Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsem jediná, kdo měl svatbu v Líšni na zámečku - bylo to tam celkem ok a nestálo to ani kačku. Takže bych začala asi tady tímto způsobem. Hledat, kde se dá ušetřit a pak zbude na ty ostatní věci aspoň něco navíc. ;-)
Odpovědět
kazdopadne bych jeste rada dodala, ze se opravdu snazime setrit na kde cem (a ted to vypada i s temi prstynky, ze stejne budeme muset vybrat jine kdyz to muzi nesedi, a ze ocelove se zirkonem maji od 400,-) i kdyz jsme puvodne mysleli ze nam na to rodice daji (opet pripominam soude dle jejich chovani)... Ale dat dohromady cca 10tis. pro nas proste bude velky problem, i kdyz na to mame jeste 4 a pul mesice... PS:napr. moje bile boty staly 250,- - myslite ze rozhazuju? :-( Luc: malou stavbu mit nemuzu neb by to maminka neprezila - uz vymyslela jen 40 lidi z nasi strany a to ma pribuzne i muj drahy ;-) A ze bych vam mohla vypravet o tom jak mi to mati komplikuje... Oblek jak jsem psala nez jsem nasla tvuj vzkaz bude mit muz "stary" a nechce ani tu novou kravatu... Oznamka si chci delat sama nezavisle na setreni... ale kdyz se vzdam krasnych satu a obradu na Spilasu tak by se usetrit jeste dalo... a pak uz nebudu potrebovat ani toho fotografa protoze nebudu mit na co vzpominat... Diky mamince to pro me zacina byt spis utrpeni... (a ted nemyslim kvuli tem penezum)
Odpovědět
morche:hele jsem nejaka zmatena z toho co rikas :-D na jedne strane rikas, ze ti tikaji bio hodiny, takze asi nejsi uplne mladounka, ale o hostech ti maji rozhodovat rodice? :-o to bych pohobila, kdyby to delali nasi me, v mych letech..ale jinak...?pokud bych byla na tvym miste a fakt bych o svatbu stala, tak se vyprdnu na rodice a na vsechny a svatbu udelam treba tajnou ;-) a s tim co je hogo fogo mame asi kazdej trosku jinou predstavu.vis je otazka, jestli ke svatbe jsou treba fakt princeznovsky saty apod. ja treba mam saty za 1500, ale ty jsou obyc a kratky :-) ja chapu, ze po tom touzis, ze mas nejakou predstavu svatby, ale chce to proste zvazit, co jsem tu uz psala.jestli ti vic zalezi na tom, aby byla svatba podle tvych predstav, kterou bytse mohli mit vzhledem k penezum az za nejakou dobu, a nebo na tom abys byla brzo vdana :-D
Odpovědět
Peti posledni dobou chodime hodne na svatby do Lisne (dokonce se osobne znam s pani Belcredi, ktera delala starostku Lisne), ale cim vic tam chodime tim vic se nam to tam nelibi... A i kdyz jsme jeste nijak vazne o svatbe neuvazovali tak muj muz rikal ze tam teda nikdy... Ostatni obradni sine v Brne v podstate temer neznam, ale asi by se dalo neco vybrat, kdyby bylo jeste dost casu coz uz moc neni :-( Jenze ja bych z te svatby chtela aspon neco malicko mit... a kdyz bude hostina utrpeni tak bych si chtela uzit aspon ten obrad :-(
Odpovědět
Profilova fotka
morche, nějak mám pocit, že ti není pomoci. Chceš mít svatbu někde na zámku, ale nemáš na ni. Budete mít na hostině xy lidí, ale na ostatní věci taky nejsou peníze. Asi by to chtělo si spíš ujasnit priority a pak něco řešit. Nemluvě o flegmatickém přístupu tvého nastávajícího.
Odpovědět
butt: i kdyby mi bylo 40 tak bych asi o spouste veci nemohla rozhodovat... Teda ja to zkusila a na to mi mati rekla ze tam teda nepujde kdyz tak nechci vsechny teticky a strycky atd... (Chtela jsem jen rodice, sourozence, prarodice, svedky a 2 kamarady)... Urcite mi vic zalezi na manzelstvi nez na svatbe, ale druhou stranu bych na to chtela mit pekne vzpominky...
Odpovědět
morche:no to ja si prave nemyslim, ze bys nemohla v dospelym veku rozhodovat o sve svatbe ;-) ja bych se nenechla od sve maminy tak sikanovat a vydirat ;-) mozna se ti to bude zdat jako silny slova, ale podle me se chovani tve maminy se vsi uctou tak nazvat da :-) kdyby mi rekla, ze kdyz nepozvu toho a toho, tak ona neprijde, tak bych ji s klidem duse rekla, at si teda nechodi :-D kdyz ma moje mamina tendenci do toho kecat, tak ji reknu, at neprudi :-D , ze to moje svatba.to kazda matka prece musi pochopit :-) a k tem hezky vzpominkam...to prece neznamena, ze cim vic penez, tim lepsi svatba a lepsi vzpominky.
