Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Nat: tak mám tvou vizážistku :).
Odpovědět
lol: a kdy jdeš na zkoušku? :-)
Odpovědět
Slečna/paní? mi psala, že mě má rezervlou v diáři na náš termín + na zkoušku mám přijít cca 3 týdny před svatbou s harmonogrameme svatebního dne, abychom se domluvily přesně :).
Odpovědět
lol: paní, viděla jsem i manžela, oba štíhlí, vysocí blonďáci :-) teda ona je vysoká asi jenom s podpatkama, ale já byla moc spokojená u ní :-) a líčila i obě maminky a sestru svědkyni, tak se můžeš kouknout :-) s tím, že ségra se nechala jen malinko
Odpovědět
nat: hrozně ti to seklo (ale ty jsi kočka celkově), tak doufám, že se mnou také něco svede :D.
Odpovědět
tak fotky jsou zatím tady http://tuta.rajce.idnes.cz/Svatba/ ale časem to zvládnu nahrát i sem..... a snad i fotky z hostiny
Odpovědět
Profilova fotka
Tuta - moc pěkné (šatky, kytička, účes - moc Ti to seklo!) ;-)
Odpovědět
tuta mocinky ti to slušelo!teda vám oboum chicht krásný šaty!
Odpovědět
butt: to bys byla moc hodná...na trubičkách totiž ujíždím a ona je měla fakt výborný ;-)
Odpovědět
tuta: gratulace nejvetsi! Fotky moooc krasne!!! A ten nahrdelnik naprosto dokonaly! Moc ti to sluselo. butt: mno tak to bysme se mohly mozna ukamaradit kdyz budeme sousedky :-) Blani: nastesti jen 26 jinak holky katastrofa - muj muz ma damskou velikost ruky takze ty naadherne prsteny co jsme sli v pondeli koupit mit nemuzeme - damsky je tenoucky a na jeho tenkych dlouhych prstech vypadal blbe :-( JSEM ZOUFALA, ja je taaak moc chtela a za 4tis. se 3ma briliantama na obou je to zadarmo :-( Kdyz si nechame udelat jakekoliv na zakazku tak budou stat tak 3x tolik :-( Ja tak moc chci tyhle... Ale pozitivum pondelka (jinak den plny katastrof) bylo, ze jsem vyzvedla na matrice papiry, vyplnila je a on je normalne podepsal... Jako by se nechumelilo... Mam radost - evidentne to mysli vazne! Ale reknu Vam, jak jsem psala do kolonky spolecne jmeno to svoje nove mela jsem co delat abych udrzela slzicky! Holky ja se fakt budu vdaaaaaaaaaaavat! Pomalu tomu zacinam vic a vic verit a uvedomovat si to... A tim padem jsem nervoznejsi a nervoznejsi! :-) Taky jsem se chtela zeptat jestli byste me neadoptovaly na ten sedanek (pokud bude 8.5.). Jednak bych Vas chtela moc poznat osobne a jednak bych rada mluvila konecne s nekym kdo ma podobne statorsti jako ja anebo je aspon v blizke dobe mel... Moje okoli to ma bud za sebou silene dlouho nebo jeste ani neplanuji tak si mezi nima nekdy pripadam jako pekny pako :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak včera jsme byli nakupovat a ve dvou obchodech nás natáhli (drogerie a zverimex), tak jsem pěkně nas**** ]-( tuta, ty šaty a kytkaaa - nádhera. Moc gratuluji ještě jednou. ;-) Holky, pátek se blíží, tak co? =-)
Odpovědět
Jo kytky jsem zapoměla vychválit, vázala je Maruška, pracuje v květinářství kousek od České....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A už tam máš i moji gratulačku. ;-)
Odpovědět
Koho by to ne nas.. Peti...
Odpovědět
kenndra:jj, az na me budu nasi mit nekdy cas, tak tos nima proberu a poptam se, pak dam vedet ;-) morche:muzem treba zajit na plesnivej zakusek do pusinky, ze? :-D :-D
Odpovědět
tuta: koukala jsem na fotky a gratuluju :-) šatky nádherné, odkud jsou? kdo je šil? Fakt krásné :-)
Odpovědět
šatičky šila kamarádka jako svou maturitní práci.... Jen pupík (zatím nečekáme) nezakryly, ale ono je to i o držení těla (svaly občas povolí).....
Odpovědět
butt: muzeme zkusit - je to neco jako sazka do loterie :-)
Odpovědět
tuta: maturitni praci? ty brdo! jsou fakt moc pekny!
