Svatba 2.7.2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj. Doufám, že se nás tady sejde víc a že se budeme moct podělit o svoje zážitky a plány na svatbu.
Odpovědět
berinka1: z tohohle úhlu pohledu mě to nenapadlo, místo obřadu máme 10 km z domu, takže blízko. Jak daleko to máte vy? Spíš přemýšlím o tom, aby to během dne pěkně vycházelo a nebyly nějaké prodlevy nebo naopak nedostatek času na cokoli. Původně jsme přemýšleli o tom, že bychom neměli klasický oběd, ale hned raut, ale od toho jsme ustoupili...Hostinu bude mít jak daleko od místa obřadu? My to máme v jednom místě.
Odpovědět
Profilova fotka
bydlime v Hosteradicich a obrad bude v Mikulasskem kostele, pojede autobus a cca 3-4 auta, tak pocitame radeji s 3/4hod cestou a hostina bude u mamky ve sk.jidelne toz je uz kousek:) rovnou raut je podle me lepsi kdyz mas obrad treba ve 3, ale takhle urcite s obedem..
Odpovědět
my to taky asi dame na 12, i kdyz u nas tady vsechny svatby byvaji vetsinou v 11, ale to mi prijde strasne brzo, i na tech 12 si rikam, jestli budem stihat tak, abysme nemuseli vstavat v 5 :-) :-)
Odpovědět
holky, my to s drahym vyresili jednodusse :-) jsme v Praze, ale hosty budeme mit nejen odsud, ale z jihu cech i moravy.. svatbu budeme mit na Okori ve Family hotelu komplet. proste jsme se shodli na tom, ze pro nas a i pro vsechny bude nejlepsi kdyz vse bude na jednom miste, tj. rodinna seslost pri rodinne hostine, nasledne cca 15hod. obrad a nasledne raut, a take ubytovani pro mimoprazske z rodiny, pro nas dva, i rodice co jsou z Phy, a nasledne take nekteri kamaradi apod.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít obřad nejspíš na 11:30, místo obřadu i hostiny máme stejné (30k od místa bydliště), budeme se brát venku v zahradě u hostince :-) Chtěla bych svatební políbení za znění poledních zvonů z vesnického kostela, přijde mi to děsná romanťárna :-) :-) :-)
Odpovědět
verisek, tak to fakt romantarna je :-N ja za zneni zvonu budu tak zacinat obedvat s rodinami a mozna mi to prijde jako muj umiracek 8-( jsem nikdy nejak nemela v planu se vdavat, tak proto :-D
Odpovědět
gepe: ale ted se tomu nijak nebranis, kdyz chodis na tyhle diskuze a zarizujes vse dopredu, ze? ;-) a to je fajn 8-)
Odpovědět
Ahoj holky, děkuji moc za rady (str.6) Já postupně na rodičích pracuju, tak doufám, že jim to dochází, že se svatba bude konat opravdu příští rok v létě. Snad už mi to o Vánocích nebudou tak rozmlouvat jako teď, že jsem moc mladá a že si mám užívat.. Jinak my už máme na svatbu zamluvenou restauraci, máme částečně koupenou výzdobu na stůl, navrhnuté oznámení, jmenovky a tak trochu svatební noviny, vše vlastní design, kde čekají malé úpravy a může se tisknout...fotografovat nám svatbu bude můj kamarád a kameraman asi taky bude z rodiny..takže se penízky i ušetří ale budeme mít foto i video, za což jsem ráda....jinak šaty budu vybírat až v přiletím do čr o Vánocích, to samé snubáky, muzika a předběžný návrh kytek.. Asi jsem zapomněla říct, že studuju v USA..takže létám domů na Vánoce a o prázdninách..přítel je v čr..po svatbě mi chybi jeste tři mesíce školy v usa (ale to tu přítel bude mesíc se mnou) a pak už definitivně zustanu v čr... už se hrozně těším na šaty, ale možná si půjdu nějaké vyzkoušet i tady s kámoškama, jen abych věděla po jakým typu se ohlížet :) Jak pokračují přípravy u Vás? :) vek: a jak to ty plánuješ se svatbou? aspon někdo z plzenského kraje :)
Odpovědět
