Svatba 15. května 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zdravim holky, nekdo, kdo planuje svatbu na tento den? Ja se hlasim do rad :-D
Odpovědět
jj, hromy blesky:-)...Maky zkus mrknout na web agentury easywedding, taky nabízí tria:-)
Odpovědět
Profilova fotka
marilka: neuveris... ja uz nasla... ;-) je to aristoquartet a hraji moc nadherne,vcera jsme to potvrdili,takze se muzeme tesit...jak vam postupuji pripravy kocky? My letime dnes na dovcu, v praci toho bylo taky hodne...tak az prijedu...tak se do toho tady zase vrhnu..hihi at se vam dari
Odpovědět
Profilova fotka
Makcza-přeji pěknou dovolenou. Pak dej vědět jak bylo a hlavně-kde jsi byla ;-) Jak postupují přípravy? Nijak-v pátek jsem si vyzvedla boty, krásné, dnes si vyzvedávám bižu, tak jsem zvědavá. Ale jinak na to teď prdím a věnuji se "jen" škole a práci.
Odpovědět
u nás také žádné pokroky nejsou, pořád hledám vhodné místo na hostinu a jsem z toho docela dost vystresovaná, jinak přemýšlela jsem o barvě svatby a začíná se mi líbit fialková se zelenou, vybírám svatební oznámení, no a a taky už bychom měli zajít za panem farářem a domluvit se s ním na termínu :-)
Odpovědět
Zdravím všechny květnové nevěsty a přidávám se k termínu 15. května,přítelovi by se líbilo 1. května, ale to má moje mamka narozky, tak bych je nerada svatbou zastínila.Zasnoubili jsme se letos 5. května, přítel je katolík, není pověrčivý, ale já jsem...pan farář mě přesvědčil, že nemám věřit na pověry, navíc květen je měsícem pany Marie.Přítelova rodina už termín zná, jen potenciální tchýně si neodpustila výrok, že manželství uzavřená v květnu nejsou šťastná.Zbývá oznámit termín mojí rodině a čekat na reakci.
Odpovědět
My máme od včera objednaného fotografa. Bude to stát 5130,- a kvalita je opravdu na úrovni, fotograf sympatický, tak to snad bude v pohodě.
Odpovědět
Profilova fotka
teda holky...vidim, ze se patnactky mnozi... :-p my byli na dovci, pluli jsme na lodi na Madeiru a na Tenerife, pocasi krasne..co vic si prat.... co noveho u nas? Mame zamluvene kvarteto na obrad a dneska nam prisla prvni varka oznameni....takze koncem listopadu uz zacneme davat ceske strane...to budeme v CR a pred Vanoci ci po Novem roce posilame do zahranici. Nejake novinky?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda, nj, 15.5. je krásné datum. Já to říkám furt ;-) Nového? Konečně máme hudbu. Bude hrát rodinný kamarád s kapelou. Zabijeme tím 2 mouchy jednou ranou-on je i bavič, tak zastane funkci DJ... Jsem moc ráda, že to dopadlo tímhle kompromisem. Snoubenec jej zná, tak je i on spokojený. ;-) Jinak stále koukáme po vhodném místě. Něco už máme a na něco jsme ještě dostali tip, tak to pomalu objíždíme a dáváme si tam jídlo... No, času málo. Barva svatby? Rádi bychom žlutou nebo oranžovou...Ale to je ještě daleko. Občas mrkneme na nějaké oznámko, ale na to je myslím času dost. Jinak vítám nové příchozí. ;-)
Odpovědět
Čauky holčiny, kromě termínu nemáme zařízeno vůbec nic...pro barvu jsem se už rozhodla, bude to světle fialová v kombinaci se smetanovou,přítel nic nenamítá.Včera jsem si koupila svatebního průvodce, tak studuju...asi jsem poměrně dost zabředla.
Odpovědět
Profilova fotka
Svatebniho pruvodce? =-) K cemu to?