Odpovědět
Profilova fotka
Holčiny, jestli mi během dneška nenapíšete, prosím, kdy a kde ten zítřejší srazík, tak to bojkotuju a domlouvám si jiný program. 8-)
Odpovědět
Nechci si porad jen stezovat ale potrebuju se nekonu sverit a nemam komu... Tak jestli Vam to vadi tak se moc omlouvam :-( V pripravach se vyskytl opet dalsi problem, o kterym proteli nemuzu ani rict neb by to nemusel rozdejchat... Mam pocit, ze mi neco porad naznacuje ze tu svatbu mame zrusit... Maminka mi vcera oznamila ze hodlaji zaplatit jen hostinu a my s muzem nemame vubec penize... A bohuzel nemame z ceho setrit protoze nam vzdy penize vychazeji tak akorat... Takze nemame vubec na nic... Za tech par mesicu nemame sanci nasetrit a to se nektery veci museji platit hned Takze to momentalne zase vypada, ze budeme muset zrusit svatbu protoze to proste nemame z ceho platit... Myslim ze to meli rict rodice uz na zacatku a ne po 2 mesicich planovani, moc dobre vedi jak na tom jsme (navic to puvodne vypadalo ze v tom neni vubec zadny problem a ze s tim pocitaji)... ale mam trochu pocit ze leva ruka nevi co dela prava, jestli mi rozumite.... no kdyz si predstavim, ze na svatbe, kterou planuju uz asi 20 let, si to nebudu moc uzit tak jak mam vysneny tak mi moc pekne neni :-( nemame za co koupit prstynky (teda ty jediny asi jo), za co si pujcit saty, z ceho zaplatit obrad na Spilberku, nemame na oznamka, na kadernici, na kosmeticku, na fotografa, ... a rozhodne na to nezvladneme nasetrit... Nalicit se dejme tomu zvladnu sama, jsem snad profik ale licit sama sebe ve stresu nebude asi lehky - ruce se mi klepou jako blazen jen na svatbu myslim natoz v ten den... kadernici budu snad mit kamosku ale v srpnu se ji maji narodit dvojcatka tak vubec nevime jestli bude moct... fotky bych moc chtela nejake uzasne, ale to budu mit asi smulu :-( Chtela bych mit peknou pamatku vzdyt se hodlam vdavat jen jednou za zivot... Oznamka si chci delat sama, ale i tak dam aspon 2500 za material a milion za znamky... :-( takovouhle depku ani nepamatuju kdy jsem mela (a jestli vubec)... Nechcete me nekdo vzit na kafe at se vzpamatuju? S kamaradka na tohle tema moc nepokecam :-( PS: nechci se vnucovat, ale uz jsem se vcera ptala a nikdo mi neodpovedel... Adoptujeme me na ten vas sedanek?
Odpovědět
morche - pisnu ti do IP. nesmutni!
Odpovědět
Profilova fotka
morche, k sedánku se nikdo nevyjádřil, takže asi žádný nebude. Hele, nechci, aby to znělo nějak blbě a tvrdě (já to nemyslím zle), ale přece nemůžete plánovat svatbu, když na ni nemáte? My s manželem vyděláváme sice tak, že výjdeme plus něco navíc, máme na pár dovolených za rok a sem tam něco pořídíme do bytu, ale když jsme plánovali svatbu, tak šlo vše stranou a museli jsme sakra šetřit. Moji rodiče nám zaplatili hostinu a šaty, zbytek jsme si platili sami. A nemůžou vám teda vaši půjčit? Nemluvě o tom, že ženichovy rodiče by taky mohli něco přidat, když žení syna.
Odpovědět
ahoj, sedánek zítra.... já bych možná ráda šla, ten můj jede pryč... Morche nesmutni, svatba se dá udělat fajnová i za malý prachy (nebo jsem jen od přírody skromná?)... My nečekali žádný dary a nakonec jsme dostaly od obouch rodičů tolik peněz, že to vystačilo a ostatní dary budou stačit i na lino a stůl a stolek do bytu... Za vizážistku a kadeřnici jsem nedala víc než 700 což si myslím, že k celkovým výdajům je za pusu, včera jsme to počítali a asvatba pro 21 lidí +4 děti (a asi 35 výslužek) vyšla včetně oblečení na 65.000 což je celkem paleta, ale počítali sjme s tím dlouho dopředu...