veruska26, ne protoze jsem ani vlastne nemela na vybranou :-D strucne... jednou bych chtela deti a mam pritele, kteryho bych za nic nevymenila, za ty roky co jsme spolu sme si prosli vecmi, ktere uz kolikrat rozlozily ruzna manzelstvi... tak jsem rekla ano :-)
Odpovědět
gepe: tak to je fajn, ze sis to rozmyslela, ja porad verim, ze manzelstvi ma smysl a urcite je dobre si nejakou krizi nebo necim podobnym projit jeste pred svatbou, aby clovek vedel, jak ten druhy zvlada takove situace a jestli jsou ti dva schopni spolu vubec vydrzet i kdyz jim neni zrovna do smichu...my to mame podobne: :-) . tak trocha filosofie na sobotni vecer :-p. jinak by me holky jeste zajimalo, podle ceho jste si vybrali tohle datum svatby, me se na to kazdy pta a ja zadny duvod nemam:))).. snad jen, ze jsem chtela vzdycky 1. a pristi rok zadna sobota v lete neni prvniho, tak tohle bylo nejbliz :-D . a taky jsem nechtela duben, kveten nebo cerven proto, ze budu stresovat ve skole a srpen a zari zase ne proto, ze bychom nestihli svatebni cestu. :-p . tak proto 2.7.
Odpovědět
veruska ale to je spravna filozofie a hola pravda ;-) no datum u nas jsem rekla ja... 2.7. se vdala sestrenka pred 5ti lety (jsme jak segry, je o 3mesice starsi), no a pred xxx lety nase obe mamy - jednovajecky dv. :-N i kdyz mamam to nevyslo, sestrence nedoslo ze si dali stejny termin jako ony, tak ji manzelstvi vychazi a drzi, a ja si tak rekla, proc do toho nejit taky :-D
Odpovědět
gepe: juuuuu tak to je super mit to takhle s necim spojeny. fakt se mi to libi, jak jste si to se sestrenkou vymyslely:). ja jsem jeste hrozne chtela 1.9.2012, protoze je to sobota, je to prvniho a mam v ten den narozeniny :). ale pritel mi rekl ze uz je to moc pozde :-D . bych nikdy neverila, ze se bude chtit zenit, i kdyz samozrejme z toho ma strach, hlavne z obradu, nesnasi byt stredem pozornosti :-p
Odpovědět
Článek se načítá
veruska, on to pritel urcite zvladne a kdyz bude nejaky fopa? tak se aspon uvolni atmosfera ;-) no vtipny u sestrenky je to, ze ji to vubec nedoslo s tim terminem, az kdyz ho mela matrikou potvrzenej tak mi to rekla a ja ji sdelila ze tak to mely nase mamy a ji to vubec nedoslo :-D proste jsem si rekla, proc z toho treba neudelat tradici bez ohledu na nejaky povery apod. :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme si 2.7 vybrali proto, protože můj přítel, bráška a kamarádi hrají fotbal a to už bude konec sezony, takže na svatbu jsme měli jako by jen tři týdny, kdy se to dá udělat a pak 16. 7 má přítel i jejo mamča narozky a mamča má kulaté, tak jsme to nechtěli dělat na jejich narozky.. tka proto u nás 2.7:-ú)
Odpovědět
v podstate je jedno z jakeho duvodu, ale pro vsechny z nas je to ten idealni termin! ;-) :-D
Odpovědět
jo to je pravda, jinak bysme si ho nevybraly ;-) . snad to vyjde podle predstav kazde z nas :-)
Odpovědět
andrejka4777: No já to mám se svatbou tak, že máme domluvenou kapelu a kněze. Teď někdy chceme zajít domluvit sál a začátkem listopadu plánuju jít vybírat šaty. Hodlám si to užívat a ne vybrat v 1. nebo 2. salonu, kam přijdu... To by mě museli nějaké šaty hodně zaujmout, abych si vybrala hned tak brzy.. :-) Už se na to moc těším! Na matriku prý máme jít až 3 měsíce před svatbou, protože ty papíry, co nám tam dají platí pouze 3 měsíce a jinak prý žádné jiné papírování není. A po Vánocích bych chtěla koupit přítelovi oblek a shánět vestičku. Košile má času dost... No a taky si musím vybrat nějakou kytku. A jinak mě už nějak nic nenapadá, co je ještě zapotřebí domluvit.. Oznámení nám udělá švagr - zároveň bude i fotograf... Video nejspíš nebudeme chtít jo a prstýnky... ty bych chtěla jít vybrat někdy v březnu.
