Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to my zas někam jdem a on "A neměli bychom jim vzít ukázat alba" :-D
Odpovědět
Ahojky Holky. Peťuli tak jsou koukala jaké patálie máš se skoro tchýní....Nevím kde byla na té ceně. Ale My jsme obědnávali 50 minichlebíčků,50 chlebíčků a 100 jednohubek a vzchází to na necelé 2.tis. Cukroví máme na hostinu krabici koláčů a 6 talířků cukroví a k tomu 15 krabiček s výslužkama a plus mínus do trojky se bohatě vlezem a to počítáme i muzikanty a obsluhu, fotografa a to všechno pro cca 25-30 lidí...Vůbec se neděs. Když to člověk posčítá je to ranec, ale není to 10 tis....A co šatky? Už je máš vybrané a s kým teda půjdeš?Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás to bylo tak, že já jsme chtěla nějakého fotografa, ukázala jsme doma fotky, co se dělají, tak s lehkým zájmem, že teda objednáme profíka. Jak jsme pak měli první osobní schůzku s fotografem, tak pak celou dobu vymýšlí hlouposti, co bychom ajko mohli zkusit nafotit a tak... ;-) . Tak PeTi, zkus ukázat nějaké ty uvolněnější, na kterých ti dva prostě blbnou, třeba ho to takychytne. Ale záleží, na jaké je vlně, třeba by ho právě to odradilo. Neboj, on bude nakonec tak na měkko, že udělá, co T na očích uvidí a a ni mu nepřijde, že se bude třeba půlhodinku "nastavovat" fotografovi ;-) :-D
Odpovědět
Holky, pripojim se zase k vam na chvili, nevite kde v Brne sehnat ivory zavoj takovy ten dlouhy "cathedral" tak 2.5 - 3,5 m + tak 40 cm na prehozeni dopredu -bez krajek a zdobeni? Ja jsem moc po salonech nelitala a neptala se. Co vim tak v Tosce mi rikali ze je k pujceni k satum zdarma... taky za to nechci dat vic jak 1200 KC..... da mi nektera typ?
Odpovědět
Profilova fotka
Selmice: Nezkoušelas tam, kde si půjčuješ šaty? Já sem slyšela, že dlouhé závoje nechtějí půjčovat (většinou je zatrheš a hodně zašpiníš...) Jinak vím, že holky si hodně kupovaly přes internet a byly spokojené. Ty dlouhé závoje jsou hodně v salónech předražené... Ten typ katedrál není moc obvyklý, takže bych spíš řekla nechat si ho ušít na zakázku. Pokud chceš nezdobený, je nejlepší ušít si ho sama :-) (Já jsem si tak šila... Látku jsem koupila přes internet)
Odpovědět
maly_prcek: ja si je totiz nechavam sit pres asapa, takze proto si he k satum nepujcuju.... ani na netu jsem mco nevidela ze by je holky prodavaly... ja sit neumim takze si ho neusiju. na netu jsem je nasla jen u kvetuse. Myslis ze je to fakt predrazene v tech pujcovnach? Jinak slecna co si v Tosce predemnou zkousela saty tak ji prave nechavali sit takovy zavoj ale jen na pujceni.