Odpovědět
Přítomné paní :).............dala jsem do alba nějaké šatičky :). Prosím kritizujte mne s citem, teprve s ubývajícími kilogramy mi nesměle roste sebevědomí |-| ;-) :-) .
Odpovědět
lollia - sice jeste nejsem pani ale rekla bych ze bys mela hledat dal.....
Odpovědět
Selmice: také řešení :D. Ale moc se mi nechce, je to pro mne opravdu utrpení...
Odpovědět
butt - ja vim a moc dobre si to uvedomuju :-( Je mi z toho do breku... K tem penezum s tebou souhlasim! Pokud by moje predstava sla udelat zadara budu jeste stastnejsi.... Opravdu budu rada kdyz sezenu saty za par kacek, ale nevim, kde je shanet :-( Na ostatnich vecech se snazim setrit kde to jen jde... Kdybych sehnala nejake jine pekne misto na obrad, kde to je zadara a budou mit jeste volno tak to udelam... Sice uz to mam na matrice vyrizene, ale myslim ze zrusit to jde vzdycky...
Odpovědět
no ja nevim jako ale ja myslim ze jsi ty pravy jeste nenasla....to bys si myslim poznala sama na sobe .... takhle i z komentaru je poznat ze to neni ono.....
Odpovědět
Článek se načítá
Selmice: jsem zvědavá na ty první v o číslo menších :). Ty se mi líbí hodně, když byly stažené, vypadaly tvary hned jinak. Poslední také seděly a na živo se mi líbily. Ostatní určitě ne, tam jsem rozhodnutá.
Odpovědět
lol: taky jsem pani ale taky se odvazim. libi se mi celkem "Damborská", ale nezda se mi ze by ti lezly prsa - asi to na te fotce neni videt... a ty posledni taky nejsou uplne spatne...
Odpovědět
morche: děkuji za názor selmice: děkuzi za názor, zatím jsem si nevybrala :). Uvidíme za 14 dní.
Odpovědět
morche:ja kazdopadne drzim palce, at se ti to povede s maminou vyresit.fakt bych se nebala ji jasne rict, ze do toho nema co mluvit ;-) i kdyz to samozrejme nemusi byt jednoduchy..na satky se zkus divat treba na aukru a podobnych strankach..a s obradem ti moc neporadim, my mame v kostele, tak jsem nejak nic jidne nehledala...
Odpovědět
morche, zkus svatební salon v Újezdě u Brna... nevím jak se jmenuje, ale určo najdeš na netu... Mají tam od 1200 šatky a není to taková katastrofa. Dá se tam vybrat i pěkné... ;-)
Odpovědět
lol: hned mrknu na fotky :-) morche: já studuju (teď teda i pracuju, ale výplatu jsem ještě za dva měsíce nedostala, bude až dodělám celý projekt, což bude asi za další dva měsíce) prostě mám příležitostné brigády, ale to se nedá ani počítat... když jsme se domluvili, že se vezmeme už teď, co jsem na škole a ne až dostuduju, tak jsme pěkně každý měsíc odkládali do kasičky. A odkládali jsme do ní rok. Od našich jsme nečekali vůbec nic (vlastně od žádných rodičů, manželova maminka je vdova a sotva sama vyjde) nakonec mi maminka zaplatila šaty a cukroví a tchyně nám taky zaplatila cukroví (dohromady asi za 20 tisíc) a naši ještě přidali něco, stálo nás to asi 150 tisíc (64 lidí) a šetřili jsme, kde se dalo, víno jsme dostali darem a tety místo darů napekli, jinak by se to navýšilo ještě o nějakých 30 tisíc... zvládli jsme to v podstatě z jednoho platu, ale šetřili jsme, kde se dalo... a jsem mladší než ty, ale maminčin názor si vyslechnu a pokud uznám(e) za vhodné, tak ho přijdeme a dáme na ni a pokud ne, nebo pokud se montuje do něčeho, co nemá, tak ji usměrním... a kdyby mi chtěla diktovat co a jak, tak se vezmu ve dvou se svědkama, nebo jim oznámím týden před ať se dostaví tam a tam v tolik a tolik...
