Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Náhodou, nevíte prosím některá o nějakém knězi, který by byl svolný udělat svatbu mimo kostel ? Prozatím jsem se setkala s nepochopením :-( Zadala jsem tohle téma i v diskuzi nevěsty - křesťanky, ale tam to děvčata nějak zazdily. Tak to zkouším i tady. Zvlášť proto, že jsme v "našem" okolí. Takže farář odsud byl byl na místě. Díky moc za radu... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
purbalnac - něco jsem Ti našla, třeba Ti to pomůže, ale podle všeho to bude obtížné, ale třeba někoho přemluvíte: Otázka: Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné mít církevní sňatek mimo budovu kostela (louka). Děkuji za odpověď. Odpověď: Kodex církevního práva hovoří v této věci dnes takto: Kán. 1118 §1. Manželství mezi katolíky nebo mezi stranou katolickou a stranou nekatolickou pokřtěnou se uzavírá ve farním kostele; v jiném kostele nebo kapli se může uzavřít s dovolením ordináře nebo faráře. §2. Místní ordinář může dovolit uzavření manželství na jiném vhodném místě. §3. Manželství mezi katolickou stranou a stranou nepokřtěnou se může uzavřít v kostele nebo na jiném vhodném místě. Praxe je taková, že ve výjimečných případech je-li pro to opravdu rozumný důvod, dají biskupové u nás sem tam dovolení, že církevní sňatek se koná někde jinde než v kostele. To se někomu nemusí sice líbit, ale jestliže čteme často senzace o tom, kde všude že byla svatba: ve vzduchu, pod vodou, na baseballovém hřišti atd., je možné tomuto konzervativnějšímu postoji velmi dobře rozumět. Navíc díky četným rozvodům ztratilo manželství hodně na kreditu, je mnohými, i v médiích, představováno jako pouhý veselý happening, vcelku nezávazná událost, a tak je další důvod pro posvátné místo, kostel, kde se z podstaty věci snáze vnímá rozměr Boží spoluučasti na tak velkém rozhodnutí, jako je manželství. Jsou jistě lidé, kteří to mají ohledně významu manželství v hlavě srovnané, žijí naplno v církvi, a tak by ten jejich sňatek na louce nebyl nějakou devalvací Božího kontextu manželství a je možné o tuto výjimku biskupa požádat. Ale výše uvedené důvody nejsou důvody nijak malými.
Odpovědět
Profilova fotka
luc1979 - děkuju Ti. Ano, sehnat faráře, který by byl ochotný a brněnské biskupství se k tomuto taky nevyjadřuje pozitivně... Ale je to prostě kompromis na kterém jsme se s přítelem dohodli. Církevní svatba ano (to je důležitý pro mě), ale mimo kostel (to pro něj). Myslím, že je to kompromis, každý jsme ustoupili... ale ty církevní podmínky... zřejmě se kvůli nim nevdám... :-( Píše se taky, že když svatba mimo, tak na "důstojném" místě. Vybrali jsme si bývalý klášter Rosa Coeli, což podle mě je "důstojné" i vhodné místo, to ale spravuje taky brněnské biskupství a to tam prý svatby nepovoluje. Kulturní akce se tam ovšem konají... tak nevím, jsem z toho všeho zmatená... proč ?! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ahojky, tak jak pak se máte? Já mám po dnešku šílenou radost, už mám vítězky :-) jsou v albíčku, jsem z nich nadšená :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky ještě jsem vás nestihla všechny dočíst, ale musím s úžasem přerušit a konstatovat, že kytky od luci jsou naprosto bomba!! Já jsem si tady vůbec nevšimla, že děláš holkám kytky, ty jsi profík???? Jsou fakt hrozně krásný, hlavně ta fialová ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
purblanca - to je mi líto, ale nevím jak Ti poradit. Nějakého známého faráře, kam chodíš do kostela, že by Ti poradil, kde by to bylo schůdné - nebo přímo na tom biskupství, nemáš?
Odpovědět
Profilova fotka
janulev - budeš kóča ;-) - budou i rukavičky? To k těm kalám moc nevím - byla bych pro bez rukavic, ale je to na Tobě ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
emerald díky - máš v IP zprávičky. Tady jsem dělala jen pro 2, jinak pro kamarádky a pro kolegy z práce ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Luci no rukavičky bych chtěla...ale ještě uvidíme...myslíš, že se ke kalám moc nehodí?
Odpovědět
Profilova fotka
Neee, rukavičky neee! Já jsem proti rukavičkám - je to jak sádra na ruce. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím, že Tě to zbytečně zmohutní - a já to taky vnímám jako Peťa - jako sádru x-) . Tenhle typ se nosil na svatbách tak před 10 lety - já bych byla nechat je v půjčovně ;-) . Nikdy se mi to nelíbilo, ale možná jsem zaujatá ;-) . A závoj bude? - příp. jaký?
Odpovědět
Profilova fotka
Díky mooooc luc, už jsem ti odepsala. Jinak já jsem tu ve fotogalerii ze svateb nenarazila na nevěstu, u které by se mi ty rukavičky líbily, je to prostě takové "zvláštní" - je to jak z diskopříběhu :-N Proto jsem taky proti!!
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky ,-) tak už máme po dovolené a příští rok se těšíme k moři :-D . nebo s epomalu máme spíše těšit už na vánoce? :-D :-D Koukám,že tady ste s euž pomalu rozutekly a věnujete se manžílkovi doma popř. zadělávání na rodiny ,-) Tak schválně,kdo už ste těhulky?krom chárlí,která má už mimi doma :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Peťo, dlouho ses tu neukázala! My zatím bez přírůstku, a vy? Jak ses měla?
