Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, pro mně je celý život jeden velký stres, takže to na netu balím a jdu si ho trochu zpříjemnit dobrou kávičkou. ;-)
Odpovědět
lucinka: hostinu jeste nevdim hej holky me dnes dostali, resili jsme raut a hostinu a oni se tvarili jako z enam 50 tisic na jidlo a piti nebude stacit (krom cukrovi, dortu a tvrdeho). Co myslite?
Odpovědět
mitote: podstatný je, kolik máš lidí a co chceš, podle toho... běžně se počítá tak 1000 Kč/osoba
Odpovědět
no 30 lidi na hostinu a 50 na raut... no jako znama mela na hostinu 450,- na osobu a 150,- na raut...1000,- na osobu me prijde trochu premrsteny
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my meli obdobny pocet hostu a mam pocit, ze do tech 50 jsme se vesli.
Odpovědět
a nemas nekde rozpocet te hostiny a rautu? nebo kde jste to meli?
Odpovědět
1000/osobu je takovy limit ve slusnych -ne predrazenych-restauracich. ale nam teda rekli, ze je v tom vsechno: predkrm, polivka, obed, zakusek, vecerni raut s grilovanim, veskere piti atd. je to dost, ale rikam si, ze je v tom zapocitana i vyzdoba stolu, dekorace od podniku a jejich 5% couvert.
Odpovědět
Profilova fotka
mitote, to po mne nechtej, my jsme vydaje na svatbu nepocitali, takze zadne rozpocty nemame a ja jsem za to rada, protoze me netrapi zadne horentni sumy. Ale mam pocit, ze to bylo cca 46. Meli jsme to v Zebetinskem dvore.
Odpovědět
mlzka: jenze nam to rekli bez zakusku, bez tvrdehoi couvertu....a bez vyzdoby
Odpovědět
no ja taky tam nejak pocitam s tim, ze tvrdyho se tam moc nevypije. mam povoleny 3 litry domaci slivovice naseho tatky a vino nastesti muzem svoje (takze nejakych 45/litr)
Odpovědět
mlzka: a kde to mate? nam rekli spuntovny 40,- na osobu coz je silena palka na 100lidi
Odpovědět
Tak to mi nepřijde moc levné, 50.000 bez pití :-N My to sice měli mimo Brnov jednom zámeckém sále, ale cenu snad nějak dám dohromady, bylo toho pro 40 lidí na hostinu i raut (hostina trvala od asi 16 do 1), všem jsem platili vše a pitíčka byla ty malé 0,2dcl džusy a 0,3 nealka, ale cena nás teda dostala: 13.000 (s "díškem") hostina - asi 1300,- byl pronájem sálu,300,- nachystání stolů, 1500,- špuntovné za 40l vína a 3l slivovice, min.1000,- byla bečka piva (nebyl tam výčep), abzytek byl oběd (jen hlavní jídlo a přípitek), cukroví jsem taky měli svoje raut byl 150,- na osobu dodaný od jedné paní na matřeské, ale fakt to bbyla bezkonkurenční cena, každý na to hleděla, 70% jídla zbylo, kolik toho bylo. A letos jsem byli v jendom penzionu ,jsem tam zařizovala sraz z gymplu, bylo nás asi 20, cena za oběd + pití + raut byla asi 600,- na osobu a byla to tragédie,něke vyhrabu fotku, jak vypadalo podle něj pití na celý den: http://www.btweb.cz/srazGJ09.html (to co je na stole je vše pro těch 20-22 lidí, asi půl hodiny o zahájení :-N ), pak jsem si řekli o normální vodu do džbánů a každý si pak platil na baru. A ta výzdoba...bylo domluvené, že nám to nachystá, že prý tam mají furt nějaké svatby, že nám to nzadobí... :-N takže fakt si nechte říct vše, co v tom bude (výzdoba, špuntovné,...), na vlastní svatbě jsem byal nadšena, podruhé jinde oslabva děs, M. nakonec zatáhl celou bečku piva za asi 1500,- a já asi 700,- doplatila ze svého, protože jsem byli domluveni na 550,- na osobu, dojdeme na sraz a chlap, že to udlla za 600,, .že za 550,- by to bylo hrozně chudé. A nechtěl mi dát ani účtenku, že jsem mu to předem zaplatila, že prý nená brýle, atd.. ]-( Naštěstí to byl podnik 60km do Brna. příště prostě budu chtítkaždou položku předem co tambude a co ne a za kolik...
Odpovědět
Článek se načítá
na Kozi Horce.
