Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
ahoj holky:-) lol, taky jsem koukala a zrovna nedávno jsem si říkala, že Zuzka se propaguje sama svou prací a p. Přichystalovou zase cpu všem já, protože jsem byla moc spokojená, tak už se potkaly na několika dalších svatbách a pak jsem našla ty fota a vzájemné odkazy... :-) jinak já manželovi koupila vláčkodráhu x-) a jinak praktické věci, protože budeme kupovat pozemek...
Odpovědět
peti, já bych taky ráda pekla, ale v pondělí a ve středu mám zkoušku... zatím máme 6 druhů a dvě další těsta v lednici a mám v plánu i další, ale kdy se k tomu zase dostanu, to nevím... jinak jsem pro kdejakou blbost pro psy (máme postroje, šňůry na caniscross, bederní pár pro člověka na druhým konci, amortizéry, brašny, překážky na zahradě i tunel) ale teda oblečky nemusím... ale s miminkem se taky vyřádím... miluju pejsky, líbí se mi žirafy... to se bude nakupovat... x-) x-) x-)
Odpovědět
U nás letos nepečeme, naši i my jsme si objednali od Kunců a dlabeme na to.............mamku ani mne to vůbec nebaví, mne to baví maximálně konzumovat :-D
Odpovědět
lol: mě to baví, pečeme s manželem :-) naši už několik let kupujou,a le já to kupovaný nejím, i když je to doma pečený... ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, tak vase psy nema cenu oblikat, ale kdyby meli oholeny hrbet a chlupy jen na nohach, tak to by byla jina! Ale zas jako nechci, aby byla jak blazen...mame bundy, mikiny. Saty bych ji nedala!;-) Cukrovi pecu s mamkou. Chutny, ale nevzhledny. Ale kupovany mi taky nejede. Zatim mame 5 druhu, ale uz to vidim max. na 2 a koncime.
Odpovědět
Peti, my máme taky chutný, ale nevzhledný... třeba místo vanilkových rohlíčků máme vanilková prasátka - nebyli lidi na šoulení... :-D :-D :-D Mladá mi začala hárat, tak doufám, že to přežijeme bez úhony... :-p
Odpovědět
Nat: mně celově kupované také celkově nejede, ale Kuncovi ho mají dobré. Koneckonců, když bylo dost dobré na svatbu, ta na Vánoce také :-D ..... ale určitě je domácí domácí. Jenže zrovna to moje a manželovo je po všech stránkách příšerný |-|
Odpovědět
lol: je fakt, že máme taky nějaký vánoční objednaný u paní, co nám dělala na svatbu... ale vyvrátila jsem se, když jsem zjistila, že kilo stojí kolem 400 Kč... :-N ale má ho nádherný, zdobený a dobrý :-)
Odpovědět
Já mám upečené 3 druhy, vše jsem pekla porpvé, podle receptů z MF Dnes, jedno se nějak rozjelo a vypadalo úplně jinak, asi 5x větší než to mělo být, a to M. chutná nejvíc :-N Ale už nic nepeču, jelikož jsem den nato měla takové bolesti a křeče, že jsem musela do nemocnice a mám prášky, takže letos neuklízím, nepeču, nevařím .... užívám si pohody (dokud to jde, že :-D )
Odpovědět
Blani a co jsi pekla? To mě mrzí, že Ti bylo tak špatně, tak odpočívat, odpočívat... kdy máš vlastně termín?
Odpovědět
Silvi - až někdy mezi 3-10.5. :-N pekla jsem z tohoto vánl.sušenky, hrudky ze suš.ovoce a pak ještě takové piškoty, které tu nemají. Prostě, to co jsem si říkala, že bych mohla zvládnout, je to moje první pečení...a stejně to tu leží. Návštěvy k nám nechodí, já na to chuť nemám a M. tomu taky moc nedá :-N Takže zítra to vezeme k rodičům na ochutnání.
