Svadba Duben/Apríl 2009. Najde se tady někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, najde se tady někdo, kdo je takový blázen jako já, že začíná plánovat svatbu na příští rok na duben? Respektive nás to čeká přesně 25.4.2009.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj jsem docela grogy ted jsem se vrátila z návštěvy u tchýně nejen že není při chystání svatby vůbecžádný zájem o cokoli, ale když jsem ji dneska prosila jestli by nám ušila na svatbu polštářek pod prstýnky tak nejdřív řekla že jo a že chce obrázek a pak když jsem řekla že nějaký mám na netu tak se ani nešla podívat ..prostě nevím je mi z toho smutno
Odpovědět
No co já musím říct, tak tchyně i mamka jsou zlaté... pomáhají, zařizujou, ale do ničeho nás nenutí. Za drobný poplatek vypůjčím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
což o to moje mamka je taky zlatá ale bohužel je 200km daleko a ona není ta která je vyučená švadlena, myslela jsem že tak to bude lepší prostě to budu muset nakoupit nastříhat a bud sama a nebo porosit mamku co se edá dělat :-( ....ale ten nezájem mě štve...nejdřív dovolila svatbu i manžílkově sestře a ted když se naše svatba blíží tak todle...a to je její jediný syn a já měla za to že mamiky na synech vysí asi omyl :-(
Odpovědět
markys: my máme obě 350km daleko.. a naštěstí fakt supr. Neboj, bude líp!
Odpovědět
marky: nebuď z toho smutná, ony se někdy i hodný ,,tchýně" chovají podivně... třeba moje maminka má občas tendence se nám trochu vměšovat, někdy jsem ráda, jindy ne, ale tu si bez problémů usměrním, horší je přítelova maminka, ona to myslí dobře, ale občas je na zabití, právě, že si nechce nechat některý věci vysvětlit.. ale v podstatě si nestěžuju :-)
Odpovědět
Hmm.... mám dotaz na vás švadlenky šikovné... kolik tak "normálně" stojí metr bílého saténu? Jako u nás v textilu...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky mám takový problém, sepsaný počet koláčů mám, ale chceme k nim do balíčku nastrkat i nějaké to cukroví, ale vůbec netuším jaké druhy se dávají, jako nějaké slepované linecké, ale dál???? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
pavka: mamka bude péct cukroví doma s pomocí tetiček - je to taková rodinná tradice. Plánují napéct 35 DRUHŮ :-) Mám Ti je tu vypsat? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
evita_ij: nemusíš všech 35, ale něco můžeš, jen pro inspiraci, mi bude koláče i cukroví péct segra, tak ať i jí dodám trošku inspirace :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak segra pokud peče, tak určitě ví a zná co se dělá do výslužek a na svatbu,ne?? neva,pisnu něco: - určitě linecké - a to slepované marmeládou, a taky spojované krémem, zdobené čokoládou a různými barevnými kytičkami..... např podkovičky, kytičky, kolečka, srdíčka.... - vanilkové rohlíčky - šohajky - kuličky - úlky - čokoládové rohlíčky - trubičky - kokosky - štafetky - pařížské rohlíčky - kočičí jazýčky - různé rolády.... - různé řezy (krájené na malé kousky - jako cukroví) - ořechové trubičky - kokosový salám - laskonky - mocca oválky - svatební úlky - pohárky (úlky otočené vzhůru nohama, nalepené na lineckém kolečku a nahoře ozdobené - vypadají jako pohárky) atd atd
Odpovědět
pavka: my budeme mít různé druhy drobného cukroví (taky hodně a nevím jaké všechny, peče teta) a ještě řezy, taky různé... ;-) :-) To záleží co chcete, co máte rádi... ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Segra peče pro radost, občas nějaké dortíky a buchty a koláče a cukroví pro známé a spolu pracovníky a jsou ochotni i zaplatit :-D tudíž peče dobře, myslím, že pro inspiraci je toho dost, tak jen jí dát seznam :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
omca kolem 250,-/m (já měla velkou kliku a sehnala jsem pěkný, pevný za 240,- v sousedním městě a u nás měli jen ten tenký za 250,-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak mě dort a cukroví dělá švagrovka..vše překvapení...teda druhy cukroví mi četla ale znám jen linecká kolečka a místo van. rohlíčků vanilková kolečka, koláče bude dělat pekařka co bráchovi a ta upeče i ty dorty pro rodiče...jo a trubičky hlavně trubičky ty miluju já a babička a na bráchově svatbě jsem oběhala všechny talíře (teda takticky jsem se vždy s někým bavila) a snědla všechny trubičky a nic jinýho ani neměla chut ochutnat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