Odpovědět
Profilova fotka
No ty, co máš v albu, vyjdou tak na 3000Kč... Většinou ty dlouhé od 1500 výš, podle zdobení. Kdysi tady byla i diskuze a byly tam kontakty na paní, co tímto přivydělávají... Jinak pěkné závoje a dobré ceny má i Ewulia tady na BRMS http://www.beremese.cz/companies/comp.... Oni ten katedrálový většinou nemívají, ale když jm napíšeš a pošleš foto, tak ti udělají cenu... Jinak Květuše je taky z těch levnějších - ty jejich se ti nelíbi? Ono se to právě nešije, jen se to ustřihne :-) Jestli máš v okolí nějakou švadlenku nebo rukodělnou kamarádku, tak ti to určitě ustřihne... Tak vyjde závoj nejlevněji... Na nezdobeném závoji opravdu nic není... :-)
Odpovědět
¨zajdi si do látek a tam řekni že chceš závojovinu, na hřebínek si to dokážeš dát i sama, mají obrovský výběr
Odpovědět
Profilova fotka
hani: díky za pár milých slov... ono já vůbec nevím kde na to skorotchýně byla... nejvíc mě štve že mluví že sem si navymýšlala spoustu pič...vin. chchi kameramana a chci se fotit jet na zámek chchi aby dort byl bílý s červenýma růžčkama.. .je divná. proč do toho mluví. můj přítel moc svatbám neholduje a je rád že má spojence.. .jenže na jediné svatbě na který byli tak to byl když se ženil jeho brácha... a tam se svatba skončila kolem šesté odpoledne. fotek všehovšudy dvacet... no hrůza... a to já prostě nechci a nevímco dělat kamáška nakonec dojede takže tuto sobotu razíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se rozhodla, že si na Valdu (Valentýn) asi s manželem zajdeme do Žebětínského dvora na tataráček (dle spousty lidí je tam fakt jeden z nejlepších v Brně)...tak to bude trocha svatební nostalgie. :-D Petra, kašli na ně...mně do toho taky všichni kecali a pak se mi omlouvali. Jdi si tvrdě za svým...každého chlapa ta příprava štve,ale fakt radím si vše vydupat a uvidíš, že to vše bude ok.
Odpovědět
diky za typ, dnes sem byla v Belle - omrknout me budouci saty ktere si nechavam sit a zeptat se na zavoj - pujceni tak 800 a vic...brutal :-) no tak sem koukala na ewulii (myslela sem ze je to kvetuse) a docela dobry....a da se s ni omluvit urcite na cemkoliv...takze jeste jednou diky moc za typ.
Odpovědět
AHoj holky, Selmice - jak vypadá takový závoj? Já měla úplně hladký smetanový, 2 vrstvy (1,5 a asi 1m), a vyšel asi na 150,- :-D Njelepší je si objednat látku přes net, vyjde kolem 50 za metr, teď jsem sháněla tyl na spodnici a dala za něj 2x tolik a nebyl tak jemný... Prostě koupíš 4m tylu, přehneš ho na 3,5 a 0,5 m (nestříííííhat!) a našiješ k hřebínku a 7,- ;-) ;-) A máš závoj za 350,- (250,- + 100 poštovné, pokud bys neobednávala nic jiného, já si bjendala přes net věci za asi 1200,-, takže se to ztratilo ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já budu mít závoj 3,5 metru. Asi před 14 dny jsem ho kopila na E-bay za 1700 kč. Podobný se dá půjčit v Tosce za cca 1500, takže se to nevyplatí. Petro, z toho si nic nedělej že do Tebe všichni vrtají. Ne nadarmo jsou tu vlákna jako "tchýně na zabití" a podobně. Budoucí manžel by ale měl stát při Tobě. Názory že kamera i foto je na ....... jsou opravdu špatné, protože to je to jediné co vám po svatbě zbyde. Vem přítele a zajeďte za nějakým šikovným kameramanem. Uvidíš že ho jeho práce uchvátí a určitě se pak na těchto věcech lépe domluvíte když uvidí že to stojí za to. Hodně chlapů si totiž myslí že jsou to vyhozené peníze jak píšeš, ale je to možná tím že o tom nic neví a pěkné fotky nebo video třeba ani neviděli. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saxana:no něco na tom bude. určitě dobrá rada... video ani fotky pěkné neviděl. takže to zkusím tak že mu prostě nějaké ukážu
Odpovědět
Profilova fotka
My byli jsme rozhodnutí předem že video i foto určitě chceme. A když nám kameraman ukázal nějakou svatbu na té jeho obří televizi, tak nám bylo hned jasné že video i fotky ke svatbě neodmyslitelně patří. Jestli Ti můžu poradit, tak obejděte těch fotografů a kameramanů víc, protože rozdíly jsou obrovské. Hlavně v tom videu. ;-) Fotografa máme až ze slovenska, protože ti dobří u nás byli už dávno obsazení. Kameramana kousek od Slavkova. Kdybys chtěla, tak Ti můžu poslat kontakty. Běž si za svým a nedej se ničím odradit. Vdáváš se Ty a ne tchýně. Jsou to jenom hloupé řeči a uvidíš že pak budou rádi když jim dáš nějakou pěknou fotku nebo DVD. Věř tomu :-)