Odpovědět
Ahoj holky, pridavam se taky. Svatba 15.5. v Praze. Je to za pul roku, utika to velmi velmi ;-) mame misto, misto na hostinu, fotografa, saty...hihi neni toho zrovna malo ze. No jo, jsem takova :-) privitam jakoukoli radu ci narazku :-) a tak
Odpovědět
Profilova fotka
Vitej Brus, my mame navic jeste hudbu ;-) Dobrou
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, svatebního průvodce jsem si koupila abych měla přehled...bude se vdávat poprvé a na svatby zase tak často nechodím...
Odpovědět
Ahoj budoucí nevěsty, připojuji se také k datu 15.5.2010 ve 12h. Máme zatím zařízenou matrinu již měsíc. Přípravy začnou až po novém roce. Moc se těším :-)
Odpovědět
ahoj holky, taky se připojuji k diskuzi, i když ještě pevně nevím, jestli toto datum budeme mít s přítelem se nemůžem rozhodnout jestli 13.3. nebo 15.5. jinak jak jsem to tu letmo pročítala tak něco málo o mě svatba by měla být v Kutné Hoře, ale ještě nemáme vypsané termíny na matrice až po Novém roce a s přítelem v den svatby v( březnu spolu rok a měsíc v květnu by to bylo a rok a 4měsíce :-) svatba v bílo-zelenkavé a jediné co máme je menu, restaurace, a objednané vývazky a taky jsem se byla podívat na šaty a to je tak všechno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vitam nevestinky....to je parada... se nam to zacina rozrustat... :-D fkatka: no brezen jak brezen...ale kveten je fakt krasne datum a to doufam,ze i pocasi se vyvede.... no doufam, verim.... monunka: a co se pise v takovem svatebnim pruvodci...? nemam vazne tucha....
Odpovědět
Profilova fotka
Makcza-jsem ráda, že nejsem sama co neví o čem je ten průvodce... =-) Teda tuším, ale že se o tom už i vadávají knížky... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lucy222: no mozna o tom, jak kdy presne naplanovat veci... co je nejdulezitejsi a co mene dulezite...s jakym predstihem...tipy... atd... nevim ... badam... :-D jak ty kocko, jak se mame???
Odpovědět
Profilova fotka
Máme se dost hekticky, děkuji za optání ;-) Furt lítám práce-škola-koně-psíci...Občas do toho snoubenec :-D Dnes třeba mám čubinku na operaci, tak čekám až si pro ni už budu moci zajet. A jak Ty? Jak je v zahraničí? Já jsem byla chvilku v Itálii a natrvalo bych tam zůstat nechtěla ...
Odpovědět
tak už jsme se definitivně rozhodli a bude to květen prý je teplo a navíc můžem rozlučku se svobodou spojit s oslavou přítelových narozenin :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fkatka: presne tak... :-D ten muj oslavi v den nasi svatby se narozeniny.... ja je budu mit 3 dny pred nim... :-D :-D ...takze kdyby mel nekdo nejaky napad na darek pro nej ... sem s napady lucy222: v zahranici je dobre, na dovci bylo lip... bo bylo lepsi pocasi... :-D , ale ted v patek se chystame do CR, takze jdu vybirat saty... mrknout na prstynky,mame schuzku ohledne hostiny, mrknout na nejakou dekoraci... no..bude to hektak, ale to dame... ted si akorat uzivame nedele...cumime na telku, ja zehlila, musim se vrhnout jeste na uceni a pak nejaky relax...