koukám že jste všechny z moravy..tam se dává vyslužka s cukrovím těm co na svatbu nejdou předem (teda aspon u nás), ale je tu někdo z čech, kromě mě, kdo to tu udělá taky tak ...at nejsem exot..i když ono to je vlastně moravská svatba v čechách :-D
Odpovědět
marky: budeme mít taky i trubičky a věnečky, upeče je teta, která je má bezkonkurenční, ale bude toho jen na stoly... i tak bude od každýho asi 200 ks... a výslužky se u nás dávají jen těm, co jdou na svatbu a sem tam třeba do práce nebo tak, ale určitě je nebudeme dávat všem, co jsm,e nepozvali na hostinu, to je strašně moc lidí...
Odpovědět
Profilova fotka
My koláče i s cukrovím rozvezem před svatbou a všem i těm co na svatbu jdou ať se nemusíme otravovat s vyslužkama, koláče co nám zůatanou(co nenacpem) na rozvoz budou na hostině s cukrovím stejně tak, přímo na svatbu si necháváme jen ten dort a nějaké zákusky ke kávě
Odpovědět
Ahojky, mám takový dotaz trochu mimo: Myslíte, že je potřeba, aby mi vlečku těchto mých vybraných šatů nesla nějaká družička nebo si to můžu za sebou táhnout sama? ;-) Vím, že to asi záleží na mě, ale kdyby se vám chtělo, tak písněte svůj názor :-) Děkuji 8-) šaty: http://www.beremese.cz/album/view.php... Jinak výslužky dáváme všem, co jdou na svatbu den předem (tzn. v pátek večer). Téměř všechny hosty (kromě asi dvou tetiček) máme z blízkého okolí, takže na to nebudem muset myslet na hostině.
Odpovědět
Profilova fotka
A v případě že by měl někdo problém s tím, že nedostane výslužku tak je to jeho problém :-D myslím, že i kdybysme nerozvezli koláče, tak to lidem může být jedno :-D je to totiž naše svatba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ele: myslím že by byl pěkný páreček dětí já je bohužel nemá kde sehnat...taky nemám šaty s vlečkou..je to na tobě jestli je máš kde sehnat 8-) jé já nemyslela že bych no nesla opravdu všem, jen pár známým v ulici na moravě( s těma se stýkají hlavně naši) a pak ze zdvořilosti sousedce naší + jedni mladí v ulici se kterýma se bavíme..no a práce bude záhul protož mimo své pracoviště znám všechny na ostatních a musím snimy spolupracovat (taková je nápln mé práce) tak tam budou výslužky asi pro 200 lidi + ředitel ..není to pech..navíc ošidit to nejde s miláčkem pracujem ve stejné firmě :-(
Odpovědět
Profilova fotka
pavka přesně - u nás výslužky nebudou, koláčky budou na stolech, bude raut, tak ať si každý sní, co chce, ale nic domů dávat nebudeme; osobně jsem byla na 3 svatbách a nikde jsme výslužku nedostali a nijak mi to nevadilo - dle mně zbytečný výdaj navíc - už takhle toho je nad hlavu:-( ještě pořád nevíme, jak vyřešíme ubytování hostů - chtěli jsme po přípuzných a tak, včera ale tchýňa prohlásila, ať něco zamluvíme a zaplatíme - se jí to říká, když to ona neplatí:-( zrovna oni mají příbuzenstva jak smetí, všichni moji budou spát u našich, nebo pojedou domů, takže svou půlku řešit nemusím... už jsme se setkala s názorem, že zamluvit hotl ano, ale ubytování si hradí každý host sám - co si o tom myslíte? udělala to tak moje kamarádka a prý s tím nikdo neměl problém (ono ubytko pro 30 lidí není málo)
Odpovědět
Profilova fotka
já taky platím ubytko pro 10 lidí..a 3 kamarádky si platí samy
Odpovědět
elenore: já mám dlouhou vlečku a potáhnu ji po zemi, líbí se mi to víc, jen do schodů si s ní nechám pomoct (do kostela) abych ji zbytečně nešpinila a neponičila, ale v kostele bude koberec :-) a mám k dispozici děti holčičky 1 a půl roku a 10 let a kluka 7 let, takže uvažuju, že ten kluk půjde za ruku s tou malou holčičkou (jsou strašně roztomilí) za nima starší holčička s plátkama růží Jsou to všechno sourozenci, ale ještě se musím domluvit s nima a s jejich rodiči :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nat: takže to budou tvé družičky a družba, oblečení jim scháníš ty, nebo to necháš na jejich rodičích??
