušební koláčky bych měla péct s kámoškou příští týden, je můžu i nafotit, abyste mohly závidět :-D samozřejmě je i změřím.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti :-D :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme koláče už objednané (a vyzkoušené mňam mňam), ale rohové si asi budu péct sama, tak to taky budu muset vyzkoušet, ať trefím hustotu náplně aby mi nevytekla. No ale teď mi na to nějak nevybývá čas, tak asi až v červenci. :-N
Odpovědět
Peto: chystáte se s prckem někam na dovču ještě před svatbou? Jen se ptám, protože my právě jedeme do Itošky v půlce června a přemýšlím, co všechno je třeba, tak kdyby tě napadlo něco důležitýho, co nesmíme zapomenout, tak budu ráda za tvé rady ;-) Byla jsem dnes na té mé první procházce venku, no užila jsem si to, co vám mám povídat. Krátká procházka, pak posezení ve stínu na dětském hřišti, se cítím jak znovuzrozená. :-))) Všem přeji dobrou noc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti do zahraničí nejedeme. Jenom na začátku června vyrážím s malým a dalšíma dvěma mamkama a jejich dětma na týden do Jeseníků. Máme tam pronajatý domeček, tak už se těším. Ale právě řeším dilema, jestli s sebou táhnout nočník, nebo na ten týden oželet snahy malého zbavit plíny.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?