Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Na délce focení je taky třeba se domluvit předem. Oni by někteří strávili tím focením půl dne, aby měli spoustu materiálu a vybrali to nejlepší. My jsme takto vyřadili třeba Bigoše, protože ten nechtěl ustoupit ze 3 hodinového až 4 hodinového focení. Nechtěli jsme být mimo svatebčany, svatba je o zábavě, nejen o focení těch 2. Nechtěli jsme pak odjíždět ze svatby, protože většina z hostů, by to nepřivítala s nadšením, ale třeba na některých svatbách to někomu nevadí. My si to chtěli taky užít. Ono to nakonec stačí, mít takovou reportáž, stejně budete mít všechno nejdůležitější v hlavě a to ani sebelepší fotograf nezachytí... Jinak ta cena je fakt docela hrozná. A Sláma fotil Petru (petruszka).
Odpovědět
=-) Tak to jsou teda hustý ceny. Zlatej pan učitel Vokurek...
Odpovědět
Luci, přesně s Tebou souhlasím... proto m,y se fotili na zámku před obřadem, i když jsem se tomu dlouho bránila, ale nechtělůa jsem, aby na nás svatebčané dlouho čekali... jasné, že ze 4 hodinového focení je více lepších fotek, než z hodinového, alůe my jich i tak máme mraky a mám rpoblém vybrat užší výběr do alb... a to máme profi fotek 250, nevím, co bych dělala, kdybych jich měla 600 jako kamarádka od Potůčkových... :-D :-D :-D myslím, že i přes to máme nádherné fotky a je jich tak akorát... v našem ,,velkém" albu ani nemám všechny a na prohlížení je to už docela dlouhé... my teda měli kliku, že jsem Zuzku zamluvila dlouho dopředu za starý ceník a ,,zaváděcí" ceny, ale i tak je cenově rozumná... 40 000 za focení bych fakt nedala.. :-D
Odpovědět
Silvi, kolik jste platili, jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my dali ve výsledku i s albem a s tím, že tam nakonec byl s námi Skalka o něco dýl 7100. Máme fotek 160 a stačí nám to. Chvíli je mi to líto, že nemáme až tolik našich společných, ale zase jsme dali přednost nafotit s každým svatebčanem skupinky, průběh dne máme taky zdokumentovaný, takže spokojenost. Ale každý chce něco trochu jiného, taky může vyjít víc fotek i z krátkého focení. Nemyslím, že je to všechno jenom o tom stráveném čase ale o tom, ajk se Ti dva s fotografem naladí na stejnou vlnu, o světle, o pohodě a pak to jde.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě je v Brně hodně šikovná Petra Dostálová - je sice podle mne dražší, ale proti výše uvedeným cenám fotí za "pusinku". Zuzka je skvělá, ale zase je na ni dost nátřesk. Já bych se zkusila poptat na toho Chvílu - narazila jsem tady na jeho alba úplně náhodou a dost mě zaujala, tak jsem mrkla i na jeho stránky a líbí se mi. Cena je taky slušná. Luci, my jsme sice na svatbě pana S. měli, ale ty fotky, co tady mám, jsou od něj jen některé a upravoval je někdo jiný, takže to vlastně není přímo jeho dílo a z toho důvodu taky nemám v albu uvedeného fotografa.
Odpovědět
Moni, platili jsme 6600 peněz. :-) To byla cena (podle ceníku z r. 2008) za focení (přijela v 8 a odjížděla v 16:30), za cd s fotkama a 100 (nebo 150? už nefvím přesně) vyvolaných fotek, nejlepší 4 zvětšené... a za cestu ;-) takže super cena... vlastně jsme původně měli platit 6000, ale lehce jsme přesáhli ,,balíček" ale v průběhu dne jsme se domluvili, že to nevadí a doplatíme, když bude co fotit, tak že má fotit a nekouká, kolik je fo
Odpovědět
Tak to jde, my budeme platit taky 6000, plus případné "zdržení se".
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Tak v tom případě má na stránkách jiné info: "v ceně je fotografování celého svatebního dne, tisk 80 ks fotografií 13x18 cm, CD s úplně všemi fotografiemi z celého dne".