Odpovědět
Ahoj Peti, jak válčíte vy? U nás nic nového, vše při starým, se starým :-D Já teď v létě jsem o víkendu furt pryč, snažím se každý víkend vzít foťák, sednout na vlak a jet do nějakého koutu ČR, až budou děti, tak bude prd, dokud nevyrostou :-D Takže jsem právě dojela ze zámku v Miloticích a ZOO Hodonín. ZOO bída, ale zámek kráááása. A nemají tam takové ty špagáty natažené při prohlídce ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, do pátku je otevřena vládní vila v Pisárkách, vstup volný, každý den od 9 do 16, v 11 je komentovaná prohlídka (ale je na ni dost velký nával :-p )... http://galerie.albumfotek.cz/28026/
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, krásný fotky! Koukám, že s foťákem fakt nezahálíš! Vždycky mám chuť pořídit si zrcadlovku :-D .
Odpovědět
Luci, děkuji za pochvalu, to jsem ještě v sobotu byla si udělat pár fotek na zámku v miloticích.... http://galerie.albumfotek.cz/28045/ a v ZOO v Hodoníně :-D http://galerie.albumfotek.cz/28049/ Včera jsem chtěla jet do Vyškova do leteckého muzea, ale byla jsem po sobotě totálně KO, protože jsem furt běhala z vlaku na bus, na zámek, pak zas na další přípoj, atd. :-N Zrcadlovku si kup, takovýto fotky ti udělá úplně ta základní za 7000,- ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, my sem docela chodíme, takže na tu rodinu zaděláváte asi vy. :-D Blani, tak album už mám na poště! Jupí. ;-) Luci, tak už jsem viděla nějaké fotky ze svatby selmice a kytička fakt krásná.
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, ach jo, Ty mě zničíš! Já jsem i spokojená s tím svým Fuji 5600sd (teda, dokud se nepodívám na Tvoje fotky :-D ), ale přece jen tohle se s tím takhle pěkně nenafotí - hlavně jsou super fotky ze ZOO. Ale musím se pochlubit, že jsme byli s kamarády na zámku, on měl zrcadlovku a já měla hezčí fotky (asi nemá tak dobré objektivy na krajinu - bylo to srovnatelné). Selmice už má album? Jdu se juknout, jak jí to slušelo.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, Peťa měla soukromé prohlížení. Nebo jsme se špatně koukla ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, to víš, to je to privilegium pro diskuzi "Máte doma vojáka" :-D Každopádně tobě by ten odkaz poslat měla. Holky, neblbněte s těma fotkama. Když něco vyfotím zrcadlovkou a dám na Facebook, tak mi to sice všichni chválí, ale to neviděli tady ty fotky - to jsem úplný začátečník, co cvaká jak s kompaktem. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D , hm - tak jsem nakoukla do diskuze, že snad fotky budou, teď jsem tam našla jen odkaz na dorty a stůl (4 fotky) - asi jsme prošvihla ty s novomanželi. Ale já si počkám ;-) .
Odpovědět
ahojky Blani, téééda fotečky ze ZOO a z Milotic jsou úúúúúžasnýýýýý ;-) :-) Holka, ti se tím začni živit - jestli to teda ještě neděláš... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, ty byly přes IP. Já tu zprávu ale smazala už.
Odpovědět
Ahoj holky, Miry - děkuji moc za pochvalu, focením se neživím, akorát mě udržuje při životě, když mi v práci hrabe, tak o víkendu vypadnu ven, celý den cvakám a odreaguju se. Ale až mě v práci naštvou, tak půjdu třeba fotit. Ba ne, to je hrozně náročný, jsem fotila teď poprvé svatbu kamarádce a byla jsme tak vyklepaná, že něco nastavit na foťáku byl nadlidksý úkol. Fakt děs :-N Luc - ty kytičky jsou fakt krásný.... už se těším na dlaší tvoje výtvory. Peti - a jaký teda nakonec to album máš, určo jsi to tu psala, ale jsem hlava děravá :-N
Odpovědět
Ahoj Luci album je až teď a to ještě s neoficiálníma fotkama ale jak do mě pořád někdo reje tak už jsem tam fotky dala :-) Hlavně Ti náleži ooobrovský dík, protože jsi odvedla naprosto úžasnou práci, kytka na stůl je stále u našich a vesele kvete dál - a to už je víc jak týden (jen nám ji na obřad jak na potvoru nikdo vevzal:-) ale na hostině už byla :-) Kytky sklidily obrovský úspěch, já jsem málem padla na zadek když mi ji ženich přinesl... byla mnohem krásnější než jsem si vysnila! Dííííky strašně moc!!! Měla bych tě vychválit ještě víc :-) ale mě teď nic nenapadá... ale já se vrátím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, je to Walter Premium, ale dle popisu paní z koexima (nebo jak se ta firma jmenuje), to bude dost podobné tomu tvému - bohužel včetně ceny a váhy. :-D
Odpovědět
my se taky pokoušeli o sňatek venku s knězem.... neprošlo to....... a dokonce musím říct že si myslím že to ani nemá cenu zkoušet (bohužel) :-(
Odpovědět
Peti - tak jsem se na ně koukla a vypadá opravdu hodně podobně, jsem schválně koukla na to "moje" a oni je dost slevnili, to "moje" teď stojí 814,-, já za ně dala kolem 1200-1300 :-. Ale nevadí, hlavěn,že dobře slouží, snad budeš taky s ním spokojená jako já. Slemice - gratuluji ke svatbě, a těším se na oficiálmní fotky. ta slavobrána s vojákama je fakt kouzelná :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?