Odpovědět
Čauky holky, svatební průvodce vychází sporadicky jednou do roka...jsou v něm obsažená důležitá témata jako zásnuby, výběr datumu, místa, předmanželská smlouva,kalendář příprav, financování svatby,druhy obřadů, hostina, catering, svatební agentury, oznámení, prstýnky, šaty, květiny a dekorace, svatební dorty, doprava,kadeřnice, kosmetika,fotograf, videokameraman, hudba, dárky,program atd.Hlavně formality...civilní či církevní obřad.Vydala ho paní, která jižpět let pracuje v agentuře.Je tam vše co potřebuju vědět...rady, tipy,doporučení...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda, makcza-dej pak vědět jak jste o víkendu dopadli ;-) monunka-a to seženu kde? Jako mně by zajímalo jaké jsou tradice, jak by to mělo vše ofiko probíhat, co mně čeká...A na netu hledat nemám čas a ani moc chuť... Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
lucy222: to se neboj, dam vedet...jinak na saty jdu do Belly... a pani mi rikala, ze chcou za zkousku jednech 30 Kc a paklize si nejake vyberes a zamluvis, tak dostanes 10% slevu...coz zas neni tak spatne..ale uvidime. Jinak vcera jsem uz dala nejaka oznameni do obalek a nadepsala je, krasny pocit... vidis tam to sve jmeno... ;-) no, ma to neco do sebe... no,tradice a zvyky by me taky nejake zajimaly...at to trosku tem cizincum ozvlastnim... :-D
Odpovědět
My se budeme řídit jen některými svatebními zvyky. Třeba budu mít závoj, což je ochrana před zlými duchy a symbol panenství, ale to už je jaksi pasé..... Pak budeme mít na dveřích věnec z břečťanu a dalších věcí, aby přinesl plodnost a štěstí, budeme zametat střepy z rozbitého talíře, aby hluk odehnal zlé duchy a my si na zametání vyzkoušeli spolupráci, budeme jíst polévku jednou lžící z jednoho talíře, taktéž kvůli spolupráci, budeme společně krájet dort (čí ruka bude nahoře, ten bude v manželství velet) a to bude asi všechno. Zvyků je spousta, ale vybrali jsme jen několik a jen ty "bezpečné". Pak se hází rýže nebo jiná semínka nebo okvětní lístky na novomanžele a kolik se jich zachytí nevěstě na šatech, tak moc bude plodná. Ženich přenáší nevěstu přes práh tak, aby se ani cípečkem sukně nedotkla prahu, aby se na ni nenalepili zlí duchové, přátelé dávají po obřadu ženichovi kouli na nohu a nevěsta ho usí osvobodit nebo vykoupit, novomanželé procházejí špalírem, kde se jim nenásilně snaží zabránit v cestě (společné překonávání překážek), únos nevěsty (symbolika odchodu dívky od rodičů), ženich musí nevěstu najít nebo vykoupit. Nevěstě se dává na klín malé dítě, aby byla plodná, do střešvíčku si nevěsta dává minci a jetel pro bohatství a štěstí. A další a další. :-)
Odpovědět
Ahoj holky!Ja budu objednavat tento týden šatky a jelikož je mám z netu, tak jsem si řekla, že oběhnu i nějaké salony. Jinak zatím stojíme tak trochu na bodu mrazu. Čekáme než nám dojdou lampiony a tak nějak spíš nic. Ujasnili jsme si ještě nějaké věci ohledně hostiny - resp. polívka a pak big raut. Jináč chci teď někdy zajít ke kadeřnici zkusit nějakej účes už a jinak je to takový nepohyblivý:-D. POslední dobou toho je na nás moc a zdraví nás docela dost zrazuje, takže vyčkáváme na lepší časy..... ;-)
Odpovědět
Čauky holky,pro Lucy222: průvodce se jmenuje Svatba vše, co potřebujete vědět... od Patricie Janečkové
Odpovědět
Já mam "Náš svatební průvodce" , taky můžu doporučit!JInak maky gratuluji ke kvartetu:-).
Odpovědět
Ahoj, ¨tak to vypadá, že taky budeme mít svatbu 15.5 :) původně jsme chtěli 1.5, ale včera jsme zjistili, že se u nás tenhle datum oddávat nebude a květen se udělal jenom jeden termín a to 15.!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda, wolfi-vítej. 15.5. je krásné datum ;-) Monunka-děkuji za info. Já si to hned hodila do vyhledávače a vyjel mi "Náš svatební průvodce", tak jsem si jej objednala. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?