Odpovědět
Moni, no dneska už má ceny dost jinde... jsem chtěla myšlenku ještě mírně rozvinout, ale vybily se mi baterky v klávesnici, tak jsem musela zapnout noťas.. :-p se snad ty baterky budu muset naučit vyměnovat... nebo spíš zjistit, kde jsou náhradní... :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
andrea: i po tom, co postupně zdražuje má ceny fakt suprové... rozhodně v porovnání kvalita/cena... znám spoustu drahým fotografů, jejich styl se mi nelíbí, nebo nechápu, jak se mohou nazývat rpofesionály... třeba Zuzka má hlavně to potřebné ,,oko" a na fotkách je to vidět ;-)
Odpovědět
emerald: my jsme byli v Egyptě, vybrali jsem si docela levný hotel, tak pak to bylo znát, že jsme k moři museli třeba busem a pláž byla neupravená, ale ze strany CK to bylo v pohodě (komunikace na místě v němčině), ale jinak bych se nebála jen na zájezd z airstopu znovu
Odpovědět
Profilova fotka
andreaz, i za nás měla jinou nabídku - bylo tam myslím napsané, že dělá taky jen fotoknihu kvůli velkému zájmu (ale náš termín stejně nemohla). Já ji vlastně objevila jen díky tomu, že znám její ségru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se sem jdu ještě juknout k Peti do alba, protože Janči se kytka líbila a něco podobného by chtěla. Kaly mám doma, jsou to myslím i stejná odrůda ;-) - hned bych šla znovu na radnici :-D :-D :-D . Večer se na to vrhnu, už se těším. Snad se Janči taky trefím do vkusu ;-) .
Odpovědět
Emer - my sjem chtěli letět s Fisherem, Čedokem nebo Tomi, jiným českým cestovkám moc nevěříme, ale ta cena nás dostala :-N Tak muž právě asi měsíc trávil na netu a hledal recenze a weby těch zahraničních cestovek a ten Neckermann se mu moc líbil, já pak došla do té jejich pobočky, super, že si to zařídíš v češtině, a rovnou se tam i třeba pojistíš ,akortá pro někoho může být problém, že nezaručují, že delegát bude mluvit anglicky. :-N 40.000 za focení za celý den? Jsem se měla líp učit a dělat fotografa :-D :-D :-D fakt zlatá Zuzka Sch. i kdyby teď brala dvojnásobek za celý den. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jak to tady čtu, tak jsme měli velké štěstí na fotogafku co se týká ceny, nás fotila Michaela Kulíšková Agentura foto K a platily jsme 3.500,-Kč za 50fotek + CD ( 330 fotek), to CD jsme dostali 2x a ještě jako dárek fotoalbum na těch 50fotek, strávila s námi cca 3 hodiny ( obřad a po něm focení), svatba byla v sobotu a v úterý už jsme měli fotky, takže maximální spokojenost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pae: To je fakt pěkná cena, chtěla jsem se na nějaké fotky mrknout, ale má na stránkách jen samé také technické :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, to mně těší, že má kytička je inspirace...jak znám tvou práci, tak výsledek bude super. Blani, vidíš, že si můžeš říct hodně...Zuzka taky začínala na mateřské. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak kytičkoy jsou vyexpedovány, ženich byl tak rychlý, že si přišel dřív, tak jsme si to stihla jen tak zběžně nafotit. Jsou to 4 následující fotky (pro ženicha, pro svědkyně a 2 fotky svatební kytky: http://www.beremese.cz/album/view.php...). Tak snad se to líbilo. Škoda jen toho hrozného počasí. Třeba se to umoudří. Jdu pomáhat stavět kryt na míchačku, potřebujeme dneska betonovat a takhle prší :-p . Pěkný víkend, ženy ;-) .
Odpovědět
Luci, krásné :-) my taky dneska makáme, doděláváme špalety a podobné radosti..
Odpovědět
Jůůů, koukám, že máš zlaté ruce, Lu. No já jsem včera večír zkoušela ten maslostroj na výrobu vývazků. Zavedla jsem tu hotovou velkovýrobu a kupodivu - jde to. 8-) Jen na ten velký nejsem schopná přijít. To asi není pro můj mozek.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojek holky, bavili jste se tu o Vokurkovi....nemúžu se nepřidat. Byla jsem u něho v únoru nechat nafotit pár fotek. Fotky jsou luxusní to jo ( nejsem totiž vůbec fotogenická), ale přeci jen možná chtěli trochu ještě poupravit. Myslím, že toho má moc nestíhá vše jak by měl. S tím focením v kuse při svatbě by mi to taky vadilo :-( a tak jsem se nakonev vybrala Annu Tichou z Boskovic. Moc se mil íbí její fotečky, finančně je to přijetalné a navíc je hrozně příjemná a už teď se těším na focení. Fotí po celé republice, takže Brno dává levou zadní.....Navíc chci aby celý den byl zachycen opravdu od příprav a takové ty momentky při oblékání, malování, příjezdy atd přesně vystihujou atmosféru dne....a toprávě chci. Ne jen sérii nafocenou za 3 hoďky, to se mužu jit fotit opravdu den dopředu.