Odpovědět
Blani, tak hlavně, ať je všechno v pořádku :-) U nás je naopak problém to uchránit... včera jsem to užírala sama a dneska se maminka dožadovala cukroví ke kafi, tak jsem říkala, že nedám, že by do Vánoc ani nezbylo... ;-) :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Silvi díky, já jsem tu zapomněla dát ten odkaz na to cukroví :-D http://ona.idnes.cz/cukrovi-z-cele-ev... :-D
Odpovědět
Blani, nevadí, já si MF Dnes pravidelně kupuju a to s cukrovím mám taky... letos sbírám všude možně recepty, dokonce jsem se zapovídala s cizí paní ve vlaku a taky mi pak dala recept ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, když je řeč o cukroví, nemáte někdo zkušenost se žloutkovým(smíchají se jen žloutky a cukr)? I když jsem měla vymaštěné formičky tak se mi nevyklopily a musela jsem to vyškrábat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jaký dárek pro tchýni? Abych to uvedla na pravou míru, jsou to první Vánoce, co jí jakože něco budu dávat, navíc tam jdeme s přítelem na oběd 27.prosince, takže dárek je vyloženě slušnost, jenže si netroufnu nějak experimentovat..a taky na to nemám moc penízků :-( jsem si říkala, že bych se podívala na trzích po nějaké keramice nebo pitomince..svíčka, hrnek cokoliv. Poraďte :-(
Odpovědět
cau ja mam taky prvni vanoce tchyni, jdeme k ni 23. a mam pro ni parfem, pak darkovou krabici nejake kosmetiky (sampony, mydlio,...) a jeste na neco prispeju pritelovi
Odpovědět
lulinka: já jsem na první vánoce tchýni přinesla svíčku a mělo to úspěch, když už nic jinýho, tak se to dá aspoň použít...minulý vánoce jsem koupila Cd a velký balení ferrero rocher ve tvaru stromečku a to bylo taky dobrý, takový neutrální...osobně bych se do nějaké keramiky moc nepouštěla, není to moc praktický (podle mě)...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem tento rok koupila med(v německu je totiž drahý :-D) a velké balení nějakých lepších čajíků. Minulý rok to vyhrál župan.
Odpovědět
Ahoj, my posledních pár let taky jedeme stylem - kvalitní jídlo a pití :-D Ono je hrozně těžké se s čímkoliv trefit někomu do vkusu (vidím to i na sobě, já dostat hrníček nebo nějakou sadu kosmetiky, kterou nepoužívám, tak nadšená nejsem... :-N) Takže všem dospělým obdarovávaným kupujeme dárky typu - ledové /slámové víno, kávy Davidoff, čaje London Herb, atd... Záleží co kdo pije :-D A má to úspěch. My letos kupujeme tchánovcům parní hrnec, ale kdo ví, jeslti ho seženeme, mužovi pořád říkám, že za hcvíli jsou vánoce, ať si uvědomí, že taky nemusí být na skladě, ale klas.chlap... na vše dost času :-N Takže je možné, že 23.12. budu rychle přemýšlet kam ho poslat kpoupit nějaký alternat.dárek :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nakonec asi zkusím svíčku a nějakou tu bonbošku..pokud to nebude jíst, tak to nabídne aspoň příští návštěvě :-D
Odpovědět
Luli - přesně tak, ono se ne to nezkazí, někdo se kdyžtak obětuje a sní to :-D Tak hlavně kup nějakou, co ti chutná, kdyby náhodou :-D
Odpovědět
