Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
@klaudina22 tak to přeji ať vyjde vše tak jak má, určitě to vše zvládneš levou zadní :) jak školu tak i svatbičku :)
Odpovědět
@klaudina22 a kdepak to chcete ? nebo budete mít??? a jak jsi na tom s přípravami?
Odpovědět
No nejdůležitější máme zařízeno, termín, hostinu atd.. a detaily postupně dolaďujeme.. nějak to nehrotím zatím mi připadá že je času dost :-) . Obřad bdue bez mše v kostele sv. jana Nepomuckého ve Starém Lískovci v Brně, a hostina v Žebětínském dvoře.
Odpovědět
@klaudina22 máš zkušenost se žebětínským dvorem???taky o něm uvažujeme ale smaozřejmě ho můžeme rezervovat až budeme mít přesné datum, tak snad bude volno
Odpovědět
nene, ale v říjnu ti povím, jak sme byli spokojení. zatím se mi vše ale líbí, dobrá komunikace, snaží se vyjít vstříc. ;-)
Odpovědět
@klaudina22 jojo já jsem tam už psala jak je to s rezervací a tak a pán co mi odepisoval tak taky super jednání a tak, nám totiž matrika potvrdí termín až v říjnu na začátku takže musíme s rezervací hostiny počkat až potom no
Odpovědět
@petulamrk a na kdy to plánuješ?
Odpovědět
@klaudina22 chtěli bychom duben 2011
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk tak toho máte hodně.. my zítra odlítáme s přítelem na dovču, prý se domluvíme na termínu svatby tam.. místo hostiny máme vybrané (ale ještě ne zamluvené).. u místa obřadu ještě váháme... barvy mám asi dvě varianty a musím si vybrat... no snad aspoň ty základní věci budeme mít hotové do konce srpna, jinak se nehnem
Odpovědět
@zuzkka88 no tak my jisté představy máme, ale jak už jsem psala nemůžu dále nic zařizovat, když nemám od matriky přesně potvrzený termín, a kdepak chcete hostinu?
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk @petulamrk hostinu chceme v Tetčicích (20km od Brna, jede se po dálnici na Prahu asi 20 minut) v hotelu U Crlíka... kde vy?
Odpovědět
my bychom chtěli v žebětíně - Žebětínský Dvůr, jelikož potřebujeme i s ubytováním, hosti a rodina ode mě jsou 200km daleko
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my už to máme za chvilku..Už jen tři týdny..Ale jak tak koukám máme skoro všechny stejné místo na hostinu - Žebětínský Dvůr..Tak pokud budete mít zájem, pak jsem napíšu jak to dopadlo..Ale zatím můžu jen chválit..
Odpovědět
@petulkavt ahoj, to bych byla ráda, kdybys mi pak poslala nějaké reference, zatím co jsem tam psala a ptala se co a jak tak pán byl velice vstřícný a obětavý takže až budu mít od matriky potvrzený termín tak tam hned razíme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : určitě ti pak dám vědět..My už byli konečné domlouvat menu na oběd a večerní raut..Všechno zařiizujeme s panem Továrkem - fakt perfektní přístup. Pomohl nám s hodně věcma - je vidět, že svatby už nějaký ten rok dělají a vědí co a jak..Jinak my tam byli poprvé v půlce ledna a dost mě překvapilo, že na srpen tam měli už docela plno..
Odpovědět
@petulkavt my půjdeme až v říjnu, to bychom měli vědět na jisto termín, a myslím že jsem jednala po emailu se stejným pánem :) uvidíme, a měli jste už jisté své představy jako výzdoba a tak ? nebo jak to tam chodí ???? ohledně výzdoby
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : no máme svatbu do modro-zelena a to bylo jediné o čem jsme tehdy měli jasno. Výzdobu jsem nechala na nich-nechceme s přítelem žádné balónky nebo něco podobného, takže u nás jde jen o stoly. Salónky vypadají moc pěkně sami o sobě, tak nemyslím že by to ještě něco potřebovalo.. Stoly si můžeš nachystat sama, nebo to nechat na nich. Berou si 20,- Kc za osobu sedící u stolu. My máme na oběd 40 lidí, takže 40 x 20 = 800,-..Nachystají nám na stůl modrý vlizelín, kamínky, taky modé a bílé ubrousky, taky nějaké svíčky..Mají toho na výběr víc - třeba i květinovou výzdobu..Když jsem tak počítala kolik bych za to musela dát, kdybych to vše kupovala sama a pak se s tím ještě den před svatbou zdobit..No prostě je pro nás jednodušší nechat to na nich a den před když tam povezeme cukroví jen předat zasedací pořádek a jmenovky..
Odpovědět
@petulkavt tak to je krásný teda, a za pronájem salonku si něco účtují ?