Odpovědět
lol: ještě bych se taky poohlídla jinde, ale ty poslední se mi moc líbily :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lollia, ty první se mi náhodou moc líbí - když ti budou líp sedět (jiná velikost, úprava na tvou postavu), tak moc krásné. ;-)
Odpovědět
Ahoj holky,c o ten srazík? Já jsem v týdnu nějak nedošla, mám nějaké zdrav,problémy, ale snad budu schopná dorazit. Morche - přidáváms e k holkám, buď udělat malinou svatbu se svědky, na kterou máte nebo se na to vyprdnout, my si svatbu zaplatili sami, nic jsme po nikom nechtěli, akorát hostinu (13.000,- zaplatil ještě ten večer tchán, takže tomu jsme nezabránili). Svatební dary potěšily, ale záměrně jsme s nimi nepočítali, abychom pak nebyli zklamaní, kdyby se nám nevrátila ani koruna . Zastáváme tvrdě názor - na co nemám , to si nepořídím :-N Jedinou výjimkou je pro nás bydlení. A chápeme ještě, když si někdo vezme leasing na auto. Být na vašem místě, tak udělám jen malinkou svatbu za třeba 20.000,- nebo ji odložím. Pokud tedy rodiče nezmění názor. Hlavně, se jich "natvrdo" zeptej, jak to tedy s penězi bude. Aby zas nenaznačili, že přispějí a pak zas to nějak vyšumnělo. Ale jinak s tebou soucítím s tím vměšováním se do příprav. Já taky prořvala pěkných pár večerů, když si někteří mysleli, jak mi svatbu krásně naplánují. U nás stačilo pohrozit tajnou svatbou se svědky a byl relativně klid. :-N Držím palce!! Lol - tak jsem se zasmála, Já myslela, že jsi XXL a pak na mě vykoukne taková štíhlá baba :-D Zas mám depku a jdu hubnout :-D :-D :-D Jinak se mi moc líbí 1 ;-) ;-) ;-) Tuta - ještě jednou gratulace a díky za odkaz na fotky, hned jsem se kochala. Šatky super, ono to fakt vypadá n atěhu, ale to je tím střihem, já mám taky šaty s přestřižením pod prsy a nabíráním a už mě pouští sednout v šalině. A M. mi říká: co to máš na sobě za těhu šaty? :-D v některých střihách vypadá těhu i modelka :-D jo a co ten sraz?
Odpovědět
Blani, tak jsme to m+li taky, s žádnými dary (tedy penízky) jsme nepočítali, takže to pak bylo příjemné překvapení a souhlasím s Tebou i v tom, že na co nemám, to si nepořídím (výjimka bydlení, eventuelně půjčka na pozemek a auto) sraz: psala jsem, že pro mě je dost podstatné, kde to bude, bude státní svátek, takže doprava bude stát za houby a navíc skoro všude musím přes centrum, kterému jsem se chtěla vyhnout, takže by to chtělo nějaký návrh... ;-) :-)
Odpovědět
já nějak nic moc neznám, jen pár míst v centru a jediné mimo je Kytnerka v medlánkách :-D Se ti musím Silvi přiznat...se mi to tobě zdálo :-D :-D :-D .... se mi zdálo, že jsem vám měla fotit svatbu, a že se pořád něco kazilo - neměla jsem nabité baterky, paměťové karty byly plné....no ještě, že nejsem fotograf :-D fuj, takový sen
Odpovědět
Blani, tak to je dobré :-) :-D no mě se zdálo asi pět předsvatebních nočních můr, ale nezapomenutelná byla ta, kdy jsem se ve svatební den oblékala do šatů - měla jsem na sobě spodní prádlo a spodnici a manžel (teda snoubenec v té době) jel kolem na hasičském autě, a že musím jet s nima, tak jak jsem byla, tak jsem naskočila na to auto (ve stylu jako na popelářské) stála jsem nějak vzadu a držela se a všichni na mě čučeli... a ještě v tom snu jsem si říkala, že to je přece blbost, protože mám na sobě podprsenku a na svatbu mám prádlový korzet... :-D :-D :-D no Medlánky jsou docela daleko, nemáte někdo ještě nějaký jiný návrh? Respektive, kdo by šel a odkud, aby to bylo nějak rozumně pro všechny...
Odpovědět
Profilova fotka
Joo Kytnerka, ta by mi vyhovovala. Ale pro Silvu fakt z ruky.
Odpovědět
Tak já jedu z Medlánek tram. 1 ;-) A v kolik by to tak bylo? Kdyby to bylo někdy z večíra, tak možná by už mohlo být centrum ok.... Já jsem měla klasické můry - že mám za chvíli jet na obřad, nemám umyté vlasy, nalíčení, atd...ni c se nestíhá (takové to klasické, že třeba někam utíkáte a jste pořád skoro na místě, atd.), ale nejvíc mě pobavil sen: jedeme na Bozuov, v tchýnině staré Škodě Rapid (třídvéřák!), já sedím vzadu a v zatáčce se otevřely dveře (které teda auto ve skutečnosti vzadu nemá) a já se rozplácla do teplého asfaltu! :-D no kravina... :-D
Odpovědět
Blani: :-D :-D :-D Peti, tak Ty zase jedeš z Kuřimi, ne? No tak já bych se přizpůsobila, co s váma... ;-) :-D Ale jak píše Blanka (pravdu díš :-D :-D :-D ) že navečer by to možná bylo v pohodě i v centru, záleží teda, na kdy se domluvíme :-)
Odpovědět
Takže zítra kolem 4 někde v centru? Co ta Vaňkovka? Ať to teda už nějak rozlouskneme...
Odpovědět
Blani, souhlasím, kolem té čtvrté už by to mohlo být v pohodě :-)
Odpovědět
Tak jo? Holky, zítra ve 4 a kde přesně??? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?