Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
no ty brďo... =-) no mě to přijde trochu zbytečný, navíc zatím žijeme z jedné výplaty, já dostanu za práci peníze až dodělám celej ten projekt a stýpko a sem tam něco není žádnej zázrak, jako nestěžuju si, ale 7 tis., ... :-p :-N :-D
Odpovědět
Tak zas já jsem na fotky ujetá, já běžně nechávám za vyvolání od 1000,- výš, fotky vyvolávám ne po desítkách,a le po stovkách. Sice mám digitál, ale prostě mě to nebaví si prohlížet na kompu, takže si všechny výlety/dovolené atd. vyvolávám. Takže i třeba dárky dávám fotky, třeba babičce fotokoláž 20x30 do rámečku, nebo z fotek "kroniku rodiny", atd. Ale tak focení je můj nějvětší koníček, tak to holt stojí prachy, ale zas bych si třeba v životě nekoupila tričko za 500,- :-D A pak jsem úchylná na knihy, to je taky balík :-N ještě, že už nebydlíme v Praze, Luxor na Václaváku, tam jsem vždycky nechala půl výplaty :-N
Odpovědět
Teď mě napadá, že mám už X týdnů nachystány fotky pro 2 kamrádky, protože mám docela fotek ještě navíc, ale ještě jsem je neposlala. Doufám, že to nebude moc trapné rok po svatbě :-D A v knihkupectví Šedivý (u Staré radnice) mají akci 2+1 kniha zdarma :-D
Odpovědět
Blani, tak to potom jo... já teda taky radši ,,normální papírový" fotky, než v pc... akorát, jak je digitál a je to v kompu a máš možnost mít ty fotky i bez vyvolání, tak to vždycky dlouho trvá, než se dají vyvolat... :-N :-D Jinak co nebydlím ve středu města, tak ušetřím spoustu peněz, knihkupectví, to je taky něco pro mě... akce 2+1 kniha zdarma? zítra tam zajdu... ;-) :-D :-D :-D ta nejlevnější je zadarmo asi, že?
Odpovědět
Silvi, s těma fotkama máš pravdu, já než něco vyvolám...tak to trvá třeba půl roku, pak se mi toho nakupí a pak se divím, že vyvolávám fotky za takový prachy :-D A hlavně vyvolávám ve fotexu, kde je jedna fotka za 6,90,- a nad 200ks za 2,90,-, takže docela rozdíl, tak si to vždycky plánuju, aby mě to tak nějak vylo přes 200ks. A s těma knihama by to mělo být tak, nejlevnější zdarma. Dneska jsem se tam chystala, včera sjem šla okolo v 19:45 a už měli zvařeno, ale zítra to možná klapne.
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, teď jsem se večer natřela jiným make-upem a tymoje "nádhery", co se mi v noci udělali na ksichtě to nezakrylo. Ale ráno ten Clinique no problem. ;-) Jinak čtveratý album je taky dobrý, to bych manželovi neměla za zlé. ;-) Právě z důvodu šílené ceny (po svatbě jsme byli dost vycinkaní) jsme rodičům a babičce udělali raději ty fotoknihy. Kvalita sice není zas tak valná, ale všichni jim to obdivují. ;-)
Odpovědět
Peťo - jestli máš babičky jako já, tak ty jsou nadšený ze všeho, to je fakt :-D Čtvercovýho alba bych se taky nebála, ale ono hdně záleží na tom, jaký formát fotek tam chceš dát, že :-N Spíš bych muže zabila za album se zlatým lemováním, holubičkama a zlatýma prstýnkama.... něco takového ... http://www.koeximpo.cz/scripts/podrob... :-N Ale naštěstí máme v 90% na tyto věci stejný vkus, a hlavně on by album nikdy nekoupil.