tak my tchýňce letos přispíváme finančně, ale rpotože je Eva a má narozeniny 22.12. tak se snažíme dávat dárek ke každé příležitosti zvlášť (sama jsem hodně blízko Štědrého dne a nejsem nadšená, když mě někdo odbyje k obojímu dohromady), ale vloni jsme jí přispěli na ledničku a předloni koupili kvalitní postel se zdravotní matrací... ale jinak třeba dostává drobnosti z kosmetiky - lak na vlasy, dekorativní kosmetiku, miluje květiny - aha, to jsem u narozenin, na Vánoce třeba to víno je dobrý nápad... ale tak trochu ji znáš ne? nebo přítel může poradit? Já jsem třeba celkem brzy věděla, čím udělám radost a trefím se :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak hotovo 5 druhů cukroví, v pátek ještě udělám 2 a končím. Včera jsem dostala od babičky recept na vánočku, ale samozřejmě, že jsem ho tam zapomněla. :-| Silvi, moje rohlíčky trošku rohlíčky připomínají, ale pak jsem šla házet cukroví do trouby a pokračovala jen mamka a místo rohlíčků máme podkovy. :-D Ale tento rok se nám nerozbily pracny, tak jsem ráda...teď ještě, aby do Vánoc změkly. Blani, já peču asi třetím rokem...pořád jsem se uklidňovala, že čím déle budu péct, tak to bude lepší, ale opak je pravdou. Pařížské tyčinky tohoto roku jsou prostě největší propadák! :-D lulinka, já bych teda bonboniéru raději k Vánocům nedávala, protože toho sladkého je teď všude plno. Mně už je blbě jen, když to vidím. :-D To raději nějaký chlast - vínko, Bohemku...to se určitě pak hodí na Silvestra. ;-) Já tchýni dávám většinou kosmetiku, ale ne parfém nebo rtěnku - to bych neodhadla - spíš nějakou kosmetiku na vlasy nebo sůl do koupele a tak. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauky holky, taky jsem měla "cukrářský" víkend, ještě budu plnit a něco dodělávat. Letos peču pro nás, naše a tchánovce :-D - cukrárna u Lucie hadr. :-D :-D Jinak Silvi s tím sbíráním cukroví chápu, já jsem to samý :-D . Snad to všechno stihnu. JInak p.e.t.a. - u toho žloutkového se nesmí určitou dobu otevírat vůbec trouba, než je to hotové. Naše mamka ho dělala 2 x - jednou krásně vyběhlo, podruhé jsme taky umývali formičky :-D a od té doby ani slyšet :-) . My jsme zavedli psaní dopisu Ježíškovi, co bychom chtěli - takové vánoční listy a píšou/říkají i rodičové a švagrová. Jinak bonboniéru bych taky nedávala - na to nikdo nebude mít ani chuť. Já letos třeba nakupuju na Svoboďáku koření pro kolegyně z práce, univerzálnější mix, co je i na maso i na zeleninu. Tím se snad zavděčím. Takže taky gastrodárky ;-). Blani hlavně odpočívej, ať Ti není blbě - ono ty vánoce přijdou, i když nebudeš mít doma naleštěné okna a napastovanou podlahu ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme o víkendu s mamkou udělaly 4 druhy a další 4 druhy mamča zvládla sama předtím. O víkendu ještě budu dělat jeden až dva druhy a pak jen zdobit perníčky :-) Rohlíčky jsme dělaly taky a bylo to poprvé, co se mi dařilo vytvarovat žádoucí tvar :-) Nevíte náhodou, jestli na Svoboďáku prodávají na perníčky nějaká "zdobítka"?
Odpovědět
Luc - já teda i jako netěhu oknma umývám tak max. 2x za rok :-N Na podlahu se chytsám už pár týdnů, protže vždycky ji jen vezmu vysavačem, ale moc se mi do toho nechce. Dnes jsem v Tesku provětrala peněženku, mají na dost věcí 50% slevu a potkala jsem tam sestru, jak kupuje naší bublině dárek :-N Tak už vím, co nám Ježíšek donese... :-D
Odpovědět
tak dnes zaplacena zaloha http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
Luci, tak jestli máš nějaké zajímavé receptíky, tak budu ráda, když se podělíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, já to nemyslela konkrétně - mně to takhle říkala teta ;-) . Silvi, tak já doma zasednu ke svému "blbníčku" na cukroví a něco Ti přepíšu ;-) . Mitote, šatky jsou krásné! Jen aby sis to ještě nerozmyslela, ale i kdyby, tak máš ještě plno času, že? ;-) Moc Ti to sluší.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?