Odpovědět
to my jsme si termín tak, že já chtěla svatbu v červnu nebo začátkem července, tak jsem řekla datumy a přítel si vybral tento - prý se mu to bude dobře pamatovat, protože je to přesně měsíc po mých narozeninach... :-D
Odpovědět
Tak to my jsme si tento termín vybrali prostě proto, že zní a vypadá hezky...a navíc je dvojka symbolická..2 jakože budeme na všechno dva:-). Nakonec jsme se rozhodli pro obřad ve 12 hod. Budete mít oběd se všemi svatebčany nebo jen s rodinou? Rádi bychom obědvali se všemi, ale z hlediska financí..:-(.
Odpovědět
vek, to mate jako my - taky ee video, prstynky taky resit az po novym roce, starosti taky s matrikou ee :-D anaj vidis to me nenapadlo s tou dvojkou :-) kolik lidi budete mit z rodiny? My to budeme mit tak, ze ve 12-12:30 zacne rodinny obed na miste - takova mensi hostina, a nasledne cca od 15hod. obrad a nasledne raut, tj. dopoledne a po obede bude rodina, a odpoledne pak ostatni pozvani na svatbu - kteri tim o obrad neprijdou :-) mame vse na jednom miste..
Odpovědět
No my plánujeme mít na oběd nejbližší rodinu, ale i tak to bude nejspíš něco kolem 50ti lidí a po obědě přije ještě pár kamarádů a už je z toho 80lidí.. Doufám, že se mi to povede ještě trochu zkrouhnout, protože to je docela dost, ale na druhou stranu hostinu platí rodiče, takže musím nechat výběr příbuzných i na nich. :-S Zatím ještě přemýšlím, jestli udělat obřad v 11, nebo ve 12 a nevím... je pravda, že se bude vstávat brzy, ale zase ta hodina už nás nevytrhne.. Stejně budu nervozní a nebudu moct spát... Tak uvidíme, jak se rozhodneme.
Odpovědět
Volala jsem na matriku a máme zarezervovaný termín!! Na 12 hod. přesně jak jsme chtěli...jupí :-).Papírování doladíme později. Rodinných příslušníků budeme mít 21 včetně nás a 20 kamarádů. Ještě nemáme kalkulaci hostiny, podle toho se rozhodneme, jak to udělat. gepe, máte to dobře vymyšlený. taky jsme něco podobného zvažovali. buď bez oběda s rodinou a mít rovnou raut nebo s rodinným obědem. U nás oddávají nejdéle v 14 hod., takže jsme právě o téhle hodině uvažovali. My budeme řešit video známým za pár korun, fotografku máme dražší a rezervovanou, prstýnky vybrané, kapela bude švagrova, dort možná i cukroví švagrová. Na podzim začnu řešit šaty a zbytek po novém roce.
Odpovědět
vek, tak my mame rodinu nejuzssi danou do 18ti osob a zbytek lidi na raut, prozatim mame 45 celkem, ale asi to jeste naskoci... lepsi je mit pozdeji nez brzo, takze bych dala spis tu 12tou anaj, tak to blahopreju! :-) ono to neni spatny dat samostatne obed s rodinou a pak teprve ostatni... dyt muzete mit obrad a pak jen rodinny sezeni a lidem na odpoledne atd., dat pozvanku ze treba od 15:00 aby to s vami oslavili tam a tam ;-) Video asi bude tocit jedna kamaradka - myslim, neptala jsem se, ma kameru pomalu jak treti ruku :-D saty mi usije maminka pritele.