Odpovědět
Ale Vokurek zachytí klído i přípravy, Nik. Já to mám třebas domluvené tak, že on ráno přijede k nám - je ze Znojma, já bydlím 15 km od, tak to není problém. Zachytí nějaké ty přípravy, odjezdy z domu, příjezdy na hrad a potom tam s náma bude nějak plus minus autobus půl dne no. Mimo to bych si přála, aby mi udělal pár fotek s psem a s tatínkem tu u nás doma na zahradě (srdeční záležitost), no ženich tu ráno nebude, takže to musí být bez něj. Myslím si, že je to o domluvě dost, na čem se domluvíš, to budeš mít. A když se nebudeme chtít fotit 3 hodiny v kuse, tak si řeknem, protože my ho platíme, nikoliv on nás jako model. :-D Bratranec mého milého s ním byl strašně spokojený, fotky mají parádní a já myslím, že i my budeme spokojení.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Já viděla její poslední práce a moc se mi líbili...i okolí bylo spokojeno...takže je jasné že se vždy nemusí něco povést, zvláště když někdo začíná, ale máme podepsanou smlouvu, portfolio jsem shlédly včetně právě stažených fotek z fotoaparátu a byli hezké i bez úprav....no nechám se překvapit, ale opravdu jsem se zatím v okolí nesetkala s negacemi. Ale rozhodně děkuji za upozorněm :-). Typ na ni nemám z beremka ale od známých :-) tak uvidíme. milmic.....je jasné že je to na domluvě ;-), píšem si s ním s kamoškou po icq i s jeho dobrým kamarádem a opravdu toho má tolik, že se tomu nestíhá věnovat jak by chtěl...a navíc se na fotky čeká někdy až 4 měsíce :-( je to profik a fotky má nádherný, já jsem s nima spokojená, můžu ho jen doporučit!!!!!!....jen se těm finálním fotkám mohl věmovat víc no:-(
Odpovědět
Profilova fotka
nikaa666 - tak ať Ti to s ní vyjde. Myslím, že se snad poučila a zlepšila a pokud jste viděli i její další práci a líbila se vám, tak proč ne. 1000 lidí 1000 chutí ;-) . Na těch stránkách teda na ní nenechali jnit suchou a je pravda, že některé fotky by nafotil líp i amatér :-|. milmic - díky, jsem ráda, že se Ti to líbilo. Jsem zvědavá na Janču, jestli se mi ozve :-) . Jestli bys na to nemohla přijít, na ten velký vývazek, tak Ti nabízím pomoc ;-) - třeba bych Ti to ukázala, jak si to smotat, ale nevěřím, že pokud jsi pokořila ty obyčejné, že na to nedojdeš taky. Já to teda nedělala přes ten polystyrenový základ, ale všechno v ruce.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevydržela jsem to a nafotila Ti postupné skládání té jedné 4-smyčky ;-) - jestli budeš chtít, tak Ti to pošlu mailem ;-) . Třeba to z toho pochytíš. První složená smyčka je ve výsledku 3 (počítáno zleva doprava), druhá je první, třetí je čtvrtá a čtvrtá je první. Pak si ocásky ustřihneš jak budeš chtít šikmo na stejnou délku, sestehneš to a stejně postupuješ s druhou vrstvou, sestehneš a nakonec přišiješ tu květinku. Mmch. tu, cos koupila, tak je moc krásná. A nevykládej mi, že to ani teď nezvládneš ;-) . Kdyžtak Ti pošlu ty fotky jak si fotím ruku při každé další smyčce.
Odpovědět
No Lu, já na to fakt nemůžu přijít. Ty maličkaté jsou strašně jednoduché.... Jestli to máš vyfocené, mohla bys mi to prosím prosím poslat? Opíšu si, co jsi mi napsala, no jsi nejhodnější. Jsem trubka, ale v tom musí být nějaká matematická záhada nebo už nevím. Včera jsem to tu zkoušela na tom maslostroji a ne prostě. Prostě ne! :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?