Odpovědět
maly prcek .. Ivi tak myslím,že by se vašemu mladýmu Jessinka dneska právě začala zamlouvat ;-) Dneska s ezní stala velká holka :-D je srandovní,nasadila sem jí kalhotky a je v poho, vklidu si to necháváa nic stím nedělá :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, my měli hárat už v lednu a pořád nic...trošku mě to znervozňuje. :-| Docela by mě zajímalo, jak to pejsiny vnímají...kromě toho, že jsou poblblé, tak jestli je třeba nebolí břísko??? :-o
Odpovědět
ty hele já si vzpomínám,že když Cherda- zlaťan u mamky co je,hárala.. měla oteklé bříško, teplé cicíky a nateklý, byla umazlená, taková uňuňaná ... nechtělo s ejí občas chodit a pod. takže si myslím,že to mají jako my ;-) s boeltma bříška, nevrlý z vložky :-D a pod. Ale jsem ráda, no abych to nezakřikla,že si to Jessí ty kalhotky nechává v pohodě na sobě! Mám nějakou radost :-D ikdyž sem asi blbá :-D že mi Jesska krámuje že :-D
Odpovědět
jo a Peti,ještě po jaké dlouhé době to má? já vím,že nám teda Cherda MS 2x do roka a některá fenečka to má jen jednou třeba do roka... takže to třeba dostane později až ,-) A ještě si vzpomínám,že vyžadovala Cherda víc chodit ven občas... měla tendenci ucvrkávat Toto jsem s Betynkou nezažila,byla vykastrovaná a já to taky udělám Jessí, necháme ju vykastrovat .Už jen proto ,že štěňátka v žádným případě nechci - já bych to totiž nepřežila aby se to dalo pak pryč :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Brni, že bysme přišli na návštěvu? :-D Konečně by nemusel skotačit se svým plyšovým pejskem :-D Jen ta štěňátka si moc neumím představit... :-) Blani: Katedrálový typ je takový, že vzadu je dlouhý do vlečky, vetšinou třižený do půlkruhu a ta přední část se přehazuje přes obličej a jinak je cca po lopatky. V podstatě střih je ovál. (Je to tak, že?) Tady je obrázek http://www.veilshop.com/Angel-Cut_c_1... Selmice: Vidiš a mě v Belle před rokem říkali, že dlouhé nepůjčujuou... Časy se mění... :-) Dej do alba obrázek toho závoje, který si představuješ... Ale jestli chceš fakt jen obyčejný bez ozdoby, tak bych si ho určitě udělala doma. Pokud zvládneš udělat kolečko a udržíš nůžky, tak zvládneš i tohle... Pošlu ti nákres, jak to máš usřihnout :-D Svatební fotky a video... Tak je fakt, že my bychom sedm tisíc za fotografa asi taky nedali... Tak jsme to řešili po kamarádech. Naštěstí máme takové, kteří rádi fotí a mají i dobrý přístroj a kameramana dělal taky kámoš, stříhat si to budem sami... Takže ono zas to nemusí být profík, když máš šikovné lidi v okolí a nechceš zázraky, tak se to taky dá... Nevim, co bysme dělali, kdyby sme neměli známé... Možná bych ukecala svého muže aspoň na profi fotografa do parku (na celý den by mě teda ale taky neprošel...), ale profi fotografa a profi kameramana, to už by asi nešlo.... Záleží jaký máte rozopčet, my sme ho měli omezený...
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, slyšela jsem, že velcí pejsci 1x ročně a ti malí 2x ročně. Ale zase ta Cherda od vás je velký pes a taky to měla 2x. Takže nevím. Jo jo, to pak holky chtějí čurat pořád. :-S
Odpovědět
maly_prcek: ja nevim jak to chci, ja sem jeste poradne nemela na hlave zavoj... chtela bych ho tak 3 m dlouhy - nevim jaky zakonceni jestli se tam nemusi delat tak at neni, hlavne nechci zadny zdobeni ke hrebinku protoze budu mit korunku - spis aby mi to trcelo vzadu z vlasu a jestli to budu prehazovat pres hlavu tak chci nejakych asi 40 cm to kratsi. No a budu mit saty v barve slonova kost. stejne ho budu mit jen na obrad a foceni a pak pujde dolu. a abych do toho investovala sileny penize to fakt nechci... zbytecny... na zavoj bych kaslala ale myslim ze kdyz uz jedu na konikovi tak to bude pekny se zavojem. Jestli mi posles nakres budu rada :-) A tu "latku" na zavoj sezenu vsude v latkach? V Belle mi pokazde rikaji neco jinyho.... zalezi proste na tom kdo tam je.... ja se tam chodim kochat svyma satickama co si nechavam sit.