Odpovědět
Natrix.. taky ti mohu jen a jen doporučit.. a nejlíp se chodí nakupovat s Peťou :-D teda mě se sní dobře kosmetika nakupovala.. to mi docela i chybí ,-)
Odpovědět
Ach jo... dnes me ceka cesta do mesta pro papir na oznamka a s tim knihlupectvim to bude asi tezky :-( Snad nebudu mit cestu kolem a vyhnu se mu velkym obloukem (vsak vite jak to mame s penezi)... Navic uz ty knihy nemam kam davat a nektery lezi uz i na zemi (mame jen jeden malickaty pokoj, cca 3x4,5m)... To jsou ty posedlosti :-( A kdybych byla posedla aspon nejakyma romanama nebo necim takovym "peknym"... To bylo asi za trest si to tady precist :-( :-) Mno v nejhorsim se tam vsechny potkame :-) Hlavne ale musim napred koupit papir jinak mi na nej nezbyde :-) Blani to album je opravdu ostrasujici pripad... Chtela jsem alba jako svatebni dar (jine dary nemuzu vymyslet), ale ted si rikam abych nedostala neco takovyho i kdyz napisu ze chci konkretne nejake a zadne jine... Celkem by me ale zajimalo jake by vybral muj muz, kdyby mel nejake koupit... Ta myslenka mi prijde hodne zabavna :-) Ale asi by proste vzyl prvni ktere by uvidel a skoro bych i vsadila na to ze by nebylo svatebni :-) nektere veci jdou absolutne mimo nej... A kdybyste toho myho metrouska videli jak se dnes oblikal... :-D
Odpovědět
Ahojte... tak to já alba pro rodinu řešit nebudu... Udělám to stylem poděkování rodičům za dceru a zasyna... viz moje album Hanka a Gabriel... Takže se nechám vyfotit s rodičema, zvlášť se sourezncama, s prarodičema atd. A vyberu tu nejhezčí fotku a nechám jim ji zarámovat tak jak to poděkování... A myslím že budou mít taky radost... zase si říkám, že si to dají někam, kde to budou mít alespoň občas na očích a nebude jim někde ležet za hromadu peněz album, které si ani nevzpomenou jednou za dva roky otevřít... A pro ty co chtějí šetřit je to taky dobrá varianta, aspoň myslím... :-N Já jsem taková, že musím mít všechno jinak ;-) Promiňte...
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, já mám babičku jen jednu ;-) Ale fotoknihy měly fakt úspěch (kvalitu jsi viděla sama) - je to skutečně o dost levnější než album a do něj ještě fotky. Album klasické máme jen my pro sebe. Jinak to album, co jsi házela odkaz - nejhorší na tom jsou ty rukavičky - já je přímo nenáááávidím. :-D Peti, tak musíme někdy zas vyrazit. ;-) Ale mám teď fofry okolo těch narozek. hag, my jsme nejhezčí fotky (2) posílali rodině a svědkům jako poděkování. ;-)
Odpovědět
Jojo souhlasím s Peťkou, loni jsem nafotila cca 1000 fotek na dovči na Lefkádě a když jsem zjsitila, že bych jich tak 400 chtěla zachovat tak mě málem trefil šlak. Jelikož miluju fotky 10x15 a do toho nakoupit al ba. Tak by mě to vyšlo přes 4 tisíce. Udělala jsem fotoknihu u happy, stála 1900,- Nacpala jsem do ní všechny fotky a pak už jsem jen čekala... Nadšení bylo veliké. Fotky klvalitní, což jsem nečekala a knížka se 400 fotkama centimetr tlustá... při představě albumu mě jímal fantas, kde bych to za pět let všechno skladovala.. Je to skladné, levné a krásné, člověk si přidá popisky a pozadí jaké chce , prostě bomba... Nemá to chybu...
Odpovědět
Článek se načítá
Holky ,kde tedy dělají nej nej ty knihy? aby člověk nemusel tahat fotky,hodila bych všechno do těch knih a bylo by to ,-)
Odpovědět
Zkus si najet na happy-fotto... Já u nich tiskla fotky ještě když jsem fotila na klasické fotky... Teď si jen stáhneš u nich program na knihy, kalendáře a můžeš jim vše odeslat přes net. i fotky co chceš vytisknout, i kdyby byli jen tři... Je pravda, že fotoknihu jsem měla hotovou cca za dva dny, ale když jsem pak časem zjistila co to všechno umí, tak jsem šla do kolen a dva měsíce jsem si hrála s detailama... Můžeš si tam zvolit rámečky, fotky oříznout, udělat z nich černobílé, modré... no prostě všechno... dát je do srdíčka... atd... umá to hromadu věcí, ale chce si stím pohrát. Fotky taky můžeš dát přes sebe... no mazec... Fotku si tam můžeš zvětšit taky přes celou stránku a dokonce Ti to tam ukazuje dole v roku vykřičník,že je třeba moc velká, že by nebyla kvalitní.. Tak ji zvětšíš v komplu a pak v tom programu..mají to vychytaný... Mě to akorát nešlo poslat přes net, protože jsem měla moc fotek a byly hrozně velký... A zmenšovat 400 fotek se mi nechtělo... Tak jsem to vypálila na cd, to ti taky udělá ten program ... a poslala poštou.... za týden byla kniha doma... Podotýkám cd... ne dvd... Ani jsem nedoufala, že se to na cd vejde... A když se u nich zaregistruješ, mají pořád slevy, tak se dá dvakrát i tčikrát do roka vychytat ta největší fotokniha s pevnou vazbou a 120 stránkama i do tisícovky... posílají ty akce na email... Myslím že teď dokonce nějakí byla... ale to bylo jen na fotky obědnané přes net... 10x15, abych nekecala za 1,90,- http://www.happyfoto.cz/ mrkni na to... dokonce mají teĎ 40 procent slevu na knihy, ale jen do 25.5. Ale co já vím, tak od ledna už je to třetí sleva, takže to chce tu knihu nachystat a měsíc dva počkat a vesměs to bývá za polovic...