Odpovědět
My platili špuntovné 50,-/l vína a asi 80,-/slivovice....ale furt pohoda, domácí je domácí :-D pokud je to 40,- na osobu a můžete si donést co chete , tak to není tak hrozný, každý vypije třeba 0,5l vína, 2 panáky,...
Odpovědět
blanka: a kde jste to svatebni meli? mlzka: tam s eot musi zamlouvat hodne dorpedu ne? kdyz to zamlouvala?
Odpovědět
mitote: je to běžná cena, takový standard v Brně, samozřejmě jde sehnat levněji i dráž, my měli hostinu asi 10 km od kraje Brna, tak nás stála osoba cca 700 Kč (víno jsme měli vlatní a platili jsme pivoa nealko, oběd a raut, taky cukroví jsme měli vlatní výzdobu jsem měla vlastní) tvrdej jsme tam měli pár flašek, ale vypily se dva panáky (rodina jsou vinaři), tak si to nenačaté vzali zpět a nepočítali nám to... platili jsme špuntovné teda, ale bylo nás kolem 60 lidí...
Odpovědět
my počítali na osobu lahev vína minimálně (a to tam bylo asi 10 dětí), co zbylo dostali sebou ;-) :-) měli jsme svatební etikety a vynikající jakostní víno, takže to byl i takový dárek... krom toho na spotřebu jsme měli nachystané i sebou, takže dostal každý ;-) :-)
Odpovědět
no my jako tvrde nechceme, halvne vino a pivo jinak kofola a voda...a na jidlo, tak obed klasika, ale kdyz si rekli za falesnou svickou 170,-na osobu, no nevim no :-(
Odpovědět
to Mitote, zalezi jak na kdy. slysela jsem, ze na jarni a letni mesice se to zamlouva skoro 3/4 roku dopredu. ja jsem to zamlovala v prosinci na zari pristiho roku. takze jo, je to dost dopredu. oni tam delaji ty svatby jan na bezicim pasu. v dobrym, jakze jich tam delaji dost, takze maji dost zkusenosti.
Odpovědět
mlzka: no ja uz stejne nemam sanci kdyz jsi mi termin sezrala :-N ja nevim, doufam ze s enejak vejdem rozpoctove a nebudem muset hledat nic jineho, bojim bojim, trochu me to ted rozhodilo
Odpovědět
Mitote - na zámku ve Velkých Opatovicích ;-) A taky jsem počítali s litrem vína na hlavu, ale nakonec se to nevypilo, ale ono bylo dost teplo, bylo tam 100 piv v bečce, pak ta slivka padla, pak se panákovalo na baru. radši víc, pak se to může vzít domů, tvrdý se nezkazí a víno se vypije po svatbě nebo rozdá ;-)
Odpovědět
blanka: jak je to daleko od brna?
Odpovědět
Zdravím :). K rozpočtu - snad to pomůže...........my jsme platili za cca 38 lidí na oběd a cca 43 lidí na večer 50.000 a nebylo v tom víno, dort a cukroví. Nejvíce na svatbě frčely panáky. Jinak během obřadu jsem byla jako naspeedovaná, popadla jsem taťku, prosvištěla závodní rychlostí kostelem zavěšená na špatné taťuldově straně, celou dobu se tvářila jako slabomyslná a ve finále manžela odstrčila, když chtěl druhý polibek :-D . Před kostelem během gratulací jsem pak vypadala, že mi někdo strčil ještě něco extra na povzbuzení, protože jak jsem vypadala na videu....nestačila jsem se divit :-D .
Odpovědět
lollia: a panaci v tom byli?
Odpovědět
Lol - já taky letěla hrozně rychle, kamrád to natáčel zboku na mobil a fakt letím :-D Mitote- cca 60km severně ;-)
Odpovědět
mitote: byly...........padlo jich za vlast cca 200? Nevím přesně, musela bych se podívat, ale psala jsem to tuším tento týden v nějakém tématu ve svatebních přípravách přesně.
Odpovědět
tak to vas to porad vsechnyvychazi levnejsi nez to napocitali nam co? :-( ma mi to dojit zitra ae stacil mi ten skleb nad 50takcy
Odpovědět
mitote: uvidíš, co tam budete mít jak nakalkulované, klidně to můžeme potom tady probrat, mám ještě schovaný účet
Odpovědět
to by bylo super, jako na raut jsme chteli sele, zeleninove misy, gulas, pivo, kofolu, vodu a vino
Odpovědět
My měli jinou skladbu, ale můžeme to pro představu porovnat, určitě se něčeho dobereme ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?