Odpovědět
8-) Ahojte, Peti, zkus nějaký zlatý střed. Můj přítel jak slyšel o prvních přípravách tak ho jímal fantas. Už ho docela otravovalo, jak o tom všichni mluví tak jsem rezignovala a chystala bez něj. Nechtěl fotky, ani video. Tak jsem zavolala kamarádovi co se tím tak trošku živí a obědna fotografa bez něj. S kamerou zásadně nesouhlasil, stydlivka. :-) A nakonec jsem si vybrala profíka co stál 7 tisíc a naznala jsem, že je to docela zbytečné. Tak jsem udělala malinkatý ústupek ve videu, ale fotky chci... Nechlala jsem přítele měsíc vydýchat a všchno zařitovala bez něj, Od kostela po hostinu a prstýnky. Až to všechno bylo hotové, tak mi to všechno s radostí odsouhlasil, jen mi pozměnil kytici a výzdobu z oranžové na růžovou. :-) Nemyslím si, že fotky a video je to jediné co Ti po svatbě zůstane. Ten zážitek a manžel Ti zůstane snad na vždy a to jestli máš video na tom nic nezmění. Vlastně se jen stačí zamyslet nad tím, proč se berete. Pro fotky, video a tchýni? At si všichni nase..u :-o :-o Vlastně si myslím, že pro většinu chlapů je svatba něco jako nákup v Tescu. Možná vám potáhnou košík, ve finále zaplatí, ale nesmíme je zatěžovat detaily proč kupujeme to, či ono. Prostě rádi dojdou k hotové věci, tu malinko poupraví podle svých představ, ale hlavně aby s tím neměli moc starostí...Oni to teď neprožívají, ale pak je jich většina víc naměko jak nevěsty. Já ho dýchat nechala, poupravil mi pár věcí, ale základ nechal na mě. Je mnohem spokojenější, že ho stím nikdo nezatěžuje. Ukázala jsem prstýnky na netu a on je odsouhlasil, takže pro chlapa tak zatěžující a otravné lítání po obchodech a zlatnictvích odpadlo. Stejně tak jsem to udělala s jeho oblekem. Vybarala jsem tři, ukázala na fotkách, dva mi hned zamítl a třetí jen půjde zkusit. Takže je spokojený jak blecha. Oni asi zkrátka musí přijít k hotové věci... Chlapi...A tchýně? Já to mám podobné. Naše je největší aktivistka, tak jsme jí ani ještě neřekli datum, jen měsíc. Upzornila jsem ji na to že svatbu chystají rodiče nevěsty tak at se nechá překvapit. A už je klid. Ale ať si huknou všichni. Ať se dějě co se děje, my se berem pro sebe a ne pro druhé. Tečka. Takže se nenech a řádně to všem vysvětli. Oni se možná na čas nafouknou ,ale pak to přejde. A maminka ženicha je na tom vždycky hůř. Žárlí na ženskou která jim odvede synáčka. A my asi nebudem jiné....Zajímalo by mě, kolik píčov..in měla na svatbě Tvoje tchýně...Jestli je teda vůbec vdaná. Protiva :-D
Odpovědět
PS: Kdybych chtěla na svatbě slona tak tam bude. I když je to píčo..vina veliká :-D A jestli by mě někdo tak štval, tak bych tam těch pí...čovin měla dvakrát tolik. Jsem strašně paličatá... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hag, Ty teda máš slovník :-D To je jak když se baví ožralci v hospodě.. :-) Já bych se na tchýni vůbec neohlížela a také bych jí řekla jen měsíc svatby. Už jen proto že by to hned vědělo celé město. Naštěstí budu mít rozumnou tchýni, tak tohle řešit nemusím. Je to hlavně o těch dvou, aby si to zařídili tak jak budou chtít. K tomu fotu a videu. Pokud ti dva řeší finance, tak mi přijde zbytečné zvát si fotografa na celý den. Je to investice min 10 tis. Pozvala bych fotografa jen na obřad a pak třeba něco po obřadě v přírodě. Vemte si, že tam bude mít každý druhý svatebčan svůj