Odpovědět
Ahojte, tak seánek nebude? CHtěla jsem se vetřít :o) Morche to je mi líto, ale já docela souhlasím s petruszkou. My si nemůžeme stěžovat a dokonce bych řekla, že docela rozhazujeme peníze kolem sebe pořád. O dovolených ani nemluvím. Ale letos jsme se taky museli uskromnit. To nemluvím o tom, že pracujeme 20 hodin deně svátky pátky. Nikdy bch od rodičů nečekala víc než tu hostinu. I tu jsme si chtěli platit sami. Ale tatínek by to nepřežil, kdyby se někdo dozvěděl že to neplati. Já myslím, že je nepsaným pravidlem, že rodiče platí hostinu, ale nic víc. Ale nejsem si jistá. Mě rodiče platí hostinu, cukroví, řidiče, dorty a už tak myslím, že toho budou mít až nad hlavu. Nemluvě o tom, že se celá rodina tak za 15 tis minimálně obleče. A to jsem seznam hostů zkrátila na minimum, aby je to nevyšlo draho. Stejně si tatínek nevymýšlel dalších dvacet lidí navrch. Ale to už je na něm. Já bych ho tak neždímala. :-D O prstýnkách nemluvím, to bych po nikom nechtěla a zaplatit šaty za 10 tisíc, to bych si ani netroufala vyslovit. Už tak se hádám, s našima, že zaplatíme výzdobu kostela aut a kytice a že bych i zaplatila šaty pro družičky. Oni furt že to zaplatí, ale nechci je zatěžovat. Svatbu jsme si vymysleli my, tak by jsme si měli vše zaplatit. Asi mimo té hostiny... :-( U nás se spíš předháníme, do to zaplatí. Ono to nestojí málo peněz a každý by si to měl rozmyslet. My začali na 40 tisících a to jsem se sakra spletla. To bylo tak na prstýnky šaty a oblek pro ženicha a nějaký oznámení... Dopočítala jsem se 100 tisíců a dál už radši nepořítám. A to už začínám šetřit kde můžu. Fotograf s kamerou mě přijdou když dobře tak na 13 tisíc a když chci mít památku, tak si ji musím zaplatit sama. Nikdy bych nečekala, že to za mě někdo cvakne. Tak to v životě nechodí. Je tojak hypotéka. Jednou ji vezměš a nikdo jiný ti to v životě nezaplatí... Ale nevěš hlavu a nezoufej. Všude se dá ušetřit. I třeba na šatech. Vždyť nevěsta bude nevěsta vždycky, i když na sobě bude mít šaty za 1500,- a pořád bude krásná a nastrojená... A jestli můžu poradit s oznamkem, zkus to jak my... viz moje album Hanka a Gabriel.... Nechala jsem to vytisknout na fotopapír u happy fota a vyšlo to na 6,5 jedno... Né že bych chtěla šetřit, ale chtěla jsem to originální... Nakonec můžeš ušetřit a můžeš zrovna mít něco originálního... Držím palečky... ;-) Hanka
Odpovědět
morche:holky to tu uz celkem dobre rekly ;-) ja jen doplnim, ze je asi dobry si rozmyslet, co vlastne chces,jestli hogo fogo super svatbu a nebo mit manzela :-D :-D my mame s pritelem taky holej zadek a kdyby nam nasi financne se svatbou nepomohli, tak by vypadala uplne jinak.pro nas je dulezity to, ze budeme manzele, ne to, ze ta svatba bude super dokonala :-D kdyby nam nasi nepomohli, tak bychom meli mini svatbu s par lidma, meli obyc obleceni a prstynky treba stribrny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
morche - asi to neuslyšíš ráda :-( , ale přidávám se k ostatním. Pokud nemáte peníze, tak malou svatbu nebo žádnou :-| . Nám manželovy rodiče dali na zálohu na hostinu, zbytek hostiny pak doplácely mí rodiče a zbytek byl na nás. Na spoustě věcí se ale dá ušetřit. a souhlasím s butt, vždyť prstýnky můžou být stříbrné, oblek co máte doma, dokoupíš jen kravatu, šaty jednoduché, lidí míň, oznámení samovýroba.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, jinak holky srazík - jestli se nikdo tady nenapsal, jestli zítra, tak jsme se "upsala" za hlídací tetu a od úterý do neděle jedeme na zámky na Loiře ;-) .
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
Já chtěla veeeelikánskou bombastickou svatbu, ale manžel řekl, že je proti. Tak jsme uspořádali takovou normální na radnici i v hospodě, kde to má půlka Brna. Je pravda, že se šatama, prstýnkama a kytkama jsme se sice trošku rozšoupli, ale ne nějak šíleně. Měli jsme 30 hostů na oběd a asi 20 k tomu na večer a můj odhad ceny celé svatby je cca 125 tisíc. Takže pokud nejsou penízky, tak buď malinkou svatbu nebo žádnou. Hogo fogo svatba bez peněz bohužel být nemůže. No a nebo svatba ve dvou někde na pláži. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?