Odpovědět
pavka: no chtěla jsem jim koupit šaty, ale že je pak prodám a jejich maminka řekla, že to by chtěla, aby si je nechali, takže to sponzorovat nebudu. Navíc já na tom netrvám, aby tam šli (myslím jako družičky a družba) spíš jsem to chtěla, že jim by to udělalo radost, já bych jinak ani ty plátky růží nepotřebovala, ale zase bych nemohla říct vy dva půjdete a ta třetí ne... Proto píšu, že s emusím domluvit s nima a hlavně jejich rodičema, občas dělají komplikace tam, kde nejsou... A nepodporuju, aby roztomilé děťátko neslo prstýnky, když to tak někdo má, je to jeho věc, nikomu to neberu, ale přeci jen, byly dost drahé a svěříme je pravděpodobně svědkovi, aby se o ně postaral ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám neteř a synovce ale družičky jsem v plánu neměla ani družbu, ale přítelova tetka má dceru a ta že by mi šla za družičku, ale to bych nemohla těm mým dvěma udělat, že nějaká "cizí" holka mi půjde za družičku a oni ne, jen nevím jak s jejich oblečením, taky to budu muset nějak vykoumat, protoze na druhou stranu už výdajů máme i tak dost
Odpovědět
pavka: no právě, stálo to strašně peněz i tak... :-p Ale zase si říkám, kdybych chtěla, aby měli na sobě něco konkrétního, tak by bylo na místě, abych přispěla, nebo zařídila (kdybych jim ,,cpala" nějakou svou představu a požadavky), ale to nemám v plánu, můžou mít co chtějí (samozřejmě slušně na svatbu), dokonce jsem se se skorošvagrovou bavila, že by bylo lepší, aby kluk měl kalhoty tmavé, košili a svetr spíš, než oblek, že by to unosil a oblek by byla zbytečná investice. A ta malá má růžové šatičky (nemám ráda růžovou, ale na té malé se to dá přežít). Prostě, nemluvím jim do toho,a le nebudu teda ani platit...
Odpovědět
Profilova fotka
tak já doufám, že segra neteři a synovci něco sežene a ta malá od tetky šaty má, tak jsem zvědavá, musím to zajet obhlídnout :-D
Odpovědět
Ha, tak mám svatební knihu hostí :-) koupila jsem 2 alba, vyřezala z toho ty pauzáky a přidala pár listů z druhého. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
NO my výslužky budem chystat a vozit ve středu - všem, co jdou na svatbu plus sousedi a nejbližší známí. Je to tradice. Plus bude cukroví a frgály a dorty na svatbě v sobotu. JEstli toho moc zbyde, bude se to balit hostům, ale spíš ne, to my mamka nedělala několik hodin nic jineho nez balila druhé výslužky :-S tak to nechci. A vlečku mám taky a neponese mi ji nikdo. I když jednu družičku asi mít budu. Ale ta půjdu asi přede mnou, nevím, jestli ji dám rozhazovat plátky růží....to bych si musela domluvit někoho, kdo to pak uklidi :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?