Odpovědět
vek: tak toho už máte taky hodně :) my to máme sntížený no, když jsem v zámoří, ale stejně vše zatím pokračuje úspěšně :) chtěla jsem se zeptat, nevíš v Plzni o nějakým dobrým kosmetickým salonu, kde líčí za přijatelnou cenu? eventuelně i kadeřnictví? jj na matriku my musíme až po novím roce, dřív nám ani nerezervujou termín, to máte s knězem lepší? Kde že nakonec budeš mít svatbu? :)
Odpovědět
vek: přimlouvám se taky pro 12 hod. Dopoledne bude taky potřeba si užít...pečování kadeřnice a kosmetičky, shledání s nastávajícím...uteče to jako voda. 80 lidí to je opravdu dost, ale na druhou stranu, darů bude víc a takové ty nutné věci jako šaty, prstýnky bys pořizovala stejně tak i při hostině pro 10 lidí. A když hostinu navíc platí rodiče..:-), tak bych byla v klidu.
Odpovědět
vek, anaj83: my máme plánovaný obřad ve 13:00, pak focení a pak teprve přejezd na hostinu a večerní raut...já si taky říkala, jestli to není pozdě, mít pozdní oběd kolem 3 hodiny...ale přítel říkal, že to bude akorát :) vek: 80lidi? to je hodně, my mame hostinu a raut pro nejbližší příbuzenstvo..cca 25 lidi a druhý den plánujeme oslavu s kamarády, při hudbě u rybníku, s ohněm a buřtama a každýmu budeme platit asi pivko jen...takže to bude snad i finančně docela v pohodě
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, my mame obrad na 12hod (teda aspon doufame,ze nam to oddavajici knez v lednu potvrdi:) a budeme mit 58 lidi, snad uz je to definitivni pocet..Bylo by to o cca 25 mene, ale presne jak rikas vek, plati nam to take rodice,takze zbyvajici pocet lidi je nutny-aspon to tvrdi oni:)
Odpovědět
tak děkuju holky za radu - asi máte pravdu. Myslím, že v těch 12 hodin obřad bude lepší... andrejka4777: no máme to s knězem lepší v tom, že už jsme si mohli zamluvit termín a taky se mi to na radnici nelíbí je to jako na běžícím páse, každých čtvrt/půl hodiny svatba. To v kostele v Domažlicích (kde budeme mít obřad) je jen jedna svatba denně, takže si to člověk užije a má času na odchod z kostela kolik chce - což mi přijde důležité hlavně kvůli tzv. zatahování, které je u nás zvykem... Co se týče kadeřnictví nebo kosmetiky v Plzni, tak to ti bohužel neporadím - jsem z Domažlic a tady mám vše co potřebuji, takže jsem v Plzni nikdy na kosmetice ani u kadeřnice nebyla. Já mám svou kadeřnici, ke které chodím už nějakých 6 let a jsem s ní maximálně spokojená a teď chodím ještě na gel. nehty a ta paní co je dělá, tak je poradkyní pro péči o pleť, dělá barevnou typologii a zároveň i líčí, takže líčení a nehty mám také bez problémů... Do Plzně pojedu jen vybírat šaty a pak možná naprstýnky, ale to zajedeme možná do Prahy (spojíme to s návštěvou mojí sestry)..
Odpovědět
andrejka4777: No my když bude svatba ve 12, tak obřad hodinu, pak nějaké zatahování - to je tak půl hodina až hodina, pak focení a pak oběd, takže oběd by vycházel tak mezi 3 - 4 hod. Tak pak už nebudeme dávat večeři a dáme rovnou raut. U nás je zvykem že druhý den se příbuzní sejdou u rodičů nevěsty (popřípadě ženicha - záleží na možnostech a domluvě) a tam se posedí na kafíčko a mohou se jít podívat na dary, které nevěsta se ženichem dostali. Někdo dary sice rozbaluje už na svatební hostině, ale mě to přijde zbytečné zdržování zábavy...
Odpovědět
My počítáme, že když bude obřad ve 12, obřad bude trvat půl hodiny, možná zatahování (to ještě nevíme), focení s rodinou, ve 14 hod. by mohl začít oběd, v 16 hod. krájení dortu, 17 hod. my odjedeme na focení, ostatní: volná zábava (snad si poradí, možná to ještě nějak budeme řešit, co ostatní), kolem 18,30 první tanec a pak nějaké hry a tanec. Rozbalovat dárky taky nebudeme, rádi bychom si řekli spíš o finanční dary, takže tahle kulturní vložka odpadá.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?