Odpovědět
:-D :-D :-D to je super.. tak hnedka na to mrknu ,-) díky moc ,-)
Odpovědět
není zač.... ;-)
Odpovědět
a jsou lepší lepenkové nebo ty stou drátovou vazbou?
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám knihy od Fotolab (CeWe kniha se to jmenuje přesně). Co jsem to tady tak sledovala, tak v podstatě si všichni chválí všechny druhy fotoknih a stejně tak i na ně nadávají. Já to vybírala podle ceny - vždy jsou nějaké akce, takže se dá volit podle toho.
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, nejlepší jsou ty s tou tvrdou vazbou.
Odpovědět
takže lepenkové ju?
Odpovědět
tak to je super..akorát mi volali, že máme opravený pc a tak sem ráda, že to nebudu muset dělat tady na tom starým a trhat si zněho vlasy :-D To chce vážně si sednout o víkendu a dělat ty fotky vklidu ;-)
Odpovědět
jojo, souhlasím s Peťou. Já jsem brala taky pevné desky.. Žádné drátkové... to se časem škube a ohýbají se rožky jak ve škole :-D Pevná lepená vazba je nejlepší... Na tom se nevyplatí šetřit... Jinak já jsem nenadávala. Jak jsem si to udělala na komplu, tak jsem to měla.... A nezapomeň si dát nadpis i nahřbet... Jde to taky ;-) ;-) Až těch knih budeš mít deset, ať se v nich vyznáš, ale to asi vyznáš i podle barvy obalu... :-D A chce to vážně klid a hodně času... :-)
Odpovědět
Já nemám co dělat, tak se do toho taky pustím... jdu chystat první půlku knihy a tím co jsem si uložila sem...představy, skutečnost a za to doplácám pár fotek ze svatby... A pak si udělám jednu malou jen se svatebníma fotkama...
Odpovědět
Profilova fotka
Vypadá to, že dostanu od rodičů k narozkám nový foťák. Moc se mi líbilo, jak měla Blanka vyfocené svatební věcičky (boty, podvazek, atd.), tak pak na těchto věcech možná budu trénovat - když se povede, tak asi taky objednám nějakou knihu zase. ;-) Já mám ty knihy od Fotolabu a líbí se mi 2 ze 3, ta jedna je nic moc (barvy jsou až moc výrazné).
Odpovědět
jojojo, to se mi tak malinko nepovedlo oznámení. Dělala jsem ho u happy, ale kráva jsem si sklonila monitor na noťasu nějak moc a hodilo to jiný odstín. Když mi to přišlo, tak jsem na to hleděla jak blbá. Takže bacha na to. Však to znáte, podle toho jak ten monitor skloníte, tak je to syté, nebo vybledlé... a já myslela, jak to nebude sytě růžová a pak jsem zjistila, že celý problém byl v blbě nakloněném monitoru...a vásledek, něco mezi fialovou a růžovou a pěkně vyblinkané... tak bacha :-D
Odpovědět
tedá Peťuli tak předem vše nej,ať to pak nepropásneme :-D :-D :-D hag vidíš, koukala sem s eakorát na tvé foto.. to mě nenapado udělat oznámka ve stylu fotky.-docela fajn nápad ,-) ale i tak jsëm byla spokojená,s¨jsme to pojali formou legrace,protože jsou nám na obrázku podobný ty postavičky ,-)
Odpovědět
Ahoj, tak se zase hlásím myslím ten Sherwood na Vinckách.....
Odpovědět
Profilova fotka
Peti díky, do soboty ale ještě čas. :-D My jsme si dávali vtipné postavičky na čokoládky, vína, atd. Stáhli jsme si něco z netu, pak jsme nevěstě přebarvili vlasy na černo, aby mi byla podobná a bylo to. :-D S oznamkem jsme ale neexperimentovali. Já si na to netroufala, takže jsme vybrali první, co nám padlo do oka a nebyli na něm holubičky, koně s kočárem, apod. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, a přeješ si klasik digitál nebo digitální zrcadlovku? Holky, držte pěsti, tak dlouho jsem tady jedné děvčici radila se svatební kytkou, že ji jí budu na sobotu dělat ;-) :-D , tak snad to dopadne podle představ. Chtěla barevnou a kulatou.
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, zrcadlovku. Kompakt mám - takové starší Sony, ale fotky to nedělá vůbec špatné...teda na kompakt. :-D Držím palečky s kytičkou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?