foťák. Když si to od nich pak zkopírujete, tak budete mít min. 1000 dalších fotek, a z toho už se dá vybrat. Nakonec budete mít celý den zdokumentovaný. A fotograf vyjde v Brně na obřad a park do 4 tis kč. S videem je to horší. Strejda možná bude mít na svatbě kameru, jenže celé to bude rozklepané a obraz v šeru špatný. Hodně nevěst přemýšlí jak ušetřit, a pak jsou zklamané, protože na tomhle se prostě ušetřit nedá. Stačí se podívat tady na BRMS. Nevěsty co chvíla píšou, že by si dnes určitě někoho pozvali a nespoléhali na rodinu protože to dopadlo hrozně. Já myslím, že foto i video ke svatbě neodmyslitelně patří. Když se na to video podíváte za 5 let, tak uvidíte, třeba dědu, který už dnes nežije, a nebo děti které už jsou o hlavu větší. A pokud si nebudete zvát fotografa na celý den, tak zbyde i na to video. Dnes utratíte tolik peněz za úplné zbytečnosti, že tohle rozpočet rozhodně nevytrhne. :-) Je to jen můj názor. Chápu že když má někdo svatbu 15 lidí, tak je to možná zbytečné.
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že hag mluví tak, jak se vyjádřili Petřiní tchánovci. A má recht. :-D "Na hrubý pytel - hrubá záplata". ;-)
Odpovědět
petruszkaa dík.... :-) přesně to jsem komentovala....Pochopila ;-)
Odpovědět
NO klobouk dolů saxano. Jak tak koukám na tvé album, tak to se nedivím že ti na nějakých deseti tisících nesejde. Když na obřad pozveš přes 200 lidí a na hostinu 150. A názor mám trošku jiný. Před padesáti lety video taky nebylo a fotky překrásné a taky pověděly o tom kdo vyrost a kdo umřel. Mimo to za těch deset tisíc, my normální, co nemáme 300 tisíc na svatbu, můžeme třeba jet na menší svatební cestu. Den D přece není o tom udělat z toho komedii pro 200 lidí. Vždyť se s nimi všemi ani za ten den nestihneš pozdravit. Tak o čem to pak je? TO už zase nepochopím já. Nechci Tě urazit, ale já třeba vydělávám s přítele dohromady 70 tisíc měsíčně a stejně mi přijde snobské dělat z toho komedii pro 200 lidí, které mi stejně ani kameraman nestihne natočit. Co pak Ti co škudlí každou korunku aby měli na prstýnky...a na šaty za 10 tisíc... :-( to je smutné. Ale i když budou mít 20 fotek, hostinu o patnácti lidech,......pořád si to můžou užít líp jak v davu 150 lidí... :-|
Odpovědět
me se moc libi to prirovnani chlapa s nakupem v Tescu - to je proste fakt :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nemyslela jsem to s tím slovníkem nijak zle, jen jsem se s tím tady ještě nesetkala. :-D Naše svatba nepůjde z kapsy nás dvou a věř tomu, že kdyby bylo po mém, tak udělám svatbu max. do 80 lidí. :-) Ženichova rodina je dost rozvětvená, tak jsme se domluvili takhle. Nebrala jsem naši svatbu jako nějaké měřítko. Spíš jsem se snažila vcítit do lidí s průměrným příjmem a navrhla řešení jak mít na svatbě foto i video. Vím že to není finančně jednoduché. Pokud video někdo vyloženě nechce z nějakých důvodů, pak to chápu. Některé názory mi ale připadli tak, že "mám drahého fotografa a už si nemůžu dovolit kameramana" My si ale pozvali kameramana aby natočil právě těch 200 lidí o kterých píšeš. Nechceme aby to bylo jen o nás. Před 50 lety video opravdu nebylo, ale dnes už je. Tak proč toho nevyužít ? Jak jsem ale psala. Je to o možnostech každé nevěsty, protože všechno něco stojí. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?