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : za pronájem si nic neberou, ale máš tam povinný odběr tvrdého alkoholu na hlavu..a neplatíš pak už špuntovné - máme známého vinaře tak budeme mít vlastní víno..Jo a nevadí jim ani vlastní slivovice..Takže super..;-)
Odpovědět
@petulkavt co znamená povinný odběr tvrdého alkoholu na hlavu???a budete tam mít i někoho pak ubytovaného?
Odpovědět
@petulkavt a prosím to zdobení so počítá s tím rautem nebo na oběd??? a jak je to potom s tím večerem ?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj nevestinky :) ... chtela sem se zeptat jestli nekdo nevite o nejake dobre kapele? :-) ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : no musíš od nich odkoupit nějaký tvrdý alkohol - 1 dc na hlavu dle vlastního výběru..my budeme mít na večer asi 80 lidí, na oběd těch 40, takže budeme brát 6 litrů - je jim jedno jaký alkohol to bude, jestli nejdražší whisky nebo nejlevnější rum..my budeme brát vodku,rum,fernet a taky nějaké sladké Jelziny..prostě to co by se stejně vypilo..Někde v restauracích mají minimální útratu a tady mají ten alkohol..Vyjde tě to sice dráž než kdyby sis tu láhev koupila normálně v obchodě, protože oni to počítají po panácích, ale zase si můžeš donést plno vlastních věcí..My budeme mít vlastní slané, vlastní ovoce, svoje víno i cukroví..Doneseme to tam vše v pátek či už ve čtvrtek během dne a oni nám to pak nachystají na stoly, takže o starost míň..
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : ubytovanou tam mudeme mít moji rodinu - mám je z daleka - doslova od Krkonoš až po Tatry..potřebujeme i bezbar.pokoj a ten tam taky mají..Jinak novom.apartma je od nich zdarma, ale můžeš to přenechat někomu jinému - proste máš od nich jeden 2 lůžkový pokoj na jednu noc zdarma a je jim jedno kdo z hostů ho využije..my si ho necháme pro sebe ;-) A to zdobení se počítá na oběd..budeme mít stoly ve tvaru U a ty budou nazdobeny..Aby si měli kam sednout hosté příchozí na raut, budeme tam mít ještě dlouhý stůl - na ten jsme se dohodli že bude jen bílý ubrus..no a samozřejmě na něm pak bude nachystané nějaké to slané,sladké a ovoce..Ostatní bude na rautových stolech..
Odpovědět
@petulkavt tak jak tak na to koukám, tak to mají opravdu dobré, a platí se to vše až potom? to fakturují, vím že mi pán psal akorát zálohu při závazné rezervaci
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : no my zatím platili jen tu zálohu - dali jsem tam myslím 3000,- Když jsem se teď byli domlouvat na menu a dalších podrobnostech, tak jsem se domluvili i na způsobu placení..Můžeš platit hotově nebo kartou - je jim to jedno, prostě jak se ráno probudíme a nasnídáme, tak to pak půjdeme vše zaplatit..Taky jsem se domluvili kolik pokojů platíme my a kolik si platí hosté sami. Budeme tam mít ubytovanou nejen rodinu (té to platíme), ale taky nějaké kamarády - ty si to zaplatí sami.. Jo a s tou zálohou - doporučuji zaplatit hned jak budeme mít termín na matrice..My se byli dívat do Žebétína v půlce ledna - jak matrika vypsala termíny a na naše datum už byl ten svatební salónek zamluvený. Měli se ale prý do nějakého data ozvat a zaplatit zálohu, jenže se neozvali..Pomalu jsem začínali uvažovat o jiném datumu, když nám večer p.Továrek zavolal, že tamti to zrušili a pokud chceme, jsme první na řadě..Jsme to brali všema deseti - hned další týden jsme tam jeli zaplatit zálohu aby nám to nikdo nevyfoukl..
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : kde plánujete mít obřad?
Odpovědět
@petulkavt Ahoj, plánujeme Slavkov, ale matrika rezervuje termíny v říjnu no, tak doufám že nám to vše vyjde, přeci jen svateb je nejvíce přes léto a když je tepleji, tak by ten žebětín mohl být volnější v dubnu
Odpovědět
@petulkavt snad to vyjde mám docela strach no :(
Odpovědět
Profilova fotka
@petulamrk : neboj, určitě vám to vyjde..přes léto je těch svateb přeci jen víc, tak to měli plnější..navíc jeden víkend v srpnu ani svatby nedělají - jede se na okruhu Grand prix a to jim vynese víc než svatební hostiny..Dívala jsem se, že se chcete brát 21. dubna..a to je týden před stavebním veletrhem, tak to bude určitě v pohodě.. A kde ve Slavkově chcete obřad - na zámku? Byla jsem tam jen jednou, ale pamatuji si tu zahradu - ta je tam opravdu nádherná - z toho budou moc hezký fotky..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?